Elim tj okvol bij het afscheid direkteur Joh. van der Wal IJLST sneJ^RHKQERïer ®51 en van d O® de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan JÉ '••W- NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Geslaagd Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huls in GAASTERLAND, SLOTEN e.o en de Twee geldkistjes uit Sneker woning gestolen van een v’ .r SNEEKER NIEUWSBLAD c- Niet minder dan tienduizend rijwielsport- liefhebbers togen gistermorgen naar Bols- ward om daar te beginnen aan de 230 kilometer lange Elfstedentocht-op-de-fiets. Hoewel natuurlijk verschillende deelne mers - toen de man met de hamer langszij kwam - de brui eraan moesten geven, viel het aantal uitvallers dit keer behoorlijk mee. Het weer, niet te warm en een mis schien iets te harde wind, was daaraan uiteraard mede-debet. Uitrusten was het niet alleen bij de diverse kontrole-posten, maar ondermeer ook bij de Jeltesloot-brug, tussen Jutrijp-Hommerts en Woudsend, die regelmatig dicht (of open, hoe zit het ook weer?) ging voor de veelvuldig doorkomen de pleziervaart. DINSDAG 31 ME11977 132ste JAARGANG No. 43 te stellen, dat u op veel een gedrukt. Van der Wal heeft de wat meer in het vest - een tegemoet gaan. En over tijd, vest en goud Ook mede namens het sekretariepersoneel besloot de heer Sennema: Wij wensen de heer en mevrouw Van der Wal nog vele goede jaren toe. Ik hoop dat God jullie nog lang spaart voor elkaar en voor de kinde ren Gerard Schipper was gistermiddag in Oudemirdum een STEMPEL GEDRUKT „De ene gaat, de ander komt. Het gaat om „Je hebt een veelzijdige ervaring opge daan. Reeds toen je voor de eerste keer zeven jaar bij de Dienst gemeentewerken Wymbritseradeel kwam. Na een vijf-jarige periode in Westerbork werd je ruim 25 jaar direkteur bij onze dienst. Vanaf die tijd hebben we steeds kontakt gehad. Na mijn benoeming tot sekretaris in I957 werd die samenwerking nog intenser. Als adviseurs van b en w en de raad hebben wc dik twintig jaar samengewerkt. Ik kan zeggen op de meest prettige wijze". De heer Sennema meende, dat Van der Wal Wymbritseradeel door en door heeft leren kennen. Van een deel van de ge schiedenis - aldus meende het sekretarie personeel - weetje echter nog niet alles af. En dat aanloopje mondde uit in de aanbie ding van het boek „De Friese Palingaken" van Jan Zetzema. Burgemeester B. W. Cazemier van Wymbritseradeel noemde het gebeuren een „wisseling van de wacht", want er was tevens i GRAVURE Nadat de heer E. Wcsterhof namens het kantoorpersoneel een gravure had aan geboden. klom gemeentesekretaris G. Sennema achter het spreekgestoelte. Aan de Akademie voor Lichamelijke Opvoeding in Groningen slaagden voor de akte MO-P de Snekers: Joep Regeling, Margo van Oerle en Marjan Visser. Voor dag en dauw waren ze zaterdag weer uit de veren: de duizenden sportvissers mochten hun simmetje uitgooien. Dat gebeurde vaak in troebel water, achter het net en met als resultaat soms... bot. Maar alle gekheid op een stokje - de liefhebbers troffen het prima, het weer was alleen al een vroeg-opstaan waard en naar het in visserslatijn heette waren de vangsten nog zo gek niet. Studio Ger Dijs - waar men ook een „tic" heeft van deze liefhebbertij - trok er ook op uit om te proberen een (snoek)baars te verschalken. Tussen de bedrijven door maakte men echter een mooi visplaatje aan de Geeuw: dukdalven van de nieuwe brug op de voorgrond, vissers langs de oever, links boven een stukje van de afrastering van de rioolwaterzuiveringsinstallatie en molen De Rat in IJlst. Nadat de kop van de rij sprekers er af was volgden nog velen het voorbeeld van de burgemeester, de nieuwe direkteur en de gemeente sekretaris. Woorden en een zil veren „berte-leppel" van het Nidig, een boekenbon van stedebouwkundig buro Bü- gel. namens de Vrienden van Westerbork een verrekijker, enz. enz. En na vele ehz.ovoortsen bedankte de heer Van der Wal namens vrouw en kinderen in een toespraak waarin hij cksakt te werk ging - ook nu weer - om geen cnKcl bouwsteentje voor het grote afscheidsfeest te vergeten. te oefenen beroep, deels ook omdat men in het privéleven