Master Keulen erelid S.Z.C. aan Z.W.-Friesland achter eksperiment Sudergoa leefbaarheid dorpen „Woudvaart” bleek terecht „himmeljen” te slaan w rt h Mi Officieel Orgaan en van JW r de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST ilïliö mé Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huls in GAASTERLAND. SLOTEN a.o NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de SJLEKERHKOERIER en de Automobilist reed door na linksstaande lantaarn paal geknakt te hebben van - lOII® i J ■SgS OOI top”. van de leden van de jubileumkommissie, de heren aantal (vervolg zie pagina drie) te voor- de voor- achter. Wie Een ieder had veel lof voor dit initiatief en sprak vertrouwen in het verloop van de operatie uit. De vereniging blijkt een jong hart te hebben, ondanks de respektabele leeftijd, zo werd gesteld. zullen in het teken staan van het 75-jarig bestaan. Bovendien wil men een boottocht houden voor leden, waarbij gesteld is dat dan oud-leden die geen boot meer hebben mee zouden kunnen moeten varen. Binnen kort zal het reeds genoemde jubileumboek verschijnen. (Voor een verslag van de re ceptie zie elders in deze krant) MAANDAG 18 APRIL 1977 132ste JAARGANG No. 31 Om tot een keuze uit de negentien aanmel dingen te komen besloot men een ai Jubileum Sneeker Zeil Club vooral in teken vooruitzien Het was zaterdag himmeljen geblazen voor de leden van de Jachthaven Vereniging de Woudvaart en de Stichting Insteekhaven de Woudvaart. De besturen van beide genoem de organisaties hadden zich niet neergelegd bij het besluit van koördinator „Marre- krite” in Leeuwarden (het rekreatieschap van gemeenten in het waterland en de pro vincie Friesland) om dit jaar geen Himmel- dei te organiseren. Aan de glunderende gezichten den Ouden en B. AKroon, is te zien dat zij het vol‘fdlS heer Keulen (links op deze foto van S. bijzondere ledenvergadering. SNEEKER NIEUWSBLAD waarvoor twee dames verantwoordelijk waren. Bege leidt door een pianist brachten zij Friese liederen die op een of andere wijze te maken hebben met de watersport. De receptie werd geopend met het herstellen Aanleiding tot l cijfers werden getrokken. Het beeld voor met name de kleine dorpen was weinig rooskleurig. Terugloop van bevolkings aantal met als konsekwentie een aantasting van het voorzieningenpakket. De heer De Bruin maakte er een bijzonde re ledenvergadering van. Het enige punt wat hij op zijn agenda had geplaatst, was het voorstel om de heer Keulen, gezien zijn vele verdiensten voor de vereniging en voor het vele werk gedaan voor dit jubi leum (onder meer het samenstellen van een nog te verschijnen gedenkboek waarin Tijdens de inspraakprocedure rond de nota Wonen begon zich een soort bewustmakingsproces in gang te zetten. De deelnemers aan de inspraak vroegen zich af of er niet iets vanuit het dorp kon gaan afspelen. Gedeputeerde staten spraken zich in dezelfde richting uit. De jubileumkommissie had onderkend dat enkel sprekers niet de aandacht blijft Wim Posthuma (rechts) en Theo de Boer in hevig gevecht om de bal, een typerend beeld van de gis termiddag op het Leeuwarderweg Sportpark gespeelde stadsderby LSC-Black Boys. Aan inzet ont brak het beide ploegen nauwelijks, van goed voetbal was er echter weinig te genieten. Belangrijkste oorzaken hiervan waren wei dat LSC niet voldoende bij machte bleek te zijn technische kwaliteiten bot te vieren en het feit dat Black Boys aan mooi voetbal geen enkele boodschap had, aangezien het met effektief spel zich uit de degradatie- hoek wilde werken. Na afloop zei Black Boys-trainer Douwe de Jong zich er wel over verbaasd te hebben dat LSC, hoewel het zonder zorgen was, zich zo behoudend had opge steld. „Men speelde slechts met twee spitsen, Bos en Schuurmans; dat begreep ik niet helemaal. Bo vendien liet ook Zoethout zich he lemaal