1 Knutselen nu officieel in ’t NIFELHÜSKE te IJLST L 's i van Vergadering zakenlieden uitgesteld Grootse viering van 100 jaar VOO afdeling Balk/Sloten Zwaar gewond bij botsing Met bouwvak in Sneek tweede Winkelpromenade? Echtpaar met drie kinderen uit Sneek bij vliegramp omgekomen 2"': v-: Officieel Orgaan en de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de sjw^rHkoerier i 3 '.ai ft 1 IL i M Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huls in GAASTERLAND, SLOTEN e.o en de Diefstallen tijdens weekeinde in Sneek Hei Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van •t I ia! Dit is een schets van het pand de gele- I MAANDAG 28 MAART 1977 132ste JAARGANG No. 25 I van Las Palmas was echter een bom ontploft waardoor de Rijn moest uitwijken naar Tenerife. Bij de bot- was groothandelaar en detaillist in lederwa ren. De omgekomen Mede uit historisch het uitzicht op de Martinikerk), heeft men SNEEKER NIEUWSBLAD een goed hart toedragen is logisch, want zij waren het die het eerste geld bijeenbrach ten en dat later overdroegen aan het voor lopige bestuur van het Kreatief Centrum, dat - wil men de zaak goed op poten houden en kundige krachten als leiders kunnen aantrekken - wel wat financiële steun kan gebruiken. De heer Hoogeveen maakte van de gele genheid nog even gebruik er op te wijzen, dat ook hulp van is. „Niet altijd dezelfde mensen kunnen bij de diverse lesuren leiding geven aan nu al bijna honderd kinderen”. Op 4 april zal de eerste officiële vergade- j i van de vereniging Kreatief Cen trum. Dan zal er een definitief bestuur gekozen moeten worden en dan hoopt men tevens meerdere mensen te kunnen betrek- g van zaken in het hobby centrum. Dat is zeer wenselijk omdat men de pas vrijgekomen bovenverdieping in gebruik wil nemen. De gedachten gaan daarbij uit naar een afdeling fotografie. Zoals gezegd gaat een en ander onge- veer.'zes ton kosten. De helft hiervan komt uit de ACW-subsidie. Dat men er nog net op tijd bij was, komt eenvou digweg door vroegtijdig aanvragen van de subsidie. Naast deze subsidie zal ook de gemeente een bijdrage leveren in de vorm van de sierbestrating. van dierenwinkel „Natura” welke aan het begin ligt van de, straks geheel te veranderen Noorderhorne. Aan deze ACW subsidie zit wel vast dat het, door architektenburo J. D. van der Molen, op papier gezet ontwerp openbaar moet worden aanbesteed. Dit zal gebeuren op 8 april. Bij de stichting „Noorderhorne Promenade” leeft de hoop dat men ten tijde van de bouwvak, het stukje stads verfraaiing in gebruik kan nemen. Dit weekeinde werd de Sneker politie weer gekonfronteerd met een aantal diefstallen. Uit het verenigingsgebouwtje van de wandelsportvereniging DES bij station- Noord werd een jurrycan gehaald met vijf liter limonade. Uit de op de Oude Koe markt geparkeerde auto van de heer B. Schokker werd een casetterekorder met twee boxen gestolen. Mevrouw Ringnalda aan de Suupmarkt maakte melding van diefstal van 400,- uit haar geldkistje. Een vijftal Snekers, waaronder twee leden van de atletiekvereniging Horror, heeft dit weekend de Grote Uithou- dingsvermogenproef te Den Haag we ten te volbrengen. Dat is zowaar niet niks, want op de eerste dag stond er op het programma: veertig kilometer schaatsen en tachtig kilometer fietsen, terwijl daags daarop drie kilometer ge zwommen moest worden en dertig kil» meter hardlopen pandoer was. Ondanks, de nogal tegenstrijdige kombinatie vat gisteren slaagden Theo Huisman. Jelle de Haan, W., Barendsen, Ronny Ba- rendsen en Lammert van Roon de op drachten te overleven. In verband het het tragische vliegtuig ongeluk op Tenerife, waarbij ook een aan tal Snekers is omgekomen, heeft het be stuur van de Vereniging Sneker Zakenlie den besloten om de algemene ledenvergade ring - die vanavond in zalencentrum Van der Wal gehouden zou worden - uit te stellen tot een nader te bepalen datum. Het ongeluk gebeurde zaterdagmorgen te gen acht uur. Er was nauwelijks vijftig meter zicht. Melkrijder A.G. uit Bozum had net melkbussen op de aanhangwagens geladen toen Leijenaar met vrij grote snel heid uit de richting Bozum naderde. On danks de goede verlichting van de melkau- to (gewone lichten èn knipperlichten) merkte Leijenaar het obstakel te laat op en schoot met zijn kever onder de achterste aanhanger. „Er valt eigenlijk niet zo veel over dit onderwerp te vertellen”, zei de voorzitter, de heer L. de Vries, van de