Raad Sneek vond idee van De Boer „nog zo gek niet C9P(l9V3l Staking uit solidariteit bij Landustrie IJLST snekerXK^ÏëB Nijland voelt wel voor een multi-funktioneel centrum „It Nif elhüske” van Speurtocht naar architekt voor nieuw stadhuis Officieel Orgaan en de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL KINDERBOERDERIJ EN HEEMTUIN IN SNEKER PARKBOS? 99 NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Dit blad verschijnt bovendien donderdags huls-aan-huls In GAASTERLAND, SLOTEN e.o en de Officieel moet „It Nifelhüske” van de vereniging Kreatief Centrum in IJlst nog geopend worden, maar dezer dagen ging men reeds van start met de eerste groep kinderen. Het bleken er twintig te zijn geworden en het zit er dik in, dat het er volgende week nog meer zullen zijn. Het is dan ook de bedoeling de ploeg te splitsen in twee groepen voor twee avonden omdat het anders te veel dringen wordt in het zaaltje, dat helemaal door een aantal ijverige vrijwilligers is ingericht in het pand aan de Galamagracht 90a. De indeling in twee groepen gaat dan gebeuren naar gelang de belangstelling van de kinderen voor het sóórt knutselwerk. Op de foto van studio Ger Dijs is de Ulster jeugd bezig met verven, tekenen, figuurzagen en wat dies meer zij. Links helpt A lie bij de Weg de kinderen bij hun problemen en rechts is de voorzitter van het voorlopig bestuur van de Vereniging It Nifelhitske, kreatief centrum IJlst” met een paar pupilletjes bezig. L .Mr iets voor te voelen. De „prikaktie" 5 W. DE BOER (PS) - óók een advertentie - Bij de Machinefabriek Landustrie aan de P. Zeemansstraat in Sneek heeft gisteren één derde van de werknemers het werk voor een uur ondergebroken als teken van solidari teit met de elders in Nederland stakende werknemers. SNEEKER NIEUWSBLAD doorslaggevende argumenten op tafel had gelegd om het adverteren buiten de selek- tiemethode te laten, bleek ook de heer A. stemming, die ditmaal tot gevolg Gerrits van het CDA er „in principe wel De werkgroep „groenbeleid" van de Sneker milieuraad heeft bij het kollege een plan ingediend voor de inrichting van een „park- bos" tussen de Leeuwarderweg en de Zwet- te. In het schetsplan zijn onder meer een kinderboerderij en een heemtuin opgeno men. Het ideetje is bij burgemeester en wethouders in goede aarde gevallen. Het kollege acht het aantrekkelijk en er is opdracht gegeven op korte termijn een kostenopzet te maken. Ook gevoelig blijkt het kollege van b en w voor een verzoek van de ouderkommissie van de Zwetteschool, die aandacht vraagt voor de oversteek tegenover de school aan de Goeman Borgesiusstraat. De aanleg van een voetgangersoversteekplaats wordt door het kollege echter bezwaarlijk geacht aan gezien uit een onderzoek is gebleken, dat het verkeer hieraan onvoldoende aandacht schenkt. Besloten is wel om de verkeerslei der (de vluchtheuvel) te betegelen. Een eventuele verbreding van de vluchtheuvel zal worden bekeken in het kader van de gehele rekonstruktie van het kruispunt Hugo de Grootstraat-Goeman Borgesius- laan. Dat was uiteraard weer een reden voor De Boer om in tweede instantie nog wat pressie uit te oefenen. Het ..nodeloos inge wikkeld" van mr. Van Haersma Buma woog voor hem minder zwaar dan de bijval van de leider van de grootste fraktie. Daar kwam nog bij. dat de heer R. Tuin- stra (PvdA) van zijn voorkeur voor een meervoudige opdracht was afgestapt (want elke opdracht tot het maken van een plan kost een flinke hap geld), maar zoekende bleef naar een grotere keuzemogelijkheid. Nog even werden de kaarten geschud, toen de neuzen geteld. Aan fase één wordt de advertentiekampagne toegevoegd. De ..verslagen" wethouders hielden hunporte feuille op zak en pinkten zelfs geen traan weg. Misschien vonden ze dat nu zelfs meer dan het mogelijke is gedaan om de enig juiste man in de architekten-hooiberg op te sporen. Daarnaast zal aan de Bond van Nederland se Architekten een opgave worden ge vraagd van architektenburo's. die er vol gens de BNA voor in aanmerking komen. Uit die verzameling kandidaten zal een eerste