Weer „verrassing” in Amicitia - plan REKORD NOG NIET GEëVENAARD ,Letterzoekwedstri j d’ start van Sneekweek braderie Oosterdijk 1069 stuurlieden gaven zich op voor 40 ste Sneekweek Verwachting: meer dan vijfduizend deelnemers Dienst ACW geeft werk voor uitvoering vrij Minister, sekretaris-generaal en acht kommissarissen strijden om de zeileer ANDRIES SMEDING 50 JAAR BIJ DE KNM REGENBOOGTEAMS IN DE SNEEKWEEK SNEKERfefKOERIER Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL van en Wielercomité Balk prolongeerd op veler verzoek toeristische toertocht IJLST DEBUUT BEAWIABDA O de GAASÏERLAND, SLOTEN e.o Geen rekord aantal deelnemers in de veertigste editie van de Sneekweek, maar wel weer een kentering ten opzichte van de terugval van vorig jaar. Dit deelde de voorzit ter van het Sneekweek-komité, E. K. Hoekstra, gistermiddag tijdens een perskonferen- tie in het Fries Scheepvaartmuseum mee. Er zullen met ingang van volgende week za terdag 1069 schepen hun baantjes trekken op het Sneekermeer. Ten opzichte van 1974 is dat een toename van 19; vergeleken met 1973, het topjaar tot nu toe, zit men nog zeven onder het rekord. Hei Smelter NtowsMad is eea gecoeAbeerie uitgave na NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD SNEEKER NIEUWSBLAD iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililiiiiiliiii Illllüillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Vervolg op pagina 17). Het wil de gemeentesecretaris name lijk niet aan, dat de Dienst ACW-wer ken volkomen langs de departementen heeft heen gewerkt. In leder geval is het zo, dat de gemeente nog met even tuele veranderingen in het door de raad goedgekeurde contract met de BV Miedema akkoord moet gaan. doadardags in 1 Aan de hand van het schrijven van de Dienst ACW-werken heeft gemeentese cretaris dns. G. Middeldorp de indruk, Het aantal klassen wordt meer, van ver- D ONDER DAG 24 JULI 1975 130ste JAARGANG No. 58 een met de met P. van Het wielercomité Balk heeft naar aan leiding van de grote deelname aan de vorige week zaterdag gehouden toeris tische wielertocht besloten dit gebeu ren te prolongeren. En wel de volgen- niseerd in samenwerking met Amro-bank. Het is de bedoeling dat de deelnemers aan de hand van let ters die de winkeliers van de Oos terdijk op hun raamaffiche hebben, een slagzin vinden. Na trekking door notaris J. P. G. Mensen maakt een goede slagzin altijd kans op één van de vele prijzen die beschikbaar wor den gesteld. De prijsuitreiking vindt plaats tijdens de Disco Show, om 17.00 uur. De winkeliers verwachten een grote deelname voor deze wed strijd; ze zouden er bepaald niet van opkijken wanneer er meer dan 5000 ingevulde formulieren werden in geleverd, aldus Ron de Bouter. De Regenboogklasse in de Sneek week telt meer deelnemers dan ooit. 29 in totaal tegen 28 vorig jaar, Het is nog niet zeker of de nationale kampioen van dit jaar, Jan van Staveren, zal komen. Na tuurlijk zullen op de KZVS-dagen de teamwedstrijden in deze klasse worden verzeild. De teams zien er als volgt uit: Friesland: Bertus ter Beek, Alme lo, Puck de Vries Sneek, Harry Amsterdam Sneek, Hessel Donker Sneek, Ulrik Jager Lemmer, Jack de Wilde Sneek. Reserve is Ate Tinga (Jappie Hettinga) Sneek. Holland: Piet Booy Koog a.d. Zaan, Jan Metzelaar en Bouw van Wijk Woubrugge, Jan van Staveren of Guus Beek,, Hein de Goederen Rot terdam. Reserve Rob van Asten uit Helmond. Het laatste(?) woord in het kader van het „niettes-welles” inzake de verbouwing van het Amicitia Theater tot een Kultureel Centrum schijnt op dit ogenblik een „welles” te zijn. Die gevolgtrekking kan men althans maken uit het bericht, dat de gemeente Sneek van de Dienst ACW-werken heeft ontvangen en waarin wordt gesteld, dat „het betreffende werk voor