Ulster bedreigt agent met mes ULST Vier rekreatiebedrij ven naar de Molefine Heeg Éfi r 'W en van 30-000 gulden schade bij brand in woning in Meliere (Sneek) In juli Nederl. kampioenschap in Vrijheidsklasse op Sneekermeer SNEKERXKOIëB „Dure deur” de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan f SAILHORSE DEFINITIEF NNWB-KLAS Woudsender in Sneker snackbar door Ulster met mes neergestoken Dorstige inbrekers in kantine vv LSC ‘Wfl j gif o COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD M Um tuchijnt bovendien doadsrdag* bai*-aan-l»«i* GAASTERLAND, SLOTEN «x> Het SmmImv NieowsHad is Ma ra. NIEUWE SNEEKER COURANT, Het Sneeker Nieuwsblad zal in verband met Kerstmis en Nieuwjaar verschijnen op: WOENSDAG 31 DECEMBER Zoudt u uw advertenties voor de „woensdagnummers” ui terlijk dinsdagsmiddags 14.00 uur willen inzenden? Onze oplaag van 18.500 exemplaren betekent dat u met uw advertentie niet alleen in Sneek en „aangren zende” dorpen komt maar in geheel Wymbritsera deel, Ijlst, Gaasterland en Sloten, het gebied waarvoor Sneek hei koopcentrum is! I®. - éV. - - llllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Vervolg op pagina 5) aan het (Foto Studio Ger Dijs). Speel-in Goënga! Dat de zeilschool „Vooruit” van de heer A. Bakker te Ijlst plannen had naar Heeg te verhuizen was reeds bekend, ander meer daar de kritische opmer kingen die daar burgemeester H. W. F, Mumsen tijdens de laatste raadsver- nen. De daders cassetterekorder radiotoestel. De brand brak rond één uur uit. Zij ontdekt door omwonenden die langs de dakgoot zagen 1 l 1 441 V» v-, zA -rrmzYV’ MAANDAG 29 DECEMBER 1975 130ste JAARGANG No. 103 Met vier bedrijven heeft het kollege van Wymbritseradeel in principe over eenstemming bereikt over het vestigen van een bedrijf in het plan Molefinne in Heeg. Het zijn allen rekrea tiebed rij ven. Twee van de gegadigden zijn af komstig uit IJlst, één uit Deil aan de Linge en één uit Heeg zelf. Drie Ulsters van 17 en 18 jaar oud hebben in de nacht van zaterdag op zondag getracht twee Sneker agenten te molesteren. Dat gebeurde rond twee uur op het Hoogend. Het drietal liep te schreeuwen en te tieren. Dit werd ge hoord door de agenten die in hun surveillance-auto de ronde deden. De wagen stopte bij het trio. Vanuit de wagen probeerden de agenten de knapen tot rust te manen. Zij voldeden echter niet aan het verzoek. Daarop stapten de agenten uit de wagen om de knapen met zachte drang te verwijderen. Dat lukte niet; integendeel zelfs, want het drietal deed een uitval naar de politie. Hierbij trok de 17-jarige G. van der V. een mes, dat hem echter met de wa penstok door één van de agenten uit de hand werd geslagen. Enige passan ten die de politieagenten te hulp kwamen, werden door de Ulsters aangepakt. Zij liepen daarbij de nodige klappen op. Inmiddels was aan het bureau assis tentie gevraagd en toen deze verscheen, werden de knapen vlot ingerekend. Het bleken naast genoemde G. van der V., zijn broer F. van der V. (17) en de 18-jarige R. F. te zijn. De Van der V’s werden in september door de rijkspolitie in hun woonplaats al ééns aangehouden in verband met mishandeling. F. van der V. en R. F. zijn na verhoor naar huis gezonden; G. van der V., die met het mes dreigde, is ingesloten. gadermg aan het adres van deze fir ma werden gesproken. Blijkens de toe lichting op het voorstel wil „Vooruit” de beschikking hebben over 4400 vier kante meter grond, plus nog een na der avereen te komen strook water langs de oostelijke havenoever. OEVERSTROOK De bedrijven zullen namelijk komen te liggen aan de westzijde van de ge meentelijke haven. Bangs de oostelijke oever kan ondier bepaalde voorwaar- den het aanloggen van boten worden toegestaan, deelt het kollege mee. Van dlile mogelijkheid wil ook de besloten vennootschap Kooijman en De Vries uit Deil aan de Linge gebruik maken. werd rook langs de dakgoot zagen gaan en onmiddellijk de brandweer waarschuw den. Eén van de buren, probeerde