Sneker Pan vecht door W Daarna: intern beraad over nieuw Reglement van Orde Wymbritseradeel werkte raadsvoorstellen snel af i I Sneek brengt lijn in het plan tot plannenmaken IJLST snekerHkqerier 3 Politieburo (vijf miljoen) en „stadskantoor” /Peuterig iHI JBhhFIbI en Raad Sneek Kolonne van Rode Kruis kreeg caravan begint 5 uur w Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL I .1 I O t w s ■s e L - u n d r- te en de 'W Voor de kommissie Sneek, oftewel de Stichting Sneker Pan, staat er nog geen punt achter de „affaire” verklei ning skütsjezeilen. De uit slag van de stemming (maandag informeerden wij u er al uitgebreid over), de hele gang van zaken tijdens de bijeenkomst van zater dag, het heeft de mannen die er elk jaar voor zorgen dat de Sneker Pan in een zo goed mogelijke konditie aan de wedstrijden deelneemt, gesterkt in hun mening dat het anders moet. En dan niet op de manier zoals de Sintrale Kommisje Skutsje- silen die er doorgedrukt heeft. Stichtingsvoorzitter Dick van der Werf: „we moeten dit in redelijkheid oplossen, zonder al die emo ties”. Schipper Jan van Ak ker: „as dit trochgiet, dan hat dit bistjür it op syn gewisse dat it skütsjesilen oer tsien jier yn ’e reade sifers sit”. Meer elders in dit nummer. Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Ri i dB? SNEEKER NIEUWSBLAD i 5 1 r. ir I- «S» r- I (Vervolg zie pagina 11) n. t I t Het is de bedoeling, dat het groepsburo (nu nog aan de Oosterdijk in Sneek) tenslotte via Heeg in IJIst zal komen. Men rekent er op, dat tegen de tijd dat de vijf jaar om zijn het nieuwe buro in MIst klaar zal zijn. DONDERDAG 10 FEBRUAR11977 132ste JAARGANG No. 12 naam is ei- I STADHUISPLAN De voorbereidingen van de plannen tot het maken van plannen voor het nieuwe stad huis (ook wel als „stadskantoor" aange duid) begint ook enige gestalte te krijgen. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huls in GA ASTERLAND, SLOTEN «.o „Zo kan het natuurlijk niet langer. Ik zal er voor zorgen dat de reiniging vandaag of morgen de rotzooi opruimt". Aldus de Sneker wethouder D. Berg toen hij met deze foto van Studio Ger Dijs werd gekonfronteerd en de „puinhoop" aan de achterkant van de streek Weeghtwoningen aan de Maria Louisestraat ook ter plekke had aanschouwd. Het is overigens niet de eerste keer, dat men bij deze, op de nominatie voor afbreken staande huisjes, een paar vrachtauto's vol rommel heeft weggehaald. Een deel van het blók woningen is al afgebroken en men zou graag vandaag de dag beginnen met het neerhalen van de rij huisjes aan de kant -van het plantsoen. Het probleem is echter dat nog drie van de huizen aan de Maria Louisestraat bewoond zijn. Om de reeds ontruimde woningen af te breken is te gevaarlijk: de kans bestaat dan dat de nog bewoonde huizen inelkaar zakken. Al een paar keer is de mensen die nog aan de Maria Louisestraat wonen een ander huis aangeboden, maar die hebben - terecht - bepaalde wensen en verlangens en weigerden tot nu toe op een bepaald aanbod in te gaan. De rotzooi wordt overigens niet (alleen) veroorzaakt door de mensen die er nog in de naaste omgeving wonen. Zodra er een woning leeg komt gaan „verzamelaars" ai de huizen binnen en het dak op om pannen en lood te roven en de boel binnenshuis nog verder te ruineren. Ook zijn er lieden die gebruik maken van de gelegenheid, het maandelijks afhalen van het grofvuil niet afwachten, en hun „toestanden” in de tuintjes achter de leegstaande huisjes deponeren. De ergste rommel wordt dezer dagen opgeruimd en hopenlijk krijgen de drie bewoners van het beruchte streekje zeer snel voor hun aanvaardbare woonruimte aangeboden zodat het hele rijtje oude huizen rijp is voor de buldozer. Want: „Zo kan het natuurlijk niet langer!” Sneek Promotion heeft zevenduizend gul den