Bazar Zuiderkerk „NIM IT SA’T IS” Wymbritseradeel levert Fram een verlanglijstje Al HBHI ■I en van ,Relaxhuis’ in Wijckel dicht Bejaarde man verongelukt in Scharnegoutum Vanmorgen omstreeks zeven uur is de 69- jarige Jan Balsma uit Scharnegoutum op de rijksweg 40 ter hoogte van de grasdroge rij Pasveer door een vrachtauto aangereden en op slag gedood. Balsma woonde aan de Zwettewei. Hij was ongehuwd. WYLDEMERK VAN DE BAAN W' Wh K Officieel Orgaan G. P. Tjallema: „Nog nooit zoveel krukken op een receptie de gemeenten SNEEK. WYMBRITSERADEEL en IJLST Sr b» will Ui1 y 1 1 n Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huls in GAASTERIAND, SLOTEN e.o saekebKKQERIER I M J. Hel Sneek., Nieuwsblad i> een geeNubmeerde uitgave yan NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD IB I 1 - 3 w- »'Sg ran to, mi 2 .99 vaardde als opvolger van doctor Kingma. nu zo gauw een nieuwe orthopaedisch chi- De belangrijkste i V I I t Burgemeester en wethouders van Wymbrit- seradeel hebben in een schrijven aan de een dienst op Sneek te laten rijden zodat men vanuit Heeg, Gaastmeer, Oudega en ijlst vóór acht uur ’s avonds Sneek kan berei ken. Tevens acht met het i de diensten 4602 en 4620 te laten rijden via Heeg (de Bird) en Gaastmeer in verband) met de in Sneek naar school gaande kinde ren. MAANDAG 31 JANUAR11977 132ste JAARGANG No. 9 van dankbaarheid is er j't over het feit, dat prof. Nielsen gaat verlaten. Omdat diens vertrek een een dienst die van het zieken huis in Sneek. Goënga vraagt om twee f J '1 een zestal keren per dag een bus laten rijden in de richting Dat betoon van achting en waardering werking voor het echtpaar Nielsen vond de heer ALLE BEGRIP Uiteraard had de voorzitter van het bestuur van het ziekenhuis alle begrip voor het leeft met het wel en wee van zijn patiënten, besluit van prof. Nielsen, die in augustus Grote dank voor wat de 45 jaar geleden in van het vorig jaar een benoeming tot hoog- Denemarken geboren prof, dr Hans Karl leraar aan de Groninger Universiteit aan- Lindstrom Nielsen voor de patiënten en het hele ziekenhuis heeft gedaan, achtte de heer Tjallema uitstekend op zijn plaats. Vergezeld van een schouderklopje bood de heer Disse de heer en mevrouw Nielsen een album aan met klassieke pianokonserten. (Foto Studio Ger Dijs). j van de man die ons gaat verlaten", aldus de heer Tjallema in zijn afscheids- Tjallema niet zo verwonderlijk omdat pro- woorden. fessor Nielsen zich, in de tien jaar dat hij aan het Sint Antonius Ziekenhuis was verbonden, had ontpopt tot een man met grote kapaciteiten en iemand die erg mee- Jan Balsma liep plotseling de hoofdweg op toen er uit de richting Leeuwarden een vrachtauto kwam van de firma Compex uit Eestrum met als chauffeur de 28-jarige S. de Haan uit Damwoude. De bejaarde man stak midden op de hoofdweg beide armen omhoog alsof hij de vrachtauto wilde laten stoppen. De Haan kon echter onmogelijk tijdig remmen en reed tegen de man aan. De bestuurders van een tweetal achter de vrachtwagen rijdende auto’s konden de op de grond liggende man ook niet meer ontwijken. Aangenomen wordt, dat Bals ma in een vlaag van verstandsverbijstering heeft gehandeld. Hij stond in Schamegou- tum bekend als iemand, die wat geestelijk gestoord is. In de vorm zoals de gemeente Gaasteriand dat voor ogen had