IJLST SNEKEgHKQIRlSB IJLST moet over de brug komen voor nieuwe daken III 1 in van waaraan 5^ Kollege tegen lid ouderkommissie in dagelijks bestuur Muziekschool Lening gevraagd van 50.000 voor het „Ei van Barneveld” Gaasteriand zal grond kopen korfbalclub verdiende Jx 11 fM- Officieel Orgaan en de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Diefstal bij V en D spoedig opgehelderd Bij Vroom en Dreesman in Sneek is eind vorige week voor ruim tienduizend gulden gestolen aan onder meer foto-kamera s en horloges. De recherche van Sneek hield de dag daarop drie beroepsloze Snekers aan. die van de diefstal werden verdacht. Het zijn de 17-jarige F. B„ een 23-jarige G. de W. en de 17-jarige M. R. Ze bekenden al spoedig. Voor ƒ3500.- aan kamera’s en horloges konden worden achterhaald. De rest hadden de heren in de stadsgracht gesmeten... Duikers van de Sneker Brand weer haalden later uit de gracht langs de Rienck Bockemakade voor ongeveer vier duizend gulden aan horloges en fototoes- u.„„- Mil Wi X '-Wd w 99 DU blad verschijnt bovendien donderdags huls-aan-huls in GAASTERLAHD, SLOTEN e.o 1 en da SPORTVELDEN Hel Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUT* NIEUWSBLAD X.X ,v! ‘.X'-- i 1 I "X de gemeente IJlst (als de raad er na Het hele ritme is de laatste tijd een beetje uit de cirkulatie van het verkeer door en De raad van Gaasteriand zal op 1 maart onder meer een voorstel behandelen om aan de Harichsterdyk een stukje bouwter rein te kopen en verder gereed te maken om er in samenwerking met de Vereniging voor Dorpsbelangen te Harich vier dubbele wo ningen te bouwen in de sociale sektor. Het kollege vraagt daarvoor een krediet van 69.600.- en wil de prijs voor de bouwrijpe grond stellen op 8759,25 per kavel. MAANDAG 21 FEBRUAR11977 132ste JAARGANG No. 15 ,r Noorderhoek trekt raadsleden wij kgebouwt j e SNEEKER NIEUWSBLAD zou dus ook wel eens véél langer kunnen duren. Daar De Swaneblom echt niet geschikt is als het gebouwtje niet helemaal leeg komt en zou worden verbouwd, zag men in dat van het probleem. I in eerste.instantie immers maar (weer) één lokaal, van tien bij zeven- Een jaar of zeven huizen bleek, dat er onvoldoende ventilatiemogelijkheden in de dakkon- De Woningbouwvereniging „IJlst” krijgt van de gemeente IJlst (als de raad er morgen mee akkoord gaat) een vergoeding van 21.860,- gulden. Dat a fonds perdu te verstrekken bedrag vormt de helft van de kosten van het aanbrengen van nieuwe daken op vijf van de acht bejaardenwoningen, die de Woningbouwvereniging in 1967 aan de Oranje Nassaulaan heeft laten bouwen onder architektuur van gemeentewer ken. Op de agenda van de raadsvergadering komen verder voorstellen voor om een éénmalige subsidie van vierhonderd gul den te verstrekken aan het „Provinsjael Frysk Komité ta behald fan gemeenten": het intrekken van het nimmer toegepaste parkeerverbod in de De Tourstraat te Wijckel; de aanleg van een parkeergele genheid in het plan Welgelegen te Balk en het aanstellen van een derde (boventallige) leerkracht aan de openbare school in Balk. Op zichzelf is dit geen wereldschokkend voorstel. Het bijzondere is. dat Dorpsbe langen reeds gezorgd heeft, dat een deel van het bouwterrein is opgehoogd met elders in Harich vrijgekomen grond, die gratis door boeren beschikbaar werd ge steld en door vrijwilligers op het bouwter rein werd gestort. Wat dat de gemeente ..scheelt" in de kosten zal ten goede komen aan de plaatselijke korfbalvereniging. De vier dubbele woningen zullen gebouwd worden door de Woningstichting in de Er wordt nog gezocht naar een lokaliteit