Toezegging werd INGETROKKEN s Wymbritseradeel verkocht grond met spekulatiestop I W I IJLST sneker*u(W«!SB van UITSTEKEND MUSICEREN VAN ’EMM’ IN BLAUWHUIS Veehouder in Wijckel verongelukt 1 de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en i 1' HUBERT SNEEK NU WOENSDAG TEGEN PTT KOLLEKTE 1 Met de tunnel onder het Prinses Margrietkanaal door is men nu zover gevor derd, dat men met droge voeten van de ene naar de andere kant kan komen. Vlak voor het weekeinde werden de „deuren” uit de voormalige zinker ge broken. Aan „deze kant” op de foto is de toegang al vrij terwijl aan de andere zijde (de zuidoostkant) de laatste drempel nog wegge broken moet worden. De bij dit soort operaties gebrui kelijke lekkages zijn erg meegevallen. Nog wat bij werken hier en daar en de tunnel in rijksweg 43 bij Uitwellingerga is potdicht. Het duurt echter nog wel een aantal maanden, aleer de officiële opening zal plaatsvinden. Foto Studio Ger Dijs). en de Het SiimEh Nieuwsblad is oen gM.mtineede uitgave van H1EUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Mm JÉ' SNEEKER NIEUWSBLAD (t (vervolg zie pagina 3) Zoals bekend heeft de bevolking van Ha- en (t Waar de raad na een besloten zitting geen moeite mee had was de benoeming van de heer J. de Vries te Vlaardingen tot onder- De solist bracht hierna nog een xylofoon- solo „Saddle and Spur”. MAANDAG 4 APRIL 1977 132ste JAARGANG No. 27 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis In GAASTERLAHD, SLOTEN e.o De kollekte voor de Hartstichting heeft in Woudsend 918.65 opgebracht. om onder druk van het bezwaarschrift van de familie Bergsma de woningbouwbe- stemming aan de noordkant van de Harichsterdyk bij de vaststelling van het plan Harich I te laten vervallen”. auto aankomen en waarschuwde haar man, die al óp de straat was en nog probeerde om te draaien. Hij werd daarbij gegrepen door een auto,-die bestuurd werd door een 2i-jarige jongeman uit Sondel, die een botsing niet meer kon voorkomen. De heer Deinum werd tegen de weg gesmakt en Uitbreiding Harich HALF realiseerbaar heer C. Branderhorst een stuk grond van 22500 vierkante meter, met een toegangs weg, aan het Greate Südein te Uitwellin- het Frysk Orkest Gerard durend non-stop luistergebeuren. -S« Wat de „grondpolitiek” betreft heeft de gemeente Wymbritseradeel het volgende kabinet misschien de zoveelste suggestie aan de hand gedaan om althans op één van de punten uit de nesten te geraken. Als een gemeente grond aan een partikulier verkoopt dan beding je daarbij „gewoon” in de koopakte, dat het gekochte binnen een termijn van tien jaar alleen met toestemming van de gemeente mag worden doorverkocht én dat de gemeente zich het recht voorbehoudt van eerste koop tegen een taksatieprijs, die vastgesteld zal worden door deskundigen van beide kanten. SLAGWERKEN SOLIST In een bijna tien minuten durend optreden liet Gerard van de Kolk, slagwerker bij het Frysk Orkest en tevens leraar-slagwerk, een tiental instrumenten horen die tot groep worden gerekend. De kompositie „Burlesca” van J. de Haan omvatte o.a. soli voor pauken, vibrafoon, xylofoon, klokken, cow bells, wood-blocs, bongo ’s, enz. welke de solist - met begeleiding van het orkest - beurtelings bespeelde om te eindigen met een geweldige drumsolo waarin een treinritme was verwerkt. Een nummer dat veel sukses oogstte en een gedeeltelijke herhaling kreeg. In hetzelfde ritme en stijl was van dezelfde komponist het „Trombonella” dat werd uitgevoerd door vijf trombones, krachtig ondersteund door het volle orkest met uitspringend de bassen die zich trouwens het hele konsert door van de goede kant lieten horen. De „New Baroque Suite” van Ted Hug- gens - een geliefd maar moeilijk konkours- werk - was o.i. het mooiste werk in dit programma en hierin was eerst goed te beluisteren op welk hoog peil dit orkest staat! In de pittige mars „Grammatique” van Gerard H. Boedijn was het weer de sax- groep die een apart tintje aan het trio gaf. Wanneer komt deze groep eens met een eigen nummer? De hoofdmoot van het programma kwam van het ,huis-orkest’ van W. Va|- kema dat opende met een prachtige kon- sertmars: „Crown Imperial” van Walton; een bizonder fijn trio ingezet door de tuba’s en een moeilijk slot met de lange noten waarbij al direkt de zuiverheid van stemming van dit meer dan zestig „man” sterke orkest opviel. En wanneer we dan man tussen aanhalingstekend plaatsen be tekent dat. dat er niet alleen heel wat dames in dit orkest meeblazen maar dat het ook voor driekwart deel bestaat uit jeugdige