Metz voortaan sponsor O.N.S 30 sollicitaties voor direkteurspost IJlst moet blijven hameren op bijdragen uit ACW-pot’ ULST SNEKERfefKOERIER I Stichtingsakte F.S.M. in ’t museum „gepasseerd” Ik sgiPA 11 Ml de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en i Officieel Orgaan van „Uit de Marktstraat" Bi Rv Mr. Hedzer Rijpstra tijdens werkbezoek: FOV tegen vestiging Fred van der Werft in Schamegoutum! Rondwandeling voor scholieren i |j F Hat Saaakar Mi*—iblad is vm NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD m de - - w I 1 F* h f SNEEKER NIEUWSBLAD I (Vervolg op pagina 17). (Vervolg op pagina 19) (Vervolg op pagina 17). (voorlichtingsorgaan van de gemeente Sneek) In dit nummer is als bijlage opgenomen DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1975 130ste JAARGANG No. 68 Dat „passeren” hield in, dat de over eenkomst tussen de Vereniging en de gemeente Sneek als b»asis zal dienen voor de nieuwe Stichting en dat verte genwoordigers van gemeente en Vere- DH Had varschijnt bovendien donderdag* hofs-aan-hais in GAASTERLAND, SLOTEN *-o Het werkbezoek van de kommissaris startte om half tien. Het kollege en de raadsleden hadden zich ruim voor dit tijdstip al verzameld in de hal van SPOED BETRACHTEN De heer S. Wassenaar (PCP) opende de (kleine) rij van spreker en spreek sters. Op zijn lijstje van „wensen, ver langens, zorgen en noden” stonden on der meer een snelle realisatie van de sportakkommodaties en meer spoed met betrekking tot het al of niet goed keuren van bestemmingsplannen. Ver der vroeg hij of IJlst ook eens in aan merking kon komen voor een bedrag uit de ACW-poit. Die visie schijnt overigens in het straat je te liggen van burgemeester en wet houders van Wymbritseradeel want Fred van der Werff is een tijdje gele den reeds ’n (ver)bouwvergunning ge weigerd. Daar tegen is de firma uit Leek in beroep gegaan. Kennelijk met het oog op die pr.odedure verzoekt het Fries Ondernemers Verbond het ge meentebestuur in de raadsvergade ring van 17 september niet alsnog een bouwvergunning te verlenen. (Foto Studio Ger Dijs). De firma Metz sponsort de voetbalklub Oranje Nassau Sneek. Er is een kontrakt afgesloten voor de duur van. minstens drie jaar. De sponsoring houdt in dat Metz de voetbalklub in zijn geheel een bepaald bedrag schenkt, maar daarnaast krijgt bijvoorbeeld de jeugd trainingspakken en worden er zo links en rechts nog verschillende onmisbare voorwerpen de vereniging toegestopt. Dit alles heeft tot doel ONS meer dan tot nu toe het geval ivas bij het publiek onder aandacht te brengen. Het Fries Ondernemers Verbond heeft zich tot het kollege en de gemeente raad van Wymbriltseradeel gewend met een schrijven waarin men de me ning weergeeft, dat de vestiging van een grootwinkelfiliaal van Fired van der Werff uit Leek in de voormalige zuivelfabriek te Schamegoutum „zon der meer ernstig verstorend zal wer ken op de detailhandel in de wijde om geving”. Tjitte Brouwer mag dit jaar dan wel (weer) kampioen skütsje- silen geworden zijn met de „Gerben van Manen” van Hee- renveen, feit is dat zijn „thuis haven” Woudsend is. Hier heeft hij een woning. Buiten de wedstrijdenreeks is hij even wel veel met zijn schip „Lin- quenda” op het water te vin den. Zijn vrienden zijn trots op de „matjedoor”. Aan de wo ning van Brouwer (vonden zij) moest te zien zijn dat de kleine grootheid daar woonde. Daar om werd een metaalplastiek, dat het Heerenveenster skütsje weergeeft, aan de muur be vestigd. Het is overigens geen recent werk, want rechts on der, in de golven staat gegra veerd „A. J. de Vries 1973”. Die gelegenheid die ONS nu krijgt om zich beter naar buiten toe te pre senteren, is voelbaar in alle „lagen” van de klub, en wordt dan ook door iedereen bijzonder op prijs gesteld. De masseur van ONS, Ids Boot, krijgt de beschikking over een uitklapbare, draagbare lichtgewicht massagetafel die vooral bij uitwedstrijden goed zijn diensten zal kunnen bewijzen. Verder staat er ook een verzorgingskoffer klaar. Daarnaast krijgen de spelers tassen en wordt er speciale aandacht besteed aan de selektie senioren. De senioren en de jeugd gaan beter begeleid wor den, iets wat tot nu toe om financiële redenen noodgedwongen achterwege bleef, bovendien krijgt de technische leiding van het eerste elftal de be schikking over een bedrag dat in het belang van de vereniging naar eigen goeddunken kan worden besteed. Het is de bedoeling dat kinderen tot 15 jaar en 65 plussers de komende seizoenen gratis toegang hebben tot de thuiswedstrijden van ONS, in het kader van het meer populair maken