voor een derde klassegroep. Men denkt aan het huren van een lokaliteit in het gemeenschapshuis de Treemter of het hu ren van een ..kontainerschool”. Wetlelijk is het aantal leerlingen nog niet voldoende voor een derde leer kracht. maar men zit zo'n beetje op de wit en hoopt met de aanvang van het nieuwe schoolseizoen boven het vereiste aantal uit te komen. Bea Wiarda (Horror) heeft gisteren in Zwolle opnieuw van zich laten spreken door bij de meisjes A op het onderdeel kogelstoten de Nederlandse indoortitel voor zich op te eisen. Ze stootte de kogel 11.75 ver. hetgeen zowel bij de meisjes A als bij de dames een nieuw noorderlijk rekord betekende. Het oude rekord stond op 11.51 en w as ook al door haar gevestigd. Tweede werd Gritta den Dusten (11.40). derde Ernie Boon (11.17). maar de vierde en vijfde plaatsen werden weer bezet door I lorror-atleies. Te weten Monique Cnos- sen (11.05) en Eva de Wilde (11.01). wat beide keren een persoonlijk rekord inhield. Bij de meisjes B kwam Joke Wiarda uit op 9 65. waarmee net de finale werd gemist, terwijl bij de meisjes A op de 60 meter door Eva de Wilde een vierde plaats werd bereikt met een tijd van 7.9 en Bea Wiarda naar een achtste positie snelde door een tijd te realiseren van acht sekonden. Intern zegt men bij Horror erg verheugd te zijn over deze verrichtingen, voornamelijk ook omdat het trainingsprogramma is afge stemd op het behalen van de top in de maanden juli en augustus. Gevraagd wordt ook een krediet van ruim een ton als bijdrage aan de centrale kul- tuurtechnische kommissie in de kosten van de verharding van de lendrachtwei tot vijf meter breedte. Aan de orde komen dinsdagavond in de raad nog een tiental andere voorstellen. Daaronder is dat voor het maken van een plan voor het plaatselijke vormings- en ontwikkelingswerk voor 1978 en het ver zoek van het dagelijks bestuur van de Muziekschool voor Sneek en Omstreken om het mogelijk te maken één lid van de ouderkommissie in het dagelijks bestuur op te nemen. In tegenstelling tot wat de raden van Sneek en Wymbritseradeel en Rauwerderhem in tussen reeds hebben besloten, stellen b en w van IJlst voor om Afwijzend te beschik ken op het verzoek van de Muziekschool om de gemeenschappelijke regeling zodanig te veranderen, dat er een lid van de ouder kommissie in het dagelijks kan. van IJlst motiveert het afwij zende standpunt door te stellen, dat de taken van de ouderkommissie en het dage lijks bestuur totaal verschillend zijn. De ouderkommissie moet gezien worden als intermediair tussen de leerlingen en de schoolleiding. Het dagelijks bestuur heeft een bestuurlijke taak. Beide taken moeten volgens het Uister kollege gescheiden blij ven. 'n augustus '76 kon de Noorderhoek ook al een gebouwtje in Zwijndrecht kopen. Het basiskapitaal, dat de r echter een aanvraag om een renteloos voorschot bij de gemeente werd ingediend bleek het gebouwtje in Zw ijndrecht reeds verkocht. Laatste aai rondom Balk. Oorzaak: de werkzaamheden voor de aanleg van de nieuwe riolering in verband met de aansluiting op het waterzuiveringsstation in Sloten. Als mollen ft graven de medewerkers van de firma Jansma uit Drachten door de straten. Dezer dagen is men bezig met het leggen van een zinker in de Luts, ter hoogte van de ft Gaikemastraat waarbij de verbinding tot stand wordt gebracht tussen de riolering in ft plan Balk-Zuid en het pompstation, dat het vuile water verder naar de zuiverings- x installatie bij Sloten zal stuwen. tellen boven water. Met name de camera’s ------ aan jasje voor Een keurig bruin gekaft ..Zwartboek met ontwikkelingen