Brug over de Geeuw Vrouwenmeerderheid in Ulster vroedschap? Snekers attaqueren schaak - duurrecord Leden KZVS géén fusie met de SZC! Krotten PYPSTERSTIKKE behoren bijna tot verleden IJLST Zeilhuwelijk van de baan .vJÏ van Toeristische route krijgt in Balk aanvaardbare entree OUD NIEUWS, GEEN NIEUWS HM»» -«wMW— Jeugdverenigingen in Ijlst gaven middag voor 65+-ers SNEKER^KOERIER de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en wr GELD AAN DE ROL IN SNEKER RAR „Uit de Marktstraat" Oud-Sneker korpschef in Tietjerksteradeel WI!!,!l!mi!llllllllll!!!l!IIM «llllllllffilllllllllllllllllllllllffi In dit nummer is als bijlage opgenomen (voorlichtingsorgaan van de gemeente Sneek). Hei Seeehr NiemnUed is ee> geoMb»»de eftgave va> NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD m de - - X" SNEEKER NIEUWSBLAD WVUVMMWmmVVUVUVVUWVUW LUUUUUUUUUUUUUUUUUW I I 'Q UI Verschijnt: maandags en donderdags Een kijkje op de nieuwe (rondweg) brug over de Geeuw. Over enkele maanden zal men er niet alleen onderdoor kunnen varen of overheen kunnen rijden, maar ook onderdoor kunnen fietsen en lopen. Aan beide zijden van de brug is een ruimte „uitgespaard” en dat zal straks benut worden om ook het „overige” verkeer een vrije door gang te verschaffen. Aan de rechterkant (in de richting van de stad) zal een voet-fietspad aangelegd worden, aan de linkerzijde alleen een voetpad. Dit laatste zal wat later zijn beslag krijgen, voor die kant is het wachten op de afsluitende werkzaamheden aan de riool waterzuiveringsinstallatie. (Foto Studio Ger Dijs). zondag overleden Vrije Kiezer R. Rijpma is nog niets bekend. Het zit er evenwel Wanneer de beide dames het lidmaat schap van de raad aannemen dan zal Een fusie tussen de beide zeilverenigingen in Sneek, de Koninklijke Zeil vereniging „Sneek” en de Sneeker Zeilclub, is van de baan. Deze conclu sie kan getrokken worden uit de stemming die tijdens een bijzondere algemene ledenvergadering van de KZVS werd gehouden. Twaalf van de aanwezigen verklaarden zich tegen een fusie, vier voorstanders vielen te noteren, terwijl één blanko stem werd uitgebraeht. Eigenaar van de bar De Zwarte Panter, de heer H. de Wit, heeft woensdagmorgen aan het politiebu reau te Sneek de vermissing aange geven van een geldsbedrag van zo’n veertig gulden. De Wit kwam een en ander tot de ontdekking toen hij dinsdagavond laat de kas opmaakte. DONDERDAG 27 FEBRUARI 1975 130ste JAARGANG No. 17 FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Grootzand 81 Telefoon 05150-3596 Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11 Telefoon 05150-4233 Kantooruren maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730 Banken: Rabobank en Amro- bank te Sneek. ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 7,per half jaar (bij vooruitbetaling} Postabonnementen f 12,per halfjaar (bij vooruitbetaling) UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans b.v. REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11 Telefoon 05150-5169 ADVERTENTIETARIEVEN 27 ct. per mm., ingezonden mededelingen 3-dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs. schap zullen zitten tegen drie heren. Iets wat wel past in het jaar van de vrouw.. De hwfdinspecteuir van de gemeente- polïtie in Den Helder, de in Sneek ge boren J. P. J, Cnossen, is benoemd tot korpschef van de gemeentepolitie in opbouw van Ttetjerksteraideel. De heer Cnossen is dertig jaar, ge huwd en vader van twee kinderen. