Spelregelwedstrijd I carnavals/ vereniging ALLE SNEKERS in de komputer? DIST maWKiïB F a te.mi Molefinne Heeg gaat veel jachtbouwers huisvesten Het uitbreidingsplan Molefinne in Heeg staat met name bij de jachtbouwers bijzon- Kooijman der in de belangstelling. Vestigden zich er 1 al enkelen, zoals J. de Vries (vroeger te en van 88 Verkleinen tuigages gaat door Officieel Orgaan S I de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL |W| I I ’<11 l ml ■MM g Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o to - WV.%V.VAV.%%\VA% en de Na de verdwijning van Prins Oele I, van de Carnavalsvere niging „de Oeletoeters”, zijn het bestuur en de Sekondanten van de Prins in ’t geweer geko men om koste wat koste de Prins terug te halen, en het Carnaval te laten doorgaan. Via Interpol was bekend ge worden, dat het reisdoel van de Prins in voormalig Nederlands Oost-Indië moet worden ge zocht. Daarom zijn genoemde personen vertrokken in een speciaal beschikbaar gestelde straaljager, waarvan overigens eerst de banden op spanning moesten worden gebracht, om de verblijfplaats van de Prins te achterhalen. Op de foto van Studio Ger Dijs zijn daar (v.l.n.r.) mee bezig: Voorzitter C. Hordijk, Sekondant E. Lankreijer, Sekretaris E. J. Mensink en de andere Sekon- donl li Poiesz. Het Sueelw Niemnlhd h een gecembineede uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Rfc TL 'W Emoties liepen hoog op ’t SKS-bestuur besliste toen stemmen staakten ,de kommisjes binne omkocht”, deze citaten binne meters berekenen". MAANDAG 7 FEBRUAR11977 132ste JAARGANG No. 11 Ijlst) en een filiaal van de bekende werf i en De Vries (oud-Hollandsc scheepstypen), nu tonen weer enkele ande re interesse voor grond. Met name de bereikbaarheid via het Var speelt daarbij een grote rol. f SNEEKER NIEUWSBLAD Doorslaggevend hierbij was de ommezwaai van SKS-bestuurslid G. O. J. Verbeek. ter, het laatste middel van de tegen stander, het net niet gehaald, namelijk 22 stemmen voor en 23 tegen. Mechanische apparatuur zou kunnen, maar toch geeft men de voorkeur aan een komputer. Via terminals, type-machines die met de komputer zijn verbonden, kun nen de gegevens worden ingebracht, waar door het werken met plaatjes overbodig wordt. Bovendien beschikt een dergelijk apparaat over eigen afdrukmogelijkheden. Het ziet er naar uit dat de Snekers binnenkort in een komputer zullen worden ondergebracht, althans de gegevens die bij het gemeentelijk apparaat bekend zijn. Burgemeester en wethouders hebben een voorstel geproduceerd aan de hand waarvan de raad moet beslissen al of niet tot deze vorm van geautomatiseerd bevolkingsregistreren over te gaan. Een en ander is noodzakelijk geworden omdat vanaf volgend jaar geen gebruik meer kan worden gemaakt van de apparatuur in Leeuwarden, overigens geen komputereenheid. Daarmee voorkwam de heer Amels boven dien het opstappen van Rienk Zwaga ais schipper van het Südwesthoek-skütsje, die er de brui aan wilde geven. Wat de beide nu gaan doen, is nog niet duidelijk. Siete Meeter voegde het bestuur toe dat er maar afgewacht moet worden wat er nu op de Bolsward gebeurt. Lodewijk Meeter had maar één kwalifika- tie voor het SKS-bestuur: „steltsje ezels”, waarna hij de deur van de bovenzaal van Hanenburg achter zich dichtklapte. (Meer over deze enerverende vergadering elders in dit nummer) De mensen van het wielerkomité van Balk zijn al weer druk bezig met de voorbereidin gen van een, in augustus te houden wieler- festijn in Balk, in het kader van de feestweek aldaar. Dit. zal dan voor de zesde keer gebeuren, als men althans in overeen stemming kan komen met het feestkomité. Vorig jaar was dit niet het geval, zodat de amateurronde toen geen doorgang kon von den. Ook als er eventueel geen overeen stemming bereikt wordt, valt er in augustus nog genoeg van de wielersport te genieten, want onafhankelijk van die overeen stemming organiseert het Wielerkomité ook nog wedstrijden voor de jeugd van 8 tot en met 15 jaar, en voor oudere niet- licentiehouders. In een uitvoerig betoog informeert het kollege de raadsleden over de voor- en tegens van deze omschakeling. Er