OM OVERLAST TE BEPERKEN 'i Geen bloemen, geen open landauer, geen toespraken Verplichte sluitingstijd voor Sneker Snackbars Heger zeilinstrukteur grijpt de wereldtitel in Vauriën-klasse „St. Antoniusschool” Bakhuizen geopend BB „Wedstrijdformulierenton" siert de telefooncel in Balk Ri# Sudergoarapport over beschermd landschep Echtpaar Meijer uit Sneek in Parijs bij ongeval betrokken JB BV MR 4 Vrouw maandag overleden Dit blad varscMi"* bovendien «fcNKfardag* hrf»->aa-bul» In QAASVBULAND, SLOTEN ax> 7---Z - 1 de j .v'^ x«. I niet Vervolg op pagina 17. of na drie Het een DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1975 130ste JAARGANG No. 72 APV'’heeft een ander doel. Zij is erop gericht de overlast ken. Vauriën-wereldkampioen Erik Versloot poserend voor een van de instruktieboten van de zeilschool „Heegermeer” Helemaal uitbannen kan men dit kwaad niet. Maar men. kan het wel beperken. Het is altijd beter dat, bij wijze van spreken, het lawaai duurt tot half drie dan tot drie uur. De APV bood tot een beperking van de openingstijden geen mogelijkheden en in de Winkelsluitings wet kwamen dergelijke zaken niet aan bod. De Steenklip, een voor de oud-Snekers zeer bekende buurt, begint weer be bouwd te raken. Lange tijd heeft het terrein, waar eertijds arbeiderswoninkjes, boerderijen en een steenfabriek stonden, braak gelegen. Nu worden in opdracht van woningstichting Patrimonium een aantal bejaardenflats gebouwd. Er komen zestien in totaal. Twaalf verrijzen in etageboww, vier in twee blokjes van twee. Het ontwerp is afkomstig van architektenbureau L. Zijlstra te Bakhuizen. Wat er met de rest van het terrein gaat gebeuren, is nog niet bekend. Er zijn wel plannen bij de Kinkelder in Arnhem, maar deze zijn nog niet ten uitvoer gebracht. Studio Ger Dijs). Gisteren hebben ’n groot aantal parte- mentsledten en andere overheüdsfunk- tionartssen bij hun post een uitgebreid rapport. kunnen vinden over een moge lijk Landschapspark in de Zuidwest hoek In dit rapport heeft een kommis sie, bestaande uit de heren W. Wierda (voorzatter Sudergoa), drs. H. A. van Zwieten (burgemeester van Sloten), ir. H. Oud (arehitekt), ir. A. Qwak (Land bouwschap), K. Hettema (Landbouw schap), drs. P, H. van der Meulen (ETIF), B. W. Cazemier (burgemees ter van Workum), G. Kooyman (direk- teur VW Friestand-Leeuwarden), D. T. E. van der Ploeg (Fryske Gea) J. Hooiiring (Provinciale Staten), mr. KI. Bijtevefld (Sudergoa), J. M. C. Roest (Sudergoa) en ir, P. R. Milnnaard (Staatsbosbeheer), haar licht doen schijnen over allés wat tot nu toe in deze ,piffaire” is gepasseerd. Ook een eigen visite is ontwikkeld. In haar rap port komt de kommissie tot een aan tal, soms vrij scherpe konklusies. Niet alleen richt zij een „verwijtende” vin ger naar CRM, die over de land schapsparken is begonnen, ook de lage- ■re overheden krijgen een ,,veeg uit de pan”. Het is de bedoeling dat de in- spraakgroepen die met de nota Wonen van de provincie bezig zijn, zich gaan buigen over deze stof. De resultaten zullen verwerkt worden in een eindver slag. Meer over dit rapport op pagina 27. SNEEKER NIEUWSBLAD KOMPROMIS De Winkelsluitingswet heeft tot ach tergrond, zo schrijft het kollege in het voorstel aan de raad, het scheppen van waarborgen voor voldoende rust van de ondernemer en zijn personeel, als mede het voorkomen van ongezonde konkurentieverhoudingen. De door het - kollege voor gestelde regeling in de t welke bezoekers kafétaria’s veroorzaken te beper- misschien