Schade al boven f25.000,- Reden tot dankbaarheid bij afscheid juf A.A. Bouwman Chr. lagere school Wyckel Sperkhemj eugd houdt huis in voormalige R.K. MAVO o 'te.;. re .7® de gemeenten SNEEK, WYMBRITS ER A D E EL Officieel Orgaan en van Treedt Sneek volgend jaar toe tot de N.V. Waterleiding Friesland? Gemeente Gaasterland pleegt vaker onderhoud aan stanksloot IJLST SNEKERlsfKOERIER f 1 Rommelmarkt Heeg niet vrijdag maar zaterdag inbraak in clubhuis volkstuinvereniging Kop op molen de Jager in Woudsend geplaatst Autotocht Snekers eindigt in de sloot sia KM H| I CHAUFFEUR VAN 16 JAAR RIETBRANDJE IN AANHANGWAGENTJE Hei Smelt» Nieuwsblad is eea eu de vaa NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD i f SNEEKER NIEUWSBLAD iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii toren (Vervolg zie pagina drie) llllllllllllllillllllllllllllllllllillllllllllllllllllll (Vervolg zie pagina drie) (Foto Studio Ger Dijs). Het besluit van de Kuiturele Raad van Wymbritseradeel zich aan te laten sluiten bij de Nederlandse Rijwiel Toer Unie (NRTU) Is de deelname aan de zaterdag verre den toertocht in deze gemeente zondermeer ten goede gekomen. Zo’n driehonderd mensen lieten zich ditmaal inschrijven; In verge lijking met voorgaande jaren een stijging van een twintig procent. De groeiende belangstelling is voortgekomen uit meer frequente publikaties in de „vakbladen”. In verband met het 700-jarig bestaan van Nijland, waren in die plaats de start en finish gepland. Alvorens 's morgensvroeg op het ijzeren ros te stappen voor de afstanden 30, 50 of 80 kilometer kreeg men een vaantje uitgereikt met daarop het opschrift „700 jaar Nijland”. Dat gebeurde door een vijftal Nijlan- ders die, helemaal in stijl, gesto ken wriren in eeuwenoude kledij. Blijkbaar inspireerde dat de deel nemers, want de fietstocht bleek na afrloop geen enkele uitvaller te hebben opgeleverd. MAANDAG 30 JUNI 1975 130STE JAARGANG No. 51 Dit Had vartcMnt bovendien doadarcfatg* huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e-o Zaterdag zijn weer de nodige ruiten vernield in de voormalige R.K. Mavo aan de Jan van Nassaustraat. Vrij dagmiddag had men getracht het ge bouw weer zoveel mogelijk glasdicht te maken en te houden. Het bleek een ijdele hoop. De Sporkhem jeugd kon het niet laten. Vernielde deuren, glas in de gang. De jeugd kan gemakkelijk de school binnenkomen. Het geeft een (kleine) indruk van de toestand. Voordat men het pand weer in ge bruik neemt, zal er het nodige aan moeten gebeuren. Er zijn niet veel ra men meer die nog heel zijn. De glas scherven liggen verspreid over het schoolplein en iin de gang. Een gevaar lijke situatie, temeer omdat kinderen gjemakkelijk naar binnen kunnen klim men. „Het is verbazingwekkend,” al dus een omwonende ,,dat er nog geen ongelukken gebeurd zijn.” Wat er precies met het gebouw ge beuren gaat, is nog niet helemaal dui delijk. Waarschijnlijk wordt er eerst even ’n basisschool in gevestigd. De be doeling is evenwel dat de Sipkens- school, de Openbare Mavo, de beschik king krijgt over een gedeelte van de school, omdat men in het pand aan de Graaf Adolfstraat met ruimtemoeilijk- heden kampt. Ook een vormingscen trum heeft belangstelling voor het ge bouw. kermis (de laatste is ten bate van het jeugdwerk in Heeg) worden zaterdag gehouden op het schoolplein van de R.K. School en de parkeerplaats daar vlakbij. De vraag is evenwel nog: wanneer. Momenteel ziet het er naar uit dat de toetreding in de loop van 1976 zijn beslag zal krijgen. Men verkeert nu in de fase van de berekeningen. Het ge sprek met de gemeente Sneek verloopt, aldus de heer Brandsma, in een bij zonder prettige sfeer die alle hoop voor de toekomst geeft. Mevrouw A. A. Bouwman heeft vrijdagavond in gebouw Irene afscheid geno men als onderwijzeres van de christelijke lagere school van Wyckel wegens l.