met een handblusser de vlammen te lijf te gaan, maar zijn aktie leverde geen re sultaat op. f SNEEKER NIEUWSBLAD De Sneker brandweer was snel ter plaatse met een hogedrukspuit en de Magiriusladder. Men bestreedt de vlammen, die zich konsentreerden op de bovenverdieping, niet alleen van buiten af, maar met persluchitappara- tuur ging men ook naar binnen. Door de grote rookontwikkeling trok de brand veel belangstellenden. Op tweede kerstdag Is bij de heer H. van der Meer in Goënga, mu ziekleraar aan de Pedagogische Akademie in Sneek, een speel-ln gehouden. Het is voor de derde keer geweest dat een dergelijk ge beuren op die dag plaatsvond, en de belangstelling wordt steeds groter. Vrijdag waren er ruim twee honderd mensen naar Goënga ge trokken. Zo’n grote ploeg kon de heer Van der Meer niet in zijn toch niet al te kleine verbouwde boer derij houden, vandaar dat groepen zangers en zangeressen onder leiding van leerlingen van de PA in de pastorie van dominee C. J. K. Baas oefenden. Na deze oefening, en voordat het ingestudeerde ten gehore werd gebracht, werd er in heel Goënga uitvoerig theegedron ken. Voorgaande jaren gebeurde ook dét bij de heer en mevrouw Van der Meer, maar de belang stelling werd te groot dan dat iedereen geborgen kon worden. Vandaar dat er met behulp van dorpsbelang een andere oplossing werd gevonden: iedere inwoner van Goënga die theedrinkers wou hebben hing een ster voor het raam met daarop een getal dat aan gaf hoeveel mensen men ver wachtte. Was het huis vol dan werd de ster omgedraaid. Op die manier werd de theedrinker!) een groot sukses. Op de foto die ge maakt is door studio Ger Dijs een beeld van het gebeuren bij de heer Van der Meer: het orkest plus de zangers. Kooijmian en De Vries b.v. is, aldus b. en w., een jachtbouwbelrijf met een bijzonder goede reputatie. Men is gespecialiseerd in platbodemjachten. In Heeg wil men platbodems af gaan bauwen. Daarnaast wil men er een gelegenheid voor verhuur, reparatie en staffing vestigen. Hiervoor is een terrein van ongeveer 6600 vierkante meter nodig. De heer D. J. Verhagen woont aan de Harinxmastrjitte 26 in Heeg niet in een doodgewoon huis, maar in een achttiende eeuws pand, dat op de monumentenlijst staat. Hèt karakteristieke is eigenlijk de voor deur met een bloem- en vruchten motief, dat op zich weer de omlijs ting vormt van een ovale ruit. Die deur verkeert echter in een verval len staat en er ontbreken bovendien fundamentele onderdelen. Dat ver droot de heer Verhagen en in over leg met Monumentenzorg besloot hij de deur te restaureren - immers, wie zijn tieus schendt Nu kost een gewone huis-, tuin- en keuken deur misschien vierhonderd gulden. De reparatie van de bloem-en- vruchtendeur in Heeg komt echter op zo’n vierduizend gulden. Het rijk heeft 3700,- aangemerkt als „sub sidiabele” kosten en wil daarvan der tig procent voor haar rekening ne men. Aan de gemeente Wymbritse radeel is nu gevraagd ook een steentje bij te dragen. „Wij ook dertig procent” stellen b. en w. van „Wym” thans aan de gemeenteraad voor. Voor juni staan 2 weristrijd-week- enden voor het Sneekermeer in de konsept-agenda opgenomen. 5, 6 en 7 juni organiseert de SZC wedstrijden voor Flying Juniors en Sterns, ter wijl op 19 en 20 juni de Sneeker Zeildub meewerkt aan een klasse- evenment van de 16 vierkante me- ter-klasse. Voor 5 juni is verder de IJsselmeerrace voor de Regenboog- klasse gepland. De kerstgedachte bleek in de nacht van donderdag op vrijdag niet te heersen in Snackbar ’t Steegje aan de Singel in Sneek. Tussen de 22-jarige lasser L. Pelkamp uit Woudsend en de 20-jarige monteur B. T. uit IJlst kwam het tot een ruzie over wie nu eigenlijk aan de beurt was iets te bestellen. De gemoe deren liepen daarbij zo hoog op dat P. zfjn medeklant een klap gaf. Dat pikte de Ulster niet en met een mes stak hij de Woudsender in zjjn buik. P. werd met spoed naar het ziekenhuis ver voerd. Hij onderging daar een spoed operatie. Vanuit