wel leuk zijn geweest, maar zoveel geef ik daar nu ook weer niet om. Ik neem het in ieder geval nie mand kwalijk”. Typerend voor zijn (bepaald niet valse) bescheidenheid is wel het volgende voorval dat zich voordeed, toen hij dinsdag in de namiddag bij zijn ouder- wethouders van Sneek willen een verplichte sluitings- kafetaria’s in de Algemene Politie Verordening opnemen. Aan- 1 eens barbezoekers. die nog huiswaarts keren. Zeilen is nog geen wielrennen. Zeker als het op pioenen aankomt. Dat is de 1 ken. Viel de struise in haar woonplaats Heins een Vaurien-zeiler Erik Versloot i.— Heeg vanuit het Italiaanse Livorno, waar de stuurman Chris Frijdal een heuse der open landauer, toespraken van meer zij doen. met zon wat dies Burgemeester en tjjd voor I.»,.."..— leiding is ondermeer dat omwonenden van deze gelegenheden nogal klagen over de overlast die zij hebben wanneer 1- een eetgelegenheid aangedaan hebben, Daarmee kleineerde Erik Versloot zijn prestatie in feite wel een klein beetje. En dat was zeker niet terecht. Want met Chris Frijdal zorgde hij toch voor een prima Nederlands sukses. Boven dien was het daarom zo’n goede ver richting, omdat de (weersomstandig heden in Livorno allesbehalve optimaal waren voor zeilers die doorgaans op Hollandse wateren plegen te varen. Illustrerend daarvoor was wel de eer ste wedstrijddag: (dinsdag 2 septem ber - daags tevoren had de organisa tie zich onledig gehouden met het uit voeren van steekproeven bij de uit elf verschillende landen komende 61 deel nemers) de Wind was bijzonder draaie rig en haalde aan “van 2 tot liefst 5 Beaufort. Versloot en Frij'dai zaten daar blijkbaar niet zo mee en eindig den prompt op een verrassende eerste plaats, na aanvankelijk vanuit een on geveer tiende positie te zijn geste. t. Ook de tweede wedstrijd bleek een sukses: van Start tot finish een tweede plaats. eren van wereldkam- V L Je laatste weken nogmaals duidelijk geble- wereldkampioene-op-de-weg Tineke Fopma onlangs en warm onthaal ten deel, de twintigjarige moest het eergisteren bij zijn aankomst in 7 j sympathieke TH’er wereldtitel in de wacht sleepte, notabelen, fruitmanden en Maandagmorgen is in een Parijs zie kenhuis overleden mevrouw Agnes Meijer-Rentier (57). Zij was daar op genomen als gevolg van een ongeval dat haar en haar man, de heer J. H. Meijer, vrijdagavond in de Avenue de Clichy in de Franse hoofdstad óver kwam. Het echtpaar, dat de vakantie in Frankrijk doorbracht, liep samen met het echtpaar Rentier te wandelen. Toen zij de straat via een officieel ze brapad overstaken schoot een Re nault 4 via een alleen voor taxi’s en bussen bestemde rijbaan langs de wachtende voertuigen. Een meter voor de trottoirrand werd eerst mevrouw Meijer en daarna haar man geschept. De politie en een ambulance waren bij zonder snel ter plaatse. Mevrouw Meij er bleef nog enkele dagen in leven, maar haar verwondingep waren van dodelijke aard. De heer Meijer, bekend in voetbalkringen in Sneek, is met een hersenschudding, gebroken ribben en been, van Parijs overgebracht naar het Sint Antonius Ziekenhuis in I Sneek. Pastoor J. B. Coenders heeft gistermiddag in Bakhuizen de nieuwe R.K. basisschool „St. Antoni^’’ ge°p^r De school staat in het uitbreidingsplan aan de zuidkant van het dorp, en wordt momenteel bezocht do ongeveer 150 kinderen, verdeeld over 5 klassen. De bouw van de nieuwe school was een h°°9s^u^ente_ zaak want de oude (naast de kerk) verkeerde in een dusdanige deplorabele toestand