muzikanten! Het symfonisch ge dicht Lorenzo” van Th. Keighly met haar veie machtige forti deed het uitstekend in deze hoge kerkruimte. Goed werk van de sektie van 7 saxofonisten! Een uitdaging voor fanfare is al vele jaren de „Ouverture Zampa” van Herold. Zeer vlugge delen met daartegenover de ge dragen tere delen met de soli voorsopraan- sax. „EMM” kon de uitdaging aan en bracht het geheel in een zeer goede muzi kale uitvoering. „Holliday for trumpets” van Laseroms is een geliefd werkje om uitvoeringen van amateurkorpsen maar het krijgt toch wel een apart klanktintje als het wordt gebracht door acht trompetten! Er zal een krediet beschikbaar moeten worden gesteld om de grond aan te kopen en bouwrijp te maken. Hierbij gaat het om een bedrag van 39.600 gulden inklusief BTW. Zoals bekend zal de meeropbrengst door Dorpsbelang niet ten eigen bate wor den aangewend, maar beschikbaar worden 1 aan de piaatselijke korfbalver eniging opdat die haar akkommodatie kan Met de verkoop kon de heer Bergsma (Progressief Wymbritseradeel/FNP) zich wel verenigen maar hij vroeg zich af waar om die termijn op precies tien jaar was gesteld. „Na tien jaar en een maand is Branderhorst dus vrij in zijn doen en laten?” We wilden die grond geen vlank spekulatie- objekt laten worden. De termijn is op tien jaar gesteld omdat aangenomen mag worden dat het projekt dan intussen wel is gereali seerd. Het heeft dus iets te maken met het voorkomen van het direkt doorverkopen. Daarvoor biedt die veiligheidsklep van tien jaar wel als voldoende garantie. Burgemeester B. W. Cazemier legde alle maal uit waarom men die voorwaarden had gemaakt zoals ze in het voorstel staan. De geplande woningbouw in Harich kan maar voor de helft gerealiseerd worden. Dit blijkt uit een voorstel dat burgemeester en wethouders van Gaasterland de raad van deze gemeente hebben aangeboden. In plaats van acht zullen nu maar vier woningen opgetrokken worden. De oorzaak hiervan is dat de maatschappij Bergsma haar toezegging grond beschikbaar te stellen heeft ingetrokken. MEISJESKOOR Het meisjeskoor yan het JBogermancollege uit Sneek, Onder leiding van Bob Pruik- sma, begon haar optreden met een voor ons nieuw werkje van Fauré „Messe Bas- (vervolg zie pagina 3) Zoals bekend zullen de klassen drie en vier van de openbare lagere school te Balk tijdelijk worden ondergebracht in het gemeenschapscentrum ..De Treemter Aan huur gaat dit op jaarbasis ruim 8500 gulden kosten. Bovendien moeten er enkele voorzie ningen worden getroffen om de bovenzaal geschikt te maken. Hiervoor wil men 3000 gulden reserveren. Er was nog een bezwaarschrift ingediend. Ondertekenaar hiervan is de heer B. Thibau- dier uit Harich. Zijn motief is geen blijvend recht, meent het kollege, en reeds eerder is dit via planuitbreidingen elders aangetast. Daarom wordt de raad voorgesteld morgen avond deze bezwaren ongegrond te verkla ren, waarbij ten overvloede wordt gesteld dat het zijn bevoegdheid tot het vragen van schadevergoeding onverlet laat. De bazar, die de leerlingen van de Van Haersma Bumaschool in Jutrijp/Hommerts zaterdag hebben gehouden ten bate van de kinderen in Ethiopië, is een groot sukses geworden. In totaal werd 1706,18 bijeengebracht dat zal worden overgemaakt naar de Stichting Mensen in Nood in Den Bosch. Via deze organisatie komt het terecht bij de aktie „Neem een kind voor uw rekening”. Een week of zes geleden hadden de leerlingen van meester Veenstra een uitzending van de schooltelevisie gevolgd die over de problemen in Ethiopië ging. Zij besloten om vanuit het tweelingdorp ook iets hieraan te gaan doen. Kinderen uit de eerste klas gingen met kijkdozen de deuren langs, terwijl de anderen een bazar anneks verkoopdag in de school op touw gingen zetten. Alle gezinnen kregen een stencil in de bus waarin een en ander werd uiteengezet. Het resultaat mocht er zijn. Vele mensen vonden de weg naar het schoolgebouw, kochten boeken, bloemen, deden mee aan de spelletjes van de bazar of dronken een kopje thee in de theetuin die in de gang was ingericht. Het doel van de aktie, een kind financieel te adopteren opdat die onder meer naar school kan gaan, werd volledig bereikt. Zo het nu lijkt, hebben de kinderen van Jutrijp/Hom merts zeven leeftijdgenootjes in Ethiopië geholpen. (Foto Studio Ger Dijs) Afgelopen nacht is de 52-jarige veehouder naar de straat. Mevrouw Deinum zag een Klaas Deinum uit Wijckel dodelijk veron gelukt in de Beukenwijkstraat in zijn woon plaats. De heer Deinum, die zelf aan de Finke- buurt 10 woont, was