Lastig punt bij aanleg Sneek Week-Comité vraagt medewerking centrale diepriolering IJLST CAAStmAHD, SLOTEN M Werkloosheid in maart gaf lichte daling te zien v -X1 V’? JB I A Wie wil helpen J. en M.-stad '75 te laten slagen? SNEKER1<KQERIER 26 minder werklozen in Sneek Officieel Orgaan van M RESTAURATIE TOREN BAKHUIZEN NAGENOEG KLAAR Volgende week donder dag drie korpsen in gezamenlijk konsert I 1 Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde nHgave - 3 «SS m de Het leegpompen van een deel ---- in de aarde. Het water stroom de er eerst even hard weer in als het er werd uitgepompt. Nadat echter de drie waterke ringen extra waren verzwaard, en een brandweerauto de hel pende hand bood bij het pom pen, kwam er schot in de ope ratie. B H I'.'- - li w ■r de het oppervlak. Meer over de Recreana DONDERDAG 10 APRIL 1975 130ste JAARGANG no. 29 Verschijnt: maandags en donderdags FOTOREDAKTIE Studio Ger Dijs, Grootzand 81 Telefoon 05150-3596 Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 een seizoensmatige daarin neemt het Ge- A.DVERTENTIETARIEVEN 27 ct. per mm., ingezonden mededelingen 3-dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs. ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 7,— Per half )aar (bij vooruitbetaling) Postabonnementen f 12,per halfjaar (bij vooruitbetaling) LEKKAGE MAAKTE HULP BRANDWEER GEWENST Het districtsbureau voor de arbeids voorziening in Leeuwarden die de ze cijfers publiceerde, is niet opti mistisch voor de toekomst. De werk gelegenheid van seizoensmatige aard is, voor zover mogelijk, weer op gang gekomen. Toch is deze van be duidend geringere omvang van voor gaande jaren. De omvang van de werkloosheid in de bouw en zijn toe leveringsbedrijven komt nu deste scherper naar voren. Naast de struc turele oorzaken speelt vooral het huidige conjuctureie dieptepunt, dat geen perspectieven biedt voor afzet mogelijkheden van producten en dien sten, een rol. -awKW'.» Het Sneek Week-Comité heeft het plan opgevat vanaf woensdag 23 juli een ongeveer drie weken durende tentoon stelling te organiseren in het kader van de dit jaar voor de veertigste maal te houden Sneek Week. Een mijl paal waaraan men niet zonder meer voorbij wilde gaan. De tentoonstelling, die gehouden zal worden in het Fries Scheepvaart Museum te Sneek, zal laiten zien wait er zoal in die veertig jaar op zeil- gebied, en dan met name gedurende de respektievelijke Sneek Week-pe- riode’s, heeft plaats gehad. Hoewel het comité over diverse foto’s attri- RED AKTIE: Singel 17, Postbus 11 Telefoon 05150-5169 ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11 Telefoon 05150-4233 Kantooruren maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4^4 4235, 2247. Gironr. 932730 Banken: Rabobank en Amro- bank te Sneek. BIJ DE FOTO’S: Op de foto’s van Studio Ger Dijs ziet men op het bovenste gedeel te de waterkering op de hoek van het Grootzand, met de vrach ten zand er tegenaan om de „gaatjes te stoppen”. Op de on derste plaat lozen de twee pom pen het water in wat er, vóór de Waterpoort, rest van de Hoog- ender Kolk. UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans b.v. Voor de tweede maal binnen een jaar is de brug over de Luts in Balk voor alle verkeer gestremd. Maandag is men be gonnen het dek van de brug bij het raadhuis te vernieuwen. Dat was al eerder gebeurd maar met name de heer M. de Boer van Gemeentebelangen was daar niet zo enthousiast over. De maximaal toegelaten asdruk was onvoldoende voor de bussen die meermalen per dag over de Luts gaan. Op zijn voorstel besloot de raad in oktober een dek van zoge naamd Azobehout te laten plaatsen. Dat betekent meteen dat het slipgevaar wordt be perkt. Balk voor