Feest begon vanmorgen in Jongens- en Meisjesstad r Ij I Officieel Orgaan en van Na openingsspeech wethouder W. Unema-Ehlhardt de gemeenten SNEEK. WYMBRITSERADEEL en IJLST Sll K KIS* 99 I Dit blad verschijnt bovendien donderdags huls-aan-huls in GAASTERLAND, SLOTEN e.o Been van meisje bekneld tussen kruiser en zeiljacht en de WATERSPORTERS IN SNEEK BESTOLEN DIEFSTALLEN Hd HiwimElad i< «n g«»mHn«rJe uitga» van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBIAD da swkerXKIERIER j r ■MM i i I I wist de derde plaats te bezetten. Op 27 juli doet Bea Wiarda overigens mee aan de interland België-Nederland, de gehouden zal worden in Brussel. onder meer een en naar de plaats van het feest te brengen. De bus gaat via Sperkhem-Tuindorp. de rondweg bij de Molenkrite, de openbare i de Frieswijkstraat naar het ijsbaanterrein bij het „Sneker bos”. Deze „buitenwijk- kinderen” worden in de namiddag tussen vijf uur en half zes weer afgezet op de punten waar ze zijn ingestapt. MAANDAG 11 JUL11977 132ste JAARGANG No. 55 Jaqueline had haar benen buiten boord bengelen van de zeilboot van de heer A. D. Breukelen toen de boot in aanvaring kwam een zeiljacht in de Houke- met de kruiser van de heer Th. van der Werf uit Sneek. Waarschijnlijk ging de bestuurder van de kruiser vrijuit, maar de rijkspolitie te water stelt een nader onder zoek in naar de schuldvraag. WETHOUDER MEVROUW W. UNEMA-EHLHARDT - ju De tien-jarige Jaqueline Boers uit Grote- gast liep zaterdag bij een aanvaring tussen een kruiser en sloot een open beenbreuk op. Het meisje werd in het Sint Antonius Ziekenhuis te Sneek geopereerd. EEN BEGRIP Jongens- en Meisjesstad is de laatste jaren een begrip geworden voor honderden kinde ren in Sneek en omgeving. Ze zien er rijkhalzend naar zomervakantie vaak geen raad weten met hun vrije tijd en van narigheid soms niet weten wat ze zullen uitspoken. In Jongens- en Meisjesstad op het ijsbaan terrein tussen Leeuwarderweg en Zwette kan de jeugd zich onder toezicht van vrijwillige leiders en leidsters naar harte lust uitleven. Op het programma staan Bea Wiarda is er zondag (nog) niet in geslaagd Ria Stalman, haar rivale bij het discuswerpen, te bedwingen. De Horror- atlete bleef in Tilburg met een beste pres tatie van 48.24 enigszins beneden haar normale niveau, terwijl Ria Stalman (Spar ta) op deze Nederlandse Kampioen schappen juist ekstra goed voor de dag kwam met een worp van 54.16. Bea had de pech tijdens de eerste drie pogingen ongel dige worpen te produceren en dat bleek achteraf toch wel min of meer aan haar zelfvertrouwen te hebben geknaagd. Ook al omdat de Nederlandse rekordhoudster inmiddels de naar later bleek winnende prestatie had gerealiseerd. Sparta kwam op dit onderdeel trouwens toch al heel verdienstelijk uit de bus, want Betty Bogers -ï niet omhoog wilde, vrijdag was ie zo mogelijk nog ontianaemaaraer, toen ie niet naar beneden wilde. Het eerste probleem was toendertijd verholpen door het door de hitte uitgezette dek nat te spuite, nu was er echter het nodige loos met het elektrische systeem en dat bleek geen karwei dat binnen enkele minuten opgelost kon worden. Het vreemde van het geval was dat het brugdek stokte, wanneer het nog zo’n vijftien centimeter te gaan had. Dat hield in dat het weg- noch het water-verkeer op gang kon komen, een situatie die vrijdagmorgen een tweetal uren bestaan bleef en derhalve een hele rits wachtenden opleverde. Met name op het water, in de Koopmansgracht, was het aan beide kanten van de brug een drukte van jewelste.Maar, zoals altijd, wanneer de nood het hoogst is, is het openen van de brug nabij, en dat was ook hier weer het geval. Een en ander bleek tenslotte hersteld, waarna een ieder voorbeeldig op zijn of haar beurt wachtte om ..geschut” te worden. (Foto Studio Ger Dijs). Er zijn het afgelopen weekeinde in Sneek een rijtje „watersportdiefstallen” gepleegd. Uit de boten werden vistuig, een kompleet roer en stootkussen ontvreemd en zaterdag avond namen twee jongemannen zelfs een zestienkwadraat zeilboot mee die in de Houkesloot was afgemeerd. De 16m2 droeg de naam Oostenwind en op de spiegel staat de plaatsnaam Warns. De rijkspolitie te water heeft de gegevens in haar boekje gezet en kijkt naar de gekaapte zeilboot uit. Zaterdagavond miste de heer R. J. Huy gens uit de Kreek 13 het mahoniehouten roer van zijn Spanker, die in de jachthaven Wilja lag. De schade bedroeg, ongeveer 450. Dezelfde dag meldde de heer R. Huitinga uit de Anna Paulownastraat in Sneek, dat uit zijn boot (ook bij jachthaven Wilja) een rode benzinetank met dertig liter benzine en twee stootkussens waren gepikt. Klaas Bakker uit de Age Piersstraat deelde de politie