s reaktie op nota Recreëren? IJ.V.C. beraadt zich intern over voorstel van gemeente rap Straks één Gaasterlandse if IJLST Brouwer over protesten tegen CAF: #41 s JI wrrlik F w SNEKER1<KQERIER Üi Brandjes en mishandeling KB VJ I Ie de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van I-J. Va ‘r... i I 1 Gesprek over Odulphusstraat op komst ■I V gisii va K ■1 L 4 1 i I [1 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o AA i BM w w| A AA> SHr™.t en <fe WMi i WW '-'A f Geparkeerde auto door kogel geraakt o Het Snooker NieumMad is een gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD f f MR SNEEKER NIEUWSBLAD Raadsleden hadden niet voorop moeten lopen (vervolg zie pagina 21) Aandacht was er uiteraard ook voor de «NtMNWtMM M il f I «WWWtMWWINtMMtMWW V l De kapstok waar de heer Brouwer zijn gramschap aan op hing was het ook for meel dichtgooien van de CAF-zaak: het intrekken van het raadsbesluit van novem ber 1976 waarbij het de CAF mogelijk zou Wel zal de belangenvereniging van de drie dorpen zich organiseren in de Ver eniging van Kleine Dorpen, die onlangs in Tijnje is opge/icht. Het had voor de leden de konsekwentie dat de kon- tributie met twee kartjes omhoog gaat, zijnde de afdracht aan de vereniging. Overigens toont het IJVC-bestuur zich niet zo gelukkig met het feit dat de raad reeds volgende week een principebe sluit moet nemen inzake de overgang van de v.v.IJVC van het huidige sport terrein naar het sportveldenkompleks in het bestemmingsplan De Rat. Want, zegt men, wij kunnen nu in die korte tussentijd niet zo gemakkelijk ons even tuele standpunt aan de verschillende partijen kenbaar maken. Na eerst de Ulster Voetbal Club een schrij- Verder is men bereid de kosten van het verplaatsen van de huidige lichtmast voor zijn rekening te nemen, zelfs wordt* het het plaatsen van een tweede lichtmast op de oefenhoek overwogen. De gemeente zegt verder toe dat IJVC rond het hoofdveld reklameborden mag plaatsen en dat de opbrengst daarvan ten goede moet komen aan de vereniging. Bovendien, aldus schrij ven b en w ondermeer in hun toelichting, wil de gemeente IJlst het restant van de schuld op de kleedbox - plus de alsdan verschuldigde rente - voor haar rekening nemen. DONDERDAG 21 APRIL 1977 132ste JAARGANG No. 32 NIET MOEILIJK Nu was het niet zo moeilijk om te raden I HERINDELING Een herindeling op zich wijst Dorpsbelang niet af. maar wel die volgens de plannen van Leeuwarden. Een herverkaveling in de Zuidwesthoek zou naar haar mening geba seerd moeten zijn op een vergroot Gaas- terland met als (natuurlijke) westgrens de Fluessen en de Morra. Men kwam tot een kompromis met betrekking tot het komité: wel meevergaderen, maar niet aansluiten. De sekretaris, de heer S. de Boer, nam afscheid van het bestuur. Aanvulling kwam in de vorm van de heer J. J. Mous, net als de vertrekkende man Bakhuister. Het sek- retariaat zal evenwel, zo ligt in de lijn der verwachting, worden opgenomen door Th. Yntema uit Rijs. Vertoond werd verder het Friese deel van de film „Een week rond het IJsselmeer”. Dat enkele raadsleden aan de protest- akties hadden meegedaan vond hij min der juist. „Wanneer men in de raad de slag heeft verloren moet men het protesteren aan anderen overlaten”, zo luidde zijn kommentaar. worden gemaakt een fabriek met een hoogste punt van 46 meter te bouwen aan de Houkesloot. Die klok zette de raad terug en voor het hele bestemmingsplan voor het industrieterrein Oppenhuizerweg Hoewel volgens zijn zeggen nakaarten weinig zin had en achteromkijken in de regel slechts een stijve nek oplevert, trok CDA -raadslid J. D. Brouwer dinsdagavond in de raad van Sneek toch even van leer tegen „enkele kollege-raadsleden, die in woord en geschrift voorop hebben gelopen bij de protestakties tegen de CAF”. Zoiets gaf volgens Brouwer geen pas. De zich aangesproken voelende kollegq-raadsledèn