Raad van Sneek ruimt Communist C. Meijer: opgezoute klusjes weg Iedereen heeft Gaasterlands zwembad ’76 gereed? Vestiging Hindoestani in Sneek gebeurt in etappes recht op stukje U» jA vrijbankvlees! Officieel Orgaan de gemeenten SMEEK, WYMBRITSERADEEL van en Woudvaart overbelast? Nodig: veel werk en goede wil ULST SNEKERÏ^KOERIER Iedereen was lief voor de anderen Aanbesteding machine- gebouw Spannenburg! e NIEUWE SHEERER COURANT, SHEERER COURANT, DRUFHOUTS NEUWSBLAD de W doaderdage huto huil in GAASTERLAND. SLOTEN m Het Saeekar Mieowsbladl is mb s&fe; .hr-. f SNEEKER NIEUWSBLAD bij Gelijke schepenhaven lag het de laatste tijd zo stikvol met schepen, jachten, boten (Vervolg op pagina 11). (Vervolg zie pagina 17). i Net zoals voor iemand, die van vakantie terugkomt was het dins dag voor de gemeenteraad van Sneek een kwestie van opge hoopte klusjes afwerken. Driekwart van de dertig punten tellende agenda werd omgezet in hamerwerk. Hield men het eens niet voor „gezien” dan leidde het verschil van inzicht geenszins tot een klimaks in de diskussie want het kollege bleek ditmaal uiterst kneedbaar en dreef de zaken niet op de spits. De materie leende er zich ook niet erg toe en zo werd het een: kalm aan beginnen, dan breekt het lijntje niet. DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1975 130ste JAARGANG No. 66 om de naar Toch deed de wethouder de toezeg ging, dat hij een onderzoek zal laten instellen en de vraag zal laten stellen of het niet verstandiger zou zijn in het vervolg alle vlees over de vrijbank te laten verkopen. Overigens vond hij, dat die heer Meij er de zaak wel wat had overtrokken omdat het inderdaad vaak om beetjes gaat. De plannen voor blijvende vestiging van de groep van 57 rijksgenoten uit Su riname bestaan uit twee fasen. De eerste bestaat uit de opvang in hotel Bon- nema en de begeleiding die gericht is op het zich een plaats zoeken in de Sne- ker samenleving, met name ook het plaatsen van de kinderen op school en het vinden van werk voor volwassenen. De tweede etappe gaat pas in als de mensen niet meer als groep in het hotel zitten en zich per gezin zullen voegen in de Sneker gemeenschap. waarschuwend vingertje opsteken”. Dat was dus een kwestie van uit welke hoek je het bekeek. (Vervolg op pagina 11). Zoals bekend opent morgenvroeg burgemeester H. W, F. Mumsen de eerste „geïntegreerde” school in IJlst, de openbare kleuter, en basisschool die zijn ondergebracht in één gebouw in De Rat in IJlst. Het hoofd der school H, A. Visser ziet met verlangen uit naar het moment dat de plechtigheid een feit is. Uiteraard kent hy zowel het in- als het exterieur van de school al uit den treure. Bly is hij vooral met het schoolplein dat geen ouderwets schoolplein meer is, maar een speelplein. Er staan tuimelrekjes, klimpalen, er is een zithoekje en er zijn knikkerkuiltjes, het kind kan zich er volkomen uitleven. Er is dan hopelijk geen tyd meer over om uit verveling te „knokken”, wat nog veel voorkomt op schoolpleinen. Alle attribu ten zijn van hout, dus volkomen verantwoord. Doordat beide school typen onder één dak zitten is veel meer kontakt tussen onderwij zend personeel van kleuter, en basisonderwijs mogelijk en dat werkt alleen in het voordeel van het kind. Van een echte geïnte greerde school mag evenwel nog niet gesproken worden, omdat el ders nog proeven met deze vorm van samenwerking bezig zijn. (Foto Studio Ger Dys). R. TUINSTRA (PvdA) in ’t geweer voor bejaarden Door de N.V. Waterleiding Friesland te Leeuwarden is onderhands aanbe steed de bouw van: een nieuw machi- negebouw, een ondergrondse reinwa- terverdeelkelder en de betonfundatie voor 2 stalen reservoirs op het terrein van het pompstation te Spannenburg. 