voorseiektie worden gemaakt. Die zullen op hun beurt worden doorgelicht door onafhankelijke deskundigen en op grond van dat vooronderzoek zullen drie tot vijf architektenburo’s worden uitgeno digd voor een gesprek met ..de gemeente". Met de betreffende architekt(en) zal de opdrachtgever dan een bezoek brengen aan een aantal van diens werken. Ten slotte zal aan één van de architekten. of aan twee of meer samenwerkende buro’s. de opdracht tot het ontwerpen en maken van het nieuwe stadhuis worden verleend. Jac. Haak zal het komende seizoen de training van de Ulster Voetbal Club op zich nemen. De Sneker neemt daarmee de taak over van Henk Buning. die. zoals bekend, als speler terug zal keren bij het Leeuwarder Blauw Wit '34. Lieuwe v. d. Zee lijkt af te zien van de trip naar de blauw witten en zal. naar verwacht, de IJ VC -gelederen blijven versterken. Dat idee vond de heer C. Meijer van de CPN nog „zo gek niet”, en nadat de verwachtte, dat het uileindelijke voorzitter in zijn weerwoord geen werkelijk Alle deelnemers worden om 14.00 uur ver wacht op de Veemarkt. Na afloop van de optocht zal een jury bestaande uit: mejuf frouw C. Doevendans, G. L. Berkhout en A. Roosenstein. vanaf het balkon van restau rant „Onder de Linden" de prijzen, welke zijn beschikbaar gesteld door Sneek Pro motion bekend maken. Z. D. H. Prins Oele de Eerste zal de prijzen voor de mooiste wagens vervolgens uitreiken en maakt te vens bekend wie de speciale „Vorst Peer I" beker iir ontvangst mag nemen. De de- treffende wagens/groepen staan opgesteld vóór het .Onder de Linden’. Het Senioren korps van Advendo zal een show voor Prins Oele I presenteren eveneens vóór .Onder de Linden’ De ..prikaktie" was een idee van de eigen bedrijfsledengroep. Er is wel overleg ge weest met de Metaalbewerkersbond, maar DIEP VERDIEPT Nu had het kollege zich in deze door de burgemeester ..niet zo vreselijk eenvoudig" Dat van die advertentie werd aan het oorspronkelijke voorstel van het kollege toegevoegd nadat een amendement van de heer W. de Boer van Progressief Sneek subiet in goede aarde viel bij zijn mede (niet-wethouderlijke) raadsleden. Hoewel burgemeester B. van Haersma Buma t resultaat toch wel niet zóveel anders uit zal vallen, hield de raad voet bij stuk - ook het kollege. En dan draait zoiets uit op een s-J'~ J!- had. dat de aanvullende wijziging werd aangenomen met ..iedereen voor, be halve de vier wethouders". DONDERDAG 17 FEBRUAR11977 132ste JAARGANG No. 14 het aantal wat hoger dan elders. Alles is zonder moeilijkheden verlopen. De disci pline onder de niet-werkers was groot en men liet de mensen die aan het werk wilden gewoon hun gang gaan. In wezen werd het werk slechts voor drie kwartier onderbroken want men verlengde de kof fiepauze. normaal van tien tot kwart over tién, met drie kwartier en ging om elf uur w eer aan de slag. KARNAVAlSOPTOCHT Ook dit jaar wordt er weer een grootse Karnavalsoptocht gehouden in de binnen stad van Drabbeldonk. De optocht belooft nog mooier te worden dan voorgaande jaren, reden genoeg om erbij te zijn. Waar u de stoet kunt verwachten, leest u hieronder. Op zondag 27februari organiseert de Sneker boksclub „Punch" voor de tweede keer een groot zwemfestijn voor het gehele gezin. Het festijn zal worden gehouden in het zwembad van Bolsward. Men vertrekt om 13.30 uur vanaf de boksschool. Voor vervoer naar het zwembad, dat vanaf 14.00 uur geopend is. wordt gezorgd. die heeft niet op de werkonderbreking aangedrongen. Men had er ook geen be zwaar tegen. Hoewel het meeste nog in een zeer pril stadium van plannenmaken is. schijnt men in Nijland nogal enthousiast voot het tot stand brengen van een „multi-funktioneel centrum”, een zaak waarover de laatste tijd op verschillende nivo’s wordt gepraat en gedacht. In de ledenvergadering van Plaatselijk Be lang. die gisteravond in de bovenzaal van café Huitema werd gehouden, vonden de vijftig aanwezigen, dat er in ieder geval serieus verder gewerkt moet w orden aan de plannen voor zo’n dorpscentrum voor meerdere doeleinden. De reakties