uitvoering is vrijgegeven”. Die tussen aan halingstekens geplaatste aanduiding zou men kunnen vertalen als: „de drie-en-een-half miljoen gulden subsidie zullen beschikbaar worden gesteld”. - Veertien jaar was de heer Andries Smeding toen hij ais jongste be diende werd aangenomen op het kantoor van de KNM. Binnenkort is Dries Smeding vijftig jaar bij wat nu de Nestté-Nederland heet. De procuratiehouder-van-nu be reikt pas volgend jaar april de pensioengerechtigde leeftijd. Over dit toch wel zeldzame jubileum treft men elders in deze krant een artikeltje aan. DE WIJDE GAPER Intussen is er nog de kwestie van het pand De Wijde Gaper, dat eigendom is van de gemeente, maar dat blijk baar zonder vooruitziende voorwaar den is verhuurd aan drogist Berkhout. Na een brief van de gemeente, waarin de huur werd opgezegd, is de huurder bij de Kantonrechter in beroep ge gaan. Die heeft de uitspraak gedaan, dat Berkhout in iedier geval tot 1977 van het pand gebruik mag maken. De heer Berkhout is echter bereid om met de gemeente in onderhandeling te treden om te komen tot een voor hem aanvaardbare oplossing. Als het „wel les” geen „niiettes” wordt in de kwestie-Amicitia is men al vaker voor verrassingen geplaatst zal de ge meente er van haar kant alles aan doen om het pand voor de verbouwing vrij te krijgen. waarin gezeild is toegenomen. Er zijn vier namelijk de Sharpteklasse, de Olympiajollenk'lasse, de Sailhorse- en de Centauerklaisse. In totaal komen 27 klassen aan de start. Ten opzichte vorig jaar is geen enkele klasse dwenen. Na het bezoek van een deleglatie van het gemeentebestuur aan staatssecre taris Meijer van CRM (op 2 juli) heeft er echter wel interdepartemen taal overleg plaatsgehad tussen de mi nisteries van CRM, Economische Za ken en Financiën. dat men op de departementen een aan vaardbare oplossing heeft gevonden óf dat men in Den Haag in ieder ge val de mening is toegedaan, dat in nog nader oveiileg met Sneek gemak kelijk een compromis inzake de (Rijks-)voorwaarden in het veelomstre den contract mogelijk is. Alle skütsjes op één foto. Ger Dijs wrong zich in allerlei bochten om met zijn super- groothoeklens dit voor elkaar te krijgen. Het gebeurde alle maal op de Fluessen bij Ela- huizen. Van links naar rechts Sneek, Heerenveen, Leeuwar den, Grouw, Joure, Huizum, Zuidwesthoek, Phillips Drach ten, Eernewoude, Lemmer, Woudsend, Langweer, Drach ten en Bolsward. De wedstrijd van maandag Is de enige tot nu toe deze week. Woudsend en de eerste dag in Lemmer zijn afgelast Meer hierover el ders in dit nummer. de week donderdag (31 juli). De start vindt plaats ’s avonds tussen zes en zeven uur. Men heeft daarom tot dit Nogal merkwaardig is, dat de ge meente Sneek de onderhandelingen met het ministerie van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk werk over een definitieve redactie van het contract tussen de gemeente en Miedema BV nog niet heeft afgesloten. Bea Wiarda (Horror) zal volgende week zondag in Drachten haar de buut maken in de nationale dames- atletiekploeg. Dat zal dan gebeuren in de drie-landenwedstrijd tussen En geland, Tsjecho-Slowakije en Neder land. Uiteraard op het onderdeel dis cuswerpen. In het kader van de jubileumvie ring, een heleboel mensen vragen zich af waarom bij veertig een jubi leum en niet zoals in een huwelijk bij vijftig. Wel de reden is dat die organisatoren de vijftigste misschien niet meer meemaken”, zo grapte de heer Hoekstra, wordt in het Scheep vaartmuseum een overzichtstentoon stelling gehouden. Deze werd na af loop van de perskonferentie door bur gemeester B. van Haersma Buma geopend. Op de foto enkele prijzen van weleer, met links een oude foto. Meer over de 40ste Sneekweek el ders in deze krant. Onder de naam „Sneekweek