Mits voldaan wordt aan strenge eisen Wymbritseradeel tegen besluit g.s. brug over het Gés OFFICIEREN UIT SNEEK GAAN NAAR SCHIEDAM Bewoners ,Marswal’ Balk willen Roefke behouden Romeinen trouwen zeven juli in Sloten (Gr)ijsbrechtum met boot op reis „VAARWELLEN” bij ’t Leger des Heils Op Gaasterlandseerven’ mag gekampeerd worden I i IMIi s en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en ULST a. 9 <h (vervolg zie pag. 9 kol. 5) Eventueel in beroep gaan bij de Kroon NIEUWE SKEEKE6 COVtANT, SHEKEE COUUMT, MHJFHOOTS MEIWSBUD <1* SNEKER^KQERIER Tijdelijke vergunning gebouw wordt niet vernieuwd Voor de betrokkenen niet, maar voor de buitenwacht wel vrij verrassend heeft ’t Hoofd kwartier van het Leger des Heils in Amsterdam de twee officieren van de afdeling Sneek overgeplaatst. Kapiteine M. K. Breidenbach en luite nante M. Hogetoorn gaan per 12 juni' naar het corps in Schiedam. Qg «I illilte (Vervolg op pagina 23). voorzie- cen- de DONDERDAG 5 JUNI 1975 130ste JAARGANG No. 44 Ondanks tegenspartelen van Arbeid en de Frysk Nasjionale Party besloot de raad van dagavond de gehele gemeente aan te wijzen als kampeerexploitatievergunningen l-- - M. HOGETOORN Luitenante Dtt blad verschijnt bovendien doaderdags hute-aan-hute in GAASTERLAND, SLOTEN ex> ge- op- be- maar er op ,,’t Roefke” aan de monding van de Luts. Dit gebouwtje staat op de no minatie te verwijnen. In ieder geval mag er tot oktober een „cafeetje” in geëxploiteerd worden. M. K. BREIDENBACH Kapiteine SNEEKER NIEUWSBLAD De vaste gasten van de camping die Marswal in Balk zijn in aktie gekomen tegen de dreigende verdwijning van de „uitspanning” ,,’t Roefke” aan de Tsjamkedyk. Op 24 maart van dit jaar liep de tijdelijke vergunning vol gens welke het gebouwtje er staan mag af en deze kan wettelijk niet vernieuwd worden. Maximaal vijf jaar en niet langer, zo heeft de wetgever gesteld. Dat het gebouwtje nog niet is verdwenen, komt door de coulante houding van de overheid, aldus een woordvoerder van de ge meente Gaasterland. Men wil de exploitatie tijdens het komende seizoen nog toestaan. i van de meeste Gaasterland. Hij wordt de volger van de heer J. Schokker, als in de afdeling Sneek. De verhui zing gaat dus niet gepaard met over plaatsing naar een ander dienstvak, maatschappelijk werk bijvoorbeeld. heerder van de gemeentelijke camping „de Waps” in Oudemirdum. Boze ton gen in Gaasterlands hoofdplaats bewe ren dat men bij de gemeente met de ze benoeming twee vliegen in één klap heeft willen slaan. Voorzien in de va cature Schokker èn het laten verdwij nen van ,,’t Roefke”. Het seizoen voor bejaardentochten is weer daar, leder jaar organiseren verschillende dorps- dan wel stadsverenigingen dagreizen voor de 65-plussers uit hun woonplaats, en aangezien dit steeds meer gebeurt mag je wel aannemen dat de bejaarden dat wel leuk vinden. Gistermorgen vertrok vanuit Sneek de salonboot Toerist II van Van der Werf, ge vuld met zo’n veertig vertegenwoordigers van grijs IJsbrechtum. De stoot hiertoe werd gegeven door de VVV (Vereniging voor Volks vermaak), die ieder jaar een dergelijk evene ment op touw zet. Studio Ger Dijs maakte een „binnenhuisopname”. Vanwege de weersomstandigheden konden de varens gasten niet op het dek zitten. Het humeur had er evenwel niet onder te leiden. Gister avond werden de reizigers in IJsbrechtum Ingehaald met een show van Advendo. De tocht voerde over verschillende meren, waarbij stops werden gemaakt in Sloten en Langweer. _r to- koart”, De kans is groot dat nu vete kampeerders van de officiële terrei nen zullen uitwijken naar de boeren erven. „In boer dy*t yn ’e reade sifers süt helje jo mei ka ra vans der net üt”. „Het