gaat het plan Wyldemerk niet door. De Kroon heeft het beroep van de gemeente Gaasteriand afgewezen tegen de beslissing van gedeputeerde staten van Friesland om voor dit plan voor een rekreatie-, sport- en vormingscentrum bij Kippenburg geen goedkeuring te verlenen. Al sinds 1972 is het plan Wyldemerk in de maak. Na veel heen en weergepraat werd het ter goedkeuring voorgelegd aan het kollege van gedeputeerde staten, dat er tenslotte niet mee akkoord ging. Daarop ging de raad in beroep bij de Kroon, die thans heeft besloten gedeputeerden in het gelijk te stellen - en dus de gemeente Gaasteriand in het ongelijk. Het ongegrond verklaren van het beroep van de gemeente Gaasteriand bij de Kroon betekent niet dat er bij Kippenburg geen enkele „voorziening” getroffen mag wor den. In de voorgestelde vorm zal het echter niet uitgevoerd mogen worden. In Gaaster iand zal men zich nu nader bezinnen op wat er precies moet gaan gebeuren, in welke vorm „een” plan Wyldemerk wèl aanvaardbaar zou zijn voor de hogere overheden. Het „relaxhuis” in Wijckel behoort na een kortstondig bestaan al weer tot het verle den. Het werd vrijdag gesloten. De heer Hemmo Por, die de laatste tijd overal in de onderste helft van Friesland „privéhuizen” tracht te vestigen, heeft er wat Wijckel betreft een eind aan gemaakt. Hij heeft na enkele sommaties van de Apelsdoornse eigenaar - van wie hij de rekreatiewoning had gehuurd zonder pre cies te vertellen wat zijn plannen waren - de woning verlaten en is met de noorder zon vertrokken. De bazar die de gereformeerde vrouwenclubs in de Zuiderkerk aan de Rienck Bockemakade organiseerden om geld bijeen te garen voor een nieuwe interieurin richting van de kerk die Straks drastisch wordt opgeknapt en daarnaast enkele vergaderruimten zal krijgen, is een doorslaand sukses geworden. De in vereende krachten bijeengesprokkelde goederen - vaak zelf gemaakt, maar vaker nog spullen die voor de vroegere eigenaren niet, maar voor andere wel een bepaalde waarde hadden - gingen in een paar dagen grif van de hand. Verder werd er een druk gebruik gemaakt van diverse attrakties zoals de onverwoestbare grabbelton. Ook was er veel animo voor de poppenkastvoorstelling, die men tegen een klein bedrag kon bijwonen. Zaterdagavond sloegen de organisatrices aan het tellen. Men bleek met de bazar reeds een bedrag van dertigduizend gulden bijeengebracht te hebben. Er volgen nog meer akties van de gereformeerde vrouwen, die zich tot doel hebben gesteld voor een nieuw kerkinterieur honderdduizend gulden bijeen te brengen. De eerste klap was in ieder geval direkt al (meer dan) een daalder waard. (Foto Studio Ger Dijs). De voorzitter van het bestuur van het Sint Antonius Ziekenhuis te Sneek, de heer G. P.'Tjallema, kreeg de lachers op zijn hand toen hij .vrijdag in het ziekenhuis restaurant tijdens de afscheidsreceptie van prof, dr H. K. L. Nielsen de opmerking plaatste, dat de als hoogleraar naar de Rijks Universiteit te Groningen vertrekkende orthopaedisch chirurg „over een groot aantal fans beschikt; want zelden zag ik zoveel krukken bijeen op een zo druk bezochte receptie”. w van de verzamelde reak- Het dorp Gauw ziet graag ties waren: Blauwhuis en Wolsum vinden aansluit op de bezoekuren Friese Autobus Maatschappij (Fram) in dat met name voor de scholieren