lieten dat niet op zich zitten. Zij vonden, dat een raadslid als ieder ander burger het recht heeft te protesteren wanneer, waar en tegen wat hij wil. Tenslotte stipuleerde de heer Brouwer nog even, dat hij het jammer vindt, dat het „met de CAF is misgelopen”. Hij hoopte, dat het andere kandidaten voor nieuwe vestigingen niet zou afschrikken. En ver der: „Het kollege heeft zijn best gedaan en verdient ondanks het niet-slagen een kom- pliment voor de manier waarop men de zaak heeft behandeld.” ven. met daarin verschillende voorstellen, te hebben toegestuurd, vragen burgemees ter en wethouders nu aan de raad een principebesluit te nemen. Voorgesteld wordt ondermeer dat het sportveldenkom pleks, de sportzaal en de kantine zullen worden beheerd door een van gemeente wege aan te stellen beheerder en dat de huur van de velden tien gulden per uur bedraagt, hierbij is trouwens het gebruik van de kleedakkommodatie inbegrepen. Op dit moment beschikt IJVC over een eigen terrein en geniet het inkomsten via een in het clubgebouw, Het Praethüs, ge maakte omzet. Derhalve wil de gemeente IJVC het eerste jaar een subsidie verlenen van 12.000,-, een bedrag dat jaarlijks herzien zal worden aan de hand van over gelegde rekeningen van de voorgaande jaren. Er zal in Gaasterland geprobeerd worden om ter zijner tijd met één reaktie te komen op de binnenkort verschijnende nota „Recreatie”, onderdeel van het voorwerk voor het struktuurplan Friesland. Dit werd dinsdagavond meegedeeld tijdens de jaarvergadering van de vereniging van Dorpsbelang Bakhuizen, Mirns en Rijs. Men is namelijk van mening dat het beter is een gezamenlijk standpunt uit te brengen in plaats van een aantal afzonderlijke. Er zal dan meer naar wat de Gaasterlandse bevolking te zeggen heeft, worden geluisterd, vindt men in Bakhuizen. J. D. BROUWER (CDA) - vooroplopen niet goed wie Brouwer met de „kollega-raadsleden” bedoelde. Namens de tweemansfraktie van Progressief Sneek en de heer H. Postma van de FNP (wegens ziekte niet ter verga dering) waren er immers bezwaarschriften naar de Kroon gegaan. Bovendien had de heer B. Holtrop van PS zich met name middels ingezonden stukken in de pers nogal met de materie bezig gehouden. dorpszaken. In de vergaderzaal van het Balkster Parochiehuis deelde voorzitter E. K. J. Meursing mee dat aan de gemeente een advies is uitgebracht over de verlich ting in Rijs. Naar de mening van het bestuur verdient het gedeelte Rijs vanaf hotel Gaasterland naar Oudemirdum en het zogeheten Riister Smit lantaarnpalen, aangezien het hier om woonstreken gaat, waar nog geen voorzieningen zijn ge troffen. Betreffende Bakhuizen kon bekend wor den gemaakt dat binnen afzienbare tijd een gesprek zal worden gehouden met de bewoners van de Odulphusstraat. waarin de verbetering van de straat en de plannen hiervoor aan de orde zullen komen. Dorps belang heeft dat bij de gemeente voorge steld en de Gaasterlandse vroede vaderen voelden veel voor dit idee. Mocht IJVC vanavond in een bijzondere ledenvergadering tot de konklusie komen dat het voorstel van b en w, zoals dat volgende week dinsdag aan de Ulster raad zal worden voorgelegd, nog zo slecht niet is, dan zal, zo werd ons desgevraagd meege deeld, het ruim twee jaar geleden bij de Kroon aangetekende beroep inzake het bestemmingsplan „Nijezijl” ingetrokken worden. En alleen in voomoemd geval, ongeacht dus het besluit van de Ulster gemeenteraadsleden. 