-t bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Ondanks dat zoiets in de regel toch wel met weemoed gaat gepaard, had mevrouw Bouwman alle redenen tot dankbaarheid, aldus haar collega J. Schaap, en wel om drie rede nen. In de eerste plaats omdat ze haar werk altijd met zoveel „energie, warmte, liefde, vreugde, toewijding en plezier heeft gedaan. Dat is wel iets om jaloers op te zijn in een tijd dat zoveel mensen geen arbeidsvreugde kennen”. vrouw en de moeder tegelijk, die altijd volhield. Op die manier hebt u kinde ren op school gehouden die anders ze ker naar het buitengewoon onderwijs hadden gemoeten.” De actie ten bate van het herstel van de molen, welke enige weken geleden gestart werd, laat momenteel een sal do van ruim tienduizend gulden zien. Er is evenwel 50.000 gulden nodig. Giften kunnen worden gestort op giro rekening 8280 ten name van de pen ningmeester Actie De Jager te Sneek. Wanneer meer dan het benodigde be drag binnenkomt, d!an wordt het te veel gebruikt om de achtkante-boven- kruier-dubbele balkenzager weer echt te laten werken. Enkele maanden geleden, eind april, verhuisden de leerlingen naar het nieuwe onderkomen aan de Parallel weg, de voormalige Pedagogische Aka- demie. Op diezelfde dag werden de sleutels overgegeven aan de gemeente. Formeel is de school evenwel nog niet overgedragen. Er is een verklaring dat de school op het moment dat de leer lingen het verffieten, in uitstekende staat verkeerde. (ij® Het gaat hier om een sloot, zo ver tellen burgemeester en wethouders, die dient als leiding van het waterschap „Tusken Mar en Klif”. Hierop is een In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in het clubhuis van de Volkstuinvereniging „Nut en Genoe gen” in Sneek. Er werd het nodige gereedschap ontvreemd. Bovendien na men de onverlaten vier paar laarzen mee. De waarde van de buit wordt geschat op ruim honderd gulden. overstort aangesloten van het riool stelsel in Balk Zuid. Deze is nodig om bij zeer hevige regenval of indien de pomp in de Erasmusstraat niet werkt, de overtollige vloeistof een uitweg te laten vinden. Anders komt het de w.c.- potten in de woningen uit. Ongeveer Twee Snekers zagen vorige week hun autoritje iin de stoot eindigen. C.K.P. (16) en J.P. (20) hadden voor 150 gul den een Trabant gekocht en toerden ermee in de omgeving van Roodhuis. Het vele bochtenwerk is hen waar schijnlijk te veel geworden, want rond elf uur ’s morgens dook de wagen de sloot in. De 16-jarige chauffeur be rustte gelaten in zijn lot. De tech nische recherche kwam tot de con clusie dat de auto in goede staat ver keerde en geen enkel mankement ver toonde. De knapen gaven desondanks toch toestemming om de wagen naar de sloper te laten brengen. Gister moest de Sneker brandweer uitrukken om een brandje in een aan- hangwagentje met riet te blussen. Het wagentje stond geparkeerd in de Domp. Het rtet dat in het wagentje lag, was een restant van de partij die gebruikt was voor dakbedekking van de bungalow van P. Hoomans. De brandweer had weinig moeite met het vuur. Er was een beetje brandschade. VERVAL In feite is de school van het rijk. De gemeente en het rijk zijn nu in be spreking over wie de school gaat be heren. Eigenlijk hadden de sleutels naar het rijk gemoeten, maar die wees de gemeente als toezichthouder aan, „Gelukkig hebben we er niets meer mee te maken,” aldus de heer J. Wal- da, secretaris van de Stichting Rooms Katholieke