'a -II’ In het kader van de veiligheid zag Tuiinsitma er meer heil in de zandbak weg te halen. Hij voelde er voor om die situatie nog eens grondig te be- situideren, want het gevraagde voet pad zou met name bejaarden een omweg besiparen. Voor anderen ook, maar voor oudjes kan 200 meter zwaar wegen. Postma vond een aan tal van 58 ondertekenaars nogal wat en voelde er veel voor de vragers hum zin te geven. De Boter infor meerde of er overleg met de wijk- vereniiginig Lemmerweg-west was ge weest. Toen dat niet zo bleek te zijn stelde de heer Meijer voor om dat alsnog te doen en dan ook de situatie rondom de speelplaats en de zandbak te be spreken. CDA-leider A. Gerrits stelde dat men de rollen eigenlijk om had moeten draaien. De mensen van de Potterzijilstraat hadden het via de wijk- vereniging moeten spelen. Daarop was de repliek van De Boer: „We moeten blij zijn dat zoveel mensen een eigen initiatief hebben getoond en nu geen mogelijk naar school te laten gaan. En dat is dan op een tijdstip dat men nog niet weet waar de ouders zich graag willen vestigen. Bekeken wordt ook of. het niet het beste is kinderen bijvoorbeeld allemaal dezelfde school te laten gaan. Ze zou den dan steun aan elkaar hebben en het zou de -maatschappelijke begelei ding in ieder geval vergemakkelijken. Het zit er dik in dat de plannen van de familie De Jong uit Rijs, die behelzen de aanleg van een openlucht zwembad en een overdekt instruktiebad achter hotel Rijsterbosch doorgang zullen vinden. Momenteel zijn de Heidemaatschappij en een Technisch Bureau bezig met de uitwerking van de plannen. Als alles mee zit dan hopen we volgend seizoen de kampinggasten uit heel Gaasterland te kunnen laten zwemmen, zo verzekert de heer H. de Jong. Communist C. Meijer in de raad van ,AIs er een noodslachting is geweest laden gemeente-ambtenaren en mensen van de politie hun wagen vol met vlees van twee-vijftig het pond. Nu gun ik die dat graag, maar groe pen die het in deze tijd moeilijk hebben (ik denk aan bijvoorbeeld de werklo zen en wao-ers) wordt het recht ontno men op de mogelijkheid om een portie te krjjgen”. „Bestaat er niet zoiets als een rege ling, dat vrljbankvlees in het openbaar verkocht moet warden onder toezicht van een keurmeester? En is er „er gens” niet bepaald dat er per gezins lid niet meer dan drie kilo afgegeven mag worden. Ik vraag het kollege om het zó te regelen, dat in de toekomst het vlees van noodslaohtingen in het openbaar verkocht wordt en dat er ge zorgd wordt voor een zo eerlijk moge lijke verdeling”, aldus de heer Meijer, die er later nog even de nadruk op legde, dat het hier niet ging tegen Deze plannen voor de integratie van de groep van 57 in Smeek aangekomen Hindoestanen uit Suriname werden in de raad van Sneek uit de doeken ge daan door wethouder mevrouw W. Uniema-EMhardt. Voor bedde etappes zullen begeleidingscommissie worden gevormd met mensen uit de sectoren van de sociale dienst, maatschappelijk Werk en welzijnszaken. Ook zal assis tentie werden gevraagd van Beden die beijveren voor het welzijn van de «nthteeondsn, In dit geval zal er echter geen beroep worden gedaan op groepe ringen van naar Nederland komende Surinamers omdat diie veelal uit creo len bestaan. En creolen en hindoesta- hen hebben aan elkaar nu eenmaal een broertje-dood. De Woudvaart barst uit zijn voegen. Bij de brug in de Prinsengracht-Woudvaartkade en in de omgeving van de woon schepenhaven lag het de laatste tijd zo stikvol met schepen, jachten, boten en al dat soort drijvend gerei, dat er soms geen door komen aan is. Tussen de opeenhoping dóór is er vaak amper ruimte voor twee jachtjes om elkaar zonder gevaar op averij te passeren. De „Stichting Insteekhaven De Woudvaart” heeft