Sinterklaas toerde in Ulst in antieke sportauto rond Burgemeester van GAASTERLAND ontving Goedheiligman voor het eerst Twee jongens braken been Verzameling wapens door politie in beslag genomen Ds. M. van der Meulen was 40 jaar predikant ULST Wethouder Veldhüis opent in Hommerts h.v.ekspositie rag ïwa IK o van en SNEKERt^KOERIER Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL HET DOOPSGEZIND KOOR 65 JAAR, EN TWEETAL DIREKTEUR CRUYCEBROEDERSHOF 1 COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD de Wymbritseradeel wil gemeentelijke tentoonstelling houden Lytse Südwesthoeke: allinnich SLEAT biskermd stêdsgesicht Dit blad verschijnt bovendien doaderdags huis-aan-huis In GAASTERLAND, SLOTEN Hel Saeeiur Nieuwsblad is een ra. NIEUWE SNEEKER COURANT, S gr IfewsSI - Is 1 a®» f SNEEKER NIEUWSBLAD foar was (Vervolg op pagina drie) een: naar EENDRACHT bevolen de heren: 1. W. Slager te DS. M. VAN DER HEULEN 40-jarig ambtsjubileum opener. illillllllIllllIilllIllllllUlilllUllllllllllllllllllll Omstuwd door de Ijlster jeugd begon Sint Nikolaas aan zijn rondrit door het stadje. Hij deed dat in een sportwagen wit de vooroorlogse jaren. Zwarte Piet mocht de wagen besturen, maar ziet het blijkens zijn gelaatsuitdrukking nog niet helemaal zitten. Het was ook een pro bleem voor de trouwe knecht van de Goedheiligman, wat na de ontvangst bij het stadhuis bleek. Het musicerende ge deelte van de stoet was al bijna de Gala- magracht af, voordat hij de motor van de wagen aan de praat kreeg. (Foto Studio Ger Dijs). voor scholier S. fiets de Vrijdagnacht omstreeks kwart twaalf uur raakte de 20-jarige als gevolg van het MAANDAG 24 NOVEMBER 1975 130ste JAARGANG No. 93 Wethouder Veldhuis (vierde van links) toonde zich zeer geïnteresseerd in wat J. C. de Kan uit Hommerts (uiterst links) in zijn vrije uurtjes heeft gemaakt. Rechts van de wethouder uit Tirns de voorzitter van Dorpsbelang A. Tiemers- ma. (Foto Studio Ger Dijs). Vrijdagavond heeft wethouder L Veld huis in het dorpshuis „Oan *t Far” de opening verricht van de Huisvl(jt-ten- toonsteUing. De bewoners van Jutrtfp en Hommerts hadden hun werkstukken ingestuurd. Onder meer was een kom- plete inzending te zien van de Van Haersma Buma-school, terwijl ook ve le partikulieren de resultaten van krea- trviteit toonden. De ekspositie was vrij dagavond en zaterdag te bekijken. De Friese Voetbal Bond heeft voor het seizoen 1975-’76 de winterstop voor de verschillen de kategoriën als volgt vast gesteld. Senioren: van 20 de cember tot 10 januari; junio ren a: van 20 december tot 1 februari (in de maand janu ari inhaalwedstrijden kompeti tie en/of beker eventueel be kerronde); dames: van 20 de cember tot 1 februari; b- en c-junioren: van 20 december tot 6 maart (in de maand fe bruari inhaal wedstrijden kom petitie en/of beker, eventueel bekerronde, alsmede selektie- wedstrijden)pupillen: van 6 december tot 6 maart (in de maand februari eventueel voor ronden Friesland Cup pupil len). Het initiatief voor de tenitoanstelilling was genomen door het bestuur van Dorpsbelang. Een komóté werd belast met de organisatie. Er wend kontakt opgenomen met de kufliturele raad van Wymbritseradeel die zich enthousiast toonde over de ptannen. Men adviseer de om de tentoonstelling te beperken tot de werkstukken van de inwoners der dorpen. Donderdag en vrijdag vonden meerdere kop-staartbotsingen plaats, nabij krui singen van de rijksweg 43 en stads rondweg. Donderdagmiddag zag de 47- jarige vertegenwoordiger J. v. D. uit Dieren niet tijdig, dat een voor hem rijdende Fiat voor het orainjelicht op de kruising Westhemstraat-Stadsrond- weg stapte. De dienst in de kerk van de Doopsgezinde Broederschap aan de Singel in Sneek droeg gistermorgen een bijzonder karakter. Het veertig jarig ambts jubileum van dominee M. van der Meulen werd herdacht en het kerkkoor vierde het feit, dat het 65 jaar geleden werd opgericht. Onder leiding van dirigent Gerrit Abnia voerde het koor een aantal kantates uit. Orgelspel van Folkert Binnema begeleidde het koor en ook de zangeres Dicky de Groot. Na afloop van de dienst was er gelegenheid om ds. Van der Meu len de hand te drukken. In