en verwikkelingen betref /encle een simpel wijkgebouwtje in de Noorderhoek ’’eindigt na zeven pagina's tekst in het verzoek aan de gemeenteraad van Sneek om de wijkvereniging Noorderhoek door middel van een renteloze lening van vijftigduizend gulden in de gelegenheid te stellen een gebouwtje in Barneveld te kopen en het op een reeds toegewezen terrein aan de Harmen Sytstrastraat te herbouwen en geschikt te maken als wijkgebouw. Vorig jaar stelde de gemeente reeds het krediet beschikbaar voor de uitvoering van de tweede fase van het „sportgedeelte van het bestemmingsplan De Rat”, dat bestaat uit de aanleg van een bijveld, twee tennis- Het kollege banen en de fundering voor een derde tennisbaan. In dat bedrag waren destijds echter niet begrepen de kosten van de bij de sportvelden behorende akkommoda- ties: afrasteringen, netten, windkering, het 1 van 160 meter waterleiding, en nog een paar dingen. Daarvoor willen b en w nu een bedrag van 16.375,- beschikbaar stellen. Dat bedrag zal volledig voor reke ning van de gemeente komen omdat het valt onder het niet-subsidiabele gedeelte. Drabbeldonk heeft geweten dat er zaterdag een Karnavalsoptocht plaats had. Een bonte stoet van wagens en groepen trok door de straten, bekeken door duizenden enthousiaste toe schouwers. De reaklies waren bijzon der goed en dal was ook geen wonder als men de kwaliteit en kwantiteit in ogenschouw nam. En dat. nadat hel aanvankelijk allemaal niet leek door te gaan met de verdwijning van de Prins. Net op tijd werd hij echter teruggebracht en er moet gezegd wor den dat hij zich tot nu toe zeer goed van zijn taak gekweten heeft. Voordat hij in retraite kan gaan, moet er echter nog heel wat gebeuren, al is hel eind in zicht. De bezoeken aan de rusthuizen en vele andere aktiviteiten staan nog op het programma. Elders in deze krant leest u hier meer over. Foto Studio Ger Dijs hadden veel „waterschade” opgelopen. de bouw van de stelt het kollege nu een soort gulden mid- er onvoldoende denweg voor: de gemeente neemt de helft van de herstelkosten voor haar rekening en strukties was aangebracht. Daardoor trad de woningbouwvereniging de andere, bij vijf van de acht bejaardenwoningen zodanige schimmelvorming en rotting op, dat er ijieuwe daken aangebracht moesten worden. De herstelkosten bedragen 43.719,-. Ónmogelijk is het niet, dat in de nabije toekomst ook de daken van de andere drie huizen vervangen moeten wor den. (In lid I van artikel 29 van de gemeen schappelijke regeling Muziekschool van de Rauwerderhem, Sneek, Wymbritseradeel en IJlst staat, dat als twee derde van de aangesloten gemeenten vóór een wijziging van een statutartikel stemmen, dat dan het nieuwe artikel in werking treedt. i van Sneek, Wymbritse radeel en Rauwerderhem is de wijziging reeds aangenomen, zodat er straks één lid van de ouderkommissie opgenomen kan worden in het dagelijks bestuur van de Muziekschool Sneek en Omstreken - on geacht het aannemen of afwijzen van het voorstel in de Ulster raad. Redaktie Sn.N.). Het bij dit artikeltje afgebeelde gebouwtje om voorlopig gebruik te maken van hel in Barneveld is dé wijkvereniging van de speellokaal van de kleuterschool De Swa- Sneker Noorderhoek aangeboden voor peblom aan de Jancko Douwamastraat. vijftienduizend gulden. Enige bestuurs- Over een of twee jaar zou men van die leden van de vereniging, en de gemeente- school nóg twee lokalen ter beschikking bouwkundige G. B. de Zwart, hebben het kunnen krijgen: en na drie of vier jaar bouwsel bezichtigd. Allen toonden zich misschien over het hele schooltje. Dat kon zeer