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN ■-I' Wie bindt nu de kat de bel aan? Die uitdaging stond in „Schakend Nederland” nadat twee Nijmeegse studenten het Nederlands snel- schaakuurrecord hadden gesteld op zestig uren. Die vraag hield niet in, dat de KNSB zich onverdeeld achter deze misschien aanvechtbare bezigheid stelt, maar wel zijn die „wie” onderhand bekend. Het zijn de twee negentien-jarige Snekers Jan Vorenkamp en Egbert Wind. De eerste ligt in Duitsland bij de geleide raketten, de tweede wacht na zijn Havo-tijd op een oproep om de wapenrok aan te trekken. In het kader van de propagandistische tam-tam rondom het honderd jarig bestaan van de Schaakclub Sneek zullen Jan en Egbert zich komende donderdag om zes uur in de ochtend in de bovenzaal van restaurant Hoffy achter het bord met de 64 velden zetten om te proberen continu door te schaken tot op z’n minst zeven uur zater dagavond. De partijen mogen niet langer duren dan twintig minu ten, maar in Nijmegen haalde men een uurmoyenne van meer dan vijf „potjes”. Controleurs zullen toezien of het duo zich aan de sportieve regels houdt. Er zijn afspraken gemaakt inzake eten en sanitaire stops. Overdag kunnen kjjklustigen binnenwippen. Men kan zich dan tevens opgeven voor een toemooitje „potschaken”, dat zaterdagmorgen tien uur begint en Egbert en Jan hopelijk zal steunen in de strijd tegen Morpheus. Tussen haakjes: het wereld record snel-duur-schaken staat op naam van twee Russen met 84 uren. De heer Van der Zijpp deed een oproep aan de botenbezittende leden om zich op te geven voor Himmeldei, dit jaar op 12 april. Dat dit samenvalt met de eerste seriewedstrijden van de KZVS vond hij geen bezwaar. Men heeft alleen motorboot-bezitters nodig en deze hoeven geen angst meer te hebben voor een vuile boot. Alles wordt in zakken verpakt en blijft op de wal, waar het later opgehaald wordt. De mislukking van vorig jaar vond hij een „sneue, zo niet verrekt sneue zaak”. Oud nieuws is geen nieuws. Een journalistieke waarheid als een koe. Toch menen som migen dat gepasteuriseerde melk uit de koelkast ook lekker is. Wij houden meer van kakel verse, zo van de koe dus. Maar wat heeft dat nou met nieuws te maken? Alles. Gebeurt er 's morgens iets, ’s middags vindt u het in de krant. Bij een nieuwsblad als de „Sneker” ligt dat wel even anders, maar in principe komt het op het zelfde neer: dinsdags breekt u uw been en donderdags leest u erover. Maar ook: vergade ring op vrijdag, maandag een artikeltje. Kortom, vermel- denswaardige zaken worden zo snel mogelijk gemeld. Tot nu toe mankeerde daar wel eens wat aan. D.w.z. mensen, die een berichtje over, bijvoor beeld, hun vereniging aan ons wilden slijten, hielden dat soms - de goeden niet te na gespro ken - enkele dagen te lang vast, waardoor een en ander niet in de eerste de beste krant maar in de daarop volgende krant werd gepubliceerd. Dat willen we niet meer. Niet op tijd, jammer, maar dan ook geen bericht. Onverbiddelijk. Een goede uitzondering daar gelaten. Zo zijn we ook wel weer. De straat, waar ook over is geklaagd, is nu provisorisch hersteld. Een vol ledig herstel heeft evenwel nog niet plaatsgehad, omdat de gemeente dit tegelijk met de aanleg van de diep- riolering wil uitvoeren. Om extra kos ten te besparen. Bootsma uit Wezep tegengehouden om dat de raadsleden de prijs te hoog vonden, Eerst was de vraagprijs 27.500 gulden, uiteindelijk vonden de partijen elkaar op ’n bedrag van veertiendui- zend gulden, dit op initiatief van de groepering Gemeentebelangen. Het hoofdonderdeel van dit samenzijn was een voordracht door mevrouw V. d, Kuur-Faber uit het boek: „De sta de fan Haitse Holwerda”. De wijze waarop zij dit uitvoerde was bijzonder innemend. Met een heldere stem tekende zij de Friesa „greid- boer”, die als een koning op zijn „a'ld- faers erf” regeert, als ouderling in de Gereformeerde kerk streng in de leer en als echtgenoot van zijn vrouw Minke niet altijd even gemakkelijk, De Pypsterstikke is lange tijd een heet hangijzer in de vroedschap van deze bosrijke gemeente geweest. Ver schillende malen werd de overname van de recreatiewoning van de heer Heel voorzichtig is het slopersbedrijf Tuininga uit Njjemirdum vorige week begonnen de bouwvallen langs de Pypsterstikke in Balk te ver wijderen. Daarmee is een eind gekomen aan een zeer onbevredigende situatie: krotten langs een deel van de toeristische ANWB-merenroute. Vorige week