een besloten bijeenkomst in de Mennozaal werd later het dubbele jubileum nog in een gezellige bijeenkomst herdacht. Door de politie te Sneek is proces verbaal opgemaakt tegen de 50-jarige D. R., zonder beroepen, wonende in de waterpoortstad, die in zjjn woning een wapenverzameling had (o.a. geweren, pistolen en munitie) in hoofdzaak af komstig uit de 2e wereldoorlog. Het wapentuig, dat de man uit liefhebberij bewaarde, werd het afgelopen week end door de politie in beslaggenomen omdat hjj geen vergunning had. Hetzelfde óverkwamen de autobestuur ders, de 62-jarige D. v.d. B. uit Alk maar en de 29-jarige S. de J. uit Hee- renveen. die vrijdag omstreeks 8 uur en half vier op de kruisingen rijksweg 43-stadsrondweg, respektievelijk bij het industrieterrein en de Bolswarderweg, tegen d;e achterzijde van de voor hen rijdende auto’s botsten omdat de be stuurders voor het oranjslicht stopten. Alle zes bij de botsingen betrokken voertuigen liepen beschadigingen op. Omdat het ging om een kiuliturele ge beurtenis, was er maar één man die in aanmerking kwam voor het openen van de ekspositie, namelijk de voorzit ter van de Kulltureflie Raad, wethouder Veldhuis. Vroeger kon een dergelijk gebeuren niet plaatsvinden, aldus Dorpsbelang-voorzltter A. Tiemersma, nu echter wei. Het bewijst de homoge niteit, de eendrachtigheid in de beide dorpen en dat is belangrijk in verband met eventuele gemeentelijke herinde ling. „Jutryp en de Hommerts moatte by Snits, mat dat moat net gebeure”, voegde hij er aan toe. Na een rondtocht door de stad zette de Sint zijn tocht naar het zuiden voort. In Balk arriveerde hij aan de Lytse Side. In optocht, ook hier was Concordia met drumband present, al was ’t dan het Balkster korps, ging ’t naar het raadhuón waar burgemees ter H. L. Sixma van Heemstra, voor de eerste keer in al die jaren dat de kindervriend een bezoek aan de Gaasterlandse hoofdplaats brengt, hem verwelkomde. Na een rondtocht door Balk nam hij zijn intrek bij ho tel Boonstra. Omstreeks vijf uur zaterdagmiddag zijn door de politie in Sneek aangehou den de 20-jarige J.v.E. en de 19-jarige H. v. B. uit V eenen daal, die met een vriend in diens auto naar Sneek wa ren gekomen om kennissen te bezoeken. De twee knapen die onder de invloed van alcohol verkeerden, sloegen een ruit in van de sportartikelenzaak van Klaas Visser aan de Lemmerweg, na men een coat en een trui weg en toen zij later door de bedrijfsleider, de heer Visserman hierover werden aangespro ken, werd deze mishandeld. Zij zijn voor ontnuchtering overgebracht naar het bureau van politie en na hun ver hoor op zondag heengezonden. Sint Nikolaas is het afgelopen weekend verder „opgerukt” naar het Zuiden. Hij arriveerde eerst in Ulst waar hij bij de overkluizing opgewacht werd door drumband en muziekkorps van Concordia. In een antieke sportauto reed hjj, voorafgegaan door de muzi kanten, naar het raadhuis van het ste deke waar hjj namens het gemeentebe stuur werd ontvangen door burgemees ter H. W. F. Mumsen. De eerste die hem op Ulster bodem een hand gaf, was echter oud-wethouder C. Franke na. Burgemeester Mumsen was blij dat de Sint weer in zijn stad was. Hij maak te de Goedheiligman erop attent dat de plaatselijke middenstand graag de kindervriend de kado’s wil leveren. Sinterklaas op zijn beurt deelde de burgemeester mee dat hij vol vreugde de kentauren van het stadje weer aian de kim had zien opdoemen. Graag zag hij dat de verkeersveiligheid verbeterd werd (hij wees de kinderen erop dat zij daaraan kunnen meewerkien) en ver telde dat hij gehoord had van het ver langen naar de realisatie van een be paald gebouw in Ijlst. ’n Kwartier later slipte de 16-jarige J. S. met zijn bromfiets op de splitsing Woudvaartkade-Willem de Zwijger- straat. Hij en zijn duopassagier de 14- jarige scholier Piet Bruinsma uit Sneek, kwamen te vallen waarbij laatstgenoemde een beenbreuk op liep. Op advies van dokter Ubbens is hij eveneens met de amibulianceauto het ziekenhuis vervoerd. Tijdens de te Sneek gehouden verkeers- alkoholkontrole in de nacht van zater dag op zondag werd tegen twee perso nen proces-verbaal opgemaakt terzake van onder