Ondanks ’t gure (kerst)weer: J I „Over een kampioenschap moet je niet liggen melk’n” II De Ulster bevolking nam in »kleine getale« deel aan inspraak op verkeersplan IJlst is nog niet zo bekend met het verschijnsel hearing. Blijkbaar bleef men daarom vorige week liever thuis toen in het Mienskipshüs de bevolking van het stedeke in de gelegenheid werd gesteld haar gedachten over de verkeerssituatie naar voren te brengen. De zaal was matig bezet. Er waren naar 1- Officieel Orgaan en van g- de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Champinobar verloor kort geding ’ïS I I I NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD en de smkerMKQIRIES en de - Hazelhof in Nederlands elftal tegen Frankrijk Hei Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van Slotenaar tegen boom buurtvereniging diskussiestuk dat enige tijd geleden toe op de be- i - R J De kampioendploeg bestaat uit de vol gende spelers: Jan de Broek, Henk Kuipers, Ronny Sytsma, Harry Lok, Bas de Vries, Eelke van Netten, Gerard van der Zee, Peter Zijlstra, Freddy Zijlstra, Douwe Boersma, Nico Altenburg, Leo Poeisz en Peter Rozeneau. deze organisaties) waarop lantaarnpaal en.de honde- 1 was 'het dan nog het verkeer dat de zaak bond. DINSDAG 12 APRIL 1977 132ste JAARGANG No. 29 Dit blaJ verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GA ASTERLAND, SLOTEH e.e i it_ itt> aan Kerst denken, bij hotel-restaurant De Wijnberg in Sneek KERSTKLOKKEN In de Wijnberg had restaurant met... Daaronder prijkte weer met had men genoeg men de schouw in het kerstklokken versierd! een Paashaasje - kerst- de Paas dus (zie foto). Ook hier om handen, al kon men merken, dat het gure weer toch wel een beetje van invloed was geweest. Restaurant Onder de Linden meldde: „Erg druk. We hadden er nog een ekstra „partij avonden waren eveneens g omdat ook vele Snekers met de Paas er toch graag even „uit” wilden. Hotels en restaurants veel drukte met Pasen SNEEKER NIEUWSBLAD De drukte op de wegen heeft de verkeers politie over het algemeen geen enkele moeilijkheid opgeleverd. De centraalpost in Leeuwarden van de rijkspolitie meldde bijvoorbeeld, dat hel bij de Afsluitdijk wel aanzienlijk drukker was dan op een „ge woon” weekend, maar dat er van verkeers opstoppingen geen sprake is geweest. De grotere drukte op de wagen werd met name veroorzaakt door bezoekers uit Duitsland. Maar dat gold ook voor de hotels, de restaurants, de cafe’s en de bars. Een keuze uit de reakties, die we kregen uit de wereld van de hotel-, café en restaurant houders. In het pas verbouwde hotel Bon- nema in Sneek werd men meteen voor de vuurproef gesteld. De Paasnachten tot aan zondag was men volgeboekt. In restaurant en taverne „waren we het hele weekeinde vol en het draaide allemaal geweldig!” Vanuit hotel Hanenburg meldde de „opperstalmeester”, dat men tot en met de nacht van zaterdag op zondag volgeboekt was. Het restaurant had bovendien heel wat tijdelijke gasten te verwerken. De De eksploitanten van hotels en restaurants in Sneek en in zuidwest Friesland hebben met de Paasdagen vrij goede zaken gedaan. De drukte was wel niet zo groot als vorig jaar toen de Paasdagen wat later vielen en het prachtig weer was, maar gezien die weersomstandigheden zat er veel meer leven in de brouwerij dan men midden vorige week had verwacht. In de nachten van donderdag op vrijdag, van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag zaten de meeste hotels vol °f waren althans goed bezet. Wat de restaurants betreft zou men kunnen zeggen, dat die het weer méé hadden. Men bleef wat langer plakken en had over het algemeen best trek in de warme maaltijd. V't/ L IJlst is nooit zo inspraakminded ge weest. Dat blijkt ondermeer uit de in spraakprocedure rond de beide provin ciale nota’s Wonen en Werken, waarbij de Ulster bevolking zich aansloot bij de zwijgende meerderheid. Je zou denken Dwarrelende sneeuwvlokken en striemende hagel deden deze Paas Dan maar helemaal in stijl dacht men L.j - enolbroeken onder hel personeel versierden de fraaie schouw met