Reinigingscontro leur verandert in PCP in ,Drylts’ kritiseert de twee vrouwelijke PvdA-ers 1000 gulden van ’t Haske voor ’n speeltuin in Balk »milieuconsulent« ULST O r van Ontvangst rijksgenoten uit Suriname op stadhuis Sneek is» SS' de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en s iüWi I I 1 goo L «wifl Milieunota b en w Sneek Mevr. Gantzert zag dat „formele" niet zo zitten SNEKER BESTAL ZIJN MEDEKOSTGANGER Parkeermeterkrakers vorige week gepakt n g i-rr O LW ©1 te w i 1 te© te M COütAMT, SIKKER COUUKT, MDFH0U1S MEUWSUD <k SKEKER^K f SNEEKER NIEUWSBLAD 1 3 (Vervolg op pagina 3). 4^ (Vervolg op pagina 3). (Vervolg op pagina 3). I S. -WASSENAAR (PCP) Kritiek op niet-napraten WETHOUDER MEVROUW M. A. WIJBENGA-v. d. MEULEN (PvdA) Kritiek op kritiek was na Een kleine duizend ballonnen wer den vrijdagmiddag in Balk opgela ten ter gelegenheid van de tweede verjaardag van het Haske. (foto Studio Ger Dijs) MAANDAG 1 SEPTEMBER 1975 130ste JAARGANG No. 69 Dtt blad WMcWiat bovendien --■js Zoals bekend werden in het weekend van 22 tot 24 augustus in Sneek een aantal parkeermeters gekraakt. Dit tot grote schrik van parkeerwachter Nauta die bij het ledigen van de apparaten geen gerammel hoorde van vallende kwartjes en bij nadere inspektie moest konstateren dat er dekseltjes misten. De diefstallen waren bijzonder tech nisch opgezet. De overhandiging vond plaats ter ge legenheid van het feit dat het Haske twee jaar bestaat. Evenals vorig jaar, bij de eerste verjaardag, had men een bal Ion wedstrijd georganiseerd voor de Er zal bij de rijksgenoten uit Suriname waarschijnlijk niet meer dan een kwart zijn blijven hangen van wat vrijdag allemaal in woord en beeld werd voorgeschoteld bij een ontvangst op het stadhuis van Sneek. De goede bedoelingen zullen de Hindoestanen niet ontgaan zijn. De stadsbestuurders traden de gasten bizonder voorkomend tegemoet om hun van het gevoel af te helpen dat ze zich als katten in vreemde, pakhuizen zouden bevinden. Het duurde niet zo heel lang of de kinde ren kropen over de vloer en de vertegenwoordigers van de gemeente maakten bij een kop koffie of glas melk in een praatje nader kennis. Het gros van de in Hotel Bonnema ondergebrachte Hindoestanen kan wel een beetje met het Nederlands uit de voeten. Mede aan de hand van een grote kaart vertelde burgemeester B. van Haersma Buma waar ze eigenlijk tereccht waren gekomen, welke betekenis Sneek heeft als koopcentrum voor de zuidwesthoek, dat twee van de drie Snekers tot een kerk behoort, dat Friesland d\n bevolkt is vergele ken bij de Randstad, dat er zo gauw mogelijk plaats gezocht wordt voor de kinderen op de scholen, dat de stad een veemarkt kent en 28.000 inwoners heeft - en ga zo maar door. Alle informatie werd later nog eens onderstreept met dia’s die van een toelichting werden voorzien door voorlichtingsman H. van der Winden. Intussen waren de rijksgenoten voorgesteld aan drie wethouders en een aantal ambte naren van diensten waar zij bij hun plaatsing in Sneek mee te maken hebben of nog kunnen krijgen. (foto Studio Ger Dijs) De jeugdsoclëteit ’t Haske in Balk heeft vrijdagmiddag duizend gulden overhandigd aan de voorzitters van de beide buurtverenigingen: de heer S. Donker van de Griemmank en de heer H. Feenstra van Nij Libben. Het geld is bijeengegaard door degenen die in de soos een verzoekplaat aan vroegen, daarvoor te laten betalen. De bedoeling is dat het besteed wordt ter aanvulling van de bestaande speel werktuigen in Balk, in casu als aanzet tot een speeltuin. Uit de auto van een Duitser, die ge parkeerd stond bij de jachtwerf De Domp werden in de afgelopen week een kas set ter ek order, een brandblus- apparaat en twee .schapenvachten ont vreemd. Voorts werd een koplamp van het voertuig vernield. Mevrouw Wijbenga werd verweten, dat ze de eerste maanden na haar intrede in de raad (ze werd meteen wethou der) wel was blijven „neipetearen”, maar vlak na het besluit van me- Waarom, zo vroeg de heer Wassenaar zich af, was mevrouw Gantzert dan wel gebleven bij het „neipetear” met de kommissaris der koningin? In een nogal warrig opgesteld stuk trok de heer Wassenaar direkt na het formuliergebed van leer tegen wet houder mevrouw M. A. Wijbenga-van dier Meulen en mevrouw Gantzert. De laatste besloot, toen ze in de raad kwam, (heet was donderdag haar tweede vergadering), direct om niet mee te doen aan het veelbesproken „neipetear”. In de verkiezingstijd had haar partij ziich tegen die „onderons jes” verklaard, tenzij de publieke tri bune bezet zou blijven zodat iedereen zou kunnen horen wat er bij dat infor mele overleg bepraat zou worden. Haar