Kollege wil Waghenbrugghe werk bezorgen Damwanden lan de Zwette en twee voetgange over toedeling ruimte op HISWA sbruggen Kleine standhouders ontevreden H. M. Martens overleden J. de Jong (PCP) verlaat Raad I Jlst - SNEKERXKOERIER de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL van Officieel Orgaan Oud-burgemeester van Wymbritseradeel U c E. D. DE VRIES OPVOLGER A. van der Goot uit Oudega voor derde maal kampioen Fries dammen MAANDAG 7 MAART 1977 132ste JAARGANG No. 19 H«t Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NHEUWSBLA Dit blad verschijnt bovendien donderdags huls-aan-huis in IJLST GAASTER LA ND, SLOTEN e.o 4 I damwanden langs de H over de Zwette. Nog altijd blaast U(lbe) Faber zijn partijtje mee in de Sneker christelijke muziekvere niging Harmonie. Een van de laatsten der muzikale (Har)monikanen. Deze kategorie binnen het fanfarekorps heeft vrijwillig, in het kader van het verjongsproces, een stapje terug gedaan. Niet meer de eerste partij wordt gespeeld, met veel plezier volgt men nu de noten die een balkje lager in de partituur van de jeugdige dirigent Jouke Hoekstra slaan. Meer over het donateurskonsert van de Harmonie, waarin ook ruim plaats was voor het volksdansen, elders in dit nummer. (Foto Studio Ger Dijs) Als de gemeenteraad van Sneek er volgende week mee akkoord gaat zal aan het werkvoorzieningsschap „Waghenbrugghe” het maken van damwanden langs de Zwette worden opgedragen, plus het leggen van twee voetgangersbruggen: één over de Zwette en één over de Franekervaart. Het kollege wil „Waghenbrugghe” voor deze werkzaamheden inschakelen, mede omdat in de gemeetebegroting voor 1977 een bijdrage van bijna acht ton voor het schap is opgenomen wegens loonkosten. Het verdient daarom aanbeveling aan „Waghenbrugghe” in dit jaar werken op te dragen waarin voor ongeveer dat bedrag aan loonkosten zijn verwerkt. DUIZEND SCHEPEN Meer dan duizend boten zijn tentoonge- SNEEKER NIEUWSBLAD De kosten van de voetgangersbrug worden geschat op 64.800, waarvan 18.600 aan loonkosten. A. van der Goot is zaterdag voor de derde maal kampioen van Friesland dammen Fries spel geworden. Hij boekte in totaal 5 winstpunten en dat was voldoende voor het prolongeren van het sukses. Op de tweede en derde plaats eindigden, met een gelijk aantal punten (4'/i) J. Reitsma uit Winsum en T. Kooistra uit Hartwerd. Vierde werd H. Waünga uit Oudega met vier punten. De vijfde, zesde en zevende plaats worden weer gedeeld en wel door D. H. de Vries uit Drachten, B. Regnerus uit Mar rum en W. Bakker uit Hemelum. Ieder lid van dit trio verzamelde drie punten. Bakker degradeert samen met G. Terpstra uit Oosterend (één punt) uit de kampioens- naar de hoofd klasse. Ook de jeugdkampioenschappen zijn achter de rug. Hier waren de suksessen voor de Zuid-Friezen niet zo groot. H. Fennema uit Ferwerd veroverde vijf punten, één meer dan zijn plaatsgenoot T. van der Heide. Op de derde plaats eindigde Anneke Walinga uit Oudega (3 punten) en vierde werd Gatze Ykema uit Gaastmeer met 2'/i punt. met zijn plekje aan de rand van de Am- stelhal. Als één der laatste kon hij naar binnen met zijn twee Dompkruisers en het casco. Als een van de eersten zal hij straks als de Hiswa afgelopen is weer voegt hij er tevreden aan toe. Het kollege is het er mee eens. dat een aantal voorzieningen getroffen moet wor den. Maar het andere deel van de loods is in gebruik bij „Waghenbrugghe” en voor het kreëren van een volwaardig dierenasiel op die plaats kan geen sprake zijn, zo meent het kollege. Door de werkgroep „Groenbeleid” is intussen een plan opge- Later kwam hij bij de gemeente Hilversum sekretarie van Wymbritseradeel. Dat was op