mee, dat men uit zijn boot een werphengel en een teleskoophengel had ont vreemd. Schadepost voor Klaas van onge veer honderdzestig gulden. Hangen aan de schoten, je afzetten tegen het zijboord om het roer onder kontrole te houden. Het hoort allemaal bij het skütsjesi- len. Niet alleen op de Halve Maen, het skütsje van Philips Drachten, moest er hard gewerkt worden, ook de bemanningen van de overige dertien kwamen bij Langweer en Elahuizen danig „in ’t spier”. Daarmee werden weer de nodige punten voor de kompetitie verzameld Na zes wedstrijden ziet de volgorde er als volgt uit (tussen haakjes staan vermeld de punten die na aftrek van de slechtste wedstrijd resteren): 1. Tjitte Brouwer 10,7 (7,7), 2. Lodewijk Mee- ter 24,9 (19,9), 3. Joop Mink 25,9 (19,9), 4. Jan van Akker 28 (22), 5. Sietse Hobma 28,8 (20,8), 6. Keimpe van der Meuten 41,9 (27,9), 7. Rienk Zwaga 44 (38), 8. Siete Meeter 51 (37), 9. Hattum Hoekstra 52 (38), 10. Pieter Engelsma 53 (43), 11, Sipke Tjerkstra 59 (48), 12. Albert van Akker 66 (54), 13. Chris Brouwer 67 (54), 14. Hidzer Meeter 70 (56). De foto van het Philips- skütsje werd gemaakt door studio Ger Dijs evenals de overige wedstrijd- en andere op namen elders in dit nummer. Zondagavond werd de auto van de heer Theo ten Dam uit de Johan Willem Frisos- traat in Sneek opengebroken. De bedra ding van het kontakt werd doorverbonden maar een stuurslot verhinderde de dader(s) er mee weg te wijden. De auto stond bij de jachthaven aan de Woudvaart. Van de auto van de heer B. Poiesz werden (ook bij de jachthaven aan de Woudvaart) alle draden kapotgetrokken. Uit de auto van de in Keulen wonende Duitser Heinz Martin Breniek werden za terdag een bruine leren tas met gereed schappen, een fototoestel merk Voiglander een herenpolshorloge en een zonnebril ge stolen. De auto stond bij jachtwerf Frisia. Bij die werf werd ook de auto van een Zwitser opengebroken. Wat er uit werd uit omdat ze in de lange gehaald is nog niet bekend want de buiten lander zwerft ergens onwetend over de Friese wateren. Op het Oud Kerkhof werden zaterdag de mistlampen gehaald van de auto’s van de Snekers Pieter Talsma en Jan Greidanus en mevrouw H. J. M. Rijpma-Brattinga uit Hardegarijp. Uit de Peperstraat werd in de nacht van vrijdag op zaterdag de brommer gepikt van Douwe de Boer, die aan het Grootzand woont. Het was een Yamaha. Uit de ..ijsauto” van de heer S. de Wilde uit de Kempiusstraat in Sneek werden bij de Bolswarderweg een paar pakken ijs en andere diepvrieswaren ontvreemd. Paniek bij de opening van Jongens- en Meisjesstad! Ten teken dat het „feest kon beginnen zou wethouder mevrouw W. Unema-Ehlhardt vanmorgen om goed elf uur de vlag van J en M-stad hijsen. Wat omhoog ging was echter de Friese vlag en nu heeft men in Jongens- en Meisjesstad niets tegen de Friese vlag, maar in de J en M-stad hóórt de J en M-vlag. Alle driehonderd deelnemertjes tussen de acht en de twaalf jaar werden er op uitgestuurd om de goede vlag te zoeken. Direkt al werk aan de winkel dus. Het dundoek kwam tenslotte boven water en toen kon de openingceremonie voltooid worden. jeugd afgestemd toespraakje gehouden en spelletjes, de kinderen voort - aan de regels en de instrukties van de leiders en leidsters te houden. De heer H. W. Fijlstra van Jongens- en Meisjesstad voerde nog SNEEKER NIEUWSBLAD een hele serie wedstrijd- oliebollen( wandel )tocht. al op het hart gedrukt zich pannekoekenbakken, vissen in de Zwette, -huttenbouwen en wat dies meer zij. Als klap op de vuurpijl is er dan vrijdagnamid- de organisatiekommissie dag een groot kampvuur. j even Speciaal voor de kinderen uit de buitenwij- het woord om reeds nü de vrijwilligers, die ken Tuindorp en Tinga-Duinterpen rijdt er zullen zorgen dat alles in goede banen ’s morgens tussen acht en negen uur een blijft lopen, hartelijk te bedanken. Ook het bus om de jongens en meisjes op te pikken gemeentebestuur (naast mevrouw Unema was ook wethouder B. de Vries aanwezig bij de start van het gebeuren) kreeg lof toegezwaaid voor de hulp, want zonder dat lagere school in het Kaatsland en zou de organisatie voor misschien onover komelijke problemen zijn komen te staan. Het aantal deelnemers aan de eerste week Jongens- en Meisjesstad is meer dan drie honderd. Dat getal betekent een rekord, want in de twintig-jarige geschiedenis van J en M-stad is het aantal nog nimmer zo groot geweest. Na de eerste week volgt er nog een tweede week vakantie- ontspanning op de ijsbaan. Veel van de jeugdige deelnemers van nu hebben ook al ingeschreven voor de komende week. Mevrouw Unema had tevoren een op de 21 Bz '7'zz SR? i z i z'

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1