Twee kampioenschappen voor „De Water-Poorters” - z V" de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van Werkloosheid in Zuidwesthoek vertoont weer een stijgende lijn Kantine-kantoor voor Sneek aan de Nauwe Noorderhorne ULST SNEKER^KOERIER - V 2 Sneker monteurs aan dood ontsnapt Gesmokkelde auto reed de sloot in PARKSTRAAT DICHT AWV: kV V COURAMT, SNBEKER COÜRAKT, MWHOUFS NEUWSBUD de NIEUWE Het Saeelnr NiemHbU h DU blad vanchijat bovendien lioadarriaip Iwto-aaa-lmis la GAASTERLAND, SLOTEH m 1 NIEUWE KATHOLIEKE SCHOOL TE BAKHUIZEN VANDAAG IN GEBRUIK VW Yww* - ...1 L a y? v f SNEEKER NIEUWSBLAD den-Bolsward te IIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1 c-:- 1111 in 111111111111 mu iiiiiiiiii i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Nieuwe sportvelden aan de Lemmerweg getraind door instruktrice Jacqueline Rodenburg uit Emmeloord. In het ruilverkavelingsgebied ten wes ten van het Sneekesrmeer is zaterdag onder Imsum een auto met twee jon gemannen uit Imsum van de weg ge raakt en in de sloot terecht gekomen. De 18-jarige J.M. liep daarbij snijwon- den in het gezicht op en de 19-jarige D.N. kreeg een hersenschudding. De jongelui kwamen vanuit Shieek, De au to was voorzien van een Brits kente- kenbord en bleek klandtestien te zijn ingevoerd vanuit Engeland. De wagen werd door de rijkspolitie Idaardera- deel in beslag genomen. MAANDAG 18 AUGUSTUS 1975 130ste JAARGANG No. 65 het nieuwe hoofdveld er om- Horror uit Onder de vrouwen nam in het gebied Smeek de weirfkloosheid toe met 5, in Lemmer bedraagt dat aantal 8. Mo menteel zijn iin Sneek 460 mannen Twee monteurs van de PTT zijn vrij dagmorgen bij Echtenerbrug aan de dood ontsnapt. W. Westra en IJ. Wijn ja waren rond elf uur bezig in een werkgat toen plotseling een felle on weersbui losbarstte. Een vuurbol kwam in het gat en via een ijzeren mof en een kabel sloeg de elektrische lading in de arm van Westra. De twee mon teurs sprongen razendsnel uit het gat. Westra’s arm bleef een tijdje stijf. Wijn ja bleef ongedeerd. Individueel leverden enkele leden ook goede prestaties. Rudie Evenhuis werd eerste in de M-dressuur met 123% punt. Hij bereed in dit nummer Darwin. Tweede werd Greetje Buwalda met haar paard Mare. Zij veroverde 122% punt. In de L-klasse werd Alie Jansma tweede met 129 punt. In dezelfde klasse maar in een andere baan, klasseerde Inge Vrolijk zich op dezelfde plaats met 133 punten. Na twee barrages wist Ru die Evenhuis zich bij het Z-springen als tweede te plaatsen. Het zit er volgens het Districtsbureau niet in dat augustus verbetering zal brengen. „De gebruikelijke daling van de arbeidsreserve in de maand augus tus door de verhoogde bedrijvigheid in het bedrijfsleven na afloop van de va kanties en door het vinden van een ar beidsplaats voor of door jeugdige schoolverlaters zal waarschijnlijk voor de komende maand (het gaat hier dus om augustus, red.) erg gering zijn of geheel achterwege blijven. De school verlaters rullen ere moeilijk een plaats vinden. De werkgelegenheid in diverse bedrijven wordt soms via werktijdver kortingen en tijdelijke leegloop van personeel kunstmatig in stand gehou den. In geheel Friesland nam de werk loosheid eveneens toe. De geregi streerde arbeidsreserve, waarbij ook die groep mensen gerekend wordt die werkzaam is op aanvullende werken of op sociale werkvoorzieningsschap- objecten, bedroeg per ultimo juli 7339 mannen en 1602 vrouwen. Op 30 juni waren deze cijfers respektieve- lijk 6664 en 1430. In totaal werden door de Water-Poor ters 128 punten verzameld. Wat be treft het Verenigingskampioenschap behaalde de Water-Poorters 