Komité ta bihald fan gemeenten Gaasterland houdt subsidie nog even in de portemonnee Ei van Barneveld” vloog over nest, maan 400 ste lik IJLST snekerW^IEB Jr u 3fe r J- Koers 40 jaar in overheidsdienst Taptoe Sneek gaat niet door Het belooft dit jaar een grandioze taptoe te worden. ^Vorig jaar was deze, door Advendo in samenwerking met Sneek Promotion georganiseerde taptoe, letterlijk in het water gevallen, reden temeer om er dit keer een groots festijn van te maken. Nou, vergeet het maar, want de hele zaak gaat niet door. De redenen zijn van financiële en organisatoriche aard. Aanvankelijk leek het heel wat te worden. Het zou dit jaar gehouden worden op het Martiniplein en enkele zeer gerenommeerde korpsen (waaronder de USAFE-band, het korps van de Amerikaanse luchtmacht) hadden hun medewerking al toegezegd. Dat het nu allemaal niet door kan gaan is toch wel erg spijtig. (vervolg zie pagina 31) «pi de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van Snel besluit nodig om bouw woningen in plan de Rat te realiseren 2ss n J e 9» Vanavond spoedzitting Raad IJ 1st f A Hi en de - H«t Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD SF - W 2|l w Ril SNEEKER NIEUWSBLAD lis- ns- lie ds- iur .00 tal nd nd ir- is- ■7/ bo art Het bleek echter dat men wéér de boot had gemist. De eigenaar in Zwijndrecht deelde mee, dat het „ei” intussen al was verkocht...! Hielkema evenwel door met te vertellen dat tijdens die samenkomst ook een kandi- in de raad was gekozen. Gaastra nam hem deze eksplikatie niet in dank af. „In rieds- lid moat net ynformaesje oer sa’n komité De raad van IJlst komt vanavond in „spoed zitting” bijeen om te beslissen over een voorbereidingsbesluit voor een deel van plan de Rat. Aannemingsbedrijf „De Kin kelder” te Arnhem wil daar beginnen met de bouw van 16 bungalows en 33 andere woningen. Aangezien dit plan afwijkt van het vigerende oftewel geldende plan, moet er een voorbereidingsbesluit worden geno men. DONDERDAG 3 MAART 1976 132ste JAARGANG No. 18 1, ■n te NIEUW AANBOD De Zwijndrechtse konnektie had echter wel direkt aan ander aanbod. Men bleek nog (vervolg zie pagina 31) Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan>hu!s in GAASTERLAND, SLOTEN «.o •j. »nt .00 tot T- le is ie et 0- lit li jn >P ;r t, ;r jr :r tl, Het is nog niet zeker of het „Provinsiael Frysk Komité ta bihald fan gemeenten” zijn gevraagde subsidie zal krijgen. Althans wat betreft de gemeente Gaasterland. Niet dat men tegen dit komité is, maar de raads leden willen voordat ze ja tegen het eenmalig beschikbaar stellen van een be drag van vierhonderd gulden eerst wel eens zien wat de doelstellingen van het komité precies zijn. „Uit mijn informatie blijkt dat bij velen bij het inzien van bestemmingsplanvoorschrif ten, als ze ze inzien, veel van de voorschrif ten niet of niet volledig overkomen, en dat dit ook hier het geval is. In dit verband is dan ook de ontbrekende voorlichting door de makelaar over de mogelijke inrichting van de groenstrook geschiedt uit onwetend heid en niet ter kwader trouw zoals men misschien uit de diskussie van de vorige vergadering zou kunnen opmaken”. In het begin van de vergadering kwam CDA-er L. Zijlstra terug op de kwestie wel of geen openbaar pad in plan Welgelegen. Burgemeester Van Heem stra had in de vorige vergadering een beschuldigende vinger uitgestoken naar de makelaar die de kopers niet goed zou hebben voorgelicht omtrent de groenvoorziening achter hun woning. Deze zou verzwegen hebben dat er een pad zou komen. „Ik wol de wurden fan de foarsitter net yn twifel trekke”, verontschuldigde de heer Gaastra zich, maar... toch maar eerst zwart op wit de doelstellingen van het provincia le komité op tafel en dan pas beslissen. Het kollege proefde wel dat het toch beter zou zijn eerst wat meer informatie in te winnen en nam daarom het voorstel terug. Van alle kanten hulp voor de Noorderhoek Het toespraakje van bestuurslid Hans Leije- naar was kort maar krachtig maar niet minder gemeend. Eddy Hammega (8 jaar) zat er een beetje beduusd bij, zo temidden van zijn volleybalvriendjes. In 1973 vierde Animo, de volleybalvereniging in Sneek, het feit het 200ste lid geboekt te hebben. Nu, iets meer dan drie jaar later (het gebeurde toen in oktober), is het ledental