KRUI WAGEN RACE BEN HOLTROP (PS) straks uit gemeenteraad van Sneek? en van Officieel Orgaan Raadslid kocht huis in Sijbrandaburen de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Gestolen zeilspullen uit Sneek weer terecht HUo r, i Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huls In GA ASTERLAND, SLOTEN e.o NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de snekerHkqerier Tjitte Brouwer of Lodewijk Mee- ter, één van beide wordt kam pioen. Geen enkele schipper kan, gezien de stand na negen wed strijden, nog enig serieuze aan spraak op de titel Beste Skütsje- siler van 1977 maken. Brouwer heeft wel de beste papieren. Na aftrek van de slechtste wedstrijd staat hij 10,4 punten voor op de schipper van het Huizumer skütsje. Enkel een diskwalifika- tie kan voor hen nog problemen oproepen. De stand na negen wedstrijden is: 1. Tjitte Brouwer 17,5, 2. Lodewijk Meeter 31,9, 3, Jan van Akker 45, 4. Rienk Zwa- ga 49,9, 5. Joop Mink 52,9, 6. Sietse Hobma 54, 7. Keimpe van der Meulen 61,9, 8. Siete Meeter 76, 9. Pieter Engelsma 77, 10. Hattum Hoekstra 78, 11. Sipke Tjerkstra 92, 12. Albert van Ak ker 99, 13. Eemewoude 101, 14. Philips 103. (foto Studio Ger en de Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van *1 - - w s Rauwerderhem te kunnen verhuizen. Dat 4 s- •<1 1 DONDERDAG 14 JUL11977 132ste JAARGANG NO. 56 SNEEKER NIEUWSBLAD Een vreselijk gezellige, rommelige boel met diverse lachwekkende hoogtepunten voor het talrijke publiek - dat waren dinsdagavond zo'n beetje de ingrediënten van de kruiwa genrace voor echte of onechte paren. En dat „voor paren” sloeg op de verplichting van de mannelijke deelnemers om een veelal) vrou welijke „bakkenist” over diverse hindernis sen zo vlug mogelijk aan de eindstreep te brengen. Overigens was het wel de moeite waard om de schouders er even onder te zetten, want de winkeliersvereniging Groot- zand had er een aantal fraaie prijzen tegen aan gegooid. Voor de eerste prijswinnaars (Wiebe Nijenhuis en Hilda Steiginga) was er een portable televisie en een taart, voor de nummers twee (Wiebe Faber en Pia Nijen huis) een relaxstoel en een taart en voor de derde prijswinnaars (Theo de Vries en Co rinne Stokkel) een barbeque plus ook weer een taart. Als „schoonste geheel” werd aan gemerkt het duo mej. G. en mej. W. Silvius. Voor die twee was er óók gebak. Dé twee nog voorhanden zijnde taarten gingen naar het oudste koppel: de heer T. van Dijk en mevrouw Silvius. De prijzen werden uitge reikt door de heer Laurens Metz, die men rechts op de foto van Studio Ger Dijs kan ontwaren, terwijl hij met aandacht de ver richting volgt van zijn broer (de „doordu- wer” van het rechtste paar). gen al bij de officiële opening van de stad. Maar je zou haast ook niet denken dat het nog ooit verloren zou kunnen gaan, want maar liefst voor gende keer is dit grootse evenement - waar dit jaar maar liejst kinaeren dij betrokken zijn - weer van start gegaan. De komende en volgende week kunnen ze zich op het ijsbaanterrein van Sneek haar hartelust uitleven. Er zijn door de leiding allerlei spelen en andere aktiviteiten op touw gezet. Meer hierover vindt u elders in dit blad. De heer B. Holtrop heeft in Sijbrandaburen zal dan betekenen, dat hij geen lid kan een „woning aan het water” (tegenover de blijven van de gemeenteraad van Sneek. voormalige zuivelfabriek) gekocht en denkt De heer Ben Holtrop. leraar aan de christe- over ongeveer een half jaar naar dat dorp in lijke lagere landbouwschool in Sneek. werd bij de laatste verkiezingen voor de gemeenteraden lid van de Sneker vroed schap voor Progressief Sneek. een partij die voor de tijd niet in de gemeenteraad vertegenwoordigd was. maar in 1974 me teen twee zetels veroverde. De groepering Progressief Sneek werd gevormd door aan hangers van PPR. D’66 en PSP. Aan de door Holtrop gekochte woning in Sijbrandaburen