865 pun ten. Dit was 53 meer dan nummer twee de Fjildruters uit Hemrik. Dit onderdeel bestond uit twee nummers. Drie van het achttal kwamen uit in d:e dressuur en drie bij het springen. Een jaiar geleden nam de gemeente raad het besluit tot de verbouwing. Het pand was ai aangekocht. Er werd van uitgegaan, dat er subsidie be schikbaar gesteld zou warden in het kader van de aanvullende werkgele genheid. Met toestemming van het hoofd van het district Noord voor de Aanvullende Civieltechnische Werken is een vijftal deelnemers gevraagd om een prijsopgave. Daarbij kwam als als laagste inschrijver Uit de bus Blee- ker’s Bouwbedrijf B.V. te Bolsward voor 175.700. Dat bedrag ligt bene den dat van de aangepaste begroting. Burgemeester en wethouder achten het niet waarschijnlijk, dat een openbare aanbesteding een gunstiger resultaat zal opleveren en het kollege stelt dan ook voor het werk onderhands aan te besteden. win, Marian Hofmeester met Tinka, Alie Jansma met Verina, Jaaike Plat met Katinka, Inge de Vrij met Frits, Inge Vrolijk met June en Tjitte IJde- ma met Saskia. Reserve was Kasper Lampe met Coridon. Deze ruiters zijn De Landelijke Rijvereniging de Water-Poorters uit Sneek is zaterdag in Veenklooster Verenigingskampioen en Kampioen bij de achttallen in Fries land geworden. Deze uitstekende prestatie geeft recht om deel te nemen aan het Nederlands kampioenschap dat op 13 september in Apeldoorn wordt gehouden. Tot best gaand rijpaard werd uitgeroepen Mare gereden door Greetje Buwalda uit Ijlst. Mare en Greetje gaan ook deelnemen aan de oentrale keuring in Leeuwarden. De kans zit er in dat zij uitgezonden worden naar Utrecht, naar de landelijke keuring. Vanmorgen is met een bijzondere dienst de nieuwe Rooms Katholieke Basisschool in Bakhuizen in gebruik genomen, De officiële opening zal ech ter plaatsvinden op woensdag 10 sep tember en de openingshandeling wordt verricht door pastoor J. B. Coenders. De school staat aan de Age Homme- leane. In de nu verlaten school zal een cultureel jeugdcentrum worden geves tigd. i en 117 vrouwen geregistreerd die zonder werk zijn. Voor Lemmer zijn dit 280 mannen en 48 vrouwen, GERINGE VRAAG De vraag naar personeel is klein. In Sneek zijn voor mannen 21 vakatures beschikbaar wat 2 minder is dan vo rige maand; in juni vroegen bedrijven in Sneek 17 vrouwelijke werknemers, nu is dat aantal 13. In Lemmer daal den deze aantallen nog sterker. Name lijk voor de mannen van 29 naar 22 en voor de vrouwen van 14 naar 9. Het achttal dat voor de prestatie zorg droeg bestond uit Greetje Buwalda met Mare, Rudie Evenhuis met^Dar- Wm, l..M>— - -- Wegens de aanleg van de centrale rio lering is de Parkstraat in Sneek van af vanmorgen voor de duur van één tot anderhalve week afgesloten. Door gaand verkeer op de route Leeuwar- wordt aangeraden om gebruik te maken van de Worp Tjaiar- dastraat. Verkeer op ren veen - Bol sward de rondweg zuid. Met een beetje goede wil kan men bij bestudering van dit kaartje ’n indruk kragen van de nieuwe veldsportak- kommodatie, die de gemeente Sneek wil aanleggen aan de Lemmerweg. Rechts van boven naar beneden de Lemmerweg met bovenaan de huidi ge ingang naar het veldencomplex van Hubert Sneek. Waar „Voetbalter- reinen v.v. Sneek” overheen gedrukt staat zijn de bestaande velden. Nu is het de bedoeling, dat de gemeente naast het bij terrein (achter de tribu ne) een nieuw voetbalveld zal aanleg gen. Dat zal worden verhuurd aan Hubert Sneek en vormt straks ook één geheel met het sportterrein van Sneek. Aan de westkant, met nieuwe toegang vanuit het plan Tinga, is een parkeerplaats geprojecteerd