Gaesterlan mei Sleat en oars neat snekerXKQ^IêB Units helpen Wymbritseradeel voorlopig uit kamersprobleem Vorige maand besloot de raad van Wymbritseradeel om de verbouw van het gemeentehuis nog even in de ijskast te zetten. Dit in verband met de konse- kwenties die een mogelijke herindeling zal hebben op het ambtelijk apparaat. Aange zien de hele raad het er wel over eens was dat er toch iets moest gebeuren, heeft het kollege gezocht naar andere -tijdelijke- oplossingen. 91. Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL van en STALEN WAND VIEL IN SNEEK OP BOUWVAKKER Helers melk en frisdrank gepakt IJLST Zuidwesthoek in ’opstand’ akties Raad reserveert voor 10.000,00 l J 11 ig| Man uit Haulerwijk overleden Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis In GAASTERLAND, SLOTEN «4» en de Hei Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD i SNEEKER NIEUWSBLAD kan de Slotenaren tot troost zijn. „Us striid foar it forkrijen fan in rjrjocht- faerdige oplossing moat trochgean!” Aldus besloot de woordvoerder van de vier frak- ties in de gemeenteraad van Gaasterland, de heer M. de Boer, dinsdag zijn betoog over de onzalige herindelingsvoorstellen, althans zo worden ze in Gaasterland beschouwd. Zoals elders in deze krant kan worden gelezen, stelt het kollege van Sloten de raad voor om, werkend in de lijn van de gemeenten Wymbritseradeel en IJlst. maar gezamenlijk te proberen niet ten onder te gaan in een groter geheel. Een voorstel van die strekking moeten de Sloter raadsleden dinsdag gaan behandelen. kommissie die de herindeling op verzoek van gedeputeerde staten heeft voorbereid, staat daarmee volgens de heer De Boer in schril kontrast. Gistermorgen rond negen uur is bij een arbeidsongeval op een bouwplaats in het uitbreidingsplan De Zwette in Sneek de 48-jarige J. H. Kuperus uit Haulerwijk om het leven gekomen. Een stalen wand, die DONDERDAG 9 JUN11977 132ste JAARGANG No. 46 HOLLE FRASEN ”In alle toonaarden lezen wij dat bij het maken van de voorstellen rekening, volle dige rekening is gehouden met de reakties van de gemeentebesturen en de bevol king.” Ten aanzien van Gaasterland wordt echter volstaan met het plegen van holle frases en het vermelden van een uit het verband getrokken opmerking van het kol lege uit 1971 naar aanleiding van de ge- ’’Voorbij wordt gegaan aan alles wat door het gemeentebestuur na 1971 is toegezonden. Dat de enquête van 1974 niet eens wordt vermeld, het is onbe grijpelijk.” aldus de heer De Boer. "Het denken over Gaasterland is voor de werkgroep kennelijk opgehouden bij 1971.” Vanavond gaat in de Lemmerwegwijk-west om zeven uur vanaf Het Perk een trimloop over drie en acht kilometer van start. De wijkvereniging heeft hiertoe het initiatief genomen. Met het houden van een jeugdtoemooi sluit De Waterpoort zaterdag het korfbalseizoen af. De wedstrijden, waaraan deelgenomen wordt door DTG, Harich, Lege Geaen, L. en F. Marfügels, Spannum, Vitesse en van zelfsprekend De Waterpoort, beginnen op het Zuidersportpark te Sneek om één uur 's middags en zullen rond half vijf afgelopen zijn. Het toernooi is bedoeld voor junioren, adspiranten en pupillen. als mal gebruikt wordt voor het maken van muren, viel om en kwam op het slachtoffer terecht. Over het gewicht van deze wand lopen de meningen uiteen van 2,5 tot 4 ton. De heer Kuperus was op slag dood. Hij laat vrouw en twee kinderen (waarvan één ge trouwd) achter. ..MM Op de meest vreemde plaatsen zijn momenteel de vogelnestjes te vinden: in brievenbussen, onder motorkappen en tussen de spoorrails. Een lijster in IJlst kan er ook wat van. In de metaalafdeling van Nooitgedagt heeft het diertje in een bakje met boutjes het onderkomen voor haar jongen gebouwd. Zich niets aantrekkend van het lawaai der machines en van de klanken van Hilversum 3 zette het diertje in een halve dag haar nestje in elkaar. Voor de mensen van de afdeling luidde het een periode van uiterste zorg in. Voorkomen moest worden dat het prille gezinnetje