dat men ver wachtte elk ogenblik door de vloer te zakken en in de kelder te belanden. De kosten voor de bouw van de school werden indertijd begroot op 650.000,-. Wat daar mee is gedaan kunnen belangstellenden vrijdag avond van half acht tot half tien bekijken, wanneer er open huis wordt gehouden. Een verslag van de op - ning staat elders in deze krant. Tijdens de gondelvaart in Balk wordt altijd een prijsvraag georgani seerd. Wanneer de bezoekers hun entreegeld betalen krijgen ze een formulier aangeboden waarop zij kunnen invulden wat de diverse gondels voorstellen. Ook dit jaar, veertien dagen geleden, was dat weer het geval. De uitslag van de prijsvraag is echter nog steeds niet bekend. Wat is er aan de hand? Er is een meningsverschil tus sen de feestkommissie en de gondelvaartkommissie over wie de uit slagen gaat verwerken. De ton, waarin de formulieren gedeponeerd moesten worden, siert momenteel de telefooncel bij de Erasmus- straat. Het ziet er naar uit, zo wordt in Balk meesmuilend gezegd, dat de ton er met Sint Juttemis nog staat. En zolang zal het ook wel duren voor er een uitslag komt. Het valt licht te begrijpen dat de mensen van de snackbars niet erg gelukkig zijn met deze maatregel; er bestond bij hun echter wel be grip voor. Zij hadden liever gehad dat het sluitingsuur op uur kwam te liggen. lijk huis arriveerde. Na op eigen gele genheid vanuit Italië te zijn gekomen, overnachtte Erik van maandag op dins dag in Amersfoort om van daaruit liftend richting Friesland te gaan. De laatste lift kreeg hij per boot(!) van kennissen, die in Staveren wonen. Na dat het schip was afgemeerd bij de zeilschool en hij van boord was ge gaan, werd de kersverse wereldkam pioen door wachtende familieleden en thousiast welkom geheten en door on ze fotograaf driftig gekiekt. Erik’s ken nissen bekeken dit alles met stijgende verbazing. Het meest opvallende daarbij was wel, dalt de Heger - tijdens de zomermaan den instrukteur op de door zijn ouders gerunde zeilschooi „Heegermeer - daarvan nog wel het minst onderste boven was. „Het aou me niks verwon deren, dat de meeste mensen hier het niet eens weten dat wij wereldkam pioen zijn geworden. Een feestje zou k B. en w. stellen voor om het sluitings- tijdstip te leggen een half uur na het sluitingsuur van de bars. Dte kafétaria s dienen gesloten te blijven tot vijf uur ’s morgens. Dat zal niet gelden voor kramen van waaruit eetwaren voor ge bruik ter plaatse worden verkocht of aangeboden (deze vallen namelijk on der de winkelsluitingswet) en voor ho- rekabedrijven die etenswaren verko pen, zoals restaurants en hotels. Hier voor zijn in de Drank- en Horekawet al bepalingen opgenomen. De burge meester kan in bijzondere gevallen, zoals de Sneekweek, ontheffing verle nen. gemeentebestuur heeft gepoogd aanvaardbaar kompromis te vin den, een evenwicht tussen de op zich zelf tegengestelde belangen van de ka- fétaria-ondememers en de omwonen den. Het tijdstip van sluiting voor ka- fétariabedrijven zal gekoppeld worden aan de sluitingsuren voor kafé- en bar- bedrijven en wel in die Zin dat de ka- fétaria’s hun deuren een half uur na het „late-sluitingsuur” dat geldt voor de café- en barbedrijven, dicht moeten doen. „Wordt jij altijd zo begroet?”, zo vroeg het tweetal zich schuchter af. Waarop mevrouw Versloot aan haar zoon vroeg: „Maar heb je hen dan nog niks verteld?” Erik: „Nou nee. maar ze vroegen me er ook t™. - naar”, 7 <7

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1