terugvallen. Toch geef ik toe dat we na rust een paar keer goed weg kwamen, al hadden wij in de eerste helft de betere kansen. Maar hoe het ook zij: we zijn binnen en daar ging het ons om”. Deze riep de leden van de jubileum kommissie voor het front van de uitver kochte zaal. Nadat hij ieder een ge schenk als blijk van waardering voor het vele werk had overhandigd, ver zocht hij de heer Keulen nog even te blijven staan. Het is wél nodig om de oevers een flinke schoonmaakbeurt te geven, was de Sneker konklusie en daarom trokken zaterdag morgen vele leden van „de Woudvaart” goed ingepakt en voorzien van dikke laar zen er op uit. Een deel van de Woudvaart en een gedeelte van de Witte en Zwarte i en nog vitaal bevolking geformuleerde wensen tegemoet te komen. De proefdorpen dienden zodanig te t er ook van een uitstralingseffekt gesproken kan worden. i Af. van eenszijn met de benoeming van de Studio Ger Dijs) tot erelid. Voorzitter U. de Bruin (rechts) feliciteert de heer Keulen met het besluit van de bijzondere ledenvergadering. Het dagelijks bestuur van het samenwerkingsorgaan Zuidwest Friesland staat achter de plannen van de welzijnsstichting Sudergoa om in een aantal dorpen een onderzoek in te stellen naar de leefbaarheid. Dit valt op te maken uit een voorstel aan het algemeen bestuur om medewerking aan Sudergoa te verlenen. Na toetsing aan een aantal kriteria besloot Sudergoa uit de negentien dorpen die zich voor een eksperiment hadden aangemeld er tien te kiezen, waaronder Gaastmeer, Hemelem, Sondel en 1 ims. t een en ander waren de PROEFDORPEN konklusie"die in het pamflet „Sudergoa in Sudergoa besloot om een aantal proefdor- pen te gaan onderzoeken, dorpen die „kansarm” zouden kunnen worden ge noemd. Bij het begrip leefbaarheid, want daar draait het om, wordt in eerste in stantie gedacht aan datgene wat door de bevolking van de betrokken dorpen als zodanig wordt aangegeven. een tijdsbestek van ongeveer viereneenhalf spoedig te beginnen. Het uur. Een an ander verliep zeer suksesvol, zowel wat de oogst die werd binnen gehaald als wat de belangstelling voor het gebeuren betreft. Dat was mede te danken aan de begeleiding van de deel nemers vanaf de verzorgingsschepen van de heren B. Poiesz en K. Nijboer. Vanuit zijn schip laafde de heer Poiesz, met assistentie van echtgenotes van be stuursleden de noeste werkers met kof fie, koeken, kaas, snert (er was genoeg voor een weeshuis) en niet te vergeten het hartversterkinkje waaraan op een koude morgen als die van zaterdag beslist wel behoefte bestond. Brekken werd onder handen genomen in. Overigens leek de dag niet al een overzicht van 75 jaar watersport in Sneek zal worden neergelegd) te benoe men tot erelid. Het donderende applaus liet er geen twijfel over bestaan dat de boeien, daarom werd het gesproken woord vergadering achter de voordracht van de regelmatig afgewisseld met zang, voorzitter stond. Het verleden bracht de vereniging op twee totaal verschillende wijzen tot uitdrukking, 's Middags legden vertegenwoordigers van bestuur en jubileumkommissie een krans op het graf van oud-voorzitter Gerrit Hof- stra. Tijdens de beide jubileumavonden trad het gezelschap van Willy Walden en Piet Muyselaar op met de revue „Waar blijft de tijd”, een terugblik op veertig jaar suksessen op de bühne. HOOP De welzijnsstichting kwam tot de konklusie Er zal moeten worden nagegaan wal er dat er toch nog wel hoop is. Uit het binnen de beleidsmarges aan mogelijkheden verenigingsleven op verschillende dorpen en middelen aanwezig is om aan de door de kan worden opgemaakt dat men i w is. Het overheidsbeleid biedt evenwel te weinig mogelijkheden om op korte termijn worden gekozen dat uitkomst te bieden. 