zijn een groot aantal voordelen op te sommen, terwijl naar haar mening voldoende waar borgen voor de bescherming van de per soonlijke sfeer, de privacy, kunnen worden geschapen. „Steltsje ezels”, „oprotte” en „de kommisjes binne omkocht deze citaten binne wel duidelijk dat zaterdagmiddag de sfeer bij Hanenburg in Sneek niet allervriende lijkst was. De Sintrale Kommisje Skütsjesilen behandelde voor de zoveelste maal de problemen rond de tuigages. En om maar meteen met het belangrijkste nieuws te beginnen: ten opzichte van het besluit van de vergadering van oktober verandert er niets. De formule van prof. ir. J. Gerritsma uit Delft blijft overeind en de zeilen worden niet opnieuw gemeten. Verwoede pogingen om alsnog tot een nieuwe meting fe komen (Lodewijk Meeter. Albert van Akker, Siete Meeteren Rienk Zwaga) leden schipbreuk. Het gevolg was dat Siete en Lodewijk in het gezelschap van Jan van Akker de zaal verlieten en niet meer terugkwamen. PLAATJES Momenteel maakt Sneek gebruik van me chanische apparatuur in Leeuwarden. Re gelmatig worden metalen plaatjes naar de Friese hoofdstad gebracht, waarvan af drukken worden gemaakt. Men kan ook voor speciale projekten terecht, zoals het afdrukken van verkiezingsoproepen, door dat de plaatjes zijn voorzien van nokken en ruiters, zodat er selektief gebruik van kan worden gemaakt. Leeuwarden verandert evenwel en dat betekent dat Sneek zijn eigen boontjes moet gaan doppen. Met het oog op de verkiezingen meent het kollege dat er in de waterpoortstad nu reeds een duide lijke keus moet worden gemaakt. Jachtbouw Van Dijk te Ijlst kan in het stedeke weinig kanten meer uit. Daarom wordt overwogen enkele onderdelen te verplaatsen naar Heeg. Daarvoor is aan de gemeente gevraagd om een strook grond te verkopen met een oeverlengte van 36 meter. Helemaal juist was dat niet. In totaal werden er 59 stemmen uitgebracht. Twee derde deel daarvan bedraagt 39 1/3. Er werden evenwel 39 stemmen voor uitge bracht en 20 tegen. En dat was net de vereiste meerderheid. Desondanks werd het verzoek van de twee schippers behan- w^et te voldoen afkan zien van zeilvetklei- deld. Het werd verworpen met 19 stemmen «'«g- antwoordde Brinksma bevestigend. voor en 32 tegen. De meerderheid van de vergadering was dus tegen een jaar uitstel en het opnieuw bekijken van de formule om te zien hoe een hernieuwde meting en de resultaten daarvan kunnen worden in gepast in de formule. De konsekwentie kon protesterende Meeters niet anders zijn dat men ook tegen de rest van de voorstellen zou zijn. Overigens was het besluit van het be stuur der SKS uiteindelijk wel in de lijn van de mening van de vergadering. Volgens de statuten tellen de stemmen van de wedstrijdorganiserende kommis sies dubbel. Was men uitgegaan van een enkele stem, dan had het voorstel Mee- Dit is het team van WZS, dat vrijdagavond in kafé-restaurant leeuwen iedereen achter zich liet, tijdens de daar gehouden spelregelwedstrijden. De wedstrijd werd georganiseerd door de scheidsrechtersvereniging Sneek en omstreken voor de jeugd van de voetbalclubs in dit rayon. Zowel teams als individuelen konden inschrijven, een gelegenheid waarvan 9 clubs gebruik hebben gemaakt. Met mondelinge en schriftelijke vragen werd de kennis van de deelnemers getest en tegen elf uur bleek, dat WZS met ruim verschil had gewonnen van ondermeer Sp. Joure, het team dat vorig jaar de hoogste eer behaalde, maar nu niet verder kwam dan een derde plaats. Daarvoor nog, eindigde het Ulster IJVC. Ook individueel ging de prijs naar WZS. Hier was het namelijk Louis Westhof die, net als vorig jaar, de meeste punten vergaarde (130 van het maksimum 140!). Voeg daarbij nog de tweede plaats van Frans Poelsma en het sukses van WZS is verklaard. Op de foto van Studio Ger Dijs het winnende WZS-team met vJ.n.r.: Wim Graafsma, Frans Poelsma, P. Jaspers (coach). Louis Westhof en Olaf Terveer. maar gezien de stemmenverhouding wel een onbevredigende beslissing. Ook de heer P. J. van Maslen uit Hommerts heeft belangstelling. Hij heeft verzocht om een gebied met een oeverlijn van ongeveer 76 meter. Mo menteel eksploiteert