honderd jaar bestaande Vereniging voor Openbaar Onderwijs afdeling Balk-SIoten tijdens de receptie zaterdag in de 1 reemter in Balk. Meteen echter bewees hij zijn ongelijk door een lang en geanimeerd vertiaal te houden over de beslommering van de vereniging gedurende die honderd jaar. Hij was daarbij overigens wel gebonden aan de beperktheid van datgene wat men over verschillende zaken genotuleerd had. Het gaf echter toch een goede indruk van wa een dergelijke vereniging nu eigenlijk inhoudt. (Vervolg zie pagina vijf). IJLSTER PORCELEIN In het door gemeentewerken met een nieuwe gevel getooide knutselhuis bleek de heer Piet Hoogeveen (voorzitter van het voorlopige bestuur van het Kreatief Centrum) erg blij met de grote belangstelling. Hij bedankte mevrouw Wijbenga voor de „feilloze ont hulling”. Er kwamen bloemen aan te pas en als aandenken kreeg ze een schaaltje met een inskriptie, die op het gebeuren sloeg. Eigen werk van een nifelder! Eigen pro- dukten waren ook de twee drinkbekers van Mevrouw Wijbenga had na begroette „onthullende opening nog méér te doen. Aan de zijkant mocht ze ook de deur van ’t Nifelhüske officieel open draaien. En nog was het karwei daarmee niet af. In het gebouwtje stak ze later nog een rede af voor bestuurders, I w J- leden van" het kollege van b en w, burgemeester H. W. F. Mumsen en wet houder J. J. de Vries, die „ontheffing” hadden gekregen van het plegen van offi ciële handelingen omdat mevrouw Wijbenga-van der Meulen nu eenmaal kul- turele zak in portefeuille heeft. De lieve jeugd van ze in groepjes uitzwermden om te proberen van een puzzeltocht het beste te maken wat er van te maken viel. De wethouder haakte ook even in op de ring zijn financiële zorgen, die de vereniging op zich af ziet komen: „Misschien valt er nog wat te versieren aan de hand van een rijks-bijdrageregeling. Het is gewei- ken bij de gang dig wat er tot nu door groot enthousias me tot stand is gebracht en er moet toch ergens een manier te vinden zijn om wat te helpen”. De 48-jarige Douwe Leijenaar uit Tims is zaterdagmorgen zeer ernstig gewond toen hij met zijn Volkswagen in dichte mist op de Legedyk bij Scharnegoutum tegen een aanhanger van een melkauto botste. Leye- i geuruix ei vp ic w.jm»., naar werd eersl naar het Sint Antonius de ouders dringend nodig Ziekenhuis in Sneek gebracht en later naar het Akademisch Ziekenhuis in Groningen. Hij heeft een schedelbasisfraktuur. Even leek de direkte konfrontatie tussen Hubert Sneek en Rheden, de beide kop lopers in de hoofdklasse B, een grimmig karakter te zullen krijgen. Super- zwaargewicht Keijman had het voortdurend aan de stok met de ook niet zachtzinnig spelende Abma en toen ook Hazelhof ge deeltelijk door Melchers onder de zoden werd geschopt, leek de boot aan. De kordaat leidende Weerink greep evenwel subiet in en groeide daarmee uit tot een van de beste mensen van het veld. De door fotograaf Ger Dijs in beeld gebrachte situatie is het mo ment dal international Hazelhof op de grond ligt, de inleiding van de tweede Hubert Sneek-treffer. De vrije trap zal door Schat ineens worden ingeschoten. Na de hervatting wisten de Rhedenaren verdienstelijk langszij te komen, een score die ongewijzigd zou blijven en de grondslag vormt voor nog heel wat spanning in de eerstkomende weken. Op de foto v.l.n.r.: Van Binsbergen. Zweers, Lucassen. Lafors. Melchers, arbiter Weer ink. Keijman. Woudenberg, Westerhof, Ha zelhof. verzorger Jansen. Schat. Bleeker, Wessels, Koenen en Hofstra. Het kostte de bestuurderen van de Vereniging Kreatief Centrum in IJ 1st meer moeite om de onstuimige jeugd van IJlst op een afstand te houden dan het energie verg evan wethouder mevrouw M. A. Wijbenga-van der Meulen om ,,’t Nifelhüske in IJlst officieel te openen. De wethouder hoefde slechts een koordje los te laten. De rest ging automatisch. Het gespannen veertje rolde het „gordijntje” op en onthulde het nieuwe embleem, dat de heer H. J. C. van der Woude voor het Kreatief Centrum heeft ontworpen en gefabriceerd. Voor een klein instrooierke zorgde ze al. want na een „Ik hoopt dat t b itelhüske een goede toekomst tegemoet gaat", over handigde ze een enveloppe met inhoud. Als alles heel erg meezit heeft Sneek er met de bouwvakvakantie een tweede winkelpromenade bij. Wel zal de Noorderhorne-promenade, want die wordt bedoeld, geheel anders worden dan de Galigapromenade. Het verschil ligt in het totaal eigen