aangaan de het idee waren unaniem positief. De zaak welde op omdat de kleuterschool en de basisschool kampen met ruimtelijke problemen en omdat de sportverenigingen aan een clubhuis toe zijn. Ook hebben de andere verenigingen in Nijland soms moei te een goede zaal te veroveren voor hun aktiviteiten. Het lag dus een beetje voorde hand om het scholen-, sport- en vereni- gingsprobleem in één klap ..huisvestelijk" op te lossen. Als het er al van komt zal de procedure echter nog een lange weg moe ten afleggen. Alle mogelijkheden blijft men de komende weken en maanden on derzoeken. Uit het ..Tsjerkegebouw is intussen al een voorlopige stichting ont staan: de vereniging is dus ..open" ge maakt en zou dus kunnen uitgroeien tot een overlegorgaan inzake het voor meerde re doelen te gebruiken centrum. ROUTE Veemarkt. Stationsstraat. Martiniplein. Oude Koemarkt, Hoogend, Singel, Hooi- blokstraat, Bothniakade. Jousterkade. Kleinzand N.Z.. Gedempte Poortezijlen. W. Burgstraat, N. Burgstraat, Schaap- marktplein. Grootzand. Oude Koemarkt. Grote Kerkstraat. Marktstraat. Kleine Kerkstraat, Kruizebroederstraat, W. N. Horne. Westersingel, Stationsstraat, Vee markt. In binnen- en buitendienst en op het kantoor van Landustrie werken ongeveer driehonderd mensen. In totaal heeft daar van dertig procent aan de éénuursstaking meegedaan. In de produktieafdelingen lag Vanaf de tunnel bij Uitwellingerga en tegelijkertijd vanaf Sneek. is men begonnen met de aanleg van het laatste stuk vierbaansweg. ter komplementering van de gehele vierbaansweg naar Heerenveen. Dit laatste ontbrekende trajekt moet noodgedwon gen door een stukje natuurgebied lopen. Het gaat om de Gravepoel onder de rook van Sneek. Men heeft ervan alles aan gedaan om de poel te ontwijken maar toch zal een stukje aan de rand van het. met de aanleg van rijksweg 43 ontstane meertje moeten verdwijnen. Er is al een hele strook bos weggekapt (zie de foto van Studio Ger Dijs). Een ander obstakel in de route is de Broeresloot. Daar komt een vaste brug over die echter nog hoog genoeg zal zijn voor de rekreatievaart. Het is de bedoeling dat het stuk Sneek-Uitwellingerga in juli van het volgend jaar gereed komt. Voor het zover is moet er echter nog heel wat gebeuren. Momenteel is aannemersbedrijf P. Roos uit Abbenes bezig met het uitvoeren van afgravingen. Het veen zal worden vervangen door een drie meter dikke zandlaag, waar totaal 450.000 kubieke nieter zand aan te pas komt. En daar kun je heel wat zandbakjes mee vullen. Het heet, dat zelfs „het bouwen van een luchtkasteel een goede architekt vraagt". Wie zal het dan de gemeenteraad van Sneek euvel duiden, dat hij dinsdag geruime tijd spendeerde aan het wrochten van een procedure om uiteindelijk de uitverkoren bouwmeester van zijn bloedeigen stadhuis boven water te halen. Door middel van een amendement gaf de vroedschap de voorkeur aan een iets andere manier van selekteren dan burgemeester en wethouders zich hadden gedacht. Als nieuw element aan hel schema werd toegevoegd, dat in vakbladen een advertentie komt met een oproep zich op te geven voor het maken van een ontwerp. genoemde kwestie alreeds diep verdiept. Mogelijkheden van enkel- en meervoudige opdrachten en besloten- en open prijs vragen waren op een rijtje gezet en ont leed. Het geheel van de „verdiepingen" overziende waren b. en w. tot de slotsom gekomen, dat een enkelvoudige opdracht de meeste waarborgen zou bieden voor een in alle opzichten verantwoorde keuze. Zou men het anders doen dan zouden de zaken alleen maar ingewikkelder en duurder worden. Nu was in 't verleden reeds gebleken, dat het PS-duo vreselijk veel voelde voor het prijsvraagsysteem. De risiko’s. die het kol lege aan de prijsvraagvorm zag kleven stonden de heer De Boer niet zo helder voor de geest. Wel het risiko. dat „de rest van de architekten geen kans zouden krijgen als men alleen de BNA zou vragen namen van kandidaten uit eigen club op te geven. Dan in ieder geval óók een advertentie in vaktijdschriften".

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1