donderdag werd de notariële akte getekend waarin de aankoop van het laatste woninkje was neergelegd- De slopers konden evenwel al bezig met de werkzaamheden omdat de rest al in handen van de gemeente Gaasterland was. Als boer eiste hij veel van het hem dienende personeel en bovendien geeft Holwerda de Mammon een ruim plaatsje in zijn hart. Eén en ander komt duidelijk naar vo ren bij het afrekenen met de Bildtkers die hem in de hooitijd hebben gehol pen. Zich niet houdend aan het kon- tralkt, weigerden deze hooiers het geld dat de boer hen wilde toekennen, h hoog oplopende ruzie is het gevolg. De boer krijgt wroeging en na tus senkomst van zijn vrouw stuurt hij ult- Vervolg op pagina elf Het definitief van de aardbodem la ten verdwijnen van de krotten (PvdA-er G. H- Overdiep omschreef ze eens als „rottige leringen”) was wel nodig. De Balkster jeugd had zich over de bouwvallen ontfermd en speelde erin. Iets wat niet zon- Voorzitter dr. J. W. van der Zijpp toonde zich bijzonder teleurgesteld over de slechte opkomst. Inclusief de vier aanwezige bestuursleden waren 17 van de ruim 400 leden present. Hij vroeg zich af of een dergelijk klein contingent wel kon beslissen over het lot van een vereniging. De statuten bieden er evenwel de mogelijkheid toe. Aangezien de kans groot is, dat op een volgende verga dering de opkomst niet merkbaar groter zal zijn, werd besloten om toch maar over te gaan tot een stemming. Op' de keeper beschouwd hadden de aanwezigen hun mening niet eens behoe ven te laten horen. Tijdens de discussiebijeenkomst van de Sneeker Zeilclub bleek er een sterke anti-stemming te zijn en daar trok voorzitter E. K. Hoek stra de consequentie uit dat de SZC niet verder behoefde te praten. Eén van de partners in het eventuele zeilhuwelijk hield de boot dus al af. Op 12 maart zal er weei’ een feestavond zijn voor zeilers. Deze avond wordt georganiseerd door de klasseorganisaties en de beide zeilverenigingen. De heer Van der Zijpp heeft de organisatoren toegezegd dat hij de prijzen van de seriewedstrijden tijdens dat feest zal uitreiken. Maar de prijzen moeten er dan wel zijn. der gevaar was. De omwonenden voelden zich in de straat niet zo hap py meer. Verder werd de streekmu- ziekschool aan de Pypsterstikke on langs verbouwd en opgeknapt. Medewerkers van slopersbedrijf Tuininga uit Nijemirdum bezig met het verwijderen van het puin uit de afbraak van de Pypsterstikke. Voorlopig zal er niet veel gebeuren op het terreintje waair de panden zijn weggebroken. Het plan is er nieuwbouw op te plegen, maar dit zal wel even duren, omdat Gedeputeerde Staten een gedeelte van het bestem mingsplan hebben afgekeurd. Volgens een woordvoeder van de gemeente Gaasterland zullen er eerst groenvoor zieningen worden getroffen. De plan nen tot de nieuwbouw blijven bestaan- Dat jonge- en oude-generatie niet met elkaar kunnen opschieten is beslist een leugen. Zaterdagmiddag hadden de jeugdverenigingen van de Doopsge zinde, de Gereformeerde en de Her vormde Gemeente samen de 65-plussers van IJlst uitgenodigd in het Mienskips- hüs te komen om daar hun gasten te zijn. Velen waren gekomen, wetend uit voorafgaande jaren dat zo’n middag met zorg wordt voorbereid. Het ziet er naar uit dat nog dit jaar Over de opvolging van_ de de vrouwen in IJlst de dienst zullen uitmaken. Het raadslid E. Goudriaan in dat zijn plaats zal worden ingeno- »™ii|k hel .«.k. verlat.» S' «Si dat htf met ingang van half mei een plaats tijdens de verkiezingen vorig functie als arbeidsanalist bij Holborn Jaar- in Lelystad heeft aanvaard. Wanneer hij naar de hoofdplaats van Flevopol- der verhuist, is nog niet bekend. De volgende kandidaat op de PvdA-ljjst is uitzonderlijke situatie ontstaan dat mevrouw M. Gantzert-Van der Swaan. er vier vrouwen in de Ulster vroed- De socialistische fraktie zal, wanneer mevrouw Gantzert de benoeming aan neemt, geheel uit dames bestaan.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1