balk wordt ver nieuwd en daardoor is het mo gelijk dat voetgangers - met het nodige stuntwerk - nog kunnen passeren. Inmiddels wordt on der de brug ook gewerkt. De trap naar het bootje is nog te zien. LASTIG PUNT Een lastig punt vormt de hoek Oude- Koemarkt-Hoogend verder omdat men heit kruispunt moeilijk kan afsluiten voor het verkeer. Dat zou alleen mo gelijk zijn als de nieuwe rondweg ge bruikt kon worden. De riolering ligt vanaf Zuidend reeds tot aan de hoek van de Oude Koemarkt bij het pand van de centrale verwarmingsbedrijven. Men gaat nu eerst onder de Kolk door, dan verder tanigs het Hoogend en rechtsaf om de bocht richting Rienck Bockemakade. Op het kruis punt Hoogend, Singel en Kleine Palen zal zolang het verkeer alleen over de oostzijde van het Hoogend ge stremd worden. Als het genoemde stuk van de riolering er in ligt kan er weer vanaf de Lemmerweg natar de Singel gereden worden en dan zal de Oude Koemarkt worden afgestoten om de gedeelten van de riolering ten noor den en ten zuiden van het Hoogend (de westkant) met elkaar te verbinden. Die tussenlas komt onder de Oude Koemarkt door. Het lijkt allemaal erger dan het is. Zo dicht opeen stonden niet alle schepen op de tiende Recreana die gisteren in Leeuwarden afgesloten werd. Er was om meer ruimte te krijgen een tent achter de Frieslandhal gebouwd en daar waren de kleinere stands, die niet direkt met watersport en caravans te maken hadden, ondergebracht. Niet iedereen was overigens gelukkig met deze uitbreiding van 1. elders in dit nummer. In totaal zijn er ongeveer 140 muzi kanten bij dit populair konsert be trokken, maar slechts één dirigent na melijk de heer H. Bakker uit Koudum, die normaliter al de directie over deze korpsen voert. De korpsen zijn zowel apart als gezamenlijk te beluisteren. Op het programma staan diverse mo derne werken zoals El Canto Montes, Mexican Trumpets, Holiday for Trum pets en Zampa. Ook solo-nummers worden uitgevoerd. Hiervoor koos men onder meer The Acrobat (voor Trom bones) en de Twee Kleine Vinken-solo voor Cornets. Tijdens het gezamenlijke optreden zal men onder meer bren gen Choraal and Rock Out, Festivo en Deep Harmony. Besloten wordt met enkele koralen van de bekende Friese I komponist en dirigent S. Tiemersma. Uit de gang van zaken bleek dus in de praktijk wat uit de werktekeningen 1 een de Kolk bij Wouda komt er ook één behoort wat moeilijkheids factor betreft tot de hoogste categorie van het mil joenen guldens vergende plan voor al gehele vernieuwing en verbetering van de diepriolering in Sneek. Dat had allerlei oorzaken. Zo was het vrijwel niet te doen om een smalte werkput te maken door de Hooigend- ster KPlk aan de noordkant van de vaste brug. De gemetselde kaden zou den dan vernield moeten worden om een behoorlijke damwand ta kunnen leggen. Men zocht de oplossing door het maken van waterkeringen op de hoek van het Grootzand, één vlak ten noorden van de brug en één op de hoek van de Kleine Palen bij de Rienck Biockemakade/Harinxmakede. Dat laatste om de duiker ondier de Kleine Palen af te sluiten. Die geeft namelijk verbinding met de stads gracht 0ian de Riienok Bockemakade. Die duiker gaat straks overigens verdwijnen. Ook al omdat het water tussen de gracht en de Kolk toch niet voldoende wil circuleren. Op de plaats van die lange duiker komt straks de eigenlijke riolering in de L-VORMIGE KADEN De moeilijkheid bij het eigenlijke af sluiten lag in het feit, dat de gemet selde muurwallen in L-vorm zijn ge maakt. De L, met de horizontale poot -onder het wegdek, rust op palen. Tus- grond. In wezen worden Kolk en Kleine Palen dus één grote werkput. I (Vervolg op pagina 19). Dtt bhd bovendien De restauratie van