Inspraak op dorpsfeesten Wyckel p Voetbalwedstrijd werd verlengd, en de ouders deden kinderspelletjes Bewoners van Nij Ylostins tevreden met wooncentrum ULST O I r.ji I fei «tb» mg Volgens 'n ministerieel rapport: AUTO IN DE SLOOT BIJ OUDEMIRDUM AVONDMARKT STADSFENNE SNEKE^KOERIER 1 i i de gemeenten SNEEK. WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van Vakbondsbestuurders deden ook Sneek aan Noormannen in Scharnegoutum Vandaag radio opnamen NCRV van EMM Oudega I n 1 Meerderheid tegen vestiging jongeren 1 F COURANT, DRUFHOOTS MEUWSBLAD de Het See eter Nienmldad is een I KOLLEKTE Sa NIEUWE SNEEKER COURANT, SHE 1 i 81 1 lp ■MB V| <5 it K f SNEEKER NIEUWSBLAD 3 i lllllllllllllllllllllllfllllllllllllllllllllllllllllllll te IIIIlIIIIIllllllIlIlilllilllllilllllHIIIIIIIIIIIIIllII! ze (Foto Studio Ger Dijs). was In het kader van de dorps feesten te Scharnegoutum werd zaterdagmorgen een op tocht met praalwagens ge houden. Er deden zo’n 23 wa- Ondanks het vrij regenachtige weer was de belangstelling van de kant van het kopers- en kijkerspubliek vrijdag voor de Avondmarkt in de Stads- Tussen Oudemirdum en Nijemirdum raakte zaterdagavond om zeven uur de 21-jarige K.R. uit Nijemirdum met zijn auto het spoor bijster en reed pardoes in een sloot. De jongeman werd naar het ziekenhuis in Sneek gebracht. Hij had een wond aan zijn hoofd en vermoedelijk inwendige kneuzingen. Zeker is wel, dat R. te veel had gedronken. Te veel alkohol was ook de oorzaak, dat zekere C.B. uit Sneek zaterdagnacht in Ijlst met zijn auto tegen een stil staande auto botste. De schade was aanzienlijk en de Sneker moest een bloed proef ondergaan. De opbrengst van de in de plaatsen IJsbrechtum en Tjalhuizum gehouden Anjerkollekte bedroeg 483,75 De Wrald is Misschien iedereen zoveel mogelijk de vtag uit te ste ken werd nagenoeg geen gehoor ge geven. De heer G. Dijkstra aan de Heerenhoogweg was een van de wei nigen dlie het Friese rood-wit-blauw had wapperen. MAANDAG 15 SEPTEMBER 1975 130STE JAARGANG No. 73 In Sneek schetste burgemeester B. van Haensma Buma in grote lijnen de ar- beldsituatiie daar. Hij ging ondermeer De rekreatiezaal en de winkel worden van al de gemeenschappelijke voorzie- BELETSELS liet gebruik van de binnenhof ei boomgaard hangt sterk af van plaats waar de bezoekers wonen, zal niet gauw een grotere af stans leggen dan nodig is. De bewoners de straatjes aan de achterkant meestal naar de boomgaard. Om te komen zijn er voor sommige der-valide bewoners te veel bel in de vorm van drempels en af.st; Het gooien met een bal waarvan het de bedoeling was dat hij in een ton terechtkwam die een bepaald pun- tenaantal vertegenwoordigde, was een van de onderdelen van de volks spelen die zaterdag in Wyckel wer den gehouden. De kinder- en volksspelen in Wijckel waren dit jaar anders van opzet dan voorgaande malen. Het was nu eens niet de bedoeling dat er na een afval race een winnaar werd aangewezen, maar iedere deelnemer had een aan tal opdrachten te volbrengen. Voor ie der onderdeel kon hij punten vergaren, en wie na afloop de meeste punten had, had gewonnen. Het feestkomité denkt er sterk over deze procedure volgend jaar weer te laten plaatsvin den, omdat iedereen op deze manier wel een kans heeft zijn kunnen te be wijzen (en punten te verzèmelen). in op de woonomstandigheden, de re- kreatie, de samenwerking met andere gemeenten en de werkgelegenheid. Dat laatste aspekt noemde hij met name een belangrijk iets. In Sneek houdt men deze zaak goed in de gaten. Het geen mag blijken uit het feit