maksimaai vrij wil zijn; want veel verantwoordelijkheid hebben en gelegenheid kennis te maken met de dragen betekent veel aanslag op het parti- opvolger van de heer Van der Wal (ing.), kuliere leven. de heer E. Westerhof (ing.), die uit de „eigen” dienst van direkteur Van der Wal is voortgekomen. En dat gebeurt dan in een ingewikkelde tijd waarin de mensen onzekerder worden Men heeft ook gauwer twee funktionarissen. De een droeg verant- de neiging hel vingertje beschuldigend en vermanend uit te steken. Bij dit alles duidelijk op de schouders gesproken. De gemeente heeft voor u als afscheidskado een gouden zakhorloge". Dat was dan het eerste in de rij van de vele geschenken en bloemen die daarna nog werden aangeboden. Veel, te veel om op te noemen. De burgemeester attendeerde er ook nog ,even op. dat Van der Wal donderdag 65 jaar was geworden - en dus een mijlpaal bereikte van een nieuw rijk en op enkele andere aspekten anders te vervullen leven. De burgemeester tekende de scheidende direkteur als een man, die altijd scherp en duidelijk in zijn opstelling was. Hij wist waarover hij sprak en rapporteerde. Als bestuurder wilde hij Van der Wal verge ving vragen voor het feit, dat „wij soms tegen uw adviezen in besloten. Dat moest zijn geroepen het steeds moeilijker, aldus te stellen, dat u op veel een stempel hebt goed! Mogelijk zal de heer Van der Wal - de heer Cazemier. Dat heeft dan weer tot gedrukt, kan der Wal heeft de verant- wat meer in het vest - een gouden tijd gevolg, dat minder mensen bereid zijn woordelijkheden niet onder de armen weg- verantwoordelijkheid te dragen, deels om- gestopt, maar ze - ■‘•—-n-- dat het zich niet meer verdraagt met het uit genomen aldus burgemeester C azemier. woordelijkheid. De ander gaat het dragen. Van der Wal was 26 jaar direkteur van hebben zij die tot verantwoordelijkheid gemeentewerken Wymbritseradeel. Ik durf w°| eens. maar toch waren de adviezen gelukkig man. In de na-dagen van zijn amateur-wielerkarrière legde de 35-jarige Drent vlotjes beslag op de eindzege in de strijd om het provinciaal kampioenschap voor Friesland, Groningen en Drenthe. Hij versloeg in een felle eindspring zijn provincie-genoot Gerry Broke Iman, die op zijn beurt de Friese kampioen Ane Koster achter zich liet. Tiemen Zij/stra was de eerst-aankomende Groninger. Naast deze 100 km-rit, vonden „op 't Klif’ in diverse andere kategorièn kampioenschappen plaats. Waaronder die voor nieuwelingen, welke voor de Sneker Jan Bijl een heel plezierig verloop had. Wat deze vijftienjarige renner dan precies óverkwam, kan men elders in deze editie gewaar worden. Studio Ger Dijs vereeuwigde de start van de amateurs. I Twee geldkistjes met papieren en zilveren I guldens en rijksdaalders, plus een in de I Tamers hangende Friese stoeltjesklok, wer- I den Tweede Pinksterdag ontvreemd uit de I woning van de familie F. van der Sluis aan I le Goeman Borgesiuslaan te Sneek. Oe inbreker is vermoedelijk door een uit- I zetraam naar binnen gekomen toen de bewoners niet thuis waren. Onder de zilve ren rijksdaalders waren er vier met de I beeltenis van koning Willem de Derde. Het was maar goed, dat men de afscheidsreceptie van de heer Johannes van der Wal. vrijdag in twee delen had gesplitst. Bij het „in intieme kring" zat de zaal van dorpshuis Elim in Scharnegoutum al vol en l aanvangstijdstip van de „open" receptf al een afscheid dus van de direkteur van gemeentewerken P Een 55-jarige man uit Franeker (zekere *5 ‘s dezer dagen door twee Snekers ’•uitgekleed”. Na het bezoeken van een aantal bars maakten de 19-jarige P.J.L. en e '8-jange H.J. de oudere man ongeveer V1jfhonderd gulden afhandig. Dat was niet zo moeilijk want K. was min of meer '■srdoofd door alkohol en medicijnen. Voorde „gouden tijd”die komt overhandigde burgemeester B. W. Cazemier van Wymhrit- toen iedereen het zijne had gezegd en gegeven was hel seradeel de heer Joh. van der Wal een half uur overschreden... Een geweldig gouden zakhorloge. Rechts mevrouw Van van Wymbritseradeel. der Wal (Foto Studio Ger Dijs) 2 .in

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1