enthousiast. Men vond ook de prijs Je gemeente echter niet garanderen. Het beslist niet te hoog. zou allemaal afhangen van het Voor het gemeentebestuur heeft De Zwart „bevolk ingsverloop” in de Noorderhoek. daarna een aantal begrotingen gemaakt Het van de kosten die gepaard zouden gaan met het demonteren, vervoeren, weer op bouwen en voor het doel aanpassen van het „ei van Barneveld”. In de ene raming werd veel, in een andere weinig rekening aanbod geen oplossing gehouden met de zelfwerkzaamheid vpn de Het gaat - leden van de wijkvereniging. De begrotin- om gen varieerden van 150.000. via 120.000 eneenhalve meter. naar j 104.000. Het bestuur van de wijkvereniging schrok nogal van die cijfers He' :ol< maar meer versnipperingen in het en verzocht een andere architekt een alter- verenigingswerk met zich mee brengen om- natieve begroting te maken. Die kwam uit ‘lal men nu al Rebru‘l< maakt van lokalen in opeen bedrag van 52.825.-. de Conventschool, de Gysbert Japiksschool, de Bonefaciusschool, de C-Kan-hal het Al, ENKELE DUIZENDEN DES-gebouwtje. het Bolwerk, het Dorpshuis Omdat de kwestie van een eigen wijkge- Ysbrechtum. restaurant Piso en de Black bouw al zo lang hangende is, wil de wijkver- Boys-kantine! eniging het gebouwtje in Barneveld kopen. Door een aantal akties zijn al enkele duizenden guldens bijeengebracht, maar men redt het niet zonder een lening van de gemeente. En die versnippering zou het wijkgebeuren eerder schaden dan stimuleren, aldus het bestuur van de wijkvereniging Noorder hoek. die in het ..zwartboek" de moeite neemt om het ook aan alle raadsleden apart toegezonden rapport breedvoerig alle wijkvereniging besprekingen en „toestanden” rondom het gebouwtje in streven naar een wijkgebouw uit de doeken J i te doen. Als hint krijgen de leden van de gemeente toen verlangde was destijds Sneker raad nog mee. dat het Konin- nog niet aanwezig en toen tenslotte gin Julianafonds overweegt om aan de „Noorderhoek” een financiële bijdrage voor een wijkhome te geven. Het fonds stelt dat echter afhankelijk van de gemeen- mbod van de gemeente is geweest telijke goedkeuring van de plannen. Bij de aannemers is geen verhaal moge lijk omdat de woningen konform het bestek zijn gebouwd. Het bestuur van de Woningbouwvereniging IJlst vindt leggen niet, dat de gemeente juridisch aanspra- kelijk voor de strop gesteld kan worden. Aan de andere kant heeft men wél de indruk, dat de gemeente moreel aan sprakelijk is. Zowel de gemeente als de bouwvereniging In het sportveldenkompleks De Rat zal ook gemeenten i-j__ i. -mi. i.1 - _i._ cen voetgangersbrug moeten komen over Wvmbritse de opvaart naar de boerderij van wethouder kunnen bereiken. In het werkgelegenheids programma is geen L meer aanwezig maar op basis van de 90 procents subsidieregeling heeft het werk- w’'voorstellen gedaan om tot een oplossing voorzieningsschap Waghenbrugghe te te komen. Die'”lopen uiteen van een voile- Sneek de redelijke aanbieding gedaan de dige schadeloosstelling van het bedrag, tot brug te bouwen voor 12.748,-. Het kolle- het verstrekken van een renteloze lening ge vraagt nu de raad dat krediet beschik- van (ook) het volle bedrag. Aan de raad baar te stellen. houden zich namelijk bezig met de eks- ploitatie van woningen in de sociale sek tor. De bouwvereniging stelt zich verder op J. J. de Vries. Dit om de tennisbanen te het standpunt, dat de herstelkosten niet afgewenteld mogen worden op de huur ders. L><; Woningbouwvereniging heeft aan b en financiële armslag In de gemeenteraden J j

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1