verdubbeld. Dankzij de jeugdafdeling, ver telde de heer Leijenaar. Daarom kwam het ook zo mooi uit dat juist het 400ste lid, en dat is Eddy, tot de afdeling der mini- volleyballertjes behoort. En wat het feest helemaal kompleet maakte: de hele Hammega-familie is lid van Animo. Vader speelt bij de rekreanten, moeder in Animo 13, de zus van Eddy bij de adspiranten en zijn broertje in een andere mini-ploeg. Een volledig Animo-tenue was voor hem. Zijn vriendjes deelden in de feestvreugde door dat trainer Toon Gerbrands het nodige snoepgoed op de kop had weten te tikken. De verwikkelingen rondom een „simpel wijkgebouwtje” in de Noorderhoek in Sneek zijn de laatste dagen in een gloednieuw stadium gekomen. En voor wat de wijkvereniging betreft lijken de zaken de goede kant op te gaan. In een laatste bespreking met burgemeester en wethouders van Sneek hebben de bestuurderen van de Noorderhoek de verzekering gekregen, dat het kollege met een voorstel bij de raad zal komen om de wijkvereniging de helpende hand te bieden door een bedrag a fonds perdu beschikbaar te stellen (een schenking dus) en het aanbieden van een renteloze lening. Over de hoogte van het uit te lenen bedrag, en de termijn waarover dat afgelost moet worden, beraadt het kollege zich nog. Ook de uitleg van burgemeester H. L. Sixma baron van Heemstra deed hem niet van inzicht veranderen. De voorzitter vertel de dat het komité niet halsstarrig aan de huidige grenzen wil vasthouden, maar over een wijzigihg de gemeenten zelf wil laten besluiten. Wat betreft die uitnodigingen: blijkbaar is daar een misverstand over ont leden van iedere vereniging van dorpsbe- staan. Feit is in ieder geval wel dat op PB belang in Gaasterland vertegenwoordigd zijn in het komité. Het komité vond in D. Hielkema (Ge meentebelangen) een onverwachte pleitbe zorger. Hij legde uit dat twee bestuurs- lang uit de gemeente zitting hebben in het Bakhuizen na, alle verenigingen voor dorps- gemeentelijke komité. Voor een bijeen- komst van deze groep in Oudemirdum waren indertijd de fraktievoorzitters uit de raad uitgenodigd. Die invitatie had blijkbaar de heer Coen- ders niet bereikt want hij zat driftig met - D. HIELKEMA (GEM. BEL.) - uitleg viel verkeerd - BOUWTERREIN Datzelfde was gebeurd met de overname van bouwterrein aan de Harichsterdyk in Harich. Zoals bekend heeft de dorps gemeenschap er voor gezorgd dat het gratis beschikbaar gestelde terrein werd opge hoogd, opdat er een viertal woningen in de sociale sektor kunnen worden gebouwd. De besparing die daardoor verkregen werd, zal ten goede komen aan de korf balvereniging in het dorp. De reden van terugnemen was dat de zaak planologisch nog in behandeling is. Om het moreel geen konsekwenties te laten hebben, vond men het beter om er in de volgende vergadering van de vroedschap maar op terug te ko men. De zaak van het wijkgebouw in de Noor derhoek kwam vorige week in een soort stroomversnelling terecht. Dat gebeurde vooral nadat de wijkvereniging bij de raadsleden een „zwart-boek” in de bus had gestopt en in de konklusie van dat resumé had aangedrongen om met initiatiefvoor stellen in de raad te komen omdat onder- handelingen tussen het bestuur van de wijkvereniging en het kollege niet tot een oplossing hadden geleid. Reeds direkt na het openbaar maken van het „zwartboek” lanceerde de fraktie van Progressief Sneek een initiatiefvoorstel waarin de raad werd gevraagd om de wijkvereniging een renteloze lening te ver schaffen voor de aankoop, het demonte ren, vervoeren, aanpassen en weer monte ren van een gebouwtje, dat in Barneveld te koop stond; het inmiddels als „het ei van Barneveld” bekend geworden gebouwtje. Toen de wijkvereniging Noorderhoek ver der woensdag van de voorzitter van de fraktie van het Christen Demokratisch Ap pèl de verzekering kreeg, dat de CDA- raadsleden steun zouden verlenen aan een voorstel tot het verlenen van een renteloos voorschot - of dat nu vanuit de raad of van de kant van het kollege zou komen - besloot het bestuur van de wijkvereniging het gebouw in Barneveld voor vijftiendui zend gulden aan te kopen. Dit is een foto van het gebouwtje, dat de wijkvereniging Noorderhoek wil aankopen om er een wijkgebouwtje van te maken. Het was in gebruik als hulpkantoor van de belastingdienst