de invloed een auto bestu ren. Aan zes personen werd een rijver bod opgelegd terwijl tegen tien perso nen proces-verbaal werd opgemaakt terzake van rijden met ondeugdelijke verlichting en gladde banden. In tal oare plakken binne yn dat for- ban tnoch de Rykstsjinst foar de Mo- numintesoairch of troch de gemeente neamd. It docht bliiken dat yn ’e lytse Südwesthoeke, dêr’t it Snitser Nijsblêd forskynt. allinnich Sleat in biskermd stêdsgesicht hat. Fierders is der gjin inkéld plak yn dizze omkriten der’t de proseduere foar ynsetten is. Yn forban mei dit predlikaet binne wolris nieamd Balk en Wikel yn Gaiefsterian, Drylts en üt Wymbritse- radiel Goaüen'rc’. Heech, N ijl an en Waldseón. D.s. diele mei dat de nije- re bioardieling oft oanwizing ta bi- skerme stêds- of doarpsgesicht wins- klik en fonantwurde is, iykwois noch net yn sa’n stadium is, dat mei de prosedure bigoun wurde koe, over M.R. alhier, als gevolg van het slechte weer, met zijn auto in een slip op de oude Bolswarderweg tussen Sneek en Ysbrechtum. Doordat de wagen in de berm terecht kwam raakte hij de macht over het stuur kwijt en kwam in de sloot terecht. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De auto werd ernstig beschadigd. BEENBREUK Vrijdagmiddag omstreeks kwart vier werd de 11-jariige Boersma, toen hij met zijn rijksweg overstak bij de kruising met de Graaf Adolfstraat en Oppenhuizeir- weg, aangereden door een personenau to, bestuurd door de 35-jarige J.B. uit Beetsterzwaag, die in de richting Hee- renveen reed en de plotseling overste kende jongen niet meer kon ontwijken. De jongen liep een beenbreuk op is op advies van dokter Ubbens met de aimbulanceauto naar het ziekenhuis vervoerd. Terwijl in andere vertrekken een tu- lllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlll' ba een aantal tonen produceerde en een koor aan het oefenen was, sprak Wat hier getoond wordt is een: „üt- wefthouder Veldhuis zijn openingsrede noeging ek med to dwaen en ek om it uit. Hij zei de grootste waardering se^s hs t° blsykjen”. Maar zo zei de te hebben voor de zelfwerkzaamheid heer Veldhuis, daarna: „geniet der van de dorpelingen. De gjemeente dan seis fan en lit in oar der ek fan Wymbritseradeel is van plan iets geniete”. Hij opende de tentoonstelling diergelijks te organiseren voor de ge- hoor als eerste zijn handtekening in hele gemeente. Er blijkt voor deze ^et gastenboek van de tentoonstelling tentoonstellingen veel animo te zijn, zetten en ’n rondgang langs de ta- want in Woudsend kwamen de velen te maiKen. Als dank voor zijn de uitgestalde huisvlijtprodukten be- kouist kreeg hij van de organisatoren wonderen, terwijl men in Ysbrech- 6611 met de hand gemaakte brietf- tum druk aan het organiseren is ge- slagen. Het gebeurt niet zó vaak, dat een do- Leeuwarden erg veel in touw minee van 63 jaar reeds zijn veertig voor de Doopsgezinde gemeente, had jarige ambtsjubileum kan vieren. Ds. daar geen enkel bezwaar tegen hoewel Van der Meulen was dan ook nog zijn enige zoon dan niet de zaak aan maar 22 jaar toen hij als proponent de Nieuwstad kon overnemen. werd beroepen in de gemeente lm- De jonge Van der Meulen studeerde sum-Poppingawler. theologie aan de Stedelijke Universd- Hij werd op 12 oktober 1912 geboren tedt in Amsterdam en volgde daar in Leeuwarden en koos ma zijn eind- naast een leergang aan het Doopsge- examen gymnasium (hij was toen ze- zinde semenarium. ventten) voor een opleiding tot predi kant. Vader Ven der Meulen, die in De gemeenteraad van Sneek moet Voor die funktie worden door burge- morgentniddag in de extra-raadsverga- meester en wethouders van Sneek aan- dering een direkteur benoemen van het pensiontehuis „Cruycebroedershof”. Maastricht en 2, G. Bakker te VVolfheze. De FNP-fraksje yn ’e Fryske steaten hat, nei oanlieding fan de oanbiedings- brief fan de bigroating 1976, depu- tearre steaten frege hocfolle biskerm- de doarpsgesichten der yn Fryslan bin ne. D.s. hat dér op antwurddde mei in oersjoch, dêr’t üt blykt dat der 8 bi- skerme en 3 doarpsgesichten dêr’t de prosedure foar yn gong setten is, binne. - PW E-1 jgQEl

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1