die mis schien nog wat groter wordt dan op de tekening is aangegeven. De huidige ingang en het parkeerterrein aan de Lemmerweg blijven bestaan, maar zullen in de toekomst alleen gebruikt mogen worden voor bussen van de be zoekers en de „eigen mensen” van Hu bert Sneek. Het „gewone” publiek zal gebruik moeten maken van de nieuwe ingang aan de Tinga-kant waar dus ook een tweede kassa zal komen. Het aan te leggen veld zal met de bestaan de akkommodaties van Hubert Sneek één afgerond geheel vormen. De „apartheid” wordt nog geaccentueerd door waterpartijen en beplanting, die een scheiding vormen met het hele maal nieuw aan te leggen complex ten zuiden van dat van de v.v. Hubert Sneek, de vereniging die intern ook nog druk aan het plannenmaken is over het aanbrengen van diverse mo derniseringen. Zo wordt onder meer gedacht aan de bouw van een nieuwe kleedgelegenheid. De schetsplannen van complex omvatten een (rechte) met een sintelbaan heen waarmee met name de voeten kan. Verder staat ingete kend een bijveld en een half verharde oefenboek. Ten zuiden van het veld met sintelbaan komen in leder geval vier tennisbanen met daarnaast de mogelijkheid om nóg twee banen aan te leggen. Tussen hoofd- en bijveld zou een kleedgelegenheid moeten komen en ook bij de tennisbanen is een gebouw tje gedacht. Ten zuiden en ten noorden van de nieuwe velden is ruimte voor parkeerplaatsen. Het geheel wordt om geven door groen en watervoorzienin gen. De grotere „uitstulping” rechts in het midden zou oorspronkelijk een vij ver worden, maar intussen wordt al weer gedacht om daar ruimte scheppen voor volkstuintjes. In de raadsvergadering van morgen avond vragen burgemeester en wet houders aan de raad een krediet van tienduizend gulden om de Grontmij het scheteplan verder uit te laten werken waarna het als A.W.-object ingediend kan worden. Een krediet wordt voorts gevraagd voor het uitwerken van plannen voor uitbreiding van de bestaande akkom- modatie met twee kleedboxen, een scheidsrechterskamer en een berging bij het sportpark aan de Noorderhoek. Tenslotte wordt krediet gevraagd voor het maken van een nadere kostenbe- groting voor het aanpassen aan de ei sen van de bestaande was- en kleed gelegenheid van het Zuidersportpark. De werkloosheid onder de mannen is in het gebied dat door het Gewestclijk Arbeidsbureau in Sneek wordt „verzorgd”, met 0,8 procent gestegen. Dit blijkt uit de maandcijfers die door het Distriksbureau voor de Arbeidsvoorziening in Friesland gepubliceerd zijn. Deze toename komt neer op een aantal van 58. Ook in het gebied van het GAB in Lemmer, waar Gaasterland grotendeels onder ressorteert, valt een toename te konstateren. Deze is echter minder groot, namelijk 0,5 procent oftewel 33 mannelijke werklozen. De kantine-kaintoorruimte aan de Nauwe Noorderhorne zal één geheel vormen met de gemeentelijke secre- tariën aan de Marktstraat. Bakhuizen vierde vorige week feest. En dat kan men in het Gaasterlandse dorp. Er werd gedaan aan ringsteken, er wa ren wedstrijden in het maken van historische taferelen en er was een allegorische op tocht. De poepdoos oftewel ’t hóske dat op bijgaande foto staat, viel niet in de prijzen, maar was wel een plaatje waard. Meer over het feest in Bakhuizen elders in deze krant. de route Hee ls aangewezen op Routes en omlei dingen zijn met borden aangegeven. De zaak is nu zover rond, dat er bin nenkort begonnen kan worden met het verbouwen van het pand Nauwe Noorderhorne 12 tot kantine en kan toorruimte voor de gemeentesecreta rie van Sneek. 1 ’>-* ■- V’. ■X r-~ ?-/

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1