zal nog het een en ander opgeknapt moeten worden voor het gezin Holtrop het huis kan betrekken. Waar schijnlijk pas in december 1977 zullen de opknapwerkzaamheden zijn voltooid. Bij het verhuizen naar een andere gemeente vervalt zijn lidmaatschap van de Sneker raad automatisch, al dient het betreffende raadslid wel kennis te geven van zijn verhuizing. Opvolger op de lijst van Pro gressief Sneek is de heer G. Visch (Bordine 30). Uiteraard dient afgewacht te worden of de heer Geerling Visch een benoeming tot raadslid ambieert of dat de opvolger zal komen uit lager op de PS-lijst voorkomen de kandidaten. Het Lyts Südein is de komende twee weken naar alle waarschijnlijkheid voor de laatste maal plaats van fierljep- handeling. Het volgend jaar zullen de Ijeppers wellicht gebruik kunnen rtiaken van de (nog aan te leggen) nieuwe Schans, onderdeel van het gemeente plan het huidige voetbalveld van de v.v. Top in Oppenhuizen uit te breiden met een ekstra veld en akkommodatie voor het polsstokverspringen. Zoals bekend, hadden omwonenden hier om reden van geluidshinder(...) bezwaar tegen aangetekend, maar het gemeentebe- stuur achtte die reden ongegrond. We liswaar is de zaak nog niet helemaal rond, maar normaal gesproken mag toch wel aangenomen worden dat de topklasserS, de regionalen en andere Ijeppers in Uitwellingerga voor de laat ste keer hun beste beentje voorzetten. Morgenavond begint om zeven uur - uit een serie van drie - de eerste wedstrijd. Hieraan nemen alle FLB-klassen deel. Te weten de Topklasse (met Evert Wil- stra. Roel-Bokke Span. Pieter Bult. Rimmert Rosier en Rimmer Wolters), de A-klasse (met ondermeer Douwe Bult), de B- en C-klasse. de dames, junioren, jongens t e m. dertien jaar en jongens van veertien en vijftien jaar. Dus géén regionalen; die komen vol gende week donderdag, vanaf half acht, aan bod. J GMtns- en AjeisiewfaJ Voor elk-wat-wils dinsdag in Sneek: de gelegenheid om met de Jan Plezier door de stad te toeren, te luisteren naar het draai-orgel de Mylord of naar The Rhythm Stars, te kijken naar de Snitser Skotsploech, öf, om daadwerkelijk mee te doen aan touwtrekken op de Oosterdijk of aan het races met kruiwagens voor paren op het Grootzand. Voor de touwtrekkerij op de Oosterdijk-promenade bestond grote belangstelling. Vooral van de kant van de jongeren, die hun energie wel eens wilden ontladen. En dat gebeurde dan onder luide aanmoedigingskreten van de toe schouwers, die over het algemeen gul waren met het leveren van zinnige aanwijzingen of onzinnige kritiek. Hoe dan ook, tenslotte won bij de dames het viertal Marjan Akkerman, Joke Grunsberg, Marja Beentjes en H. Stegeman. In de eindstrijd rekenden deze ladies af met Angelique Nierop, Olga Gerritsma, A. ten Burg en T. Zimmerman. Bij de heren was de vetste waardebon voor H. Keimpenaar, H. de Wit, G. Veenstra, K. Syperda en W. Terpstra. De tweede prijs ging de ploeg, gevormd door J. Lageveen, H. Nijboer, D. Verbrugge, G. Reinders en J. Stoelwin- der. (Foto Studio Ger Dijs) .Jongens- en meisjesstad gaat nooit verloren Dit zongen de kinderen maandagmor- a I Z z>z*/zo.z>* z/z> 11 /'z)M z//i f Itaf de twintigste achtereenvol- liefst 308 kinderen bij De heer Huygens, Kreek 13, die kortgele- Sneker politiebureau melding maakte van den een roer miste van zijn Spanker, heeft vermissing van „zijn” plastic volgbootje. deze gisteren terug gekregen. Het voor een zeilboot erg belangrijke onderdeel werd in De jongen had er inderdaad mee gevaren, het haventje van Jachtwerf Wilja (Houke- maar had het vervolgens verlaten, waarna sloot) ontdekt. De 13-jarige D.P.J. uit de politie het bootje meenam. Het vaar- Sneek bleek een en ander op zijn kerfstok tuigje bleek echter eigendom te zijn van de te hebben, toen hij deze week op het heer S. v. d. Zee uit Sneek. Siï V‘> 'i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1