Gaasterland wil eerst mening van bevolking peilen Engelsman verdronk in Langstaarterpoel Bevolking Sloten dankt het echtpaar De Vreeze middels een geldbedrag snekerWkqerier p igi il van J. Wilhelm, Ludwigia Sneek, wil verdubbeling landelijk ledental binnen de vijf jaar Officieel Orgaan en ULST de gemeenten SNEEK. WYMBRITSERADEEL pitis IN KADER VOORBEREIDING STRUKTUURPLAN Dronken chauffeur SNEKERS PLEEGDEN INBRAAK IN BOLSWARD gaf geen voorrang Patatverkoper kreeg klapband met z'n VW Voetbalver. ONS haalt Volendam naar Sneek Tentoonstelling in het dorpshuis 't Klif I l COURANT, SNEKER COURANT, MÖHKXJTS WEUWS8LAD m <h NIEUWE BOOT KAPSEISDE DOOR DE HARDE WIND Auto’s botsten in Sneek i A GAASra^HoTsLOTEN m OPBRENGST KOLLEKTE 15-jarige bekent fietsendiefstal (Foto Studio Ger Dijs}. iiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii gemaakt door Studio Ger Dijs. llilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll heer J. Wilhelm, voorzitter de van ter” PTT waren verbonden. (Vervolg op pagina drie) (Vervolg op pagina drie) Men zou anders kunnen den ken, maar de tentoonstelling huisvlijt en floralia in het dorps huis ’t Klif in Oudemirdum Burgemeester drs. H. A. van Zwieten overhandigt de heer De Vreeze de enve lop met inhoud. en De MAANDAG 29 SEPTEMBER 1975 10ste JAARGANG No. 77 De in Sneek gehouden kollekte ten ba te van het Anjerfonds heeft 3.285,89 opgebracht. Aan de actie hebben 128 kollektaniten hun medewerking ver leend. Zaterdag is de 31-jarige Engelsman John D. Fleming uit Londen in de Lang- staarter Poel tussen de Goingarijpster Poelen en de Jurjenssloot verdronken. Met een aantal anderen had hij een 16 m2 gehuurd van de zeilschool Krekt oer ’t Wetter in Uitwellingerga. In een van de harde windvlagen is de boot omgeslagen. Eén van de opvarenden is naar de kant gezwommen en heeft via een veehouder de rijkspolitie te water gewaarschuwd. Toen de RP 43 van de groep Sneek arriveerde bleek Fleming als gevolg van verdrinking om het le ven gekomen te zijn. De Engelsen verbleven In Utrecht. Dit gebouw kunt u niet lang meer zien in de huidige toestand. Het is het verenigingsgebouw van de Ne derlands Hervormde gemeente in Schamegoutum en draagt de naam Elim. Het staat op het punt een grondige verbouwing en uitbreiding te ondergaan. De huidige conciërge woning gaat tegen de vlakte en zal plaats maken voor een ontspan- ningslokaal met een barretje, een biljart en een leestafel. De grote zaal wordt verlengd met ongeveer JfV2 meter en daarachter komt een moderne Groene Kruis-afdeling met daarboven een nieuwe conciërgewo ning. Tussen ontspanningszaal en grote zaal komt een nieuwe keuken. Het is de bedoelingdat men in no vember met de werkzaamheden be gint. De kosten zullen voor onge veer 75 procent gedekt worden uit de ACW-pot. Grond en gebouw zul len eigendom van de kerkvoogdij blijven maar de exploitatie van h.et nieuwe Elim komt in handen van een stichting. aquariumvereniging Ludwigia te die een aquarium aan- aan de Momenteel een ver- heeft veel belangstelling ge trokken. Toen de jongeman, likkend aan een ijsje, aandach tig het schilderwerk opnam, j was het echter nog vrij rustig. De geëksposeerde zaken vari eerden van makramé, via werk van zondagsschilders, zowel fi guratief als abstrakt, tot ’t ma ken van netten. De foto werd Nu het er op lijkt dat Friesland in zijn geheel blijft bestaan en dat de provin cie in een aantal gemeenten zal blij ven verdeeld^ is het duidelijk, zo