Prestatie viel iets tegen Stil alarm nieuwe fase in Ulster brandweerhistorie BEA WIARDA zesde plaats bij ’t Europees Jeugdkampioenschap snekerWoerier Frankrijk: Ad vendo steekt Duitse kampioen de loef af ■ata de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan van en DE KOGGE GEOPEND! Leeuwtjes van hun sokkels Hannie en Anita Smith uit Sneek naar wereld kampioenschappen 420 Geld weg uit de parkeermeters IJLST 1SB O - I M C.D.A.- WETHOUDER L. ROELEVINK STAPT UIT RAAD SLOTEN NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEKER COURANT, DRUFHOUIS NEUWSBIAD „Bewakers” Epema State te Ysbrechtum in ’t water Parkeerwachter in Sneek ving bot PROVINCIE VERLICHT DE GELDZORGEN VAN IJVC F i éfe. O f SNEEKER NIEUWSBLAD (Foto Studio Ger Dijs). van (vervolg zie pagina 3) Nog onbekenden hebben vrijdagavond omstreeks acht uur de leeuwen, die het poortje van de toegangsweg naar Epema State in Ysbrechtum „bewaken”, van hun sokkels gebroken en in de slotgracht gegooid. Een van de stenen beeldjes kan men althans in het water zien liggen. Hoe- Tlbl dat niet te zien is neemt men aan dat ook het andere onder de blubber van de sloot ligt. Er is nog geen spoor van de dader(s), maar de politie bemoeit zich met het geval van vernieling. De kinderoptocht van zaterdagmorgen trok veel bekijks in Ysbrechtum dat het afgelopen weekend zijn jaarlijks door de Vereniging voor Volksver maak georganiseerde dorpsfeesten vierde. Op de foto van Studio Ger Dijs een van de keurig verzorgde wagens die onder het motto „Ot en Sien” door het dorp reed. De wagen kreeg een derde prijs. Een meer uitgébreid ver haal staat elders in de krant. De heer L. Roeievilnk, CDA-wethouder in Sloten, heeft middels een brief te kennen gegeven dat hij om persoonlijke redenen zijn lidmaatschap van de raad wenst te beëndligen. Overeenkomstig de wettelijke voorschriften moet me vrouw A. Swart-Spoelstra de gelederen van de normaliter zeven man sterke raad van Stoten versterken. Het is de bedoeling van b. en w. een raadsver gadering te beleggen wanneer mevrouw Swart haar benoeming heeft aanvaard. In deze vergadering kan dan de toela ting worden besproken en mogelijk kan d!an ook tot verkiezing van een nieuwe wethouder worden overgegaan. Viermoedelijk lag dit aan het feit dat het in de Griekse hoofdstad tijdens de wedstrijden bijzonder warm was. Hoge temperaturen oefenen een slechte in vloed uit op de krachtseksplosie die bij een prestatie van formaat moeten worden ontwikkeld:. Bea voerde als re den verder aan dat de verzorging en de nachtrust bijzonder slecht waren. ropa. In dit gezelschap was zij de jongste. Zij kan over twee jaar weer uitkomen op de Europese Jeugdkam pioenschappen Hollandse nuchterheid in de zin van „Wij doen nergens aan mee”, kan Ad- vendo niet in de schoenen geschoven worden. Het afgelopen weekend in het Franse Aix les Bains was daar een duidelijk voorbeeld van. Op de momen ten, dat de Sneker muzikanten zich mochten verheugen in enkele schaarse vrije uren, werd de trompet ter hand genomen. ineens omgeslagen. Langdurige regen buien door aanwakkerende wind bege leid deed aan ’n doorgewinterde herfst- MAANDAG 25 AUGUSTUS 1975 130 ste JAABGANG No. 67 M Had werwehijnt bovendien doNKhrdagc hnic*-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e-o -i» Twee Sneker meisjes, de zusjes Hannie (20) en Anita (18) Smith zullen volgende maand gaan deelnemen aan de wereldkampioen schappen zeilen voor dames in de 420-klasse. Ze eindigden bij Medem blik tijdens selektiewedstrijden als vierde. Omdat titelverdedigster Berrita Valk sowieso al aan de WK mag meedoen, schoven de vol gende drie, mej. Valk eindigde als eerste, een plaatsje op. Hannie en Anita zullen op IS september naar Spanje vertrekken. Waar ze pre cies naar toe gaan weten ze nog niet, maar het wedstrijdwater ligt in de omgeving van Barcelona. De tocht gaat per auto met de trailers en de boten. Beide meisjes studeren nog, Hannie voor fysiotherapeute in Amsterdam en Anita aan de Middelbare Beroepsopleiding voor Verpleegkundige in Leeuwarden. Normaal varen zij in een Stern. Ze kregen in Medemblik de beschikking over een 4'20 van het trai ningscentrum van het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond. In Spanje icordt gevaren in het schip van Ruurd van Rijswijk wit Vinkeveen. Voor die tijd zal nog geoefend worden op het Sneeker- meer en bij Medemblik. De wjjze van alarmering voor de brandweer in IJlst gaat op de helling. Ver schillende malen werden de noeste spuitgasten zonder enige reden en vaak in de nachteljjke uurtjes uit hun bed gehaald omdat