l december 1922. Op l mei ’24 werd Mariens aangesteld tot gemeente-sekretaris van Wymbritseradeel en in mei ’31 volgde hij de heer H. M. Tromp op als burgemeester. In augustus *38 werd Mar tens benoemd tot burgemeester van de Veluwse gemeente Ermelo. Hij werd in Wymbritseradeel opgevolgd door mr. S. M. van Haersma Buma (de vader van de huidige burgemeester van Sneek), die en kele jaren later door de Duitsers werd gearresteerd en om het leven gebracht. Van Martens is bekend, dat hij een aantal jaren deel heeft uitgemaakt van het hoofdbe stuur van de Christelijke Historische Unie. SPORT EN REKREATIE De (funktionale) raad voor sport zal wor den omgezet in een raad voor sport en De opvang kampt echter met ruimtegebrek l en heeft aan de gemeente verzocht de van Het lijkt inderdaad zo dat alles op elkaar aanvragen is gehonoreerd, vertelt J. Abma, gepropt staat. Slechts zestig procent van de direkteur van de jachtwerf De Domp in verbinding wordt gelegd tussen het wan delpad aan de kant van het bestemmings plan De Zwette en het pad aan de overzij de langs het bosplan (het jaagpad). De kosten voor het aanleggen van de damwanden worden geraamd op totaal ƒ470.000 (waarvan 137.000 loonkosten), rekreatie. De raad voor de sport werkt al sinds 1970. De in hetzelfde jaar ingestelde kapaciteit uit te breiden. Van de kant raad voor de rekreatie is nog steeds niet in de Vereniging is ook de suggestie gedaan werking getreden. om een kinderboerderij in kombinatie met asje| Op te rjchten. Minder enthousiast laat Joh. van der Meu- len zich uit. Zijn schepen, de oud- Hollandse rond- en platbodems en een Staverse Jol die aan een kant gerestaureerd is en aan de andere kant nog moet worden opgelapt, staan vrijwel tegen elkaar aan. Wil het publiek een goede indruk krijgen van het interieur dan zal het zich tegen de zijkanten aan moeten persen. Eenrichtings verkeer instellen in de stand zou niet eens zo’n slechte oplossing zijn. Bu\, om v sport alleen n< voor de rëK^atie. De oorzaak, dat de raad voor de rek\ot getreden is he\rejti dat sport vormen van rekr^i., kaar verwant zijn, en er eigenlijk voi moeilijk een takenpakket, is aan te wijzen, dat zich duidelijk onderscheidt van het werkterrein van de andere hxjktionele ra den. Behandeld wordt volgende week dinsdag ook een advies van b en w naar aanlèiding van een schrijven van de Vereniging tot boerderij in het parkbos aan de Zwette. Een kombinatie kinderboerderij- dierenasiel lijkt het kollege echter niet aanbevelenswaard. Er zal een onderzoek (vervolg zie pagina drie) Het gros van de tweehonderd schoolkinderen in Schamegoutum nam vrijdag in dorpshuis Elim deel aan „kulturele wedstrijden”, die waren georganiseerd door de Fryske Krite van Scharnegoutum en omstreken. Vroeger had de Kulturele Rie van Wymbritseradeel bemoeienis met de organisatie van de jaarlijkse „foardrachts- kriich”, maar het op touw zetten is nu weer in handen van de Krite, die er mee door is gegaan omdat men een traditie van vijf-en-twintig jaar niet wilde opgeven. Het karakter van het jaarlijkse gebeuren is wel een beetje breder opgezet. Niet alleen „voordrachtskunstenaartjes” kwamen aan bod. Naast voordrachten en zangstukjes was er ook de gelegenheid om allerlei kreatieve wrochtsels in te leveren. Een ekspositie van die produkten van klei, karton en kleurstiften was in de bijzaai van Elim. Om de animo wat op te schroeven had de Fryske Krite ongeveer 45 prijzen beschikbaar gesteld. Het waren „aanmoedigingsprijzen”, niet een eerste, tweede of derde. Zonder een kleine stimulans ging het echter moeilijk volgens de organisato ren, die over de animo onder de jeugd uitstekend te spreken waren. (Foto Studio Ger Dijs). ■i.