stelt het gemeentebestuur van Gaasterland, dat er behoefte is aan een beter koör- dineren van de verschillende gemeen telijke taken in de Zuidwesthoek van Friesland^ De aangewezen instantie die een dergelijke struktuuropzet zou moe ten voorbereiden is het samenwer kingsorgaan „Zuid-West Friesland.” Nog steeds is dat echter niet gebeurd. De oorzaak is, aldus Gaasterland, dat dit een aanzienlijke som geld kost, iets waaraan het provinciaal bestuur niet wil bijdragen. Zuidwest Friesland bouwt nu aan een rekreatieplan, dat slechts een onderdeel is van een totale struktuuropzet. De gemeentepolitie van Sneek heeft taterdag een drietal Snekers aange houden in verband met een inbraak die afgelopen week in Bols ward is ge pleegd. Daarbij verdwenen kisten met gereedschap en een grote hoeveelheid xofffle. In eerste instantie werden de «os-werkman S. J. (21) en de 17-jarige <*.K. gearresteerd. Later op de dag verd de los-werkman K.S. (22) opge- jpakK Het trio is overgedraglen aan de stolen. f SNEEKER NIEUWSBLAD Zaterdag om twaalf uur ’s avonds vond op de kruising Muntstraat-Prins Hendrikkade een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's. De bestuur der van de auto die uit de Muntstraat kwam verleende geen voorrang aan die op de Prins Hendrikkade. Naderhand bleek dat de onvoorzichtige bestuur der, de 39-jarige O.K. uit Franekera- deel, dranken was. Hij is door de poli tie ingesloten. Beide auto’s werden be- Tijdens de voorbereidingen van dit struktuurplan is men tot de konklusie gekomen dat men toch in die eerste plaats gesprekken moet gaan voeren met de mensen die er het meeste be lang bij hebben: de inwoners van de gemeente zelf. Daartoe is een diskus- siienota samengesteld, een stuk waar aan wij donderdag ulitgebreid aandacht zullen besteden. Gisteravond omstreeks half tien kreeg de Sneker patatverkoper Harry T. met zijn VW een klapband op rijksweg 43 ter hoogte van het Industrieterrein toen hij in de richting Heerenveen reed. De auto kantelde, zeilde over de weg en werd daarbij totaal vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De cvc „ONS" heeft kans ge zien de eerste-divisieclub „Vo lendam” naar Sneek te krijgen. Dat zal dan gebeuren op dins dag 14 oktober 's avonds vanaf acht uur op het Hubert Sneek- voetbalkompleks a. d. Lemmer weg. Als scheidsrechter van dit voetbalgebeuren zal optreden de Volendammer Jan Keijzer. Met een tweetal grensrechters wordt nog „onderhandeld". Rond Is in elk geval de mede werking van de drum- en show- fanfare „Advendo”, die in de pauze van deze lichtwedstrijd zal optreden. De aftrap zal verricht worden door Ajaxied Ger?ie Mühren. Volgende maand zullen in verschillen de dorpen in Gaasterland door het ge meentebestuur „hoorzittingen” worden gehouden. Aanleiding is dat in deze gemeente een struktuurplan wordt voorbereid. Zo wordt volgende week maandag een bijeenkomst georgani seerd in Oudemirdum, daarna komen Bakhuizen, Harieh, Sondel, Nijemir- dum, Balk en Wyckel aan de beurt. Steeds gaat een en ander in samen werking met de plaatselyke vereniging van Dorpsbelang. drag van 480 guldens en 55 centen aan het echtpaar De Vreeze. De heer J. Th. de Vreeze en vrouw recepteerden vrijdagmiddag omdat ze veertig jaar waren getrouwd, en enkele weken daarvoor veertig jaar aan de „Slo- De voorzitter van het distrikt Noord., drs. B. Wezeman, vertelde dat het nu nog vaak zo is dat „men ergens voor Piet Snot naar toe gaat, ter wijl men de tijd