wut Protest van kampeerterreinhouders tegen een nieuwe tarieven belasting Proef met het verlengen bezoekuren geen sukses sa Sint Antonius Ziekenhuis valt terug op oude schema IJLST snekerWkoerier yeen vmt 1 ijsvrij Drs. K. Zijlstra promoveert op proefschrift over energie en Boerderijbrand aangestoken i i i I i i I i de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan van f „Uit de Marktstraat” L -- y I 3 1 I g g Hel Sneelter Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave V- 1 r en de van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Inbraak in winkel te Sneek: buit f 2000,- "F promoveren tot doctor in de eko- gebied van het energieverbruik. nomie. Promotor zal zijn prof. dr. F. Hartog. p. «r ,s Bij gebrek een door hem in het Frans geschreven een tijd geen veranderingen in 5 S DONDERDAG 27 JANUAR11977 132ste JAARGANG No. 8 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huls in GAASTERLAND, SLOTEN e.o In dit nummer is als bijlage opgenomen (voorlichtingsorgaan van de gemeente Sneek). De proef die men vanaf Kerstmis vorig jaar in het Sint Antonius Ziekenhuis te Sneek heeft genomen met het verlengen van de bezoektijden in het weekend is géén sukses geweest. Er wordt daarom met ingang van het komende weekend teruggeschakeïd op de voorheen gebruikelijke dagelijkse bezoe kuren van 13.45 tot 14.30 uur en van 18.45 tot 19.30 uur. SNEEKER NIEUWSBLA Het eerste tiental van de Woudsender dam club „Eensgezindheid” mocht dinsdaga vond in hotel Minnesma te Joure de han den dicht knijpen dat het ter elfder ure tegen mede-finalist Bergum een gelijke score (10-10) uit het vuur sleepte. De Bergummers leken aanvankelijk regelrecht af te stevenen op de volle winst - en promotie naar de KNDB -, maar ontmoet ten uiteindelijk toch nog onverwachte te genstand. Maandag treffen beide damclubs elkaar weer, in Drachten. (Foto Studio Ger Dijs) MIBTTWXM AXrVMMTKMTïBMLAC^ ^VCKM HUX M QK*»UHUV De proefregeling bestond uit het een maand lang verlengen van de bezoekuren op zaterdag en zondag met per dag twee- werden de bezoekers van drie tot half vijf de aula tot centrule ontspanningsrüimte besproken. Toen werd ook gevraagd naar de hoogte van de tarieven voor (Vervolg zie pagina 19) Alleen nieuwe toepassingen en een doelmatiger ingerichte energiehuishou ding zullen het mogelijk, maken, dat ook in de toekomst het nuttig eindver bruik van energie sneller zal toenemen dan de energieproduktie. De afgelopen maandag 46 jaar Overijling bij het invoeren van nieuwe van later kapitaalvernietiging met zich. Om dit Rijks Umversiteit te Groningen energiepolitiek zich te verplaatsen naar het Door in de naaste Toekomst de investerin gen vooral op een doelmatiger energiever bruik te richten krijgt men de tijdwinst, die nodig is om onvoldragen toepassingen in de produktiesfeer te vermijden. In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in het winkelpand van de firma Alkema op de hoek van de Oude Koe markt en de Galigastraat. Een oude brand kast werd opengebroken met gereedschap uit de winkel. De buit bedroeg ongeveer tweeduizend gulden. De dieven zijn vanaf het dak en via een lichtkap naar binnen geklommen. De politie stelt een onderzoek in. Er zit schot in de nieuwbouw van het Medisch Kinderhuis Mooi Gaasterland in Rijs. Een groot aantal paviljoens is, kan men stellen, glasdicht, terwijl hard gewerkt wordt om de anderen dit op korte termijn te laten zijn. Het streven is er op gericht om de kinderen nog voor pinksteren te laten verhuizen. Dan kan worden gestart met de afbraak van enkele oude gebouwen. Langzamerhand komt dan een