Alternatieve Elfstedentocht Veel kritiek over gang van zaken rond Dierenopvang Oud-havenmeester kreeg de uit Waalwijk beloofde bank ife Officieel Orgaan en van 1KJB de gemeenten SMEEK. WYMBRITSERADEEL en IJLST ai Water wordt ekstra schoon door DEFOSFATERING in installaties Defosfatering van het water in rioolzuive- stallages bij Heeg en Staveren/Wants in ringsinstallaties heeft beslist effekt op de aanmerking komen voor dit procédé, kwaliteit van deze vloeistof. Deze kon- 8 KAATSPROGRAMMA Dit blad verschijnt bovendien donderdags huls-aan-huis is» GAASTERLAND, SLOTEN «.o NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de snekerWOIEB en de Hei Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van Ji® Hubert Sneek-Rheden in NOS „Langs de Lijn” ,W| '=*8 lp, 1 g 11111 Él /JS •fe. - ..A - 34 t rommelmarkt leverde bijvoorbeeld zo’n 4000 gulden op. Ook is men bezig met het brengen van MAANDAG 21 MAART 1977 132ste JAARGANG No. 23 .IL m SNEEKER NIEUWSBLAD Vorig jaar verhuisde Willem Griffioen van Waalwijk naar Sneek. De nu 74-jarige hield het toen wel voor gezien in het Noord- Brabantse. Het „heitelan” trok de oud- schipper. In Sneek vestigde hij zich samen met zijn vrouw Alie Griffioen-Pols aan de Hoppen. Op een bepaald moment hing Griffioen toch de pet aan de wilden. Een groots afscheid werd hem bereid. Vele spre kers wensten hem een goede levens avond en onder kado’s bedolven maak te het dus de lange reis naar het hoge noorden. Jarenlang hadden de Griffioens de wateren van Nederland bevaren met hun motorschip „Spes”. De naamplank van dit schip bleek niet verloren gegaan te zijn. Zij is verwerkt in de bank. Aan de achterzijde staat de tekst „1968- 'tStukx Waalwijk-1976” gebeiteld. Op die manier blijft de herinnering aan die prettige jaren bewaard. De kaatsvereniging Sneek heeft weer haar voorlopige programma bekend gemaakt. Zo zal er aanstaande zaterdag in de Sneker sporthal een zaalkaatswedstrijd worden ge houden. Tien parturen zullen daar vanaf 10.00 uur gaan strijden om de hoogste eer. Andere belangrijke wedstrijden: zaterdag 11 juni zal de „Waterpóortpartij” worden gehouden in de vrije samenstelling, terwijl op 2 juli de afdelingswedstrijden voor de jongens op het programma staan. Op Pink stermaandag is de partuur bondswedstrijd. Eén presentje ontbrak evenwel nog. Dat was de tuinbank, die op het moment van „uitwuiven” nog niet gereed was. Zondag middag kwamen voorzitter Van Gent en zijn sekondanten Berends, De Rooy en Tae ook dit werkstuk aanbieden. De NOS zal zondagmiddag rechtstreekse flitsen uitzenden van de wedstrijd Hubert Sneek-Rheden die op het sportpark aan de Lemmerweg wordt gespeeld. Zoals bekend gaat het hierbij om de bezetting van de bovenste plaats in de hoofdklasse B der zondagamateurs. Wie de verslagen zal ver zorgen, is nog niet bekend. Een-en ander wordt uitgezonden via „Langs de Lijn” op Hilversum 3. <4V*'- gende week 5 schip opnieuw in Sneek, dan met Groninger gasten aan beard. Tassen /s o» 19 00 uur SUPERVISIE Griffioen had namelijk na zijn pensione ring ruim acht jaar tot ieders tevredenheid de supervisie gehad over de jachthaven van de watersportvereniging ,,’t Stukse” Zijn echtgenote beheerde de kampwinkel en was een begrip onder de watersporters in die streek. Zo ging het zaterdag toe bij de Alternatieve Elfstedentocht op rolschaatsen, georgani- v seerd door de sportkommissie van de wijk- vereniging Domp-Stadsfenne. Een kleine 300 deeinemertjes schaatsten na het start schot van wethouder B. de Vries, de Mid- delzeeiaan op en neer teneinde alle elf stempels op de kaart te krijgen. De klein tjes maakten er een wedstrijd van (precies tegen de bedoeling van de organisatie in) en dat leidde nogal eens tot duwpartijtjes bij de stalletjes die de verschillende steden vertegenwoordigden. Dankzij de uit stekende organisatie werd alles echter in goede banen geleid en kon iedereen, na een vermoeiende tocht van plm. 4 kilometer over de verkeersdrempels, de verdiende me daille in ontvangst nemen. Een leuk initia tief, dat zeker volgend jaar een nog groot ser vervolg zal beleven. De organisatie denkt er over om hier een jaarlijks Fries gebeuren van te maken, waaraan ook oude ren kunnen meedoen. Nu zegt het spreekwoord „de schepen achter je verbranden” als je een verhuizing over zo’n grote afstand pleegt. Maar in dit geval was dat beslist niet waar, want gister morgen stond een deputatie uit Waalwijk bij hem op de stoep. - i Nu al vier jaar is de J. H. Dunant. het 'i hospitaalschip van het Nederlandse Rode Kruis, in de vaart. Zij is daarmee het tweede schip