papieren kerst klokken. Hel paashaasje vond het maar zo-zo.... ONVOORSTELBAAR Dat IJlst met een verkeersprobleem zit, konden een aantal aanwezigen zich niet voorstellen. Iemand redeneerde in de trant (vervolg zie pagina 3) „Het is natuurlijk het mooiste, als je zelf wint. Maar eh laten we even wel wezen; over een kampioenschap moet je niet lig’n melk’n, mens’n”. Dat vond een van de vele vrolijke WZS-supporters en dat vond kennelijk ook het bestuur van deze Sneker voetbalvereniging, want het zette na afloop van de nederlaag van mede- kampioen-kandidaat GAVC in café Leeu wen meteen een gezellig feestje op touw dat door tal van „getrouwen” opgeluisterd werd. Ondermeer door het alomgewaar- deerde orkest De Oeletoeters, dal meer decibels produceert dan een argeloze be zoeker voor mogelijk zou houden. Maar aan alles komt een eind, zo ook aan het repertoire van De Oeletoeters. De heer H. Brinkman, voorzitter van de v.v. WZS, kon daardoor vervolgens enkele woorden van dank uitspreken. Onder andere aan het adres van de heer A. Bijlsma („hééééél bekwaam”), die dit jaar voor het eerst de wit-zwarten onder zijn hoede had, en elf- talleider D. Efdée („bekend bij vriend en vijand”). Ook de heer P. Pelsma, massaur, wilde hij niet ongenoemd laten. De meest belangrijke mensen noemde de heer Brinkman evenwel de spelers, ten slotte de groep die voor het uiteindelijke resultaat moet zorgen. „Dat is dan gebeurd en daar zijn we met zijn allen bijzonder trots op”, zo liet hij de kampioensploeg weten die hij daama stuk voor stuk bij naam noemde, hetgeen elke keer tot dave rende ovaties aanleiding gaf. Kortom, een gezellige boel, dat op zaterdagavond 23 april een wat officiëler vervolg krijgt in restaurant Van der Wal, waar de v.v. WZS dan recipieert. - Duitsers tussendoor, een gezelschap, dat naar de bollenvelden was geweest”. Maan dagmiddag was het echter vroeg afgelopen met de pret. Vele buitenlanders ver trouwden het weer niet en gingen graag zo vroeg mogelijk op weg naar de Heimat. Bij Piso sprak men van „restaurantweer met een drukte, die onze verwachtingen verre overtrof”. Op het Sneekermeer viel nog weinig drukte te beleven. Wat wil je met zo’n kou. Toch meldde de nieuwe gezellig-druk eksploitant van ’t Foaründer op het 'T Kolmeersland, dat men vrijdag, zaterdag en zondag „behoorlijk bezet” was geweest. En omdat men eigenlijk weinig of niets had verwacht viel dat dus mee. In Gaasterland was de drukte van dagjes mensen minder dan vorig jaar met de toch unieke Paasdagen (wat toen het weer be treft). De hotels hadden veelal echter bed den te weinig. Hotel Gaasterland in Rijs had tot en met zondagnacht geen kamer meer vrij en moest zelfs mensen op weg helpen om ergens anders onderdak te vin den. „En de keuken heeft fantastisch ge draaid”, aldus de heer Harmen de Jong. Morgenavond zal in Gouda de amateur-interland Nederland-Frankrijk worden gespeeld. In de Nederlandse ploeg is opgenomen topscorer Eitje Ha zelhof van de noordelijke hoofdklasser Hubert Sneek. Zijn elftalgenoot Peter Schat is uitgenodigd voor de wedstrijd Noord-Oost, dit in het kader van het distriktskampioenschap van Nederland. Ook dit treffen vindt woensdagavond plaats en wel op het terrein van Weber Germanicus, De Pampert te Coevorden. Aan de hand van een door de raad vast- om b. en w. te dwingen alsnog een onthef- gestelde verordening hadden burgemeester ring af te geven werd niet ontvankelijk 11 verklaard. De eiser werd meteen veroor- het schenken van deeld in de kosten van het geding. Mr. Van de Berg was tussen de behandeling en de uitspraak nog in Sneek wezen kijken of de bardancing-diskotheek inderdaad hinder voor de omgeving zou kunnen opleveren. Hij had toen ook een gesprek van verte genwoordigers van het kollege van B. en W. Vlak voor de termijn verliep en een dag voor de behandeling van het kort geding heeft Akkerman bij gedeputeerde staten Op het bovenstaande kwam de uitspraak nog beroep aangetekend tegen de beslis- de Leeu- ling van dat beroep kan wel enkele maan- over on der meer de Champino/Viking