Ombouw Rijksweg 43 nadert Waterpoortstad VIJFTIG CENT OP BRIEF Wife Enorme bedragen Raden van Arbeid liggen te wachten 11 1 ■■igB Officieel Orgaan van Oosterender slaat ruiten snackbar Van der Wal in de gemeenten SHEEK, WYMBRITSERADEEL en ULST Hrf H KIEBWE COmMT' COÜtA,n’ DB1JmOlfR '"£UWS8U’ SNEKERRKQËRIÊB Opleidingsschip komt naar Sneek Aanrijding door onder invloed rijdende chauffeur de Fietsers worden omgeleid WO Mg «i Investering reiniging op voordracht financiering «plis iBilllIlllllllllllllllllllllllM Gaasterland in trek gehad. van ■ook al Verschijnt: ,Sjalom te water REDAKTIE: Singel 11, Postbus 11 Telefoon 05150-5169 130ste JAARGANG No. 28 DINSDAG 1 APRIL 1975 De meningen van mensen van bedrijven, campingbeheerders land zijn i_.. - UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans b.v. FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Grootzand 81 Telefoon 05150-3596 Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ADVERTENTIETARIEVEN 21 ct. per mm., ingezonden mededelingen 3-dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs. j£. y 'f Er voeren zaterdag al weer flink wat zeilboten en motor jachten, al was het natuurlijk nog niet zo druk als wanneer we wat verder in het seizoen zijn. Eén van de schippers die zijn boot uitprobeerde, was Hessel Donker. Voor het eerst kon hij beoordelen wat zijn schip kan presteren. De regen boog „92” maakte zaterdag namelijk voor het eerst ken nis met het element waar zij in thuis hoort Onder grote be langstelling werd de nieuwste aanwinst van deze oude klas se bij jachtwerf Dirk Potma te water gelaten. Aan de Oppen- huizerweg werd de „Sjalom” overigens ook gebouwd. Op de foto van Ger Dijs ziet men Hes sel Donker, eens een geduchte Pampuszeiler, aan het roer van zijn nieuwe schip, voorzichtig varend door de Houkesloot ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 1,per half jaar (bij vooruitbetaling) Postabonnementen t2,per halfjaar (bij vooruitbetaling) de eploitanten in met de bossen” beslist vreden. jaar in beslag zal nemen, september de molen weer in zijn volle glorie staat te pronken. De eerste fase van de restauratie de molen in Woudsend is na genoeg voltooid. Men is bezig de laatste hand te leggen aan de om loop, en wanneer dat gebeurd is, kan men (de firma van de Meer) be ginnen met de tweede fase. Dat houdt in dat dan de specifieke ken merken van de molen weer worden aangebracht: de wieken. Ook komt er dan een nieuwe kop op. Men verwacht dat dit karwei een half zodat in De tariefmaatregelen hebben voorna melijk betrekking op de Postdienst met uitsluiting van de partij enpost- Zij zijn, wat de totale omvang betreft, beperkt tot het strikt noodzakelijke. In verhouding tot de Postale opbreng sten in 1975 betekenen de tariefmaat regelen een verhoging met slechts ruim 3%; geplaatst tegenover de to tale PTT-inkomsten uit tarieven bete kenen zij voor het lopende jaar een verhoging van ca. l°/o. Brieven tot twintig gram moeten van nu af ge frankeerd wonden met 50 cent. Door gedeputeerde staten van Fries land is onder meer voorgedragen voor financiering op grond van de wet ka pitaalsuitgaven publiekrectelijke licha men, een investering ten bate van het reiniigingsbedrijf in Sneek. Goede Vrijdag, de zaterdag voor de Pasen en zelfs Éérste Paasdag werkten de weersomstandigheden niet mee. Het was koud en winderig. Hoewel: de weersvoonspeffingen voor het noorden waren somberder dan de werkelijkheid Van sneeuw en hagel, zoals aan de Dit bUd bovendien ckMchrtiags huto-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN ADMINISTRATIE Singel 11, Sneek, Postbus 11 Telefoon 05150-4233 Kantooruren maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-11.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2241. Gironr. 