en de Heerenveen een opsomming gegeven van de verlangens die er in de dorpen van de gemeente leven inzake de vervoers- SNEEKER NIEUWSBLAD De toneelvereniging „Nim it sa’t is” uit Oosthem voerde vrijdag tweemaal het toneelstuk „Saté de kat” van Yme Schuitmaker op in het Himsterhüs. In de middaguren deed men dat speciaal voor zestigplussers uit Oosthem en omgeving en in de avonduren voor liefhebbers van middelbare leeftijd en „jongerein”. Het stuk was een tijdje geleden - evenals vrijdag onder regie van de heer Berend Hof - al een keertje opgevoerd in hetzelfde Himsterhüs, voor de CBTB. Dat beschouwde de toneelclub toen als een generale repetitie, maar het gebeuren viel toen reeds uitstekend in de smaak. Dat zorgde blijkbaar voor veel mond-tot-mond reklame want de opkomst van de ouderen was vrijdagmiddag uitstekend en in de avond barstte het Himsterhüs welhaast uit zijn voegen. Een groot sukses dus voor „Nim it sa’t is”en regisseur Hof, waarvan vorig jaar een eigen stuk werd opgevoerd en die nu weer bezig is een toneelstuk te schrijven voor het volgende jaar. (Foto Studio Ger Dijs) „Nadat Nielsen zeven jaar geleden was gepromoveerd tot doctor hing ons dat „Naast een gevoel van dankbaarheid is er steeds boven het hoofd”, aldus de heer echter spijt over het feit, dat prof. Nielsen Tjallema. „Ook aan de Universiteit kende ons gaat verlaten. Omdat diens vertrek een men namelijk al gauw de kapaciteiten van ruimte achterlaat, die het bestuur ondanks de heer Nielsen”. vele pogingen in binnen- en buitenland nog Prof. Nielsen heeft sinds midden vorig jaar niet heeft weten op te vullen. Waar halen we zijn funktie als hoogleraar in de orthopae- nu zo gauw een nieuwe orthopaedisch chi- dische chirurgie in Groningen gekombi- rurg vandaan? Onze orthopaedische afdeling neerd met zijn werk in Sneek. Hij woont was één van de visitekaartjes van het zieken- nu nog in Sneek, maar over enige tijd zal huis. Het vertrek van één man bezorgt het de prof verhuizen naar Leek. bestuur vele narigheden. We zijn wel dank- Aan de lange rij van sprekers kwam tijdens baar en ook bezorgd, maar niet wanhopig, de receptie welhaast geen einde. Ongeveer We rekenen bij het verder zoeken op mede- (Vervolg zie pagina 3) bezoekers van het ziekenhuis in Sneek de stopplaatsen. Nijland wil diensten niet verder ingekrompen mogen 1 worden. In Gaastmeer, Heeg en Oudega Sneek langs de oude Snekerweg. Oppen voorzieningen. De gegevens zijn via de pleit men voor een late dienst (na tien uur) huizen en Uitwellinga verzoeken voor ou- verenigingen van dorpsbelangen verzameld, vanuit Sneek. Gevraagd wordt verder een den van dagen en minder validen enkele Aan de Fram wordt verzocht met de verzoe- dienst op Sneek te laten rijden zodat men malen per dag de bus dóór de dorpen te ken rekening te houden bij het samen- vanuit Heeg, Gaastmeer, Oudega en ijlst laten rijden. Woudsend had graag dal.de stellen van de op 22 mei 1977 in te voeren vóór acht uur ’s avonds Sneek kan berei- bussen naar Sneek van 13.41 en 18.41 nieuwe dienstregeling. ken. Tevens acht met het noodzakelijk ongeveer tien minuten eerder naar Sneek --zouden vertrekken (voor ziekenhuisbe zoek). In Ysbrechtüm acht men het inleg gen van meer lijnen een ding van belang. 1 4 O-1 iXwi

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1