IJLST snekerWoerier wethouder tot keus pressen „Linkse” raadsleden wilden I n WK: M overdekt van A w Toch nog een kleine kans op vijftig meter SM’ i a de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en t Officieel Orgaan van J i W J u g Hobbyiand in Amictia en de Hei Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uiigave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Hooppark. Wat dat betreft t schaarde die forse meerderheid moet worden. Vijfjarige Ijlster jongen verdronken Tweederde van de gemeenteraad zich dus achter het voorstel van van Sneek wil uitbreiding van de burgemeester en wethouders, overdekte zwemakkommodatie Wel wilde de vroedschap nog in bij het bestaande bad in het De het midden laten of het een vijf- Hooppark. Wat dat betreft en-twintig of een vijftig meterbad sWiP®5''"jilli SNEEKER NIEUWSBLAD 14 I- r h o A !t 0 H -t frM: t DONDERDAG 30 JUN11977 132ste JAARGANG No. 52 it IO M SCHORSING De aanval van de heer Dijkstra kwam kennelijk wat onverwacht, want de CDA- PHEIFER(VVD) - eerst de plaats - Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huls In GAASTERLAND. SLOTEN e.o Ie !t MEVR. J. NOOITGEDAGT-ORANJE - grote verbazing - Instellen sportraad zat CDA IJLST niet lekker Op z’n minst hadden we mogen verwachten, dat mevrouw De Graaff de gemeenteraad in kennis had gesteld van haar ommezwaai", zo stelde de PvdA-fraktie-leider, die zich af- vroeg: „Is de wethouder nu zo verpolitiekt, dat ze niet ziet dat beide funkties niet samengaan. Ik vraag me af voor welke funktie zij nu morgen bedankt, want ze blijken niet te verenigen, althans niet door mevrouw De Graaff. f X «iimta ADvnrswT»»LAD£ ^vooa him m (*rrmu - Wethouder mevrouw D. Y. W. de GraafT-Nauta (CDA) moet maareens kiezen tussen het lidmaatschap van de provinciale staten en dat van de gemeenteraad. Die mening bleek dinsdagavond een achttal leden van de Sneker raad toegedaan: de zes leden van de fraktie van de PvdA en de twee van Progressief Sneek. Acht leden van het CDA en de ene FNP-er voelden er echter niets voor om mevrouw De Graaff tot die keuze te dwingen. Acht vonden dus negen tegenover zich en die ietwat eigenaardige cijfers kwamen tot stand omdat de „inzet” van de strijd vóór de stemming de raadzaal was uitgelopen om zich te voegen vij de tweemans fraktie van de VVD, die zich ook niet over de zaak wilden uitspreken. Het CPN-raadslid woonde de vergadering niet bij. tera. Studio Ger Dijs „betrapte” de ijverige huisvaders bij hun avondlijke arbeid. Dat - de afmetingen - zal nog eens nauw keurig op z’n financiële mérites bekeken moeten worden. Als voor ongeveer hetzelf de bedrag, dat b en w als maksimum toelaatbare investerings- en jaarlijkse eks- ploitatiekosten beschouwen, een eenvou dig vijftig meterbad gebouwd kan worden inplaats van een vijf-en-twintig meterbad met beweegbare vloer en „rekreatiehoek" - dan zal de raad waarschijnlijk de voorkeur geven aan een geval met een lengte van vijftig meter. f Ook na lange diskussies kon de raad moei lijk tot een afgeronde beslissing komen. Een klein overdekt bad aahbouwen aan het bestaande instruktiebad, een groter bad in het De Hooppark of een kleine of een grootd bad in de wijk Tinga-Duinterpen. Het werd allemaal een beetje verwarrend. Men Het voorstel om mevrouw De Graaff- Nauta te dwingen tot het maken van een keuze kwam tenslotte van de heer W. de Boer van Progressief Sneek. Dat gebeurde nadat de heer D. Dijkstra (PvdA) er zijn verbazing Over had uitgesproken, dat me vrouw De Graaff zich in de staten het uitgesproken vóór een kombinatie van de gemeenten IJlst en Wymbritseradeel en in de gemeenteraad van Sneek had gepleit voor een samengaan van Wymbritseradeel, IJlst èn Sneek. Tot enkele dagen voor de statenzitting zou ze die mening zijn toege daan. kwam er wat de afmetingen betreft hele maal niet uit. Tenslotte deed de heer H. Pheifer een voorstel om althans wat de plaatsbepaling betreft de knoop door te hakken. Hij wilde dan maar het De Hoop- park aan wijzen. Het kollege moest dan nog maar eens nauwkeurig nagaan wat nu precies de kosten worden van baden van diverse