het ziekenhuis waar schuwde men de politie. Later in de nacht werd T. in zijn ouderlijke wo ning aangehouden en ingesloten in het politiebureau in Sneek. De toestand van P. laat zich gunsitig aanzien. Die Sneekweek zal in 1976 gehouden worden van 7 tat en met 12 augustus. De kleine Sneekweek is gepland ap 27, 28, 29 en 30 mei. Heit zijn overi gens niet de eerste wedstrijden op het Sneekermeer. De traditionele paaswed- sitrijden in de Vrijheidsklasse vinden plaats op 18 en 19 april. Op 8 en 9 mei organiseert de KZVS een klasse-evene- ment voor de Vaunienklasse en twee weken later doet zij hetzelfde voor de Spankers. Van 10 tat en met 13 juli wordt op het Sneekermeer het Open Nederlandse Kampioenschap in de Vrijheidsklasse georganiseerd onder auspiciën van de Sneeker Zeil Club. De KZVS zoekt in deze maand het Usselmeer op voor het houden van de wedstrijden in de IOR-, de NNK-, de Ronde- en de Plat- bodemjachten plus de Vrije Jachten. Het ligt, blijkens het voorstel, ruiet in de bedoeling van de firma De Vries uit MIst deze stad te verlaten. Men wil in Heeg een „filiaal” vestigen. Hiervoor denkt De Vries 4400 vierkan te meter nodig te hebben. Het huidige bedrijf omvat de bouw, reparatie en verhuur van motor- en zeilboten. Jacht- verhuur Schurer is ’n jong bedrijf dat zich toelegt op de verhuur van grote, moderne kajuitzeiljachten. De eksploi- tant schat ongeveer 9000 vierkante me ter voor zijn bedrijf nodig te hebben. Een felle brand heeft woensdagmiddag ernstige schade toegebracht aan de bo venverdieping en de zolder van de wo ning van de familie J. B. Kiesewétter aan de Meliere in Sneek. De brand is ontstaan in een slaapkamer; een onder zoek naar de oorzaak is nog niet afge rond maar de politie denkt spelen met lucifers door één van de kleinere kinderen of aan kortsluiting. De vertrekken op de bovenverdieping en de zolder liepen brand- en water schade op. Deze wordt geschat op on geveer 30.000 gulden. De brandweer moest een aantal dakpannen verwijde ren omdat men vermoedde dat het vuur zich ook onder de pannen had „genesteld”. Op verschillende plaatsen is vorige week ingebroken in Sneek. Zo brach ten onverlaten een bezoek aan de Meerpaal. Na een ruit vernield te heb ben kwam men dit jeugdcentrum bin- verdwenen met een en een Blaupunkt- Donderdagmiddag of donderdagavond werd de portefeuille van sociaal Uit de kantine van de voetbalveren!- werkster Geke Buitenhuis in het so- ging LSC op het sportpark aan de ciaal cultureel centrum het Bolwerk Leeuwarderweg werden tientallen gestolen. De portefeuille met bbtaalpas, pakjes kauwgum en enige rolletjes enige cheques en paspoort, werd later pepermunt gestolen. Verder werden ter in de Wijnkanstraat teruggevonden, plaatse enige flesjes frisdrank gekon- De negentig gulden die zich verder in sumeerd. Ook hier kwam men binnen de portefeuille bevonden, waren echter door een ruit te vernielen. verdwenen. De Sailhorseklasse dient toegelaten te worden als definitieve eenheidsklas- se van de Noord Nederlandse Watersport Bond. Dit stelt het bestuur van de NNWB in de agenda voor de jaarvergadering die op 24 januari in de Leeuwarder Harmonie zal worden gehouden. Begin dit jaar besloot de al gemene vergadering de Sailhorse als voorlopige klasse te aksepteren. De technische kommissie heeft uitgebreide besprekingen gevoerd met de klasse-organisatie en de schepen onderzocht en gemeten. Ondt meer deed de Sailhorse klasse dit jaar voor het eerst mee aan de Sneekweek. SCHAKELKAMPIOENSCHAP Eind juli (26 en 27) organiseert de Watersportvereniging Heeg in samen werking met Warkum een Laserklasse- evenement. Het is het tweede v’eek- end, het eerste staat gepland voor 26 en 27 juni. Op 31 juli en 1, 2 en 3 au gustus zijn belde verenigingen verant woordelijk voor het kampioenschap in de Schakelklasse. Op 7 en 8 augustus is het Heegenmeer het toneel van de regionale reünie van de Ronde- en Platbodemjachten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1