is op het ogenblik de periode van het „vaarwellen” bij het Leger des Hells. Dat wil zeggen, dat in de- ze tijd van het jaar veel overplaat- singen z’n beslag krijgen. Bij het Heilsleger is het nu eenmaal de ge- woonte om een roulatiesysteem toe te passen. Wij zijn nu drie jaar in Sneek. Dat is wel ongeveer het maximum en dus hadden we er rekening mee ge houden”, aldus kapiteine Breidenbach. De werkwijze bij het Leger des Heils is verder, dat wanneer de bevelvoe rend officier wordt overgeplaatst ook de „adjudant” ergens anders naar toe gaat. Dat kan dezelfde stand plaats zijn zoals in dit geval. Aan de andere kant komt het wél voor, dat de tweede „man” wordt vervangen door een ander. De dames Breiden bach en Hogetoorn zullen in Schiedam hetzelfde soort „veldwerk” gaan doen In Sloten wordt maandag 7 juli om uur ’s middags het huwelijk gesloten tussen de Italiaan Gianfranko Valentini, 29 jaar en boord werktuigkundige, en de Nederlandse Jantje Beenen, 30 jaar en ste wardess. Beide echtelieden wonen in Rome, maar artikel 43 lid 1 van het Burgerlijk Wetboek is in verband met het huwelijk van Prinses Christina in die zin gewijzigd dat het mogelijk is om toch in Nederland te trouwen wanneer een van beide partijen de Nederlandse nationali teit heeft. De bruid is van oorsprong afkomstig uit Gorredijk, en de reden dat er in Sloten wordt getrouwd zal dan ook wel liggen in het feit dat het stadje een sohMerachtige achtergrond vormt voor de foto’s. Om die reden ligt Sloten de laatste tijd namelijk goed in de markt bij van heinde en verre komende bruidsparen. Burgemeester dra. H. A. van Zwieten is de 7 de juü ambtenaar van de burgerlijke stand. Hij «al het bruidspaar o.a. in het Italiaans toespreken. In minstens twee opzichten ligt de brug over ’t Gés in Oppenhuizen-Uitwel- hngerga het college van burgemeester en wethouders van Wymbritseradeel erg zwaar op de maag. In de eerste plaats vindt men het „bevreemd”, dat men de beslissing van Gedeputeerde Staten uit de kranten heeft moeten ver nemen en tot vandaag-de-dag nog geen enkel officieel schrijven heeft ont vangen. Daarnaast blijft het college van mening, dat een vaste brug een het besluit beroep bü ONTSIERINGEN Met name de heer C. Gaastra (PvdA), zijn fraktfegenoolt G. H. Overdlilep is nog steeds Ziek, had nogal wat be zwaren tegen die voorgestelldfe rege ling. Hij had zich over het voorstel verbaasd omdat de regeling op een paar punten in strijd is met besluiten uit het verleden. Hij was bang dat vooral in de natuurgebieden onaan vaardbare ontsieringen zouden ont staan, Deze gebieden hebben een gro te landschappelijke waarde. Toen de tweede woningen en de zomerhuisjes in de raad aan die orde waren, is gesteld dat die zo weinig mogeiijk in de na tuurgebieden moesten voorkomen. En nu dan dit wel? Een ander punt was naar zijn mening dat deze regeling niet bepaald elegant is ten opzichte van de mensen die in de recreatie hun brood verdienen. De De opvolging is reeds geregeld. Be velvoerend officier in Sneek wordt lui tenante T. Touwslager uit Bussum. Ter assistentie komt een pas afgestu- duurde luitenante van de kweekschool van het Leger des Heils. Haar naam is nog niet bekend. AL MEE VERTROUWD Het roulatiesysteem van het Leger kennende waren de kapiteine en de luitenante al vertrouwd met het idee van overplaatsing. Een domi nee „staat” vaak jarenlang, soms een mensenleven, in één en dezelfde plaats, maar dat is bij het Leger des Heils nu eenmaal niet het geval. Alleen voor mensen, die van dat idee uitgaan komt de maatregel van het hoofdkwartier dus onverwacht. Een lange en ingewikkelde zin in het kort gezegd komt het neer dat op ieder boerenerf in