bij de jachtwerf „de Brekken" in het vroegere pomp station nabij het Oud Hof De gebruiks-/ mogelijkheden van dit kompleks eindi-y gen echter in de nabije toekomst. Er zijn thans onderhandelingen gaande tussen de heer Van Malsen en de heren drs G. J. Sistermans en ing. G. J. Brouwer te Leeuwarden, K. Vermeulen te Drachten en D. Nauta te Heeg. om te komen tot het oprichten van een besloten vennootschap. Daardoor zal hij zijn bedrijf in Heeg kunnen voortzetten. De aanvraag voor de grond kan pas definitief w orden gedaan als deze oprichting in kannen en kruiken is. Tenslotte heeft de heer J de Vries verzocht om een stuk grond met een oeverstrook van 21 meter naast het reeds in zijn bezit zijnde te mogen kopen. Zoals wij reeds gemeld hebben, wil hij daardoor zijn havenkapaci- teit uitbreiden, vooral met hel oog op de opvang van de schepen die straks door de nieuwe Landschapsverordening naar de offi ciële havens moeten verdwijnen. STAR Zoals gezegd was de stemming tijdens de vergadering niet al te prettig. Dat kwam niet alleen door de opmerkingen die som- ...:orr— 1:. mannen achter de tafel toevoegden. De SKS had daar óok zelf schuld aan. Men stelde zich namelijk bij zonder star en kompromisloos op. De plan nen van professor Gerritsma had men overgenomen. Zo moest het en niet anders. Overigens opende voorzitter Brinksma in het laatst toch weer een ontsnappingsmogelijk heid, zonder hel zich misschien te realiseren. Op een vraag van D. Amels uit Makkum, die informeerde of een skütsje dat op een andere manier aan het stabiliteitskriterium weet te voldoen af kan zien van Nadat alle kommissies, eigenaren, schippers, SKS-bestuursleden en VSB hun stem hadden laten horen, kwam een staken van de stemmen uit de bus: 28 om 28. terwijl er drie blanko stem men waren uitgebracht door de Vereni ging van Schippers en Bemanning sleden, die vooraf geprobeerd had de SKS te bewegen niet mee te doen aan het stemmen. KOPPELEN Men kan een komputer gaan koppelen aan andere komputers. Dat betekent dat gege vens, bijvoorbeeld wijzigingen, bijzonder vlot en zonder veel rompslomp in een groot aantal administraties kunnen worden aangebracht. De komputer kan in zijn eigen administratie die veranderingen ook doorvoeren. De ponskaarten behoeven veel minder te worden gebruikt doordat beeldstations aan de komputer kunnen worden geschakeld. Vervolg zip pagina 3 Naarstig werd achter de tafel gekeken naar wat de statuten over het staken van de stemmen zegt. Normaliter wordt dan óver gestemd en desnoods nog een keer, waarna het voorstel geacht wordt te zijn aangeno men, maar bij de SKS geldt een andere regel: het bestuur beslist. En het bestuur kan niets anders doen dan achter professor Gerritsma te blijven staan, zoals verschil lende keren deze middag al was verklaard, en verklaarde hét voorstel Meeter verwor pen. Reglementair een ongetwijfeld juist, Toen om een uitspraak gevraagd werd over een voorstel van Albert van Akker (het volledig opnieuw meten van de skütsjes, aan de hand daarvan een lijnenplan laten tekenen, om alle invloeden op stabiliteit te onderkennen, en opnieuw de maten van de tuigen nemen) had hij namelijk voor ge stemd. Nu bleek hij ineens weer achter zijn medebestuursleden te staan. Maar dat gebeurde wel op het nippertje. Nadat een aantal voorstellen ruim afgewe zen was, kwam, ondanks een opmerking Overigens was na de eerste stemming afge- van SKS-voorzitter Alex Brinksma uit dwongen door een besluit van de vergadering, Heerenveen dat het eigenlijk al verworpen al duidelijk hoe de definitieve uitslag zou was, een stemming over de volgende tekst: zijn. Op voorstel van D. Sieswerda van de kommissie Philips-Drachten werd eerst een „Als de formule er toch nog doorkomt: het voorstel van Siete Meeter en Rienk Zwaga nrige schippers de geheel overmeten van de tuigen inklusief jn lemming gebracht. Voor deze verande- rondingen enzovoorts, dus alle vierkante ring in de agenda werd een tweederde meer- meters berekenen derheid gevraagd en na het tellen van de voor en tegens was dal aanwezig, volgens de SKS. M.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1