Pleister op subsidie aan watersporters „oud zeer” Sneek (b en w) voelt niets voor „Komité ta bihald” UB iüW l-fruL Officieel Orgaan en van Sneek bezig met formeren van Kontakt kommissie industrie de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 11 i I i ^8 - :'.vf Hei Sneeker Nieuwsblad is een en de gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de SJLEKERHKQERIER SCHIET KLUB DUEL OPENT EIGEN HOME SOW® SM 3 0» Tja, wat S (t l ó- if trommelvlies voor de gemeente, dat niet-ambtelijke wereld. DONDERDAG 14 APRIL 1977 132ste JAARGANG No. 30 - een plan opgesteld, dat binnenkort niet De Noorderhoek zal worden doorgenomen. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o 7?' am van verbetering van de woonomgeving, wel ke direkt verband houdt met de renovatie, acht het kollege in principe wel mogelijk. Daarop vooruitlopend is voor verbetering gedeputeerde van de tuinen en paden bij de 123 woningen en t om nu -1 aan aannemings- en handelmaat schappij Grebe bv te Sneek voor 54.300. -i--aan de raa(j en w rapport uit van de vorde- een modus moet vinden voor het administratieve be- OPTIMALE SERVICE In de dus van verschillende kanten onder- openingstijden volgens het voorstel: steunde wens van het Sneekweek Comité werd als voorname reden aangevoerd: „dat Sneek zich als watersport stad-bewust moet zijn van een optimale service te bieden waarvan een Na de opknapbeurt die het kerk in Ysbrechtum heeft ondergaan, heeft men nu hét hekwerk afgevoerd om het een grondige beurt te geven. Dat gebeurde gisteren en medewerkers van smederij Brunia uit Exmorra klaarden het karwei. In een busje van het bedrijf werden de hekken overgebracht naar Exmorra. Hier zal men trachten het hek te repareren of te vernieuwen. Wat betreft het voorste gedeelte, dat aan de Epemawei, zal dat wel op het laatste uitdraaien. Het materiaal is dermate slecht, vertelde men in Exmorra, dat er aan repareren haast niet te denken valt. Voor het hekwerk achter de kerk heeft men nog enige hoop. Overigens is men blij dat er nu weer wat geld beschikbaar is. Al drie jaar liggen in het bedrijf de gietijzeren palen klaar om aangebracht te worden. Na het maken wordt het ijzerwerk gezandstraald om ze weer verscheidene jaren mee te kunnen laten gaan. (Foto Studio Ger Dijs). heer van het gemeentelijke woningbezit. Die administratie is erg verbrokkeld. De werkgroep meent, dat het nodig is de administratie op één punt te konsentreren waardoor één administrateur voor de gang van zaken verantwoordelijk wordt. Ge werkt wordt in de richting van het onder brengen van de administratie bij gemeen tewerken. De huurinning wil men om praktische reden bij de centrale boekhou ding van gemeentebedrijven laten blijven. openingstijden voor de Sneker bruggen de maanden zou beperken en i j-maanden de bedieningstijden wat zou in krimpen, kan dat allemaal gebeuren zon der ekstra brugwachters aan te stellen. Volgende maand zal in Woudsend het kompleks „De Rakken" worden geopend. Hoe een en ander zal plaatsvinden, is nog niet bekend, maar dat het op een originele manier gaat, staat wel vast. Een en ander wordt „georganiseerd” door de gemeente Wymbritseradeel en vertegenwoordigers van instellingen en verenigingen in het dorp. Zoals bekend werken die samen in de „Rekreatiestichting Woudsend”. Met dit projekt, waarin naast een jachthaven ook een karavanterrein is opgenomen, is een bedrag gemoeid geweest van bijna 1024 duizend gulden. Onlangs is het service-gebouw (op de achtergrond op de foto te zien) opgeleverd. Vorig jaar had men de haven en het karavanterrein al in eksploitatie genomen. Maar door allerlei oorzaken gebeurde dat nog niet zoals men zich dat voorstelde. Overigens is die miljoen gulden nog niet het eindbedrag, want er zullen nog een aantal kosten