zondagavond met zijn vrouw op bezoek geweest bij zijn broer. Even na twaalf uur nam het echtpaar afscheid. Man en vrouw fietsten het erf af rnoet op slag dood zijn geweest. wijzer aan de openbare lagere school in Ysbrechtum. Ingewikkelder werd de situa tie bij de benoeming van een wegwerker in algemene dienst. Daartoe had het kollege een voordracht van drie kandidaten opge steld. De voorkeur van het kollege ging daarbij uit naar nummer één omdat het een „niet alfabetische” voordracht was. Bij de eerste ronde kreeg nummer 1 vijf stem men, nummer 2 oogstte er zes en nummer j er vier. Om te beginnen moest er toen een tweede vrije stemming volgen en won nummer 2 het pleit. Dat was Re vorige week in verband met de vlieg ramp op Tenerife uitgestelde voetbalwed strijd tussen Hubert Sneek en het nationa le PTT-elftal zal nu komende woensdaga vond worden gespeeld. De ontmoeting vindt plaats op het- veldenkompleks van Hubert Sneek aan de Lemmerweg. Het wordt een .dichtwedstrijd”, die om half acht begint en het waarschijnlijk in het begin wel zonder kunstlicht kan doen Dat het Christelijk Fanfare-orkest „Een'dracht maakt macht” met haar domicilie in Oudega W. haar jaarlijks konsert geeft in de R.K. St. Vituskerk te Blauwhuis is reeds traditie geworden. Ook vrijdag was dit kerkgebouw met haar fraaie akoestiek wéér geheel gevuld met belangstellenden voor een programma dat in samenstelling iets afweek van vorige jaren. Naast het or.kest nu het bekende meisjeskoor van het Bogerman Lyceum te Sneek en als solist de slagwerker van van de Kolk. Een bijna drie uren i’ Op die voorwaarden zal namelijk aan Bergsma kon het allemaal volgen en vond het onderdaad nog zo’n gekke manier niet 3 kreeg om grondspekulatie te voorkomen. (Deze „veiligheidsklep” is de laatste tijd overi- daarbij r gerga worden verkocht. Branderhorst eks-- gens ook al gebruikt in andere gemeenten, de heer P. W. Altena te Blauwhuis, die acht ploiteert reeds onder de naam „Jachtwerf red.). van de vijftien stemmen kreeg. Tuinman de Horse” een bedrijf in Uitwellingerga. bij gemeentewerker werd W. Cnossen te „Dit bedrijf floreert goed en het is nu de GEEN MOEIIE Niiland, die veertien van de vijftien stem- wens van de betrokkene, de werf uit te Waar de raad na een besloten zitting geen k breiden en wat royaler op te zetten”, aldus mnpi,p mpp haH wfls dp hpnoem.np van de 6- b en w van Wymbritseradeel in de toe lichting op het voorstel. Een kleine twee jaar geleden kocht de gemeente Wymbritseradeel de betreffende grond van de Stichting Beheer Landbouw gronden en bij die aankoop werd duidelijk gesteld, dat de grond beschikbaar zou komen voor uitbreiding of verplaatsing van de te Uitwellingerga aanwezige bedrij ven. Van de familie Bergsma kwam ook een toezegging. Daarbij ging het om land aan de noordzijde. Middels een bezwaarschrift is men op de medewerking teruggekomen. De reden waarom wordt middels het raadsstuk niet aan de openbaarheid prijs gegeven. LOSSE SCHROEVEN B. en w. delen mee dat zij in eerste instantie van plan waren om ondanks het bezwaar van de grondeigenaren de woningbouwbestemming te handhaven. Gegrond verklaren van het bezwaarschrift zou namelijk het geheel op losse schroeven zetten. „Na ampele overwegingen hebben wij ech ter gemeend uw raad te moeten voorstellen met een aantal huizen in de woningwet- rich "zelf het initiatief genomen"het dorp sektor uit te breiden. Aanleiding was de konklusie die het kollege in november 1974 trok dat er geen mogelijkheden voor woningbouw in het dorp waren. GROND Dorpsbelang in aktie. kreeg grond be schikbaar gesteld. kon van enkele inwoners zand krijgen voor ophoging van het terrein (zand dat vrijgekomen was door het graven van enkele sloten) en zorgde door geza menlijke inspanning voor het op hoogte brengen van het terrein. De eigenaar van het perceel aan de zuidzijde van de Harichsterdyk. de heer J. Tuinier, deed zijn aanbod onder de voorwaarde dat één van de vier wonin- gesteld gen voor hem gereserveerd werd, werd - - aangezien hij anders een dienstwoning gaan verbeteren, moest bouwen. Op zaterdag 4 juni zal in de sporthal „De Tri me’' in Balk een konsert worden gege ven door het FrysksOrkest. Soliste is daar bij de bekende opera-zangeres Christina Deutekom. Daarnaast zal zij alleen zingen in Leeuwarden. Een unieke gebeurtenis dus die waarschijnlijk zo'n 1400 belang stellenden zal trekken. Voor dit evenement moet evenwel een garantie op het mogelij ke tekort gegeven worden. -y L

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1