voorganger E. Goudiriaan had altijd gewoon meegedaian. Je moest meer proeven waar de schoen wrong want doorwrocht noch glashelder was het betoog van de heer S. Wassenaar waarin wél duidelijk werd, dat de PCP-fraktie in de gemeenteraad van Ijlst is had tegen het doen (en vooral ook laten) van de beide vrouwelijke PvdA-vertegenwoor- digers, die „wrevel en verbazing” hadden opgewekt. Toch kon zelfs burge meester H. W. F. Mumsen het niet laten zich zijdelings met de kontroverse in te laten. Hij maakte het in ieder geval mevrouw M. Gantzert-van der Swaan door allerlei formaliteiten zo lastig, dat ze er bijkans wanhopig onder werd. BURGEMEESTER H. W. F. MUMSEN Kritiek op te veel praten 1 De gemeentepolitie van Sneek heeft in de loop van de vorige week de daders van de parkeerautomatenkraak aange houden. Het zijn twee Snekers en een inwoner van Bolsward. Zij gaven toe dat zij in totaal ongeveer 25 meters hebben geleegd. B. T. (23) van pro fessie los werkman, W. R. (18) van be roep timmerman en de Bolswarder B. J. (22), beroepsloos, zijn voor nader verhoor ingesloten. De buit bedroeg enige honderden guldens, de aange richte schade was aanzienlijk. Tegen de 22-jarige fabrieksarbeider H. T. is proces-verbaal opgemaakt. Aanleiding hiertoe was het feit dat hij 200 gulden stal uit de portemonnee van een medekostganger. Voor ’n heel ander feit verbaliseerde de gemeente politie van Sneek' de 26-jarige koop man F. H. Hij bestuurde onder invloed een vrachtauto. „ONS speult wel leuk, mar se kenue geen doelpunten make”, zo meende een ongeveer tien jarig jongetje zaterdagmiddag langs de zijlijn van het hoofd- veld van het Sneker Zuider- sportpark. Een rake typering, die overigens voor een groot gedeelte vorm kreeg door het prima verweer van IJVC. Een hoogstaand gebeuren werd deze streekderby bepaald niet. Daarvoor stonden de zenuwen teveel op scherp. De IJlsters, die hun debuut in de derde klasse A maakten, waren met het doelpuntloos gelijkspel evenwel meer dan tevreden, Op de door Studio Ger Dijs gemaakte foto een spelfrag- ment uit de eerste helft. IJVC- doelman Peter den Hartog grist de bal voor de schiet grage voeten van Klaas de Jong weg. Hans Berghuis (rechts) en de half-zichtbare Jan v. d. Woude zijn ter as sistentie aanwezig. Dat gebeurde de vorige keer ook, en toen werdten veel ballonnen nooit ge vonden omdat ze in zee terecht kwa men. Tijdens een gezellig samenzijn na af loop van de plechtigheid sneed de heer Donker meteen het probleem aan dat zich vootrdeed naar aanlei ding van de geste van het Haske. Hij vroeg zich namelijk af waar een speeltuin zou moeten komen, daarbij liet hij zijn ogen in de richting van de vertegenwoordigers van het ge meentebestuur glijden, de wethouders O. van der Goot en mevrouw A, Brian- denburg-Vogelzang. Die wisten natuur lijk ook niet zo gauw een oplossing, maar wel gaf mevrouw Brandenburg de hint dat het Gaastetrlandse bos nu nog van de gemeente is en dat het hout eventueel voor de speeltuin ge bruikt zou kunnen worden. „Als er straks een andere eigenaar is, hebben we over het hout niets meer te ver tellen”, waarschuwde ze. Daar de reinigingscontroleur steeds vaker benaderd wordt met vragen, klachten en problemen op het gebied van het milieu en de funktionaris in feite géén controleur van de reini gingsdienst is, zal de naam worden veranderd in „Milieuconsulent”. Het zoeken naar oplossingen in za ke milieukwesties is reeds een be langrijke taak geworden van de De heer R. Bierman, voorzitter van het Haske, vertelde dat er een be stuurswijziging had plaatsgevonden. Dit naar aanleiding van minder pret tige toestanden die in de sociëteit had den plaatsgevonden, en men hoopt „de vervelende dingen die in het verleden plaatsvonden”, daardoor te voorko men. Was het voorheen zo dat de jeugdadvieskommissie het toezicht in de sociëteit uitoefende, nu is het zo dat deze kommissie versterking heeft „W De reinigingscontroleur sorry, de milieuconsulent blijft belast met de controle op de naleving van de veror dening op het cphalen wan huisvuil en grof afval en het zich houden (van de burgerij) aan de milieubepalinigen in de algemene politie verordening, In de praktijk blijkt er de laatste twee jaren reeds een belangrijke preventie ve werking uit te gaan van de akti- viteiten van de mlïlieucoinisulent, die in zaken de verordeningen betreffend met opsporingsbevoegdheid is belast. Balkster jeugd. Ook nu weer bleek dat evenement een groot sukses, er werden enkele honderden ballonnen op gelaten. Jammer was dat ze in de richting van de Waddenzee dreven. i 5 I ,F

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1