Gaas terland drie caravans of andere kam- peeraccornmiodlaties kunnen worden toegjelaten, waarbij men evenwel een tot vandaag-de-dag nog geen enkel officieel schrijven heeft Daarnaast blijft het college van mening, dat een vaste brug betere oplossing is dan een beweegbare. Mochten G.S. niet op terug willen komen dan wil Wymbritseradeel de mogelijkheid om de Kroon te kunnen aantekenen. J. Timmerman (CDA) idealistisch de -gehalveerde- fracties van de Partij van de nieuwe kampeerwet stelt hoge eisen VumrliTwi-icrncim aiv» comLzNT* WPfT Gaasterland dms- gebied waarin bijzondere kunnen worden afgegeven. Dat houdt in dat zoals in het voorstel van b. en w. werd gesteld: „wjj een 1 peerexploitatievergunning kunnen verlenen voor ten hoogste drie, kampeer middelen en ten hoogste twintig personen op x sluit bü een agrarische bebouwing waarvan woning deel uitmaakt.” Feit is in ieder geval wel dat wan neer ,,’t Roefke” verdwijnt er voor de „Marswal”-bewoners een ver kooppunt naast de deur verdwijnt. En naar Balk is het zo'n kilometer lopen. In de brief die door een zeven tal vaste gasten aan het college van burgemeester en wethouders is ge stuurd, vergezeld van een lijst met handtekeningen, wordt gesteld dat ,,’t Roefke” een sociale functie voor de camping heeft. Het is een traal punt van gezelligheid, aldus de - - aan de Het houten gebouwtje, eigenlijk een soort barak, is voor vele Balksters een doorn in het oog. Landschappelijk gezien past het gebouwtje niet in het fraaie beeld van die monding van die Luts, tegenover jachthaven de Luts- mond. Er werd ’s avonds nogal een een stevig glas gedronken en niet zel den is het voorgekomen dat het over tollige vocht geloosd werd tegen het waterdichte tentdoek. Dit wordt even wel door anderen weer ontkend. schrijvers. De brief is ook raadsleden gezonden. Volgens de heer A. Dijkstra, eigenaar van de camping, speelt een andere factor in deze zaak een rol. Hij gelooft nog niet direkt in het verdwijnen van ,,’t Roefke”. Het gebouwtje staat op de plaats waar hij vroeger zijn cam ping is begonnen. Naar zijn mening rust op dat gebiedje een bestemming in die zin van camping. In het vige rende bestemmingsplan is het betrok ken stuk grond aangegeven als groen strook. Daar mag geen bouw- of ex ploitatievergunning voor worden afge geven. „Dit is door Gedeputeerde Sta ten goedgekeurd en we moeten ons daaraan houden.” Zo’n 80 gasten van de camping heb ben de „petitie” getekend. Men is druk bezig voor het komende seizoen een beheerder voor ,,’t Roefke” te vinden. „Tot oktober mogen we doorgaan”, aldus de heer Dijkstra, die desge vraagd nog verklaarde dat er nog niet gedacht is aan een kantine op de camping zelf. aan de bedrijven in deze sector wat aanzienlijke investeringen met zich mee zal brengen, terwijl het kampe ren op het „boerehiem” voor de „on bijzondere kam-' dernemer” vrij goedkoop zal zijn. „De - -- --I biropshailve minsteen dogge wy te een erf dat onmiddellük aan- de tot het bedrüf behorende Dat ,,’t Roefke” toch gaat verdwijnen li in dienst is getreden is een gevolg van het feit dat de be heerder, de heer A. Alkema, per 1 ju- aantal beperkende bepalingen in acht zal moeten nemen. Uit de vijftien voorwaarden koos burgemeester H. L. Sixma baron van Heemstra ter il lustratie, dat de tenten, caravans of stacaravans aan het oog moeten wor den onltitaokiken, er mag geen vee of pluimvee op het erf los rondlopen en er moeten goede sanitaire v™—c nungfen zijn. Na het opsommen van vele argumen ten, dlie moeten pleiten voor een vaste brug, stellen b. en w. aian de raad (Vervolg op pagina 23). WIS lA Sft - 4 AA Xx I 4

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1