vindt men elders in deze krant). A l was het er soms niet te verkeren, toch waren er nog enkelen die de rust van het water op zochten. Verschillende botenbezitters gingen er met name gisteren op uit. Nu viel het tweede paasdag nog wel mee, maar wat te denken van zaterdag? Doldrieste watergekken vertelden dat zondagmorgen ijspegels in de kajuit hingen, maar och, om een uur of tien was het ergste wel weer voorbij. Toch moet men bewondering opbrengen voor het viertal dat in een sneeuwbui aan het varen is. Blijkens het zeilteken zou het om een vrijheid gaan, maar aan het type schip te zien betreft het hier een lesboot van één van de vele zeilscholen uit de omgeving van de waterpoortstad. Overigens kwamen de Vrijheden het afgelopen weekend niet in aktie; de organisatie had de wedstrijden afgelast omdat er te weinig animo voor was. Blijkbaar hadden de vrijheidzeilers een voorgevoel. In deze krant openen we overigens wél het watersport- seizoen. Vandaag kan men de watersportbijlage aantreffen waarin 28pagina's lang de schijnwerper gericht is op de rekreatieve watersport. De niet-abonnees die deze dinsdagse maandageditie in de büs kregen, hoeven niet te schrikken. In Sneek en een groot aantal andere plaatsen in het watersportgebied komt het Sneeker Nieu wsblad op deze „derde paasdag" huis aan huis. Voor een abonnement, zie de bon elders in dit nummer. (Foto Studio Ger Dijs) 1 Zaterdagavond rond half twaalf is in Oude- mirdum de 20-jarige J.L. uit Sloten met zijn auto tegen een boom geknald. Kenne lijk verloor do onder invloed verkerende jongeman op de Lege Leane de macht over het stuur. Hij beschikte niet over een rijbewijs. De auto werd flink beschadigd; de bestuurder kwam er zonder kleerscheuren af. Bij de rijkspolitie groep Wymbritseradeel kwamen twee meldingen van diefstallen uit schepen binnen. Zo deelde een inwoner van het Duitse Oberhausen mee dat uit zijn in Woudsend liggende kajuitzeiljacht een grootzeil, twee fokken en andere scheepsbenodigdheden met een totale waarde van ongeveer 4200 gulden was gestolen. Men kwam binnen door de ka- juitdeurtjes open te breken. Uit de houten motorboot van de Ulster H.B.S. was niets verdwenen. Wel bleken de kastjes op ruwe wijze te zijn open gebroken. en wethouders van Sneek het volste recht om geen ontheffing voor alkoholhoudende dranken te verlenen aan de heer Jarich Akkerman uit Drachten, direkteur van Chapino bv. Akkerman had de Viking-bar aan de Kruizebroederstraat in Sneek gekocht van de heer Claus Flack I uit Lemmer, die we) een ontheffing had I omdat hij enkele weken voor de nieuwe drankverordening in werking trad zijn bar- dancing reeds had geopend. néér'ïan"een korf geding, dat de' heer sing van hét kollege in Sneek. De afhande- Akkerman bij de president van c. 1- 7 warder rechtbank, mr. W van den Berg, den vergen. (Een kommentaartje had aangespannen tegen het kollege van Sneek. De verordening van Champino bv dat zo fraai heet, op „persoonlijke titel” naar toe gegaan aanwezigen scheen, althans uit de kommentaren op te maken, te vertegenwoordigen. dat een zaak die hen zo na aan het hart ligt, meer reakties zou uitlokken. het leek maar enkelen die er, zoals Wel, reakties waren er in het Mienskipshüs waren. Het merendeel der if over. Duidelijk geïnspireerd op het een buurtvereniging diskussiestuk dat enige tijd geleden in het plaatselijke maandblad het „Kypmantsje” was afgedrukt. Wat dat betreft hadden de Uiteindelijk ging het weer toe op de be- dame en de mannen achter de grote tafel het kende dorpsbelangavond (met alle respekt niet moeilijk. De meeste antwoorden <va- overigens voor deze organisaties) waarop ren wel te destilleren uit de adviezen van een bankje, een lantaarnpaal en.de honde- de Provinciale Verkeers Advies ommis- poep aan de orde komen. In dit geval was sie, die de knelpunten had bekeken en tellingen had laten uitvoeren op Ylostins- laan. Eegracht en Galamagracht. irige week liever thuis toen in het Mienskipshüs de bevolking ...S v 11 •-.ZU ft

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1