al eens een brief aan b. en w. van Sneek geschreven met het verzoek er „iets aan te doen”. Met name één van de skütsjes bij de brug fungeert als dwarsligger. Het schijnt echter beslist niet eenvoudig om schippers te dwingen van hun vaste stek te verkassen naar een plaats die meer doorvaart- ruimte biedt, maar die de eigenaar van het schip niet „ligt”. De hoop van de Stichting is gevestigd op het scheppen van meer gelegenheden tot aanleggen. Over die nieuwe aanlegplaatsen zullen straks gesprekken plaats hebben. Intussen zal de Stichting op de Najaarsbeurs in Sneek, die van 1 tot j o ktober wordt gehouden, een stand bemannen van waaruit een enquête zal worden gehouden om de behoefte aan meer aanlegplaatsen en een grotere jachthaven te peilen. (Foto Studio Ger Dijs). Een aantal zaken moeten nog geregeld worden. Zo dient de eigenaresse van het stuk terrein, it Fryske Gea, toestemming te geven terwijl ook het vigerende bestemmingsplan gewijzigd moet worden. Momenteel rust op het perceel de bestemming bos, er staat evenwel geen boom op. We lopen met dit zwembad op de nieuwe kampeerwet vooruit, is de mening van de heer De Jong. Het is overigens niet de bedoeling dat alleen de gasten van de eigen kamping van het bad gebruik kunnen maken, ook andere zwemlustigen, of het nu rekreanten zijn of Gaasterlanders, zijn welkom. Volgens de heer De Jong is het enthousiasme voor dit plan in Gaasterland groot. Wethouder UNEMA-EHLHARDT broertje dood Eerste voorbeeld van soepelheid: de heren R, Tuinstra (PvdA), H. Post- ma (FNP), C. Meijer (CPN) en W. T. de Boer (Progressief Sneek) leefden nogal wat bezwaren tegen het voorstel van b. en w. om een verzoek van een aantal bewoners van de flats aian de Portterzijlstraat om langs de EBA-flat een voet- en rijwielpad aan te leggen af te wijzen op (voornamelijk) gronden van verkeersveiligheid. Vanaf het pad zouden kinderen te .gemakkelijk de drukke Lemmerweg kunnen bereiken. Het kollege zag er een soort sluippad in. Enorm PAKKET De hindoestani zullen zoveel moge- lijk bij de uitvoering van de plan nen warden betrokken. Er zal hun en enorm pakket informatie ver strekt moeten worden. Op 29 augus tus zullen ze in dat kader op het stadhuis door het gemeentebestuur worden ontvangen. Aan de andere kant zal er aan de burgerij ook voorlichting over de hindoestanen en hun positie verstrekt moeten worden. Communist C. Mejjer in d< .r --- Sneek: „Als er een nood.* X w geweest laden gemeente-an W/’’* mensen van de notitie hun ambtenaren of politie, maar om het principe. Gelijke monniken, gelijke kappen. De heer H. Postma (FNP) klom ook even op de vrijbank. Hij meende zich te herinneren, dat eens de afspraak is gemaakt, dat grotere hoeveelheden noodgeslacht vlees naar Finkenburg zouden gaan. „Gebeurt dat dan niet?” Volgens wethouder D. A. Berg gaat het bij noodslachtingen meestal om zeer kleine hoeveelheden Vlees. Het is vaak niet de moeite waard om zich keuen te laten vormen voor het slacht huis, want ’t is niet leuk als aian twin tig mensen vlees kan warden verstrekt en dat de andere twintig met lege handen naar huis moeten. heer B. de Vrjes van het CDA vroeg zich af of het misschien niet het beste is die kinderen van de Suri- hamers direct te plaatsen op de scho len in een wijk waar de ouders later kernen wonen. Volgens wethouder Une- i,s dat een heel moeilijk punt, want het is juist zaak de kinderen zo gauw Voor de aanbesteding waren 5 aanne mers uitgenodigd. Het werk is aan de laagste inschrijver N.V. Aannemings- en Handelmij v.h. Kolk en Co. te Leeu warden voor een bedrag van 1.725.000,gegund. C. MEIJER (CPN) wilde weten wélk vlees er in de kuip zit o W-: BMSWx.s A, S&O

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1