932130 Banken: Rabobank en Amro- bank te Sneek. Vanaf de kruising van Rijksweg 43 met de nieuwe stadsrondweg gaat de omleiding voor fietsers over het in- dustrieterreis in de richting van Op penhuizen - Uitwellingerga. De fietsers worden onder de brug omgeleid naar boven waar men weer op het fietspad terechtkomt- Aanvraagformulieren te verkrijging van een afkoopsom van rentezegels zijn verkrijgbaar bij de Postkantoren en de Raden van Arbeid. Inzending dient te geschieden bij die Raad van Arbeid, waarvan men het laatst een rentekaart heeft ontvangen. De afkoopregeling geldt ook voor personen, die vroeger in Nederland een rentekaart hebben ge had en die naar het buitenland zijn vertrokken- Zij dienen geen aanvraag formulier in te zenden, doch moeten, onder opgave van de volledige naarn, voornaam, geboortedatum en zo moge lijk het rentenummer, een persoonlijk schrijven aan de betreffende Raad van Arbeid richten met het vezoek om in aanmerking te komen voor een afkoop som. Gisteravond om half acht heeft op de hoek van de Frederik Hendrikstraat met de Oppenhuitzerweg een aanrijding plaatsgevonden. De heer P. Tjalsma uit Offingawier stand op de Oppenhui- zerweg voor ges orteeerd om linksaf de Frederik Hendrikstraat in te slaan. Aan zijn rechterzijde was een file, die op een gegeven moment werd inge- haaild door de 45-jarige K, G. uit Ping- jum. G. kreeg Tjalsma te laat in de gaten met als gevolg dat hij er ach ter op vloog. G. werd een bloedproef afgenomen en het bleek dat hij ondier invloed van alcohol verkeerde. Zijn wagen werd in beslag genomen. De auto van Tjalsma werd aan de achter zijde beschadigd. Het is noodzakelijk gebleken per 1 april een aantal PTT-tarieven te ver- hogen. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de te nemen tariefmaatregelen dertig miljoen extra zouden moeten opleveren om de PTT-investeringen voor 1975 veilig te stellen. De loon- en prijsstijgingen en de op 1 april 1975 door te voeren arbeids- tijdsverkorting hebben echter een zo danige invloed op het exploitatieresul- taat dat ondanks een gunstiger ont- wikkeling van de baten een bedrag van vijtig miljoen gulden nodig zal zijn. Het gedeelte van Rijksweg 43 in de richting Heerenveen tussen Sneek en de brug over het Margrietkanaal zal bin nen afzienbare tijd, onder handen geno men worden. Nog deze week zal het fietsverkeer daarom voor lange tijd moeten worden omgeleid. de verkeerspolitie, exploitanten van horeca- en bungalowverhuurders in zuidwest Fries- uiteraard niet eensluidend, maar bij navraag bleek wel als grootste gemene deler, dat men van oordeel is, dat het toeristenseizoen met de Paasdagen niet slecht is ingezet. Met name in Gaasterland en de stad Sloten had men die indruk. In het centrum van Sneek hadden de horecazaken het vooral Tweede Paasdag nogal druk maar het schijnt, dat het vooral om dagjesmensen ging. Het aantal overnachtigingen was maar matig. Op heit Sneekermeer verschenen ook de eerste zeilen. Met name Tweede Paasdag maakten velen een voor- jaarsverkenning op die uitgiestrekte plas. Van oeverrecreatie was nog vrijwel geen spnake, hoewel er gis termiddag bij een zonnetje en zonder veel wind al veel te genieten vilei in grootste deel bewoond. Op pings in vrij druk. Nog weinig tenten veel caravans. Over het algemeen wa ren de eploitanten in de „gemeente niet ontevre- Eén van de drie opleidingsvaartuigen voor de Rijn- en binnenvaart van het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, het m.s. „Prinses Chris tina” zal op woensdag 9 april Sneek aaindoen en afmeren aan de Pampus- kade. Op deze vaartuigen wordt instructie gegeven aan leerlingen van de oplei- - en binnen vaart. Geïnteresseerden bij de vak opleiding voor deze bedrijfstak