van die naam, dat 32 keer per jaar zorgt voor een fijne vakantie voor chronisch zieken en lichamelijk gehandikapten. Elke week komen er 74 gasten aan boord telkens uit een andere provincie. Zij worden begeleid Er kwam heel wat los in de donderdag bij hotel Bonnema gehouden vergadering van ’de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren afdeling Sneek en omstreken. Met name over de dierenopvang vielen heel wat harde woorden. Zoals algemeen bekend mag worden geacht is de situatie rond de dierenopvang onhoud baar. Officieel mogen er maar 7 honden en een aantal katten zitten maar dat aantal is al ver overschreden. Het is zelfs al zo ver gekomen dat de dierenopvang is afgekeurd door de inspektie, ondermeer op grond van het ontbreken van deugdelijke afscheidingen tussen de hokken. Meerdere malen heeft men er al bij de gemeente op aangedrongen om middels nieuwbouw de toestand te redden en officieus waren er ook al toezeggingen gedaan, maar op de laatstgehouden gemeenteraadsvergadering bleek dat alles op de lange baan is geschoven. Mevrouw B. Bunt, de bezielende leidster van de opvang had in een opwelling zelfs een brief geschreven met wel heel krasse taal Zij heeft die brief op de vergadering voorlichting op de scholen en daarbij heb- ben zij bereikt dat dit vak zelfs werd toegevoegd aan het eksamen Biologie. Na- ~i ze ook druk bezig met het werven van nieuwe leden, maar dat wil tot nu toe nog niet zo goed vlotten. Diegenen r die hier verandering in willen brengen wijze, de gemeenteJ duidelijk proberen zouden zich kunnen opgeven bij Welmud - - van Slot, Kruirad 22 in Sneek. Telefoon geld inzame- heeft ze ook, namelijk 16851. Ten om zelf ook bij te dragen aan eventuele Naast de gang van zaken rond de dierenop- nieuwbouw. Dit zal wel nodig zijn ook, vang, kwam er ook veel kritiek op de nog want het zal alles bijelkaar toch gauw een steeds voortdurende zeehondenjacht in Ca ton gaan kosten. nada. Vanuit het bestuur vond men dit probleem eigenlijk te internationaal om er Dat ook de jeugd van de vereniging aktie' tegen te gaan voeren. Landelijk is zeer aktief is, bleek uit het verslag van men hier toch ook al mee bezig. Mevrouw de aktiviteiten over 1976 van die jeugd, b. Bunt lanceerde in navolging van een In mei van het vorig jaar werd het andere B.B., het voorstel om rechtstreeks jeugdbestuur opgericht en sindsdien is naar premier Trudeau van Canada te schrij- er al heel wat gebeurd. Een op instigatie ven, en zodoende het probleem aan te van het jeugdbestuur georganiseerde pakken waar het zit. klusie heeft provinciale waterstaat meege- (vervo g zie pag deeld aan de kommissie voor milieubeheer uit de Friese staten. Naar de mening van deze dienst moet de gedeeltelijke defosfate ring die in Sneek plaatsvindt, en nog een eksperimenteel karakter draagt, worden uitgebouwd. Voorgesteld wordt om overeenkomstig het zuiveringsplan ook de installaties Balk/Sloten, Joure/Langweer en Lemmer van fosfaatverwijderende apparatuur te voorzien. Dat is vooral van belang voor de kwaliteit van het water in de Zuidwest hoek. Wolvega, dat gedeeltelijk via het Tjeukemeer afvoert, moet ook inge schakeld worden, terwijl de geplande in- door 47 vrijwilligers die elke week een andere samenstelling hebben. Vanmorgen was het de beurt aan Friesland en lag het schip, dat oorspronkelijk was bedoeld voor hulp in geval van nood (watersnood en dergelijke), afgemeerd aan de kade van de eerste industriehaven. Vanaf 8 uur werden de gasten ingescheept en onder hen was ook mejuffrouw G. Krottje, die door kapitein H J. Maasbach werd verwelkomd als de 10.000ste gast aan boord van de Dunant (zie de foto van Studio Ger Dijs). Met alle anderen gaat zij een reis maken langs onder meer Medemblik, Amsterdam, Nijkerk en Lemmer om tenslotte in Leeuwarden terecht te komen. In de salon van het schip staat een video-installatie opgesteld die beelden schiet van wat er in en buiten het schip gebeurt. Die mensen die op bed moeten liggen kun nen dit allemaal op monitors volgen. Vol- maandag (28 maart) komt het o_...i boord. Tussen 18.15 en 19 00 uur bestaat dan de mogelijkheid tot een bezoek aan de opvarenden. brief geschreven met wel heel krasse voorgelezen en de toehoorders waren het helemaal met haar eens, alleen de harde manier waarop deze gesteld was, vond tuurlijk zijn men, net als mevrouw Bunt zelf, een beetje te ver gaan. Men zal nu door middel van het voeren van aktie, zij het op diplomatie ke i te maken dat het zo niet langer kan. Om de goede wil te tonen gaat men g

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1