karakter dat de winkels zullen krijgen, in tegenstelling tot die genoemde Galiga promenade, die door een alles overkoepelende luifel als het ware aaneengesmeed werd. Vrijwel alle winkeliers van de Nauwe- en Wijde Noorderhorne zijn vanaf 1975 al bezig met plannen in de richting van een rigoreuze herinrichting omdat de Noorderhorne huns inziens een beetje verloren ligt in het stadsbeeld. Met het projekt, waarvan de eerste werkzaamheden vandaag zijn begonnen en wat zo'n zes ton zal gaan kosten, probeert men de aandacht op het winkelstraatje te richten en zodoende de Noorderhorne in de winkelroute te betrekken. oogpunt (ondermeer maar, zoals gezegd iedere winkel een eigen - - uiterlijk te geven. Iedere winkel krijgt besloten om de zaak niet te overkoepelen, 'derhalve een eigen luifel ën vaak ook nog een eigen stoep en daarnaast, ter algemene opsiering, komen er lantaarnpalen, beplan tingen en een peuterspeelplaats op het pleintje voor het Van Loo-huis. Tevens zal de gehele Noorderhorne verfraaid worden .door sierbestrating. Ook de stegen zullen een beurt krijgen zodat die ook hun steen tje kunnen bijdragen voor een betere be reikbaarheid. Ook de parkeerhavens aan de Wijde Noorderhorne zullen een geheel andere indeling krijgen, hetgeen overigens een verlies van maar twe^ van die havens zal betekenen. Piet Hoogeveen steekt juichend zijn arm in de lucht, de jeugd staart en klapt en me vrouw Wijbenga bekijkt na gedane „arbeid” het nieuwe embleem van het Ulster Nifelhüske-Kreatief-Centrum.' (Foto Studio Ger Dijs). Vast is komen te staan, dat bij de vliegramp inzittenden op de startbaan tegen een op de luchthaven Santa Cruz op het eiland Amerikaanse Jumbo botste toen het net Tenerife van de Canarische Eilanden de wilde opstijgen om naar het Canansche hele familie van de zakenman Corbee, wo- eiland Las Palmas te gaan. Dat vakantie- nend aan de Slenk 17 in Sneek, om het eiland was al eerder bestemming geweest, leven is gekomen. Het gezin bestond uit de Op het vliegveld heer Martin Corbee, mevrouw Henderika (Rita) Corbee-van der Werf en hun drie kinderen, Dicky, Jeaninne en Mirjan. De sing met de onverwacht de enige startbaan heer Corbee werd kortgeleden 36 jaar, oprijdende Pan-Am-jumbo kwamen alle mevrouw Corbee was-32 jaar. De leeftijden inzittenden van het Nederlandse vliegtuig van de kinderen waren respektievelijk Om het leven. In het Amerikaanse vliegtuig twaalf, tien en acht jaar. Martin Corbee zaten waarschijnlijk 350 mensen, waarvan er slechts ongeveer dertig het ongeluk hebben overleefd. Ze werden allemaal met Sneker familie zat in de ernstige verwondingen in ziekenhuizen op- KLM-jumbo 747 „De Rijn”, die met 249 genomen. NOG WAT HULP Een gift kwam er ook van de Buurtvereniging Ylostinslaan. Voor het aanbieden zorgde de heer ADas. Er is verder nog iets onderweg: de gezamenlijke plattelandsvrouwenver enigingen zullen bij de volgende stadsfeesten in Nij Ylostins koffie met koek verkopen. De f voor het Kreatief Centrum zijn het is de bedoeling van de vrouwenver- een of twee naaimachines voorzal kopen. de juichend gebakken aardewerk, die werden aangebo- ling” echter den aan de elf-jarige Anneke de Jong en mevrouw Eke Kroeze-Wijbenga (de doch ter van de wethouder), die alle twee de naam ,,’t Nifelhüske” hadden bedacht, die opbrengst zal tenslotte door een jury werd gekozen. De en i drie dames bleken erg blij met hun kadoo- enigingen dat het bestuur er leiders en genodigden, èn de twee andere tje, dat door de burgemeester „Ulster por- naaimachines voor zal kopen. celein” werd genoemd. 5 In haar toespraak toonde mevrouw Wij- Dat de vrouwenverenigingen t Nifelhüske benga grote waardering voor de groep enthousiaste mensen, die zoveel tijd be schikbaar hebben gesteld om het mogelijk te maken, dat de aktiViteiten van start konden gaan. Ook de belangstelling van de kant van de jeugd en ouderen voor het IJlst had men intussen hobbywerk bleek geweldig te zijn. „Moge- „het bos Ongestuurd”. Dat wil zeggen, dat lijk maakt het bezigzijn in dit huisje voor een aantal jongeren straks het kiezen van een beroep gemakkelijker”, aldus me vrouw Wijbenga, die vertelde, dat vroeger het huisje werd bewoond door het grote gezin Jan Rooth, dat later naar Australië emigreerde. Later werd het gebouwtje in gebruik genomen door gemeentewerken. het die het eerste geld bijeenbrach- MM gWW? stag-, S| 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1