te veel gestoord werd. Gezien de gezonde jongen op de foto van studio Ger Dijs is men daar prima in geslaagd De Sneker politie heeft deze week de 22-jarige P.W.S. aangehouden. Hij wordt ervan verdacht een fiets te hebben gesto len. Bovendien wordt hij beschuldigd van heling, onder meer van melk, koffiemelk en frisdrank. Dit in samenwerking met de 46-jarige J.R. In de nacht van dinsdag op woensdag werden de 4l-jarige J.F.F.W.M. en de 16-jarige L.L. gearresteerd. Hen wordt diefstal van verstralers (mistlampen) van auto’s ten laste gelegd. Hij nodigde de voorzitter van de raad, burgemeester H.L. Sixma baron van Heemstra uit het met de Gaasterlandse vlag gedrapeerde bord te onthullen. Het applaus wat op die handeling volgde, was wat aan de magere kant, maar de instem ming met wat op het bord stond des te groter. ’’Gaesterlan ien mei Sleat en oars neat!!!” Burgemeester H.A. van Zwieten en enkele vertegenwoordigers uit de Sloter raad zaten wat verloren op de publieke tribune. Met het wegnemen van de vlag, werd immers een volgende stap gezet op weg naar het loslaten van de zelfstandigheid van deze stad. NIET PESSIMISTISCH Hij voegde eran toe dat Sloten niet al te pessimistisch behoeft te zijn. Sloten zal namelijk als stad, als eenheid, als maat schappijtje niet opgeheven worden. En dat westvorming. De voetbalvereniging HJSC uit Jutrijp- Hommerts bestaat dertig jaar. Nu bovendien zowel het eerste- als het tweede elftal het kampioenschap behaalde (én promoveert) is er voldoende aanleiding een feestelijke bijeenkomst op touw te zetten. Dat gebeurt dan volgende week donderdagavond in het dorpshuis Oan ’t Far, tussen acht en tien uur. Het beste lijkt het b. en w., dat er dubbele units komen op of ter plaatse van de garage achter het gemeentehuis. Het ge volg is dat de afdeling Sociale Zaken en Financiën elk over zo’n 70 vierkante meter gaan beschikken. Volkshuisvesting kan dan verhuizen naar de commissiekamer en de ruimte die nu nog wordt ingenomen door sociale zaken. Het wordt met dit heen en weer schui ven van afdelingen mogelijk om de eerste afdeling uit te breiden met een sekretariskamer, zodat de type-afdeling en het archief wat meer in de vierkante meters komen te zitten. Een verant woorde oplossing voor het archief wordt hiermee evenwel niet bereikt. Voorlopig kan de concierge in het gemeen tehuis blijven wonen, aldus schrijven b. en w. de raad. Ervan uitgaande dat IJlst en Wymbritseradeel in de toekomst worden samengevoegd is het nodig om nu reeds wat aan het huisvestingsprobleem te doen, aangezien niet gewacht kan worden tot de samenvoeging een feit is. Men heeft bere kend dat wanneer bovenstaande plannen worden gerealiseerd, dus twee units wor den aangeschaft plus inrichting en boven dien in het gemeentehuis enige verbouwin gen plaatsvinden, een bedrag van 300.000 gulden op tafel moet worden gelegd. Een verantwoorde investering aldus het kolle ge, aangezien nog geruime tijd gebruik van het gebouw moet worden gemaakt, terwijl de units na verloop van tijd nog een restwaarde hebben. Voorgesteld wordt de raad (en die zal er op 16 juni over gaan praten) een krediet van drie ton te verlenenen en verder te werken aan een huisvesting ten behoeve van de kombinatie Wymbritseradeel-IJlst. Een werkgroep gaat hiervoor een begeleidings plan opstellen. Daarin kunnen zitting ne men de heren J. Bergsma, D. en M. Nauta enA. Tiemersma. Blijkbaar heeft de familie Bakker aan de Skatting te Heeg toch wel even verschrikt opgekeken van het krante- bericht dat er sinds kort zelfs planten- dieven bestaan. Weliswaar kon de man in de kraag geplukt worden, maar helemaal is men nog niet over tuigd, afgaande tenminste op de „plantaardige dakbedekking” van de Bakker’s. Een soort hangende tuin, zou men kunnen zeggen.... (foto Stu dio Ger Dijs) Immers er bleken een groot aantal zaken uit. Bijvoorbeeld een bevestiging van het ver trouwen dat er tussen de beide gemeenten bestaat. Bovendien sprak er de plezierige samenwerking