van ONS bij het publiek. Onder die zelfde noemer valt ook het laten drukken van 10.000 ansichtkaarten in kleur van het eerste elftal, die gratis worden verspreid. Aanplakbiljetten in driekleurendruk plus grote advertenties zullen het publiek erop attent maken wanneer het weer zo ver is dat ONS op het Zuidersportpark aan treedt. Overigens worden zeven van deze elf te plaatsen advertenties door andere firma’s dan Metz bekostigd. het stadhuis. Op dat moment stond die „hofaiuto” van de heer Rijpstra langs de Sudérgoawee' en keken de inzitten den, naast de kommissaris was zijn kabinetschef, mr. G. F. W. Hartung als passagier aan boord, naar de vo geltjes en de groene weiden. „Ijlst gaat een prachtige toekomst als woongemeente tegemoet.” Dit stelde gistermorgen de kommissaris van de koningin in de provincie Friesland, mr. H. Rijpstra, in de speciale raadsvergadering die belegd was ter gelegenheid van zijn werkbezoek aan deze gemeente. Met die uitspraak maakte de heer Rijpstra duidelijk dat het provinciaal bestuur geen voorstander is van grote konsentratie van industrie in deze ge meente, wat hij onderstreepte met de opmerking dat in de struktuur- schets Friesland uitgegaan wordt van industriegebieden bij de grotere gemeenten. De werkgroep „Historische Rondwan deling Monumentenjaar” zal in de maand september voor de scholieren van Sneek *n rondwandeling door his torisch Sneek organiseren. M. Gantzert-Van der Swaan (PvdA) revolutionair De akte „passeert hier de heren van links naar rechts en zo in de rondte: H. A. Scholten, H. Pheifer, dr. G. J. Ubbink, notaris J. P. G. Men sen („de man waarom alles draaide bij deze historische gebeurtenis,” aldus tandarts G. van Dijk (aan het hoofd van de tafel), dan: H. van Sloo- ten, Th. Zijlstra, A. Schurer, E. Kapma en gemeente-sekretaris drs. G. Middeldorp. (foto Studio Ger Dijs) Waar tevoren jarenlang aan gedok terd is werd dinsdagmiddag om streeks half zes officieel en wettelijk vastgelegd. Notaris J. P. G. Mensen liet in de Ypekolsgakamer van het Fries Scheepvaart Museum de oprich tingsakte passeren van de Stichting Fries Scheepvaart Museum. niging met hun handtekening ver klaarden dat de Stichting bestónd en dat men akkoord ging met de Statuten. Niet alleen IJlst stond gisteren in het boekje van de heer Rijp stra, ook de kleinste gemeente van Friesland, Sloten, werd met een bezoek vereerd. De kommis saris van de koningin werd in Sloten geïnformeerd over de problemen die in de gemeente spelen. Onder meer het be schermd stadsgezicht, de onmo gelijkheid om uit te breiden en natuurlijk de rekreatie. Het be zoek van de heer Rijpstra en zijn kabinetschef, mr. Hartung, is overigens een wettelijke ver plichting waaraan eens in de vier jaar moet worden voldaan. Na de bijeenkomst in het histo rische raadhuis begaf het gezel schap zich naar hotel de Zeven Wouden waar de stadshistorikus Tj. de Jong een uitgebreide duik in de geschiedenis van Sloten nam. Ger Dijs zette de heer Rijpstra op de foto tijdens de korte wandeling naar het hotel. Na een korte samenvatting van wat er aan de hand was zette wethouder H. A. Scholten namens de gemeente Sneek zijn handtekening onder de stukken en werd dit namens de Vereniging Fries Scheepvaart Museum gedaan door kin derarts G. J. Ubbink, de nieuwe voor zitter van de Vereniging. De plechtigheid werd bijgewoond door de leden van het dagelijks bestuur van de Vereniging, de vijf hei;en die het kersverse Stichtingsbestuur vor men en nog een drietal representanten van de gemeente Sneek, gemeentese cretaris drs. G. Middeldorp, en de hogere ambtenaren E. Kapma en A. Schurer. Pro dieo-directeur A. M. Sustring fungeerde als adviseur. Hij zat dan ook keurig apart in een hoek je. Hij maakt immers géén deel meer uit van het bestuur van de Ver eniging en zilt ook niet in het Stich tingsbestuur. „Reglementair hóór ik er eigenlijk niet meer bij”, zei Sustring, maar dat nam niet weg dat hij druk werd betrokken in het overleg tussen de wel-officiële persoonlijkheden en de bijzitters van de gemeente. Dat ge sprek ging over een rijtje detailkwes ties die nog geregeld moeten worden bij het overnemen van het beheer door de nieuwe Stichting. Met betrekking tot de ontsluiting van de Ruiterpolder (de brug over de Dijgracht) oefende de heer Was senaar in bedekte termen kritiek uit op het kollege van gedeputeerde sta ten. „Wordt de inspraak niet wat te ver doorgevoerd,” zo vroeg hij zich af. „Wie bestuurt, wie regeert er eigenlijk. Dit mag geen politieke zaak worden,” u- - ii Sli

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1