afmetingen. De stroom van de (vervolg zie pagina 17) Met vereende krachten zullen ouders in IJlst ervoor zorgen dat begin september hun peuters goed onder dak zijn. De Stich ting „Lyts Yleke”, die de peuterspeelplaats in het stedeke runt, heeft van de gemeente namelijk de voormalige Sparwinkel aan de Gaiamagracht in huur gekregen. Lyts Yle ke, die wekelijks zo'n veertig peuters ver deeld over twee groepen onder haar hoede heeft, was tot voor kort bewoner van de „Skoender”. Nu evenwel had de stichting de kans om in een eigen, zij het tijdelijk, home als gastvrouw op te treden. Bijko mend voordeel is dat niet iedere keer al het materiaal moest worden opgeruimd. De k vaders zijn momenteel bezig; straks komen de moeders in aktie als er gezorgd moet Het gemeentebestuur van Sneek zal in de eerstvolgende vergadering aan de raad voorstellen een krediet beschikbaar te stel len voor het inrichten van de betonbanen bij het Sportpark Leeuwarderweg als open bare tennisbaan. Destijds werd deze ruimte ook al benut als tennisbaan, maar een aantal jaren geleden, toen het Zuider- sportpark in gebruik werd genomen, werd een en ander ingericht als parkeerterrein, bedoeld voor eigenaren van in de nabij gelegen jachthaven ondergebrachte boten. Van gemeentezijde wil men de baan zijn oude funktie weer laten vervullen, aange zien er een nijpend tekort is aan tennisvel den in Sneek. Om in drukke perioden de parkeerders niet helemaal voor het blok te zetten, wordt de mogelijkheid overwogen een van de twee banen in zo'n geval alsnog voor parkeren vrij te geven. De nog aan te brengen afrastering zal daaraan aangepast worden. Aan de kant van het burgemeester De Hooppark zal zich dan het toegangshek bevinden. Er komt geen direkte verbinding met het naast gelegen sportpark. WETHOUDER MEVROUW D. Y. W. DE GRAAFF-NAUTA (CDA) mag ik van mening veranderen? - Dinsdagmiddag is in IJlst de 5-jarige Hen- drikus van der Burg door verdrinking om het leven gekomen. Toen zijn moeder rond twaalf uur enkele boodschappen ging doen, kwam het kind bij het spelen in het water achter de ouderlijke woning terecht. Eerst is door de familie zelf gezocht. Rond half drie werd de rijkspolitie ingeschakeld. Onmiddellijk werd assistentie ingeroepen van de duikersploeg van de Sneker brand weer en de Rijkspolitie te Water. In eerste instantie zocht men in de sloot achter het gemeentehuis en de Gaiamagracht. Het gerucht ging dat Hendrikus daar had ge speeld. Rond zeven uur ’s avonds werd het lijkje evenwel uit de ongeveer twee meter diepe westelijke Dijgracht opgedregd. Het gezin Van der Burg, dat aan de Eegracht woont, telt nu nog een zoon. Gedurende de maand juli is in de Foyer en de hal van het kultureel-centrum Amicitia te Sneek het speelobjekt „Hobbyland" te bezichtigen. Een tentoonstelling, die zater dagmiddag om vier uur door de eerste drie prijswinnaars van de kortgeleden uitge schreven Lego-wedstrijd zal worden geo pend. Wie dat dan wel zullen zijn, is nog een open vraag, want de jury neemt niet eerder dan morgenavond de diverse inzen dingen kritisch onder de loep. Voordat de openings-handeling verricht wordt, is er voor de kinderen vanaf twee uur al het nodige te beleven. Zo zal er die middag een film gedraaid worden, geeft Ritsko van Vliet een paar ongelofelijke goocheltruks ten beste en zal het zangduo de Carina's optreden. Bovendien kan men een kijkje nemen bij de in de Foyer tentoongestelde miniatuur-draaiorgels en -kermis, bouwsel van leden van de Gavioli-klub. Het instellen van een sportraad heeft dinsdag in de raad van IJlst toch meer voeten in de aarde gehad dan verwacht werd. Met name van de zijde van de PCP-fraktie (de heer S. Wassenaar sprak op een bepaald moment van CDA) kwamen nogal wat op- en aanmerkingen. De CDA-ers voelden zich door de nieuwe struktuur als raadslid buiten spel gezet en meenden dat daar de besluitvorming en de openheid niet mee gediend zijn. Liever zag deze fraktie in plaats van een raad met louter vertegenwoordigers van de sportverenigingen, zoals het kollege die zich voorstelt, een soort advieskollege ex art. 61 van de