bij komen. De gemeente Wvmbritseradeel heeft zich garant gesteld voor de tekorten voor in ieder geval vijf jaar. Tot verhuur aan de stichting is overgegaan, omdat de gemeente, als gevolg van de subsidievoorwaarden van het rijk, voor een periode van tenminste 20 jaar eigenaresse van de voorzieningen moet blijven. De openingsdatum is vastgesteld op 7 met. (Foto Studio Ger Dijs). versoepeling van de openingstijden van de bruggen op zondag er één is Met die motivatie konden b en w het eens zijn en er is dan ook flink gedokterd om aan het verlangen tegemoet te komen zon der het aantal brugwachters te moeten vergroten; want dat zou op ernstige bezwa ren zijn gestuit. Gaat de gemeenteraad er komende dins- in de winter- dag mee akkoord dan worden de openings tijden op zondag deze zomer: mei 7.15-9.00 en 19.00-21.00 uur, van juni tot en met augustus 8.00-9.00, 12.00-14.00 en 18.00- 21.00 uur, september 7.15-9.00 en 18.00- 20.00 uur. Op zaterdag worden de van maart tot en met oktober: 6.00-8.15, 9.00- 12.00 en 13.00-17.15 uur. De avondtijden zijn in maart en april 18.15-20.00 uur. van de noodzaak de watersporttoerist mei tot en met september 18.15-21.00 uur en in oktober van 18.15-19.00 uur. moet je nou? „A 7 recht omhoog” wijst dit bord aan. Maar hoe? Zelfs langs het talud is het niet mogelijk. Vanaf het punt waar deze foto gemaakt werd, zal men moeten proberen eerst door de ruimte te klieven, zich dan met wagen en al over de „verschansing” van het viadukt slingeren om zo op de weg te komen. Goed beschouwd had de pijl naar rechts moeten wijzen. Maar iedereen begrijpt het zo ook wel. De foto is gemaakt bij Nij land. (Foto Studio Ger Dijs). Bruggen in Sneek op zondagmiddag open Door erg ver tegemoet te komen aan de verlangens om de bedieningstijden van de bruggen in Sneek - met name op zondag - te verruimen menen burgemeester en wethouders van Sneek een einde te kunnen maken aan wat de watersporters als een onredelijke toestand voelen. Struikelblok was met name, dat men in het seizoen op zondag na negen uur de stad niet meer uit kon: de bruggen bleven dicht tot zeven uur ’s avonds. Langslapers en kerkgangers zaten dus als het ware in de stad opgesloten. Dat euvel wordt nu opgelost doordat de bruggen ook bemand zullen worden van twaalf tot twee uur. Verder draait men op zondagavond een uur eerder. SNEEKER NIEUWSBLAD De schietsportvereniging Duel, onlangs een flinke financiële steun van provin ciale en gemeentelijke overheid ont vangend, opent vrijdag 29 april haar geheel nieuwe schietakkommodatie aan het Kleinzand te Sneek. 's Middags om vijf uur wordt het clubgebouw officieel in gebruik genomen, een handeling die door de burgemeester van Sneek. mr. B. van Haersma Buma. gepleegd zal wor den. Naast de sinds een paar jaar bestaande ambtelijke „werkgroep industriepromotion” wil de gemeente Sneek een „kontaktgroep industrie” in het leven roepen, die een bijdrage kan leveren aan een versteviging van de kontakten tussen het bedrijfsleven en de gemeentelijke overheid. Via zo’n kontaktgroep zou het gemeentebestuur de bij het bedrijfsleven sluimerende wensen en gedachten in een vroegtijdig stadium kunnen onderkennen en dan passende maatregelen nemen. De kontaktgroep industrie kan dus fungeren als breder klankbord. Op héar beurt kan de gemeente via de nieuwe kommissie het bedrijfsleven informeren over beleidsvoornemens, die de ontwikkeling van de gemeente raken. Zo zou in deze kontaktkommissie een gedachtenwisseling kunnen plaatsvinden over de door de gemeente ter onder steuning van het bedrijfsleven te ondernemen aktiviteiten, over gemeentelijke bestemmingsplannen, over het woon-, werk- en leefklimaat en over de mogelijk heden voor industriewerving. Gebleken is reeds, dat het departement Sneek van de Maatschappij