geschonken aan de Roje Kruiskolonne Sneek. Dat gebeurde ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan. Drieduizend van de zevenduizend gulden is afkomstig uit de pot van de Sneker zakenlieden. Voor het geld heeft de kolonne een rijcaravan aange schaft, zodat men zich in de toekomst niet meer hoeft te behelpen met een tentje of een schuurtje als medewerking is geroepen bij gebeurtenissen waarbij ongelukjes niet zijn uitgesloten. Kort en krachtig ging dinsdagmiddag de gemeenteraad van Wymbritseradeel te werk. Binnen anderhalf uur had men een negentien punten tellende agenda afgewerkt. Na een korte adempauze - en zonder publiek - besteedde de vroedschap daarna nog een bespreking aan diverse punten die men graag ziet verwerk^ in een nieuw reglement van orde op de raadsvergaderingen. Al lange tijd was men namelijk van mening, dat dat reglement broodnodig aan een „modernisering" toe is. Getracht wordt er nu meteen de bij een aantal raadsleden levende verlangens in te verwerken. Voor korte termijnwerk is het aantrekken van een eksterne tijdelijke kracht mogelijk, maar de uitvoering van de stadsvernieu wing vergt een rééks van jaren en daarom meent het kollege dat het aanstellen van een eigen funktionaris de voorkeur ver dient. Men denkt, dat met de de aanstel ling van een vaste projektleider een bedrag van ongeveer 75.000 per jaar is gemoeid. Als de raad met het idee akkoord gaat zullen b en w de werving ter hand nemen. WETHOUDER I. VELDHUIS - niet belast en beladen - aan de Tollewei in Heeg. Het nieuwe gróepsburo komt mettertijd in IJIst. De heer D. Nauta uit Heeg vond, dat de gemeente goede zaken heeft gedaan. Het anders leegstaande pand brengt nu nog wat huur op. Een goed ding achtte Nauta het. dat er nu in ..het seizoen” wat meer politie zit in de buurt van het rekreatiegebeuren rondom Heeg en Gaastmeer. Daar vloeien vaak nogal wat klachten uit voort. Moge- In een poging om het „nachtelijke vergaderen te voorkomen begint de raadsvergadering van Sneek komende dinsdag niet op de gebruikelijke tijd van half zeven maar reeds om vijf uur. Men hoopt dan om half zeven de kop van de agenda af te hebben. Daarna pauzeert men tot kwart over zeven. A Is het een beetje meezit denkt men voor twaalf uur klaar te zijn. De werklijst bevat 31 voorstellen waaron der een aantal, die noden tot meer of minder langdurige bespreking. voor het nieuwe politieburo is Zaterdag 7 mei zal het jubileum op be scheiden wijze worden gevierd. Het is de bedoeling, dat de corpsleden in de ochtend op het gemeentehuis zulferi worden ont vangen waarbij tevens een aantal medail les voor zoveel-jaar trouwe dienst zullen worden uitgereikt. De caravan wordt dan tevens officieel overgedragen en met die nieuwe aanwinst en het andere materieel zal een rondgang door de stad worden gemaakt om den volke de nieuwe aanwinst te tonen. Het ..Stedelijk” omlijst de taak muzikant. Een van de besluiten van dinsdag maakte de weg vrij voor de vestiging van het groepsbureau van de rijkspolitie Wymbritseradeel-IJlst in het kantoorge- deelte van de voormalige vestiging van Staalbouw-Nauta in Heeg. Het kantoor zal voor vijf jaar worden verhuurd aan de rijksgebouwendienst voor jaarlijks 17.518. Vijfjaar is de maksimum termijn omdat een van de rijksvoorwaarden voor de subsidie aan de gemeente Wymbritsera deel voor de aankoop van de fabriek was, dat die zal worden afgebroken. Voor de caravan moet nog inventaris ko men. zoals een onderzoektafel en instru mentarium dat een dokter bij de hand behoort te hebben voor het verlenen van de eerste hulp. Die spullen moeten samen ongeveer drieduizend gulden kosten. Voor dat bedrag heeft de jubilerende Rode Kruiskoloi.ne Sneek een beroep gedaan op de LC-puzi^lpot. Uit besprekingen met beheerders van die gelden heeft men