Blikschade Wymbritseradeel geeft zich nóg niet gewonnen „Magister Alvinus” is nieuwe naam Rijks- scholengemeenschap De vier juli-donderdagen zijn marktdagen in Balk „Veronica - boerderij brandde af 1 11 van Eremedaille in zilver voor oud-Slotenaar P. Spoelstra IJLST SNEKERWKOERIER rl fcljy de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en -1 ■I SWH-skutsje weer in orde „NIEUW" ALTERNATIEF: VASTE BRUG MIDDEN IN HET DORP OPPENHUIZEN 4.6.1 J NIEUWE SNEEKER COURANT, SNfflER COURANT, DRUFHOUTS NBJVSBLAD de n (vervolg op pagina 9) dowlardags hofe-aM-huk in GAASTERLAND, SLOTEN *x> I I' r - ah. -te. fgv X d f SNEEKER NIEUWSBLAD Als (Vervolg zie pagina 25) Kinderkennis is nieuwe attraktie ting houden om de toekomst te voor spellen. Verder is er een schandpaal met een heus slachtoffer die met een natte spons bekogeld kan worden en er komt een ping-pong-spel. Tenslotte kan de hongerige maag gestild worden met een pannekoek. Gistermiddag is in Staveren het skütsje van de Zuidwesthoek weer aan het water toevertrouwd. Er moest een ingrijpende reparatie worden uitgevoerd. Was dit niet gebeurd, dan had het schip hoogst waarschijnlijk volgende maand niet in de wedstrijdenreeks kunnen uitkomen. Vijf tienduizend gulden moest daarvoor op ’t kleed komen. Heineken, de bierbrouwerij uit het westen des lands, stelde zich ga rant voor dat bedrag. Meer over de te waterlating elders in deze krant. te overzien is, wil dat uiteraard nog niet zeggen dat zich daarop geen verkeer bevindt. De veertig jarige Grouwster D. W. was deze gedachte dinsdagmiddag blijkbaar even ontschoten, want komende van het Oud Kerkhof richting Martiniplein tufte hij rustig door, terwijl de van rechts komende naar het centrum van de Sneker Als je een weg nadert die door huizen of andere obstakels niet binnenstad koersende H. W., ze ventig jaar en Bolswarder, toch duidelijk voorrang had. Een fron tale botsing was toen niet meer te vermijden. Zonder lichamelijk letsel overigens ten gevolge heb bend, maar wel gepaard gaande met de nodige blikschade. DONDERDAG 12 JUNI 1975 130ste JAARGANG No. 46 VECHTEN MET DE BEER Zoals gezegd is dfe kinderkennis nieuw. Echte kermisattracties zullen het niet zijn. Men beperkt zich doelbewust tot de dingen die zelf verzorgd kunnen worden. Zo kan er gesjoeld worden, de kinderen kunnen proberen bussen van een plank te gooien, men kan ring- weipen, er is een darts-spel, er kan gevochten worden met de „beer”, er zal een kegelbaan komen en een grab belton. Iedere keer dat de markt ge houden wordt, zal een waarzegster zit- R. HEERINGA (PWfFNP) houdt ruilverkaveling splan maar aan Bij de plechtigheid aanwezig waren de heren P. de Vlugt, M. Spoelstra, B. van der Wielen, Tj. Stegenga, J. Bakker en A. de Vries, plus natuur lijk de nodige familieleden. Burge meester Van Zwieten was eens in dfe notulen gedoken en haalde herinne ringen op aan de brandende kwesties van toen. Daarbij was het verzoek van de zeilvereniging Staat om de brug ook zondags te openen voor wa tersporters, een verzoek dat nagenoeg ieder jaar aan de orde kwam, maar steeds werd weggestemd. De heer P. Spoelstra behoorde bij de tegenstem mers. In 1962, het jaar dat de heer Spoelstra de raad verliet, mocht de brug dan wel op zondag open. De Rijksscholengemeenschap aan de Almastraat in Sneek heeft toestemming van het Ministerie van Onderwijs gekregen om voortaan als „Magister Alvinus” door het leven te gaan. Van ouds was deze naam verbonden aan het Stedelijk Gymnasium, dat enkele jaren geleden in de Rijksscholengemeenschap werd op genomen. Toen verdween ook de naam. Langs deze weg heeft men haar weer aan de vergetelheid ontrukt* Voor de derde keer zal er dit jaar vier maal in de maand juli een Gezel- ligheidsmarkt in Balk worden gehouden. Plaats van handeling, uiteraard zou men bijna zeggen, zijn de boorden van de Luts. Aan beide voor het verkeer gesloten zijden van het grachtje dat Gadsterfands hoofdplaats doorsnijdt, zullen meer dan 30 kraampjes komen te staan, met als noviteit dat tien daarvan* hoewel verspreid over de hele markt, gezamenlijk een kinderkermis vormen. Ditmaal zal er geen draaiorgel zijn, maar mechani sche muziek, geproduceerd door de discotheek van de jeugdsociëteit ’t Has- ke, die een vrij grote rol speelt in het gebeuren. Het gemeentebestuur van Wymbritseradeel is nog niet van plan de handen in de lucht te steken. De raad