1 'Ay, De achttienjarige Sneker P.P. zal voor de officier van justitie in Leeuwarden worden geleid omdat hij in de nacht van zaterdag op zondag brand heeft gesticht in de wo ning van mevrouw J. de Ruiter-Hosperaan de Berkenlaan J6 in Sneek. De schade die in de woning ontstond wordt geschat op zevenduizend gulden. Gistermiddag ontstond er in Lankhorst Touwfabriek in Sneek een brandje nadat een van de machines warm was gelopen. De bedrijfsbrandweer bewees zijn paraat heid door het vuur vrij snel te blussen. De betreffende machine moest voorlopig bui ten werking gesteld worden. De politie in Sneek heeft proces-verbaai opgemaakt tegen de 21-jarige H.V. (aan boord in Sneek). die zaterdagavond de 15-jarige scholier Jelle Reen op het Marti- niplein heeft mishandeld. De provinciale zaken hieldende vergadering nogal even bezig. Bijvoorbeeld de herinde ling. Moeten we ons aansluiten bij het „Komité ta bihald fan de gemeenten" of niet? Het lag nogal gekompliceerd. Ener zijds vond men dat het komité zich te negatief opstelde, anderzijds wilde men toch solidair blijven met de andere dorpen en gemeenten. II geldt nu weer een maksimum bouw hoogte van dertig meter. Op zich bleek dat ook voor de heer Brou wer geen punt. Als ieder ander be schouwde hij het als een formaliteit. Wat hij plotsklap even kwijt moest - persoonlijk of namens de CDA-fraktie, dat werd niet helemaal duidelijk: „Dat veel mensen na dat raadsbesluit van 16 november van het recht gebruik hebben gemaakt om tegen de hoogbouw van de CAF te protesteren.” De wijze waaróp dat was gebeurd kon Brou wer niet erg bewonderen. Daar moest ieder het zijne maar van denken. „leder op zijn eigen en metelkaar hebt u allemaal een stuk werk gedaan in de organi satie voor zelfbescherming in uw bedrijf. Zoiets is van grote betekenis, hoewel het meestal „geluidloos” verloopt en voor de buitenwacht onzichtbaar blijft. Daarom is het goed, dat dit vrijwilligerswerk af en toe even in de openbaarheid komt. Dat geeft mij bij deze medaille-uitreiking even de gelegen heid mijn dank en waardering uit te spreken en de wens te uiten dat u enthousiast door zult gaan en anderen zult animeren uw voorbeeld te volgen”. Dat zei gistermiddag burgemeester mr. B. van Haersma Buma in de grote raadzaal van het gemeentehuis in Sneek waar hij twaalf employés van het Snekerpostkantoor de „vrijwilligersmedaille bedrijfszelfbeschermingsorganisatie met oor konde” overhandigde, óf een jaarteken ver strekte. Na de plechtigheid zette Studio Ger Dijs de PTT-ers op de plaat. Op de achterste rij van rechts naar links de heren: Hendrik Kok (tien jaar bij de bedrijfsbescherming), Berend Wicher Mintjes (twintig jaar). Bau- ke Batstra (twintig), Gat ze Huil inga (twin tig), Margines Flap (vijftien), Johannes Theodorus Tippersma (tien) en de direkteur van het postkantoor in Sneek, de heer J. B. Modderman. Zittend van rechts naar links de heren: Johannes de Jong (vijftien), Ca- tharinus van der Meer (twintig), Meije de Boer (vijftien), Jan Jacob Nauta (tien), Gerardus Wibertus Visser (vijftien) en ad- junkt-direkteur Sijtze Talsma, die de twintig jaar volmaakte. A 'HCAg WA III In de nacht van zondag op maandag is een op de Galamagracht in IJlst geparkeerd staande Citroen 2CV getroffen door een. kogel, ’s Morgens ontdekte de eigenaar dat de kogel zich via de rechterachterdeur. de voorbank en de linkervoordeur een weg naar buiten had gebaand. Dit wettigt het vermoeden dat de kogel is afgevuurd vanaf de Eegracht. De schade bedraagt aanzien lijk meer dan duizend gulden. De pa- troonhuls is teruggevonden. De rijkspolitie groep Wymbritseradeel heeft de zaak in onderzoek. Gistermiddag kon Henk Haak in de tuin van zijn woning aan de Horseweg een levensboom in ontvangst nemen. De man die het natuurprodukt overreikte was de voorzitter van de Stichting Sociaal Cultureel Werk Sneek. de heer J. Baarda. Aanleiding was het feit dat de heer Haak na tien jaar in het bestuur zitting te hebben gehad, onder meer als de financiële expert, nu de sleutel van de geldkist over heeft gedragen. Uit dank dus deze „levensboom” en een warme handdruk van zijn ex-medebestuursleden. Een medewerker van Foto Studio Ger Dijs volgde de gebeurtenis en drukte op het juiste morpent af.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1