de indruk gekregen dat de bijdrage zal wor den verleend. Omdat het buro maar voor vijf jaar ge bruikt kan worden had de heer F. Attema (CDA) liever gezien, dat men direkt een nieuw buro in Heeg had gebouwd. Daarop maakte burgemeester B. W. Cazemier de spreker er echter op attent, dat het hier niet gaat om een nieuw rayonburo. Dat blijft 05 Het kollege heeft diverse mogelijkheden tot het laten maken van schetsplannen in overweging genomen: een open of beslo ten prijsvraag of een enkelvoudige of meervoudige opdracht. De gemakkelijkste en goedkoopste methode leek burgemees- Als plaats het oog gevallen op het terrein begrensd door de Bolswarderweg, de Waterhoen- straat. het spoorwater en de spoorlijn. Daartoe zou een driehoekig puntje van het spoorwater afgesneden moeten worden. Óm de gedachte te bepalen: men denkt het nieuwe buro te bouwen achter de plaats waar men aan de Bolswarderweg hebben ges taan. De door het afbreken van de loodsen vrijgekomen grond zou dan getransfor meerd kunnen worden in een parkeer plaats. Mocht de gemeenteraad van Sneek dinsdag een krediet van 80.000 beschikbaar stellen dan zal aan het architektenburo ir J. J. M. Vegter te Leeuwarden opdracht worden gegeven tot het maken van een schetsplan voor een nieuw politieburo. Dat zou dan moeten komen op grond, nog in eigendom van de nv Nederlandse Spoorwegen, die binnenkort een aanbieding zal doen. Inzicht in wat het terrein zal kosten heeft men nog niet. Ook staan de bouwkosten van het nieuwe buro nog niet vast, ntaar men gaat voorlopig uit van een bedrag van ongeveer vijf miljoen gulden. Zonder steun van ACW-subsidie zal het niet gaan. WWW* In de jeugdherberg Wigledam is later een koffiemaaltijd en een officieuze receptie. Vanaf I uur zijn er provinciale wedstrijden eerste hulpverlening in de Sneker Spor thal: 's avonds een feestavond voor kolon- neleden (het zijn er 38) met hun ..aan hang”. De dag zal waarschijnlijk bijge woond worden door een aantal Duitse Rode Kruiskennissen uit Gronau am Lei- ne. Pas gisteren heeft de, al enige tijd draaiende peuterspeelzaal in Bakhuizen, een gekregen, namelijk „Peuterhof”. Het genlijk niks meer dan een lokaal van de katholieke school aldaar, maar men heeft er heel wat van weten te maken. Het interieur van het lokaal ziet er prima uit. Het gebouw, waar nu de Christelijke school is gevestigd, welke in afwachting is van de gereedkoming van een éigen gebouw, is bestemd om later een sociaal-kultureel centrum te worden. Daartoe is een verzoek voor subsidie inge diend bij CRM voor 75% van de kosten, die zo’n 700.000 gulden bedragen. Terug naar de peuterspeelzaal, deze is geopend op maandag- en donderdagochtend en wordt geleid door mevrouw D. Deen-Mous en mevrouw L. de Marchi-Witteveen. Dat dit idee een vondst is. blijkt wel uit het feit dat er al een ellenlange wachtlijst bestaat van kinderen, die ook dolgraag eens een kijkje willen nemen in de speelplaats. Het is dan ook de bedoeling om in de toekomst betaalde krachten aan te stellen, maar ook dit hangt weer van de subsidie af. Op de foto van Studio Ger Dijs toont Zuster Agnita het or. "aaroP de naam van de speelzaal prijkt. ter en wethouders tenslotte om aan de Bond van Nederlandse Architekten (BNA een opgave te vragen van archjtektenburo’s die voor dit werk in aanmerking zouden komen; er ervaring in hebben. Het kollege vraagt de raad akkoord te gaan met deze procedure om dan later uit de voordracht een keuze te maken en een architekt aan te de brandstofloodsen bij de spoorbo- wijzen voor het maken van een schetsplan. PROJEKTLEIDER In een nota over de projektmatige aanpak van de stadsvernieuwing spreken b en w de wenselijkheid uit een projektleider- coördinator aan te trekken. 3 l®«2. K3IS

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1