en ligt nu geprepareerd en gedemonteerd bij de eigenaar in Zwijn drecht. Het betreft hier de zogeheten Stins- woningen in de oostelijke hoek van plan de Rat. Voor de 33 woningen gaat het om grotere herenhuizen, ook in de koopsektor. Overigens bouwt men de koopwoningen elders in het plan in fasen. Voorlopig worden die tegenover het sportveld komen te liggen afgemaakt. Daarna zal men bekij ken wanneer het restant onder handen wordt genomen. De fundamenten liggen er al, maar de vraag is op dit moment nog niet zo groot dat men tot realisering wil overgaan. Bovendien komt in hetzelfde voorstel aan de orde een soortgelijk besluit voor een deel van het toekomstige terrein (in de omgeving van de molen) van de heer S. Jaarsma die enige voorzieningen wil tref fen voor zijn jachtverhuurbedrijf. De raad wordt meegedeeld dat tot schoolschoon- maakster aan de gekombineerde openbare lagere en kleuterschool is benoemd me vrouw C. van Erkelens-Zwaagman te IJlst. «WO Middelpunt van een receptie in zalencentrum Van der Wal aan het Kleinzand in Sneek vormt hedenmiddag de-heer L. Koers, de dienstkringleider van de technische dienst van de PTT in Sneek. Leendert Koers is vandaag namelijk precies veertig jaar in overheidsdienst. Die periode van veertig jaar valt in twee delen uiteen: sinds 2 mei 1938 is de thans zestig-jarige heer Koers bij de PTT; daarvoor was hij van 3 mei tot zijn benoeming bij de PTT in Leeuwarden overheidsdienaar in de vorm van zeemiliciën bij de Koninklijke Marine. Hoe het allemaal is gekomen en gegaan kan men elders in deze krant lezen. De firma De Jong, handelaren in speelgoed- artikelen, uit Heeg heeft de afgelopen drie weken in tal van gezinnen in Oudega, Heeg en Gaastmeer voor heel wat uurtjes huisvlijt gezorgd. Voor kinderen van drie tot twaalf jaar had men een Lego-wedstrijd uitge schreven, een bouwstenen-gevecht dat een legio aantal deelnemers in het spier bracht: maar liefst 135 jongens en meisjes stuurden hun „wrochtsel” in ter beoordeling. Een deskundige jury, bestaande uit de dames G. W. Kortooms en F. Attema, had het er uiterst moeilijk mee. Maar na veel wikken en wegen kwam dan tenslotte de volgende uitslag uit de bus: leeftijdsgroep drie tot en met zeven jaar, 1. Linda Bergstra, dorp, 2. Tietje de Roos, Fram-bus, 3. Jouko Huis mans, booreiland, 4. Wiepie Veenstra, draak, 5. Hesselien Schuurmans, draaimo len; leeftijdsgroep acht tot en met twaalf jaar, 1. Menno van Asma, brug Osingahui- zen, 2. Tjerk van der Pol, haven, 3. Marco Vlas, gitaar, 4. Sjoerd de Vries, vliegtuig, 5. Thijs Veenstra, robot. Troostprijzen waren er voor het tweetal Klaas de Jong, Hegemer Slot en Klaas Tolsma, Huize Kakelbont. Studio Ger Dijs maakte er gistermiddag, de dag van de prijsuitreiking, een foto van. PvdA-er C. Gaastra was de eerste die de kat de bel aanbond. Hij was bang dat het komité geen enkele wijziging in gemeente- gjn hoofd te schudden. Onbarmhartig ging grenzen wil, maar dat is de mening van de raad'nu net niet. „Wy binne net sjin in reformatie fan grinsen op sich”. Hij wilde daat van elke partij werd verwacht, die niet wel weten waaraan de gemeente zijn geld J 1 1 geeft. De fraktievoorzitter van het CDA, J. B. jaen Dat moet ze zelf doen, meende hij. Coenders, had in grote lijnen dezelfde bedenkingen tegen het verzoek. Daar naast vroeg hij zich af of alle verenigin gen van plaatselijk belang uit Gaas- teriand wel aangesloten zijn. In dit nummer is als bijlage opgenomen „Uit de Marktstraat” (voorlichtingsorgaan van de gemeente Sneek). De vierduizend gulden die het gemeentelijk verzorgingstehuis Frittemahof te Sneek zou opbrengen in het kader van de aktie Door Rekreatie Aktief vormt nauwelijks ’n punt. Nadat mevrouw E. v. Haersma Buma'-v. Werkum gistermiddag - na eerst een en ander bij haar toehoorders warm te hebben aanbevolen - de bazar officieel had geopend, liep het behoorlijk storm; geen wonder trouwens, want de uitgestalde spullen, gemaakt door mensen van de eigen handwerk- en therapie-afdeling (geleid door mevrouw G. Verbeek-Veenstra) waren stuk voor stuk juweeltjes. Zoals bekend is de opbrengst hiervan ondermeer bestemd voor een aan te schaffen bus voor minder-validen. (Foto Studio Ger Dijs). ••.'■&WXÓ e lp

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1