de toren van de RK. kerk in Bakhuizen is bijna rond. Enkele kleine werkzaamheden moeten nog worden verricht, maar die vor men een dusdanig klein onderdeel van de totale werkzaamheden dat ze de moeite van het noemen nauwelijks waard zijn- Om de restauratie moge lijk te maken heeft men gedurende twaalf maanden een aktie gehouden om geld bijeen te brengen, deze aktie bracht ongeveer 16.000 gulden op. Men had gemikt op een bedrag dat rond de 12.000 gulden lag. De totale kosten be dragen zo’n 30,000 gulden. van de Hoogendster Kolk had al was gebleken. Het leggen van dezer dagen heel wat voeten De werkloosheid onder de mannen in het rayon Sneek is in maart met 26 gedaald. Nog geen reden tot gejuich want dit is daling die over heel Friesland te bespeuren is en d: westelijk Arbeidsbureau in Sneek maar een bescheiden plaats 111. Lem mer waar Sloten en Gaasterland 'der vallen, vertoonde zowel absoluut als procentueel een grotere daling. In februari stonden er in1 Lemmer 471 werklozen geregistreerd tegen eind vorige maand 420, een daling dus van 51, zijnde 0,9 procent. Sneek daalde met 0,3 procent. SNEEKER NIEUWSBLAD de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Volgende week donderdag zullen in de Sneker Sporthal drie muziekkorpsen in een gezamenlijk konsert te beluis teren zijn. Het gaat om Nij Libben uit Koudum, Euphonia uit Wommels en de gastheer, de christelijke muziek vereniging „Harmonie” uit Sneek. Het is een zogenaamd donateurskonsert, dus de toegang is gratis. buten (bijvoorbeeld propaganda- btaadjes en prijzen) en andere zaken zegt te beschikken, is een aanvul ling c.q. uitbreiding van de kollek- tie zeker geen overbodige luxe. Heit comité verzoekt dan ook een ie der die over spullen beschikt de Sneek Week betreffende zich met hem in verbinding te stellen. Dat kan het bes te gebeuren via het Fries Scheepvaart Museum aan het Kleinzand. Overdag zijn daar aanwezig de heer O. Stein- ford en mievrouw D. K. Slob. De laat ste is ’s avonds ook te bereiken en wel onder het tetefoonnummer 05150- 3086. Alhoewel zich al enige leiders en leid sters hebben opgegeven om mee te helpen jongens- en meisjesstad ook dit jaar te laten slagen, zou men eigenlijk best nog wat versterking kunnen ge bruiken. Degenen die er voor voelen om één of twee weken van hun vakan tie beschikbaar te -stellen aan jongens- en meisjesstad kunnen zich opgeven bij de voorzitter van de organiserende commissie, de heer H. W. Fij'lstra, Jo han de Witplein 4, tel. 6402, of bij de gemeentesecretarie, afdeling 2 bureau sport Dit bureau is te bereiken door het draaien van telefoonnummer 1644 (vragen naar toestel 154). De bedoeling is dat degenen die zich opgeven groepjes van 8 tot 10 kinderen in de leeftijd van 9 tot 12 jaar bezig houden. De dagen dat jongens- en meisjesstad wordt gehouden zijn 7 tot 11 juli en van 14 tot 18 juli. Over heel Friesland daalde de gere gistreerde mannelijke arbeidsreserve met 1 procent. Nu staan er nog 9.153 mannen ingeschreven, tegen in febru ari 10.249. De daling onder de vrou wen was aanmerkelijk minder, name lijk 0.2 procent wat gelijk staat met precies 80- De vraag naar mannen daalde over geheel Fries! and gere kend verder. Sinds 1952 was de vraag niet zo laag. De vraag naar vrouwe lijke werkzoekenden steeg met tien. In Sneek bleef het aantal vacatures voor mannen gelijk, namelijk 43. Het aantal banen voor vrouwen nam met 1 toe. In Lemmer gaven de bedrijven meer openstaande arbeidsplaatsen op. In februari waren er voor mannen 48 en nu 59 plaatsen die vervuld moesten worden. De vraag naar vrouwelijk per soneel bleef gelijk, namelijk 9. 5. 3 I,. f X-V-Z-.-XW i v I t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1