gemeentewet, waarin zowel raadsleden als vertegenwoordigers uit de burgerij zitting hadden. Het leidde zelfs tot een schorsing van de vergadering, waarbij het CDA zich terug trok voor overleg, de twee PvdA-ers de situatie gingen bekijken en de enige Vrije Kiezer in de raad overleg pleegde met een lid van de achterban en de gemeentewet nasloeg op de verschillen tussen de raden ex art. 61 en 62. Na het overleg kwam het CDA met een amendement op de verordening zoals het kollege die had gepresenteerd. De vergaderingen van de nieuwe sportraad moeten openbaar zijn en de leden van de gemeenteraad moeten de notulen van de bijeenkomsten ontvangen. Als dat in de statuten werd opgenomen, kon de grootste fraktie in de raad IJlst zich verenigen met wat was voorgesteld. Dat bleek bij het kollege geen bezwaren op te roepen. Ook de overige leden van de raad hadden er geen moeite mee. Derhalve werd de instelling van de nieuwe advies raad een feit en kan het kollege nu verte genwoordigers van de sportverenigingen (vervolg zie pagina 17) Tweederde van gemeenteraad wil zwembad in ’De Hooppark’ In de hal van de Koningin Wilhelmina school werd gisteren een receptie gehouden voor juffrouw Edens omdat zij na J/'Z? jaar afscheid nam van de school, 's Morgens was er door de leerlingen in de gymzaal al een musical opgevoerd, waarna ook een gouden ring met gitjes aan juffrouw Edens werd overhandigd, 's Middags werd er door onder anderen ds. J. Kuiper, als voorzitter van het schoolbestuur, een envelop met inhoud overhandigd Van de ouderkom- missie en het personeel kreeg ze een fiets waar ze nog lang plezier van hoopt te hebben, want haar vitaliteit kent geen grenzen. Een voorbeeld van haar werkkracht is; dat ze nog slechts een drie-taljaren geleden de lagere akte Duits haalde. En dat op een leeftijd van ruim zestig jaar. Zeventien jaar was ze penningmeesteres van het Protestants Christelijk onderwijs, afdeling Sneek. En er ontbrak nimmer ook maar een enkele cent. Nu ze na 45 jaren trouwe dienst het onderwijs gaat verlaten, is het de bedoeling dat de ''Vereniging voor Slechthorenden”, de vrouwenvereniging "Uw Koninkrijk kome" en de bejaar den haar aandacht krijgen. Ze is dus nog niet van plan om op haar lauweren te gaan rusten, zoals ze dat zelf formuleerde. Ter gelegenheid van haar 40-jarig jubileum vijf jaar geleden, kreeg ze van Hare Majesteit de Koningin de eremedaille in goud, verbonden, aan de Orde van Oranje Nassau. Dit omdat ze een zegen is voor kinderen, school en maatschappij In totaal heeft juffrouw Edens aan 1018 kinderen les gegeven. Foto Studio Ger Dijs maakte een foto van juffrouw Edens op de fiets, en waarbij ze ook nog de ring tracht te laten zien, die ze 's morgens van de leerlingen had gekregen. Van deze ring zegt ze. dal het eigenlijk een scheidingsring is omdat ze met de school was getrouwd. fraktie vroeg onmiddellijk schorsing om zich over de kwestie te kunnen beraden. Een half uur later verklaarde de voorzitter van het CDA, de heer A. Gerrits, dat zijn fraktie eveneens verbaasd was. Maar dan over „de zware woorden van Dijkstra, geuit vóórdat mevrouw De Graaff nog iets over de affaire had gezegd.” Fraktiegenoot R. Reinsma nam het daarna van Gerrits over. „Er zijn dingen gebeurd, die we van tevoren niet konden voorzien. „Wij” zijn eigenlijk nóg van mening, dat het be stuurlijk beter zou zijn geweest dat men Sneek, IJlst en Wymbritseradeel bijeen had gevoegd. Maar we hebben echter nooit staan te trappelen en nu het zo is gelopen hebben we er wel wel vrede mee”. Verder vond hij mevrouw De Graaff mans genoeg om zelf uit te leggen waarom ze gehandeld had zoals ze heeft gedaan. Het samenvoegen van de drie gemeenten hoefde voor de heer De Boer ook niet zo nodig. „De akties in Wymbritseradeel en IJlst hebben sukses gehad”. In dat opzicht had hij waardering voor de inwoners van Wymbritseradeel en IJlst. Géén waarde ring had hij voor het optreden van me- (vervolg zie pagina 17) worden voor schoonmaken, gordijnen etce- huisvaders bij hun avondlijke arbeid. s -Ja Ir «MMMI

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1