braderie” heeft de winkeliersvereniging Ooster dijk evenals vorig jaar een aantrekkelijk programma van aktiviteiten samen gesteld voor de komende Sneekweek. De start van dat gebeuren vindt echter al eerder plaats, en wel komende zaterdag, om 12.00 uur, met een letterzoek- wedstrjjd. Volgende week donderdag staat de Tros-radio op de Oosterdijk ge stationeerd voor een rechtstreekse uitzending van het programma „Tony Moore rijdt voor.” Tijdens de Sneekweek zelf vinden dan nog plaats verschil lende poppenkastvoorstellingen, optredens van een goochelaar, drie dagen bra derie, een autoraUy, een optreden van Advendo, een optreden van Klaas Vaak, en als klap op de vuurpijl een optreden van Avro’s Top Pop Discoshow met Krijn Torringa. De uitzending van het Trosprogramma „Tony Moore rijdt voor” is donderdag 31 juli van 13.00 tot 14.00 uur. Dat wil niet zeggen dat iedereen thuis moet blijven om te weten wat er dan op de Oosterdjjk aan de hand is, het gebeu ren kan namelijk in levende lijve wor den aanschouwd. Aangezien de Tros daarvoor heel wat van z’n hebben en houden meeneemt naar Sneek, is het altijd de moeite waard om eens te gaan kijken. de koningin mevrouw mr. A. P. Schijt huis (Drente),, mr H. Rijpstra (Fries land), mr W. J. Geertsema (Gelder land), mr E. H. Toxoipeus (Gronin gen), mr dr Ch. J. M. A. van Rooy (Limburg), J. D. van Harten (Noord- Brabant), dr C. Boertien (Zeeland) en mr. H. Vrolijk (Zuid-Holland) elkaar bekampen. De wedstrijd is op zater dag 2 augustus en het startschot wordt om vijf voor één gelost. DISCO-SHOW Maandag 4 augustus is er weer de braderie. Beide dagen kan men ’s mid dags poppenkast kijken en een gooche laar in aktie zien. Maandagmiddag 5.00 uur treedt Klaas Vaak op (ex Ve ronica dj en bekend van Boter-Kaas en Eieren) op de Oosterdijk, en dat gaat gepaard met de uitdeling van meer dan 100 prijzen aan willekeurige mensen. Dinsdagmiddag, eveneens om 5.00, uur, start Krijn Torringa met zijn Avro’s Top Pop Disco Show, iets wat mogelijk werd door samenwerking met Holland Telstar. Tijdens de disco-show is dus de prijsuitreiking van de letter- zoekwedstrijd, tevens vormt deze hap pening het sluitstuk van de braderie. De tetterzoekwedstrijd wordt georga- I Nog net voordat de Sneekweek offici- de |eel wordt geopend vindt vrijdag 1 au gustus een reklame optocht plaats van deelnemers aan de braderie. (van 18.15 tot 20.00 uur). De volgende dag, zaterdag, is om 9.00 uur de start van een autorally die wordt georganiseerd in samenwerking met MAC J. C. Vis ser. Er wordt gereden in groep A, B, C en D, en in deze laatste groep kan iedereen meedoen. Tevens ligt er voor iedere deelnemer een gratis surprise- pakket klaar. Diezelfde zaterdag is de eerste dag dat de braderiekraampjes op dfe Oosterdijk staan opgesteld. Van 11.00 tot 18.00 uur kan men in totaal meer dan 50 kramen bekijken, waaron der die van een kaarsenmaker, een klokkenschilder, een koperslager, een leerbewerker en een pottenbakker, ’s Middags om 2.00 uur treedt d.e drum- en showfanfare van Advendo op en om 3.00 uur is de prijsuitreiking van de autorally. „POMMERANTEN”-WEDSTRIJD De grootste klasse wordt gevormd door die Schakelzeilers (119 deelne mers). Op de tweede plaats komen de Lasers met 95 inschrijvingen, plaats die gedeeld moet worden de 16 vierkante-meter-klasse. Op vierde plaats komen de Vauriëns 84. De Boeiers, die alleen woensdags zeilen, eisen de eer op van de kleinste klasse, namelijk 3. Zoals wij enige tijd geleden meldden zal er een speciale wedstrijd zijn in het kadér van de jubileumviering. In rondte jachten zullen minister mr W. F. de Gaay Fortman (Binnenlandse Za ken), zijn sekretaris-generaal mr van Dijke en de kommissarissen ■L

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1