schaarde zich dinsdagavond vrijwel unaniem achter het Ijlings klaargestoomde actieplan van burgemees ter en wethouders om gedeputeerde staten alsnog te bewegen het besluit te herzien om een beweeg bare brug te bouwen over het Gês te Oppenhuizen/Uitwelllngerga - op de plaats waar nu de NAM-nood- brug ligt. Het Wymbritseradeelse college klampt zich vast aan een vaste brug, maar komt wel met een „nieuw” gezichtspunt, een soort concessie, die bestaat uit het „verplaatsen” van die overkluizing naar de boerderij-Joustra, meer midden in het dorp Oppenhuizen. De vroedschap wil ook de mogelijkheid achter de hand houden om een (langdurige) beroepsprocedure aanhangig te maken bij de Kroon, mochten G.S. van hun kant ook het been stijf houden. Burgemeester H. A. van Zivieten speldt de heer Spoelstra de ereme daille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. (Foto Studio Ger Dijs) „inteidtag tot de discussie” wees burgemeester B. W. Cazemter dfe raad er op, dat het college had gezorgd voor voldoende documentatiemateriaal waarin de feitelijkheden van de afge lopen vijf jaar nog eens op een rij waren gezet. „We hebben dat gedaan omdat het college er dringend behoef te aan heeft eens te horen wat u er van denkt”. Mocht het college na het „Dit is een hele verrassing voor mij. Beslist waar**, aldus de heer Spoel stra die stods enige tijd in Talma- Hfem ta Balk woont, maar daarvoor een aktief Slotenaar was. Zo had hij veertig jaar lang een transportbedrijf en was hij 35 jaar koster van de NH kerk, correspondent van de NCRV en lid van het schoolbestuur. Verder maakte hij deel uit van het 'bestuur van dfe kleu terschool, en ook de damclub kon zich jarenlang gelukkig prijzen de heer Spoelstra bij haar leden te tellen. Daar- bijgeteld het feit dat de heer Spoelstra 16 jaar lid van de raad was, maakte een en ander het voor burgemeester Van Zwieten alleszins dfe moeite waard de onderscheiding aan te vragen. Men kan de markt eigenlijk in drie gedeelten splitsen, aldus voorzitter R. Wij ma van de vereniging Winke liers, Handelaren en Industrie in Balk. In de eerste plaats de kraampjes waarin daadwerkelijk oude ambach ten worden uitgeoefend, dus niet al leen verkoop. Verder de stands van de middenstanders uit Balk en ten derde de kinderkennis. De „Veronica”-boerderij heet in de volksmond de hoeve die de heer S. de Groot met zijn familie vorig jaar bij Rijs betrok. De ge broeders Verwéij, directeuren van de vorig jaar uit de ether verdwe nen piratenzender, exploiteerden er enige tijd een varkensmesterij in. Iets wat indertijd in Gaaster- land voor de nodige deining zorgde. Dinsdag kwam de boer derij weer in het nieuws. De aan leiding was bijzonder triest. De rode haan kraaide victorie. Bin nen een paar uur stonden alleen nog wat rokende puinhopen over eind. Meer over de brand op het hoogste punt in Gaasterland el ders in dit nummer. Een scala van aktiviteiten waarmee die kinderen worden bezig gehouden. Op het eerste gezicht lijkt het voor de ouders een kostbare zaak, maar dat valt duizend parten mee. Het kind, het' is bedoeld voor de groep van drie tot twaalf jaar, koopt voor één gulden een kaart waarop, mid dels een getekende tros ballonnen aangegeven staat welke spelletjes er zijn. Iedere keer als het kind eep spelletje gedaan heeft, komt er een kras door het betreffende onderwerp en dan is dié pret voorbij. De heer De Vlugt liet ook eens even ta vogelvlucht de revue passeren wat hij zich nog herinnerde van de afgelopen veertig jaren. Daarbij herinnerde hij aan de oude haven die indertijd werd volgespoten, en waar de nieuwbouw van Sloten verrees. De heer Spoelstra ken schetste hij als een man die voorstellen niet alleen op een „felle, kritische” wij ze verdedigde, maar ook afwees. Na afloop van het officiële gedeelte in het raadhuis* werd er nog nagepraat in café De Zeven Wouden. Burgemeester drs. H. A. van Zwieten van Sloten heeft dinsdagavond de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opge speld op de revers van de heer P. Spoelstra. Dat gebeurde tijdens een bij zondere raadsvergadering die speciaal voor die gelegenheid was uitge schreven. Bij de gebeurtenis waren ex-raadsleden aanwezig die gedurende de tijd dat de heer Spoelstra in de raad zat, van 1946-1962, eveneens deel uitmaakten van de raad. I -■ i '■f» - ■i te - 'te. 4*^

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1