de sirene in het centrum van het stedeke begon te janken. Dat zal over niet al te lange tijd, overigens niet helemaal, tot het verleden behoren. Burgemeester en wethouders stellen namelijk de raad voor over te gaan tot de aanschaf van een negental meld- ontvangers. Bij het leeghalen van de parkeerauto maten in Sneek werd vanmorgen ge- konstateerd, dat onbevoegden de par keerwachter op diverse plaatsen een slag vóór waren geweest. Uit zeker zes meters was het geld reeds verdwenen. In de omgeving van enkele beroofde apparaten lagen nog wat kwartjes op de straat. Het schijnt, dat de klande- stiene kollekteurs over een sleuteltje hebben beschikt waarmee heet deurtje kon worden geopend. Daarna moest de bodem van het geldlaadje nog worden vernield om bij het geld te kunnen ko men. Bea Wiarda is dit weekend in Athene tjjdens de Europese Jeugdkampioen schappen er niet in geslaagd zich bij de eerste vjjf van Europa te plaatsen op het onderdeel diskuswerpen. Ze eindigde als zesde met een worp van 44,54 meter, waarmee zij 5 meter en 4 centimeter onder haar persoonlijk re- kord bleef. Op de kampioene, de Oost- duitse Wensel, na, bleven alle werp sters onder hun kunnen. Tot. groot genoegen van de vele toeris ten daar en zeer uitbundig toegejuicht maakte Advend'o zich waar op de vele overdekte terrasjes en zelfs in eetzalen. Tegenover een prima reagerend pu bliek, dat overigens vrijdag en zater dag bij die officiële optredens min of meer verstek liet gaan. Moest laten gaan, want het weer, dat voordien sub tropische vormen had aangenomen, was Tot voor kart stond het Sneker meisje op de achtste plaats op de Europese ranglijst. Zij is nu twee plaatsen opgeschoren. De winnares veroverde de zege met een worp van 55,06 meter. Nummer twee, de Hongaarse Czöke liet de diskus na 50,26 meter neerkomen. Bea was de enige dfckuswerpster uit West-Eu- De politie is direct na de melding be gonnen met een onderzoek naar de juiste werkwijze van de dieven en het zoeken naar sporen van de dader of daders. Men neemt aan, dat de meters in de nacht van zondag op maandag onder handen zijn genomen. Daarmee loopt men vooruit op de plannen van de kommissie Regionali satie Hulpverlening van het samenweir- kingsorgaan van gemeenten „Zuidwest Friesland”. Deze kommissie adviseer de de aangesloten gemeenten over te gaan tot de aanschaf van deze appa raten, voorzover dat nog niet gebeurd was, omdat daarmee onder meer be reikt kan worden dat de brandweer lieden binnen een straal van een paar kilometer rond hun woonplaats ge makkelijk kunnen worden gealarmeerd. ...4 VIERDE SYSTEEM Dit wordt het vierde systeem alarmering dat in Ijlst toegepast wordt. Via renboden en die radio-distri- butiie kwam men tot het gebruiken van een sirene in het centrum van IJlst. De negen ontvangers die worden aangeschaft, worden geplaatst bij brandweermensen dlie in staat zijn in hun onmiddellijke omgeving kollega- spuitgasten te waarschuwen. Men hoopt nu ook het valse alarm uit te kunnen bannen. De sirene zal straks namelijk niet meer ter plaatse bediend worden, maar vanuit een cen traal punt. Door het stille alarm hoopt men ook te voorkomen da.t er een geweldige toeloop van nieuwsgieri gen ontstaat. In het verleden is het voorgekomen dat de brandweer eerst de op sensatie beluste toekijkers moest wegspuiten, voordat aan het ei genlijke bluswerk kon worden begon nen. Helemaal zal de sirene niiet verdwij nen. Enige tijd na de brandmelding zal de sirene in werking worden ge steld om die brandweerlieden, die vla het nieuwe systeem nog niet zijn ge waarschuwd op de brand attent te •maken. De aanschaf van het systeem kost ruim 11.000 gulden. De trainingen in het donker zullen over niet al te lange tijd voor IJVC tot het verleden behoren. Gedeputeer de Staten van Friesland hebben de voetbalvereniging een subsidie van duizend gulden toegekend dat be stemd is voor de aanleg van verlich ting op het trainingsveld. Met het doorboren van de poort die de toegang tot het schoolplein vormde is vrijdag in MIst de nieuwe o[>enbare kleuter- en basisschool de Kogge geopend. Voor die ge beurtenis traden de leerlingen van de school aan. Zij mar cheerden met een enorme sleu tel van de Galamagracht via het bruggetje over de Dij- gracht naar de school in De Rat'. Het bestormen van de poort gebeurde met veel en thousiasme. De snelheid was zo groot dat de achterste man het tempo niet meer kon bij benen. Hij stortte als een ge troffen piraat ter aarde. Meer over deze, opening elders in dit nummer. - d r f i-StasS w

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1