van Nijverheid en Handel de instelling van de kontaktkommissie een nuttige zaak vindt. Het is de bedoeling, dat namens het departement vier leden in de kommissie zitting krijgen. Ook de direkteur van het gewestelijk arbeidsburo heeft zich bereid verklaard mee te doen. Gedacht wordt ook om twee raadsleden in de kontaktkommissie te benoemen. Nuttig acht men het verder, dat in de kontaktkommissie zitting krijgen: de burgemeester, de gemeentesekretaris, de direkteur van gemeentewerken en het hoofd van de afdeling financiën en ekonomische zaken. De ambtelijke werkgroep industriepromotion blijft gewoon bestaan. Dat is echter een ambtelijk bestuurlijk overleg orgaan - meer voor de inteme begeleiding. De nieuwe kontaktkommissie krijgt de vorm van een trommelvlies voor de gemeente, dat van impulsen voorzien kan worden vanuit de De zijn thans in de maanden mei tot en met augustus op zondag van 7.15-9.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Door het Sneekweek Comité is aan de gemeente verzocht daar van te maken: 8.00-9.00. 12.00-14.00 en 18.00-21.00 uur. Uit het voorstel tot wijzi ging van de „Verordening op de bediening van de bruggen in de gemeente Sneek” blijkt, dat burgemeester en wethouders wat die nieuwe tijden betreft mee wil gaan met de suggestie van het Sneekweek Comité, dat in zijn verlangen gesteund werd door de „Stichting Insteekhaven de Woud- vaart”, de Stichting ligplaatsen „Het Ei land” en de Stichting Sneek Promotion. Echter met één ristriktie, dat de nieuwe zondagstijden niet zullen gelden van mei tot en met augustus, maar van juni tot en met augustus. Vopr mei vindt het kollege de verruiming nog niet nodig. Daarbij baseert men zich op tellingen, die de afgelopen jaren bij de bruggen zijn ver richt. Wanneer men zich tot de voorgestel- Het is niet logisch, dat de gemeente Sneek Het krijgen van een bijdrage in de kosten ingaat op een verzoek van het „Provinciael Frysk Komité ta bihald fan gemeenten” om geldelijke ondersteuning, omdat de raad zich in grote trekken heeft kunnen vereni gen met de plannen van t staten om de gemeente Sneek, IJlst Wymbritseradeel samen te voegen. „Bihald fan gemeenten” had zich tot het PARKEERPLAATSEN gemeentebestuur gewend om subsidie tot een bedrag van vijf tot tien cent per inwoner om „tegenspel te leveren bij de plannen tot gemeentelijke herindeling”. Tegen de achtergrond van de visie van de raad vinden b en w het echter niet in de rede liggen op het verzoek in de te gaan. „In dit geval wordt niet voldaan aan het kriterium, dat met het verlenen van een subsidie het gemeentebelang moet zijn plaatsen aangelegd worden, plus^ gediend”. Aan de orde komt dinsdag ook een advies van b en w naar aanleiding van een gesprek met vertegenwoordigers van de wijkvereniging De Noorderhoek over de Het plan voor de aanleg van een parkeer terrein met zeventig parkeerplaatsen aan de Prins Hendrikkade is opgesteld. Er moeten echter nog twee panden in de Truffelsteeg gekocht worden, waaronder het hoekpand. Toch willen b en w alvast beginnen met de parkeerplaats aan te leg gen voor 58 auto’s. In een later stadium kunnen dan altijd nog de overige parkeer- een groenstrook langs de Truffelsteeg. Bij de parkeerplaats komt een parkeerautomaat. De aanbesteding voor de parkeerplaats aan de de Steenklip heeft intussen plaatsgehad, woonërvenkwestie. Van een komplete her- Voorgesteld wordt om nu het werk te inrichting van de bestrating in het kader gunnen van de verbetering van de 123 woningen kan voorlopig niets komen. Er is geen In een van de „mededelingei uitzicht op een bijdrage van het rijk in de 'brengen b en w r=>pp^r» aanleg van de kosten van een of meer ringen van de werkgroep, die woonerven. i....2— -L.'. x*

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1