einde aan een situatie die, hoe goed die in Gaasterland nog funktioneerde, eigenlijk uit de tijd is. De kinderen en natuurlijk ook de staf zien met spanning uit naar het moment dat de karavans verlaten kunnen worden. (Foto Studio Ger Dijs) De kampeerterreinhouders in Gaasterland hebben middels een brief bezwaar aangetekend tegen de toeristenbelasting voor de seizoenplaatsen zoals die door de raad is vastgesteld. Elf van hen ondertekenden de brief. Aanleiding is het verschil tussen het bedrag van 60,- zoals dat in de raad is aangenomen en de 53,50 die door de direkteur van het gemeentelijk rekreatiebedrijf schijnt te zijn genoemd tijdens een voorlichtingsbijeenkomst met de kampeerterreinhouders. aan sterk ijs behoefde de iJswegencentrale in Gaasterland de laatste jaren niet ik aktie te komen. Dat hebben de hestuurderen en baan- inspekteurs - allemaal verstokte lief hebbers van de schaatssport - natuur lijk verdroten, maar de medaille had tegen wil en dank toch ook een goede kant. Het kasgeld hoefde vrijwel niet te worden aangesproken en groeide gestadig. Voor een deel van dat geld zal de IJswegencentrale de jeugd van Gaasterland nu in staat stellen zich een hele ochtend uit te leven op een mooie ijsvloer. Zevenhonderd leerlin gen van de basisscholen zullen woens dagmorgen 2 februari met bussen naar de Thialfbaan in Heerenveen worden vervoerd. Dat betekent dus een hele dag vrij voor de Gaasterlandse jongens en meisjes van de lagere scholen, die voor deze morgen „ijsvrij” hebben gegeven. De woensdagmiddag was de kunstijsbaan in Heerenveen namelijk niet beschikbaar. Een ekstra meeval lertje dus voor de jeugd, die gratis- voor-niets een gezellige dag tegemoet gaal- l’énergie dans la communauté européen- ne”. In een op stapel staande Nederlandse vertaling krijgt het werkstuk van Zijlstra de naam „Energie-ekonomie in de Europese gemeenschap”. In het laatste hoofdstuk van het proefschrift behandelde de promo vendus onder meer het probleem van de energieschaarste op langere termijn. Daar over zegt hij, dat de huidige omzetting- sprocessen worden gekenmerkt door een specifiek energieverbruik, dat nog maar weinig kan verminderen. De brand die zondagmorgen de boerderij DADERS INGESLOTEN van de 70-jarige Petrus Feenstra aan het Zomerrak geheel in de as legde is aangesto ken door drie jongelui uit Sneek. De daders waren de 20-jarige H.J., de 21-jarige H. van K. en de 20-jarige B.K. Het trio is voor een nader onderzoek ingesloten door de ge meentepolitie van Sneek. I De jongemannen hadden zaterdagnacht I eerst ingebroken in de woning van de heer I Wielinga aan het Kaatsland. Daar maakten ze driehonderd gulden buit en een transis- I torradio. Na de diefstal vertrok het gezel- I schap naar Leeuwarden om van het gesto- I len geld de bloemetjes buiten te zetten. Het I radiotoestel werd onderweg in een sloot I gekieperd. I Niet erg fris meer door overmatig drankge- I bruik keerden de jongelui zondagmorgen huiswaarts. In Sneek besloot men nog even een bezoek te brengen aan de oude boer- I derij van Feenstra omdat een van de I jongemannen daar onlangs wat antiek had I gezien. Door het vernielen van een ruit I drong men binnen. Ze konden echter niets van hun gading vinden en uit gramschap 1 stak één hunner in de woonkamer een doos I met papier in brand. Dat had tot gevolg, I dat het vuur snel om zich heen greep en de bejaarde Feenstra zich ternauwernood in veiligheid kon stellen. Twee knapen, die zich in de nacht van zaterdag op zondag in het gezelschap van de inmiddels ingesloten heren bevonden, hebben zich buiten de affaire gehouden. Ze