beter zou kunnen gebruiken voor de vereniging zelf”. Volgens hem zou men dan ook in de toekomst minder naar landelijke ge- beurens moeten gaan, maar meer de aandacht gericht houden op de landelijke aktivitditen. Rijkspolitie in Bolsward. Bij nader verhoor bekenden zij zich ook schul dig te hebben gemaakt aan meerdere inbraken in de omgeving van Sneek. Aangehouden werden ook de gebroe ders Van der P. Dit duo, 23 en 15 jaar oud, bekenden in augustus in Uitwel lingerga een roeiboot met aanhangmo- tor te rebben ontvreemd. De jongste van het tweetal bekende tevens dat hij in de afgelopen maanden verschillen de fietsen en een bromfiets heeft ge- Overigens toonde hij zich niet onte vreden over de opkomst van leden uit het distrikt Noord. Iin verhouding ko men er in het Noorden altijd veel meer leden naar de dïstriktsdagen dan elders in het land, zo ook zaterdag in Sneek, waar altijd wel een honderd liefhebbers van het aquarium aanwe zig waren. Plus nog een aantal bewo ners van Frittemahof. De gemeente had namelijk de zaal van het tehuis gratis beschikbaar gesteld, mits de bewoners van het huis toegang hadden tot de dag. Voor de heer Wilhelm en de zijnen was dat helemaal geen be- De Vreeze bekleedde en bekleedt, dat waren en zijn er nogal wat. jubilaris was voorzitter van Katholiek Leven, van de katholieke kiesvereni ging en van de begrafenisvereniging. Verder was hij jarenlang sekretaris van de zeilvereniging Sleat en de open bare lagere school, organist in de ka tholieke kerk, bestuurslid van het Groene Kruis en raadslid. Bij de opzet van dit stuktuurplan, volgt men de indeling, zoals die ook gekozen is voor de ontwikkeling van het streekplan Friesland.. In de eerste plaats wordt aandacht besteed aan het wonen, daarna volgen werken, rekre- atie, milieu en voorzieningen. In de diskussienota dragen de Gaasterlandse bestuurderen al een aantal vragen aan. Zoals gezegd komen we donderdag uit- gerbeid op dit diskussiestuk terug. „We kunnen met recht zeggen dat u uw leven tot nu toe goed hebt be steed”, sprak de heer Fr. Tamminga, direkteur van het postkantoor te Jou- ■lllffllllll 11111111111111111IIHUIHüTo^rde’Tunktles op^dU Zheer Namens de bevolking van Sloten overhandigde burgemeester H. A. van van Zwieten vrijdagmiddag in kafé-restaurant De Zeven Wouden een be- Burgemeester Van Zwieten had in zijn agenda de kreet „Üw klanten zijn niet met u getrouwd, u moet ze zonder ophouden het hof maken” gevonden, en dat vond hij wel van toepassing op het echtpaar De Vreeze, dat, zoals bekend, het postkantoor in Sloten runt. „U hebt de Sloter gemeentewaren ook het hof gemaakt. Dat wat u in uw huwelijk ervaart, doet u uitstralen in de gemeente”, aldus de heer Van Zwieten. Slotens eerste burger vestigde de aandacht op het feit dat het echt paar De Vreeze het in de loop der jaren wel wat drukker had gekregen. Zo had hij nog kunnen nagaan dat er in 1945 1390 poststukken in Sloten over de balie gingen, vorig jaar wa ren dat er 9700. zwaar, want de voorzitter had gemerkt dat de bewoners van het huis erg aquarium-minded zijn. De Sneek wil dat er in 1980 50.000 van de 421.000 gezinnen thuis hebben staan, bij de landelijke bond van aquariumhouders zijn gesloten. Hij vertelde dat zaterdagmorgen op de in Frittemahof Leeuwarderweg gehouden distriktsdag van het distrikt Noord, zijn 26.000 aquarianen lid. De wens van de heer Wilhelm zou dus dubbeling inhouden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1