Brommer jeugd maakt SLOTEN onveilig Meerderheid raad beslist bij amendement: Tj. DE JONG: hard, hard en nog ’ns hard optreden nodig IJLST sneke^(kqerier In Gaasterland gaat men nu gezamenlijk inspreken Hi o 1 g* ff van Tweede rijbaan Rijksweg 43 iSfe de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en -Ui/: Bekendmaking kandidatenlijsten verkiezingen Tweede Kamer Samenwerkingsorgaan dorpen koördineert en de Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 9^ O WH -dÜSW «l Og .X O? SNEEKER NIEUWSBLAD I Nieuwe Koninginnebrug weer draaibaar en tien meter breed TJ. DEJONG - men overdrijft dit - het illustere groepje ook over een auto. Namen noemde de heer De Jong niet. Aan iedere oprechte Slotenaar waren die wel bekend. Met harde hand gezag en orde handhaven, dat was het motto waaronder Tj. de Jong (Gemeentebelangen) maandagavond in de raad van leer trok tegen het optreden van een en de twee CDA wethouders mevr. Une- ma, Berg, mevr. De Graaff en De Vries en de „gewone” raadsleden Tuinstra, Dijkstra en Van Oosten (alle drie PvdA), de CDA- er Brouwer en Meijer van de CPN. stukken opnieuw van kommentaar en stu ren ze dan weer terug naar de eindrappor- teur, die het in het samenwerkingsorgaan laat behandelen voor de definitieve tekst. WOENSDAG 18 ME11977 132ste JAARGANG No. 40 J. YTSMA (CDA) - kansrijk amendement - Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-hul» In GAASTERLAND, SLOTEN e.o UITGEKAUWD Omdat de kwestie-Koninginnebrug in het verleden al vele malen was door- en uitge kauwd. bleek de raad met goede voornemens bezield. Men zou het kort houden. Naarmate het debat vorderde liepen de zaken echter sprankelend uil de hand (vervolg zie pagina 13) Het is niet de eerste keer dat deze methode wordt gevolgd, in de praktijk van het behandelen van de nota Wonen heeft zij in Balk haar nut reeds bewezen. Bovendien, en dat wordt ook als een voordeel gezien, werken de verschillende groepen nu op vrijwel dezelfde 'manier. Gevaar voor een zijdigheid of beïnvloeding door de rappor teurs hoeft men niet te vrezen, omdat er ook anderen bij betrokken zijn. naar de blikskaters”. „Hier moet hard, hard en nog eens hard tegen opgetreden worden". Het zijn echt niet de toeristen die het doen, verzekerde hij nog eens nadrukkelijk. Daar wordt vaak op gekankerd, maar nu blijkt het tegendeel wel. Hij kon alleen maar konstateren dat het om een „heel komplot” gaat. De ene brommer is nog niet door de politie uit het verkeer genomen, of de volgende staat al weer te razen. (En als onverwacht bewijs voor zo’n stelling, jankte buiten weer de krachtbron van zijn fiets met hulpstukken). De raadsleden waren het met hun voorzit ter een? dat er in de eerste plaats een mentaliteitsverandering bij de ouders op gang moet worden gebracht. Bij hen berust de direkte verantwoordelijkheid voor de lieve jeugd. We moeten de ouders bewust maken van hun verantwoordelijkheden. Misschien zou het zinvol zijn dat de jeugd, die bij deze lawaaimakende aktiviteiten betrokken is, op het stadhuis wordt uitge nodigd om daar nog eens nadrukkelijk op het foute van hun handelwijze te worden gewezen. Bovendien, aldus mevrouw A. Media april is in de Treemter een bespreking gehouden over dit onder werp. Daarbij waren vijf van de zeven verenigingen (die in totaal acht van de tien dorpen omvatten) aanwezig. Besloten werd toen om ’n samenwerkings orgaan in te stellen die de inspraak over Rekreëren koördineert. Twee vertegen woordigers van elke vereniging maken daar deel van uit. De nota verdeelt men in porties. De rapporteur van het samenwer kingsorgaan zal op onderdelen kommen taar geven. Deel voor deel wordt een en ander doorgezonden naar de rapporteurs van de verschillende verenigingen. gevaarlijk, zowel voor de ouderen als voor de jeugd. „It wurdt folie erger. En dat wylst Sleat in paradysk is yn 'e winter". ASSISTENTIE reaktie Die kontaktpersoon zal binnen zijn vereni ging „assistentie” krijgen van een aantal anderen die in de rekreatie geïnteresseerd PvdA-er J. Bouwsma haakte daar onmid dellijk op in. De politie moet maar wat meer toezicht gaan uitoefenen, meende hij. En dan kan er meteen op het Bolwerk bij de jachthaven ingegrepen worden, want daar spant de lieve jeugd steeds touwen tussen de tamme kastanjebomen „waar een olifant aan kan slingeren”. Het kon het eind van deze voor Sloten karakteristieke flora wel eens betekenen, vond hij. Men raakte er in Gaasterland van over tuigd dat het beter zou zijn om met zijn allen iets naar voren te brengen bij de provincie. Daar wordt waarschijnlijk beter naar geluisterd en maakt het meer indruk dan dat opmerkingen uit ieder dorp afzon derlijk worden ingestuurd, aldus de moti vatie van de initiatiefnemer. Al in maart benaderde de heer Jonges de verschillende besturen van plaatselijk be lang. Als rapporteur van de werkgroep Balk voor de nota Wonen was hij in het verleden nauw bij de inspraak betrokken. Tijdens de procedure van de nota Werken maakte hij deel uit van de groep van negen Friezen die op verzoek van de samenwer kende welzijnsstichtingen en vereniging it Libbende dorp een reaktie gaf en tevens meewerkte aan het eindrapport van negental. De verenigingen van plaatselijk belang in Gaasterland gaan gezamenlijk een geven op de nota Rekreëren. die zoals bekend vorige week in de openbaarheid is gekomen. Slechts één vereniging heeft zich zijn. Gezamenlijk voorzien zij de deel- nog niet achter het initiatief van de Balk- ster J. Jonges geschaard en dat is de organisatie van Nijemirdum. De overigen doen allemaal mee. Zoals bekend heeft Nijemirdum nog geen besluit genomen. HELL ANGELS Toen mocht dus De Jong losbranden. In grote steden heb je „Heli Angels”, sprak de Sloter schilder zeer Nederlands uit, maar in ons stadje lijkt die plaag ook de kop op te steken. In het rustige centrum laten ze Bovendien moet de Heilige Hermandad in deze verlichte moderne tijd met een zekere aantal Sloter jongelieden. Daarnaast spaarde hij ook de politie niet, die zijns inziens veel terughoudendheid optreden. In het verleden sterker kan optreden. Het vuurtje werd eigenlijk aangestoken door zijn CDA-kollega J. kon de politie iemand die de handen niet aan Th. de Vreeze, die het gedrag laakte van een groepje jeugdigen, die zondag het verkeer noodzaakte bij wijze van spreken via het hotel de Zevenwolden de Dubbelstraat „in te karamboleren”. Bij de komende verkiezingen voor de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zullen dit jaar in de gemeenten Sneek, Wymbritseradeel en IJlst geen lijsten met de namen van de kandidaten meer huis aan huis worden verspreid. De lijsten met de namen van de kandidaten zijn in een gezamenlijke open bare bekendmaking van bovengenoemde gemeenten elders in deze cou rant opgenomen. De aandacht wordt er op gevestigd dat deze lijsten - in verband met de beschikbare ruimte - onder elkaar zijn geplaatst, (lijst 2 on derlijst 1 enz.) Op de op 25 mei a.s. te gebruiken stembiljetten zijn de lijsten in volgor de van de nummers naast elkaar afgedrukt. het stuur hield, wel eens van dit onmisbare fietsattribuut beroven en hem zo een rondje laten rijden. Op die manier kwam de deli- kwent dan wel tot betere inzichten, maar tegenwoordig is dat er niet meer bij. Het zou de nijvere vertegenwoordiger van de sterke arm direkt op een klacht van de ouders komen te staan. Er zijn twee eindrapporteurs aangewezen: de heren B. J. Eppenga en J. Jonges. beiden uit Balk. Ter dekking van de onkosten betaalt elke deelnemende vereniging een bepaald bedrag. Aangezien de kosten die met de inspraakprocedure anneks zijn door de pro vincie worden gedragen, zullen de verenigin- dit gen het voorgeschoten bedrag ter zijner tijd terug ontvangen. Bakhuizen. Rijs en Mirns wordt vertegen woordigd door de heren Th. F. M. Yntema en J. Mous (respektievelijk uit Rijs en Bakhuizen). Balk heeft afgevaardigd de heren E. Dijkstra en M. de Boer. Voor Harich/Ruigahuizen hebben zitting geno men mevrouw A. Landman-Schiltstra en de heer A. Gersjes. Oudemirdum heeft de heren G. J. Oostendorp en S. Twijnstra afgevaardigd. Uit Sondel komen mevrouw G. Rienstra-Douma en de heer Joh. Veld man, terwijl Wijckel als belangbehartigers mevrouw M. M. Vroomans-van der Meu- len en de heer J. Faber heeft uitgekozen. 