1 LOF Stond het verleden centraal tijdens de feestavonden, de sprekers op de recepttie van een oude SZC-traditie: het gezamenlij- keken meer naar de toekomst. Ongetwij- ke zingen van het clublied „de SZC in feld een gevolg van de bestuurlijke koers wijziging waartoe de SZC enige weken geleden besloot. Zoals bekend kent de Met deze receptie en de beide feestavonden vereniging nu een aantal onderafdelingen is nog geen eind gekomen aan de met elk een eigen leider, die weer deel jubileumfestiviteiten. De zomerwedstrijden uitmaakt van het algemeen bestuur. Via deze struktuur hoopt men de leden meer bij het verenigingswerk te betrekken. Bij een jubileum krijgt men te maken met drie dingen: bet verleden, het heden en de toekomst, aldus de voorzitter van de jubileumkommissie van de Sneeker Zeil Club, de heer B. F. Keulen, vrijdagmiddag tijdens de receptie die ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de vereniging in de foyer van het Kultureel Centrum Amicitia in Sneek werd gehouden. Het verleden omvatte het gedenken, het heden, het feest zelf en de toekomst kwam meerdere malen ter sprake tijdens de receptie die door een groot aantal prominenten uit de zeilwereld werd bijgewoond. Zo spraken de voorzitters van het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond en zijn kollega van de Noord Nederlandse Watersport Bond. Namens de „burgerlijke” autoriteiten kwam de burgemeester van Sneek aan het woord. Van de zijde van de provincie Friesland drukte gedeputeerde J. Mulder het bestuur de hand. Op de foto van Studio Ger Dijs een groot deel van de Himmelers bij de insteekhaven de Woudvaart. Onder hen de jongste (9 jaar) en de oudste deelnemers, de heer Weinreich, die beiden enorm veel werk verzetten. De foto werd gemaakt voor de afvaart 'naar de reiniging. Gistermiddag bleek de houten lantaarn paal op de hoek van het Schapendijkje bij de Klieuw een moeilijk te nemen obstakel voor de bestuurder van een donkere Opel Kaptein. Komende uit de richting van het bekende ontspanningsoord voor dorstigen ter plaatse reed hij op Tjalhuizum aan. Welke bestuurlijke beweging hij in zijn hoofd had, is de rijkspolitie groep Wymbritseradeel niet duidelijk, maar vast staat wel dat de man (of vrouw) een overbodige beweging heeft gemaakt en de houten paal (die voor hem of haar links van de weg stond), voor de helft heeft doen knakken. Auto met bestuurder vervolgden zonder een visitekaartje achter te laten huns weegs. De glassplinters van ruit bleven als stille getuigen het ongeval heeft zien gebeuren, of de wagen zonder voorruit heeft zien rijden, wordt verzocht kontakt op te nemen met het groepsbureau in Sneek, tel. 05150- 12060. Sudergoa kwam met het idee een „werk plaats voor dorpsvernieuwing’ op te rich ten. Er werd een handboek voor kleine dorpen opgesteld. Bovendien vond de op richting plaats van de Vereniging voor Kleine Dorpen. Men trekt uit een en ander de konklusie dat er sprake is van een klimaatsverbetering voor de kleine dorpen. „Het lijkt zaak om deze verbetering te benutten”, aldus het dagelijks bestuur van „Zuidwest Friesland.” HULDIGING Hoogtepunt tijdens de feestvond van vrijdagavond was de huldiging van één man en wie kon dat anders zijn dan ..master” B. F. Keulen. Hij mocht geen welkomstwoord spreken, maar zette wel een aantal zaken met betrekking tot 75 jaar SZC op een rijtje. Hij moést evenwel het „hartelijk welkom” over laten aan de voor zitter van de SZC. de heer U. de Bruin. t was namelijk de bedoeling dat de Himmelers met de sche pen van de gebroeders Spoelstra naar de gemeentereiniging zouden worden ge bracht. Motorpech noodzaakte tot het in schakelen van andere vaartuigen. Bij aan komst bij de reiniging (waar de kontainers op de zolderschuit werden geplaatst) bleek de motorstoring van het Spoelstra-schip opgeheven te zijn en kon de tocht en het werk een aanvang nemen. I v, T ÏÏJ.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1