dat men bezig is plannen uit te werken om te komen tot de aanleg van een tweede industriehaven. Mogelijkerwijs gesitu eerd in de buurt van de reedis bestaan de. Toch zou het zinvol zijn, aldus de samenstellers van het rapport, als in de toekomst weer naar de oor spronkelijke doelstelling zou worden toegewerkt. Dat zou kunnen wan neer er weer woningen vrij komen. Het toelaten zou echter wel een goede begeleiding eisen. Het gekostumeerd voetballen in het Du Tourbos, vrijdagavond, viel bij het pu bliek zodanig in de smaak, dat toen scheidsrechter Herre Smit na twee maal twintig minuten voetballen het eindsignaal wilde geven, de aanwezi gen „doorspelen" sommeerden. En dat gebeurde dus. De stand was toen, om half acht, 2 gelijk. Een half uurtje la ter hadden beide partijen kans gezien om met behulp van de invallende duisternis, er ieder nog twee punten bij te pikken. Het was op het laatst zo donker dat de beide doelverdedigers maar raden moesten waar het andere eind van het veld was, maar dat mocht de pret niet drukken, integen deel. gens mee, vijf waren vanwege de harde wind maar niet ver schenen. Blijkens reakties van de kijkers mocht de uitvoering en de afwerking van de wa gens er weer wezen. Op de foto: „Noarmannen op ’e Mid- delsé 900”, Verderop in de- krant staat alles te lezen over de optocht en ook over de rest van de Scharnegou- tumer dorpsfeesten. De tevredenheid onder dfe bewoners over het wonen in het wooncentrum Nij Ylostins in I Jlst is bizonder groot. Praktisch alle ondervraagdehuis houdens vinden dat het projekt elders herhaald-zou moeten worden. Dit wordt meegedeeld in'het rapport dat J. A. J. Neeskens, doktoraal-student in de sociologie (vakgroep urbane en rurale sociologie) daarbij begeleid door drs J. A. Kropman, wetenschappelijk medewerker van het Instituut voor Toegepaste Sociologie, in opdracht van het ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening. De dorpsfeesten in Wyckel, die het afgelopen weekend werden gehouden, zijn wel heel demokratisch verlopen. Het publiek en de deelnemers hadden een groot aandeel in de beslissing hoe het programma zou worden afge werkt, en aangezien „men” nogal andere ideëen had dan de organisatie, werd het programma op enkele punten drastisch gewijzigd. Het moet ge zegd worden, de organisatoren hebben het allemaal soepel opgevangen. Naast het voetbal en de spelen had men nog een dansavond en een kaba/retavond georganiseerd in ge bouw Irene. Vrijdags kon men dan sen op muziek van het duo The Vo te’s en de Gezusters Westra, zater dag trad het seiskip Leo Dykstra op met het programma lyts mar net op’e fyts”. kwam het doordat bijna FOPBRIL De spelletjes die het feestkomité had bedacht voor de ouderen die zaterdag middag moesten aantreden, zijn hele maal niet gespeeld. De ouders hadden gezien hoe hun kinderen ’s morgens in de weer waren met vlagjessteken, wa- terdragen, balgooien en wat dies meer zij, en ze wilden het ook wel eens pro beren. Ook dat was moeilijk, en zo kon het gebeuren dat, tot grote hilari teit van degenen die aan de kant ston den, vele dappere „Wyckelders” moei zaam trachtten om, ondanks een fop- bril, toch de vlaggetjes in de flessen te krijgen. Alleen de groep 18 tot en met 25-ja- rigen had een andere opdracht. De deelnemers in die groep moesten trachten paarsgewijs op een tandem (nou ja, wat heet) zo snel mogelijk heen en terug te komen. Dat lukte niet al te best, maar dat was ook niet de bedoeling. Vakbondsbestuurders van NKV en CNV hebben donderdag in Friesland een werkbezoek afgelegd. De