1 C1 uitzondering van de CPN-er Meijer amendement, dat de heer Ytsma (CDA) na Remden de kleine frakties vóór een draai- urenlang praten lanceerde; in de weten rug. Tweederde van het CDA steunde het schap dat het een uitstekende kans had om VERLICHTE TIJD een brommer loeien en sinds kort beschikt Burgemeester H. A. van Zwieten had hem namelijk net uitgelegd dat er al enkele Swart-Spoelstra (CDA), is het bijzonder malen een bromfiets in beslag genomen 1 J was. maar dat de volgende dag een nieuw vehikel weer de historische wallen van Sloten teisterde. En probeer daar dan maar Sinds kort hebben de vindingrijke eens iets tegen te doen. Hij wees er boven hobbyisten een nieuw spelletje ontdekt: dien op dat de laatste tijd het stadje met de brommer bij de „berg” neer politioneel door allerlei oorzaken in de denderen. „De berg gaat stadichaan ook verdrukking heeft gezeten. Op zaterdag 28 mei „vangt” het visseizoen weer aan. Gedurende de eerste vier dagen is het nog toegestaan te hengelen met de ouwe visvergunning van '76-’77, maar daarna zal men toch echt de nieuwe bij de hand moeten hebben, wil men tenminste niet bij kontrole door dienaren van de Heilige Hermandad een dikke douw krijgen. De vijf a zeshonderd amateurvissers die gisteravond in café Leeuwen te Sneek een visvergunning kwamen halen, zullen daarmee geen last krijgen. De bij de hengelsportvereniging De Vriendschap aangesloten leden die dinsdagavond verstek moesten laten gaan, kunnen echter volgende week dinsdag - zelfde tijd, zelfde golflengte - een tweede gooi wagen. Het bestuur van de zustervereniging De Baars doet de vergunning toekomen door deze persoonlijk te bezorgen bij de leden. te worden aangenomen. Het twaalftal voorstemmers werd gekompleteerd door één man van de PvdA-fraktie, waarvan de rest (vijf man) tegen de draaibrug stemden en waarschijnlijk het voorstel van b. en w. hadden willen steunen, als dat in stemming zou zijn gebracht. Man en paard: voor de draaibrug waren de heren Gerrits. Reinsma, Scholten. Faber. Ytsma en Knuvers van het CDA, Holtrop en De Boer van Progressief Sneek. Pheifer en Van der Scheer van de VVD, Postma van het FNP en Scheltema van de PvdA. De tegenstemmen kwamen van de PvdA De uitdrukking „het heeft heel wat voeten in de aarde" is hier treffend in beeld gebracht door de fotograaf van studio Ger Dijs. Ver hoefde hij er niet voor te reizen: de aanleg van de tweede rijbaan van rijksweg 43 leende er zich uitstekend voor. De plaat werd genomen met de lens in de richting Joure en het „standpunt van de fotograaf was vlak ten zuiden van het punt waar de stadsrond weg op de rijksweg uitmondt. P eksakt dezelfde plaats waar nu de Koninginnebrug ligt komt binnen afzienbare tijd t€" nieuwe draaibrug met een breedte van tien meter. Dat ei raakte afgelopen nacht de gemeenteraad van Sneek kwijt na enkele jaren harrewarrend broeden in een paar échte raadsvergaderingen en talrijke kommissiebijeenkomsten. Het besluit viel niet omdat ereen nu eindelijk tot dezelfde slotsom was gekomen, maar omdat het getal besliste. «aalt van de 21 leden van de vroedschap kozen namelijk deze bij amendement ("orgestelde oplossing; negen waren er tegen. Burgemeester en wethouders verdedigden (.01 e allerlaatste snik hun voorstel om de aftandse, vastgeroeste Koninginnedraai te ^r'angen door een vaste brug met een breedte van dertien meter. Omdat het amendement een meerderheid kreeg kwam dat kollegevoorstel niet eens in stemming. i. «s

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1