vonden een inbraak bij de oude man te ver gaan en waarschuwden nog om dat niet te doen. ven dus nog wensen. Maar ook bij de verpleging en de artsen: houdt u aan twee bezoekers per patiënt, maak de bezoeken niet te lang omdat dat vaak te vermoeiend voor de zieke is, sleep niet al te veel grote bossen bloemen mee, maar zoek het eens in een paar bloempjes in een klein vaasje, overlaadt de patiënt niet met (te) veel fruit. Het weer instellen van voor alle dagen maar denk eens aan tijdschriften, en pleeg gelijke bezoekuren betekent niet, dat er vooraf overleg met huisgenoten en fxxiilz! over een tijd geen veranderingen in over een spreiding van het bezoek. aangebracht kunnen worden. Er wordt reeds gezocht naar een bezoekregeling die afgestemd is op wat een individuele patiënt aan kan. Aan de herstellende, lopende patiënten kan men wellicht een wat ruimer bezoekgelegenheid bieden, die dan niét op de patiëntenkamers plaats zullen hebben. VERBOUWINGEN Voor men in het Sint Antoniushuis die maatregel kan nemen dienen er eerst een aantal voorzieningen te worden getroffen, maal driekwartier. &In de middaguren Zo wordt er 8ewerkt aan de verbouwing van F ff:„f ..f. toegelaten en in de vooravond van half voor „oplopende” patiënten. zeven tot acht uur. Voorts komt in de loop van 1977 een Uit de verzamelde inlichtingen is gebleken, verpleegafdeling „speciale zorg” gereed dat de patiënten de bezoekperiode van waar de pas-geopereerde patiënten de eer- tweemaal anderhalf uur op de zaterdag én ste tijd worden verpleegd. Wanneer die dan aan de beterende hand zijn gaan ze naar de patiëntenkamers. Totdat deze voorzieningen gereedkomen zijn acht men een verandering - na de uitslag van de weekendproefregeling - in de bezoektijden beoogde ongewenst. Bij patiënten en bezoekers le- was. De bezoekers bleven gewoon drie kwartier de zondag te lang vonden. Vooral de nog ernstig zieken vonden het veel te druk worden en de tussenliggende rusttijden te kort. Reden om op het oude systeem terug te vallen was verder dat er van een 1 spreiding van het bezoek geen sprake j-k r per keer langer bij de patiënt zitten. Men kwam er gewoon niet toe de beschikbare tijd te verdelen over meerdere personen die een bezoek aan de patiënt wilden brengen. maksimaal. In september was dit kamping- houders al meegedeeld opdat ze bij het vaststellen van hun seizoensprijzen voor 1977 er vast rekening mee konden houden. In 'december werd een bijeenkomst ge houden door de rekreatiekommissie waarop met de kampeerterreinhouders het vergunningenstelsel en de bepalin gen van de nieuwe kampeerwet zijn geworden K. Zijlstra uit Sneek ‘echnieke.n brengt evenwel het risiko zal donderdag 3 februari aan de te vermijden dient het zwaarte t vah de «lm A M - De heer Zijlstra verdedigt volgende week een door hem in het Frans geschreven I proefschrift, dat getiteld is „l’Economie de Meer over de heer K. Zijlstra zie Pagina 17 het vorig jaar werd het gesteld om het laatste van vijftig naar schap behandeld. De toeristenbelasting ging toen met vijf, cent omhoog van een ZEVEN PROCENT kwartje naar dertig cent. Dit betekende een Gesteld werd in die vergadering dat de verhoging van twintig procent. Om een tarieven nog eens zouden kunnen worden evenredigheid tussen dit tarief en dat voor bekeken in verband niet de door het minis- de seizoensplaatsen te bewaren, werd voor- terie gestelde grens van zeven procent In oktober van l optrekken van deze belasting in de vroed- zestig gulden op te trekken. ging toen met vijf, cent omhoog ïS.Fx ^x

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1