Scholen. Toch gaat het ver val van de school het bestuur aan het hart. Verder was er voor mevrouw Bouw man alle reden tot dankbaarheid „om dat ze de eindstreep heeft mogen ha len. We weten allemaal wel dat veel van onze collega’s er vroegtijdig mee moeten ophouden”, De belangrijkste reden was wel dat ze ermee „mag op houden, want dat is ook een voorrecht. Tegenwoordig is er haast moed voor nodig om voor de klas te staan. We weten geen van allen wat ons nog bo ven het hoofd hangt op dat terrein, en daar hoeft u zich niet meer om te be kommeren. U hebt uw werk al die ja ren mogen doen zoals u dacht dat u moest doen. U was niet gedwongen het roer om te gooien, iets wat meestal het gevolg van politiek is. U hebt het kind mogen dienen.” Vanmorgen is in Woudsend de kop op de molen de Jager geplaatst. Het karwei werd uitgevoerd door de fir ma Roemeling uit Scheemda. De kop weegt zonder wieken ongeveer drie, met wieken vijf ton. Wanneer het bo venstuk eenmaal aangebracht is, moet het rietdak nog vernieuwd worden. De verwachting is dat dit nog voor de bouwvak vakantie gebeuren kan. Dit hangt echter af van wat men onder de rietlaag aantreft. Over de toestand van het houtwerk is nog weinig be kend. onderwijzeres Wyckel was ze steeds Wyckel, en Op de valreep stelde begin deze maand C. Gaastra, raadslid in Gaasterland voor de Party van de Arbeid, in de bijeenkomst van de vroedschap een brief aan de orde. Het epistel was opgesteld door de bewoners van de even kant van de Hielkemastraat in Balk en handelde over de stankover last die de sloot achter hun woningen verspreidt. Het college beloofde via de Technische Dienst een onderzoek in te stellen en uit de stukken voor de bijeenkomst van morgenavond blijkt dat men op de plaats des onheils is wezen ruiken. De heer Post overhandigt me vrouw Bouwman het schilderij waar zoveel symboliek in zit. (foto Studio Ger Dijs) Vermeldden we donderdag dat de Rommelmarkt in Heeg ten bate van ’t Columbiaansie onderwijs in Cauca aan staande vrijdag zal worden gehouden, achteraf blijkt dit nie thelemaal kor- rekt te zijn, Rommelmarkt en kinder- De voormalige Rooms Katholieke Mavo „St. Jozef” aan de Jan van Nassaustraat in Sneek is momenteel een gewilde speelplaats voor de jeugd. In de fietsenhokken op het schoolplein worden regelmatig brandjes gestookt, terwijl binnen de school meer en meer glaswerk en sanitair sneuvelt. Volgens ramingen bedraagt de schade reeds 25.000 gulden. De heer S. Berg, de andere collega van mevrouw Bouwman op de drie- mansschool van Wyckel, had grote lof voor de manier waarop de scheidende onderwijzeres les gaf op de wjjze waarop ze dacht dat ze dat moest doen. ,,U was er steeds op uit de kin deren op een andere manier aan het verstand te brengen wat ze voor de toekomst nodig hebben. U rustte niet voordat ze het kenden, desnoods ging u na schooltijd verder. U was de Het ziet er naar uit dat de gemeente Sneek zal toetreden tot de NV Water leiding Friesland. Dit deelde de voor zitter van de raad van Commissaris sen van de NV, burgemeester J. Brandsma van Leeuwarden, vorige week mee. Deskundigen van de Ven nootschap en de gemeente Sneek zijn in bespreking en hebben op een aan tal punten al overeenstemming be reikt. De heer Berg vertelde dat mevrouw Bouwman iedere dag door weer en wind op school kwam vanuit haar woonplaats Sloten, al was het op sok ken. De heer J. Post, voorzitter van het schoolbestuur, had eens uitgere kend hoe vaak ze dat had gedaan, en hij kwam op ruim 22.000 keer in de 28 jaar dat ze als aan de school in verbonden. Daarbij kwam langs de toren van

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1