uit. een wederkerige samen werking die op velerlei terreinen al tot goede resultaten hadden geleid. Hij wees erop dat uit het stuk naar voren kwam dat er ..een zekere paralleliteit bestaat in de gedachten die al eerder in de Gaasterland se raadzaal naar voren zijn gekomen”. Zes gemeenten uit de Zuidwesthoek van Friesland hebben met betrekking tot de herindeling besloten niet het hoofd in de schoot te leggen. Tot 22 juni zullen aktiviteiten ontplooid worden, die ten doel hebben de leden van provinciale staten van Friesland op hun hand te krijgen. Vorige week dinsdag en afgelopen maandag is er op het gemeentehuis van Gaasterland overleg gepleegd door raadsleden en wethouders van Gaasterland, Hindeloopen, Sloten, Workum, Wymbritseradeel en IJlst. Het heeft geresulteerd in een voorstel waarin samenvoeging van Gaasterland en Sloten en van Wymbritse radeel en IJlst wordt bepleit. Verder zou naar de gedachte van de niet- ambtelijke bestuurders Hemelumer Oldeferd moeten worden vergroot met indeloopen, Staveren en Workum. Deze groepen gemeenten, aldus is besloten, zullen gezamenlijk aktie gaan voeren, waarin zoveel mogelijk samen wordt gewerkt met verenigingen van plaatselijk belang. Daartoe was vorige week al een bespreking in het dorpshuis Oan it Far in Hommerts. Hier wamen vertegenwoordigers van de diverse dorpen en gemeenteraadsleden van Wymbritseradeel en IJlst bijeen. Meer over de akties en het stuk dat maandag is opgesteld, elders in dit nummer. Namens het CDA, de FNP, Gemeentebe langen en PvdA, las de fraktievoorzitter van Gemeentebelangen een verklaring voor die de instemming wegdroeg van alle raads leden. Daaruit bleek dat men verheugd was met wat Sloten haar vertegenwoordi gers heeft voorgesteld; „Wy sille as de ried van Sleat it foarstel oan nimt, graech meiwurkje oan de realisaesje fan it samen- Namens de frakties verzocht hij het kollege gean fan ós beide gemeenten.” een krediet van 10.000 gulden beschikbaar te stellen voor het voeren van akties in In zijn toespraakje noemde hij de weg die samenwerking met Sloten. De raad ging Sloten gekozen heeft de enige juiste die bij daar zonder problemen, nadat burgemees- de herindeling moet worden gevolgd. De ter Van Heemstra de vraag naar de verte reeën moeten gedragen worden door de genwoordigers van de bevolking had terug- bevolking en in de ogen van de frakties is gekaatst, dus zonder hoofdelijke stemming dat hier het geval. De werkwijze van de mee akkoord. H TROOSTRIJK B In een goede verkeringstijd houden de 9 partners elkaar op de hoogte van hun wel 9 en wee en dus ook van hun plannen, K daarom had het Sloter kollege de tekst van het voorstel aan de raad van Gaasterland I gestuurd. Het was voor het kollege van I deze gemeente een gerede aanleiding om J het spoorslags bij de ingekomen stukken te I plaatsen. I Zodoende kon burgemeester Van Heemstra H op bespiegelende en zo nu en dan ook op troostrijke wijze over de plannen van Sloten, Burgemeester Van Heemstra zit weer na het II over hel huwelijksaanzoek, spreken. Hij bord met de tekst „Gaesterlan ien mei Sleat I noemde het een waardig en soms filosofisch en oars neatü!” onthuld te hebben. Er kon I stuk, dat hem veel voldoening had gegeven. hier en toch nog wel een hachje af. (foto. II Immers er bleken een groot aantal zaken uit. studio Ger Dijs) De kommissie Lichamelijke Vorming en Sport in de gemeente Gaasterland is morgen de organisator van de op het sportterrein in het Du Tourbos te Wijc- kel plaatsvindende Schoolsportdag. Een traditioneel sportfestijn, bedoeld voor alle basisscholen in deze gemeente, dat om kwart voor negen door mevrouw A. Brandenburg-Vogelzang zal worden geopend. De morgen-aktiviteiten be staan uit ondermeer handbalwerpen, zestig meter snelloop en een aantal behendigheidseisen. terwijl 's middags aan touwtrekken, slagbal, korfbal en estafette wordt gedaan. Tegen half vier worden de diploma’s en prijzen uitge reikt. 'v. 1.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1