kunnen dit speciaal gebouwde vaartuig be zichtigen ’s avonds van 7 tot 9 uur. bij de dagjesmensen In de binnenstad van Sneek hadden de hotóls, cafe’s, restaurant en bars het - aardig druk. Daar stond tegenover, dingsscholen voor de Rijs- dlalt de exploitanten van hotels, die wat vender van het centrum liggen, niet erg enthousiast waren over de aanloop met de Paasdagen. Sommige horeca- beheerders meenden, dat dait ook te maken had met de slechtte parkeerge legenheden in de omgeving van hun etablissementen. In Sneek had de politie weinig moei te de verkeersstroom van dagjesmen sen uit de Zuidwesthoek, door de stad te leiden. Tussen vijf en zes uur gister middag viel de grootste drukte maar problemen waren er vrijwel niet. Af en toe moesten de automobilisten even ge duld hebben maar van opstoppingen was geen sprake. Waar blijven toch de aanvragen van de mensen die gerechtigd zijn tot het hi ontvangst nemen van een soni geld ineens in de vorm van een afkoopsom van de geplakte rentezegels? Dit vraagt men zich af bij de Raden van Arbeid. In diverse publicatie’s werd reeds gewezen op die mogelijkheid, echter zonder het gewenste resultaat- Alleen al bjj de Raad van Arbeid te Leeuwarden hebben 26000 „vergeetach tige” gerechtigden niet gereageerd. Hieronder volgt nogmaals een over zicht voor degenen die omgaand dienen aan te vragen: A. Personen, geboren in de jaren 1 juli 1931 tot en met 1950, mits zij vóór 1 augustus 1964 in loon dienst waren; B. Personen, geboren in de jaren 1903 tot en met 1930 en 1 ja nuari 1931 tot en met 30 juni 1931. De onder B. genoemde personen kunnen alleen dan een aanvraag inzenden, in dien het totale bedrag aan geplakte rentezegels minder dan 286, be draagt. Is het totale bedrag aan rentezegels 286,— of meer, dan kun nen deze personen bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd recht doen gelden op een ouderdomsrente. „andere kant” van de Afsluitdijk heeft men in Friesland geen last gehad. Toch hebben de berichten van het KNMI en de verhalen over sneeuwval in „Holland” velen de eerste dagen van de Faas gemaand tot voorzichtig heid bij het er op uit trekken. Giste ren Hokte het zonnetje echter velen naar buiten en er werd dan ook alom gesproken van „dagjesmensen”. Evenals in Gaasterland kon men in Stoten merken dat het seizoen was begonnen. Het Brandemeer werd al vrij goied b'ezei'lid, evenals h.et Sloter- meer trouwens. Wel zorgden de zeilers, dat ze zich goed in de warme kleren staken. Het normale verschijnsel van de afgelopen jaren viel ook in Sloten te constateren: veel bezoek van Duit sers. BEHOORLIJK DRUK In Gaasterland, met name in de buurt van Rijs, was het behoorlijk druk. In de omgeving van Oudemirdum waren vrijwel alle huisjes verhuurd. Ook rondom het Slotermeer werden de af gelopen dagen de huisjes voor het de cam- Gaasterland was het reeds maar l SNEEKER NIEUWSBLAD In de nacht van zaterdag op zondag is proeces-verbaal opgemaakt tegen de 17-jarige IJ. V. uit Oosterend, die twee ruiten vernielde in snackbar Van der Wal aan de Bolswarderweg. V. deed vervelend en werd gesommeerd /s zaak te verlaten. Daar had hjj niet zo veel zin in, en toen hij dan inzag dat hij toch wel het pand zou moeten ver- 1 laten, sloeg h(j twee ramen aan dig- gels. In de nacht van zondag op maandag is de auto van dierenarts K. D. Vink aan. de Stationsstraat ontvreemd. De wagen werd in Wommels weergevon den. De daders hadden helaas geen kaantje achtergelaten. Tijdens het paasweekend zijn verder nog verschillende autobezitters de dupe geworden van figuren die niet van dat rijdend materieel af kunnen blijven. Van verschillende auto’s werden name lijk de spiegels gehaald en de antennes gebroken.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1