ongeveer twintig man tellende groep liet zich eerst in Leeuwarden op het stadhuis op de hoogte brengen van het daar heersende werkklimaat, waarna men naar Sneek en Lemmer vertrok. BEJAARDENGEMEENSCHAP roen Nij Ylostins werd gesticht, was de bedoeling dat er niet alleen bejaar den maar ook jongeren zouden komen wonen. De praktijk heeft uitgewezen dat deze doelstelling niet gerealiseerd is. Het wooncentrum is momenteel een bejaardengemeenschap. Behoefte aan jongeren is er niet onder de mensen die het centrum ten tijde van het on derzoek bewoonden. Slechts één-vijfde zou dat wel prettig vinden. Gebleken is dat de cpzet die tot meer tontakt tussen de bewoners en de om geving moest leiden, goed is aange slagen. Bijna alle inwoners kennen de medie-bewoners van het centrum en maken regelmatig een praatje met hen. Ruim 80 procent van die huishoudens heeft kontakt met mensen van buiten het centrum (eigen kinderen of klein kinderen niet meegerekend). Meer de helft van deze groep zegt dat men in Nij Ylostins ds komen w» er meer kontakten zijn ontstaan. Vandaag maakt de NCRV radio-opna- men van het christelijk fanfarekorps „Eendracht Maakt Macht” uit Oudega (W), dat onder leiding staat van Wy- bren Valkema. De opnamen worden gemaakt in het Bogermankollege te Sneek en zijn bestemd voor een uitzen ding op een nog nader vast te stellen datum in de rubriek „Tijd vrij voor muziek in vrije tijd”. Op de band worden vastgelegd: Choral-Figuré van Henk van Lijnschoten, Mars Arn hem van A. E, Kelly, Suite Indian Summer van Eric Ball, Elegy uit de A. Downland Suite van John Ireland, American Folk Suite van Barold L. Winters en Serenade Espagnol van T. J. Powell U Dit onderzoek is een uitvloeisel van het feit dat het projekt in 1968 werd aangewezen als „eksperimenteel wo- ningbouwprojekt”. Over het algemeen is het onderzoek bijzonder positief uit gevallen. Op enkele punten hadden de bewoners kritiek. Onder meer had dit betrekking op geluidsoverlast en de openheid. Uitslagen kinderspelen: Klas 1 (klos- jeslopen. vlagjessteken, knikkers in de fles, doelwerpen, ringwerpen, balgooi- en en waterdragen) Hessel Cornet; Klas 2 (idem) Anneke Visser; Klas 3 (zaklopen met hindernissen, kegelen, werpen met de bal, doelwerpen, ring werpen, balgooien en waterdragen) Ru dy Leegstaa; klas 4 Reinoud Visser; klas 5 (idem) Frida Rijpkemaklas 6 (idem) Freddie Visser; Klas 7 de kinderen die dit jaar van school zijn gegaan (idem) Anniie Schotanus. 13 tot en met 17 jarigen: dames: 1, Sjimie Visser; 2. Tjiltskie de Jong; 3. Tiny Faber; heren: 1. Pier Wildschut; 2. Jan Schotanus; 3. Egge de Jong. 18 tot en met 25-jarigen: 1. H, Boer- sma en Coby de Jong; 2. Hans v.d. Berg en mevrouw Wildschut; 3. Cees Steginga en mevrouw A. Visser. 26 jaar en ouder: dames: 1. Eppie Dijkstra-Dijkstra; 2. mevrouw Neeltje Schfflstra; 3. de dames Rinske Breeuw- sma en Zwaantje Faber-Pander; he ren: 1. Gees H. Visser; 2. S. Akker man; 3. D. v. d. Berg fenne redelijk groot. De markt, opgezet naar idee van de wijk- vereniging De Domp-Stads- fenne, telde vijftien kraampjes, die ondermeer werden be mand door een pottenbakker, een spinster en diverse Sneker middenstanders. Daarnaast was er ook een stand inge richt om te „barbekjoeien”. Overmorgen staat er voor kin deren uit De Domp een vis wedstrijd op het programma. (foto Studio Ger Dijs) lilt X, f X.4 ■i -S#4 e. (Vervolg zie pagina drie) doorlopend in het bos of in gebouw Irene was, maar aan de oproep om i de de Men - w V'.V; j

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1