- i.™—J steld voor de oprichting van een kinder- Aan de rijksuniversiteit van Groningen is geslaagd voor het doktoraal eksamen eko- nometrie, de heer Hendrik Koopmahs. Koopmans is nu leraar aan een lyceum in Stadskanaal, maar is afkomstig uit Loënga. PCP-er J. de Jong gaat per 1 april de raad van IJlst verlaten. De heer De Jong, vierde op de kandidatenlijst in 1974, verhuist namelijk van het stedeke naar Jutrijp waar hij een nieuwe boerderij zal betrekken. De 46-jarige CHU-er, de vierde die in deze periode de raad IJlst verlaat, zal worden opgevolgd door de heer E. D. de Vries (38), die tijdens de verkiezingen wat betreft het aantal voorkeurstemmen op de vierde plaats van de gekombineerde AR- CHU-lijst terecht kwam. De heer De Vries is direkteur van houthandel S. O. de Vries BV te IJlst. De meeste, vooral kleinere, standhouders op de Hiswa zijn niet zo tevreden over de mogelijkheden die zij dit jaar hebben, op de grote tentoonstelling van watersport- en kampeerartikelen die momenteel (t.e.m. aanstaande zondag) in het Rai-complex in Amsterdam gehouden wordt. Hun bezwaren richten zich vooral tegen de kleine ruimten die zij toegewezen hebben gekregen. Daardoor is het niet mogelijk om hun produkten zodanig te presenteren dat het publiek er een ruim overzicht van krijgt. „Pas op spelende kinderen”. Borden met deze tekst zijn op vele plaatsen langs de weg aan te treffen. Zo ook dit eksemplaar dat Wil Steunebrink van foto Studio Ger Dijs ontwaarde in de omgeving van de spoorwegovergang van de Sneker stadsrondweg (bij station Noord). Wat hem verbaasde was, dat dit bord zo hoog op ge hangen is. De H.H. automobilisten krijgen het niet in het oog als ze, zoals een goede chauffeur betaamt, de blik op de weg gericht houden. Bovendien is de tekst met rode létters op een zwart vlak geschilderd en dat werkt de duidelijkheid en het beoogde effekt ook niet in de hand. Sneek. Hij voelt zich wel redelijk kontent steld in het RAI-kompleks, schrijft D. M. Heslenfeld, voorzitter van de tentoon- stellingskommissie, in het voorwoord van de katalogus. Had men aan de gewenste vraag om ruimte willen voldoen, dat zou buiten zijn, de tentoonstellingsruimte anderhalf keer (vervolg zie pagina drie) ieester en wethouders stellen daar- u de reeds werkende raad voor de \en te smelten met de eigenlijk aar op papier bestaande raad Njtie nog niet in werking is t en enkele itie vaak nauw met el- ^lal doorelkaar lopen de Rekreatieraad In Amersfoort is op 77-jarige leeftijd over- van een school. Hij begon zijn ambtelijke leden de heer Hendrik Michiel Martens, loopbaan bij de gemeente Wonseradeel. die van 8 mei 1931 tot 1 augustus 1938 Later kwam hij bij de gemeente Hilversum burgemeester is geweest van de gemeente en van daaruit werd hij benoemd op de Wymbritseradeel. De heer Martens werd op 2 februari 1900 in Lemmer geboren als zoon van het hoofd Het maken van damwanden langs de De tweede voetbrug, die „Waghenbrug- Zwette-oever hebben betrekking op de ghe” zou moeten maken, moet komen aan oostzijde tussen de Laatste Stuiverbrug en de zuidwestzijde van de Franekervaart de Zwettebrug en (ook aan de oostkant) langs het terrein van het verpleeghuis „De tussen de Moienbrug en het Oud Tolhuis. lelannen”, met de bouw waarvan men De voetbrug over de Zwette denkt men inmiddels is begonnen. De kosten van de zich ter hoogte van de Fiem waardoor een voetgangersbrug over de Franekervaart zijn een ietsje lager dan die van de brug bescherming van dieren afdeling" Sneek, -die een gedeelte van een loods aan de Oppenhuizerweg in gebruik heeft als op vang voor zwerfdieren.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1