In afwijking van ADVIES KOMMISSIE: SLOTEN wil nieuwe school Opslag en assistentie voor Balkster sporthalbeheerder snekIE’HKOERISB zuidelijk van de christelijke I JU i h j Ki! de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van IJLST I Mr IIP* i .fi. I i 9 de Dit blad verschijnt bovendien donderdags huls-aan-hels In GAASTERLAND, SLOTEN e.o Jubileumgeschenk van Skotsploech aan Snits Wietske Bruining en Franke Schuurmans (Mantgum) winnen eerste Marktstraatringrijderij Hel SMtker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en Ter gelegenheid van het vijfentwintig jarig bestaan van de Snitser Skotsploech, bood vorige week deze vereniging op de Marktstraat de bevolking een ringrijderij aan. De straat die hier speciaal voor uitgezocht was, leende zich uitstekend zowel als parkours als dekor voor dit kleurrijke evenement waar zestien kombinaties aan deelnamen. fee F W F i x X i - r i; i SNEEKER NIEUWSBLAD (vervolg zie pagina drie) i >4 uitkomsten en de werktijden van de beheerder worden bekeken of bijstelling nodig was. maak sportvelden Verschillende malen is dit onderwerp in de raad van Sloten behandeld. In september kleding (een ontwerp uit 1850 en door de meeste vrouwen zelf gemaakt) en op de wagentjes die fraai waren bewerkt. Hier behaalden de eerste plaats Dirk Brouwer en zijn vrouw Jantje uit Nijetrijne en als tweede Hans Hofstra en zijn vrouw Janke uit Oenkerk. MAANDAG 25 JUL11977 132ste JAARGANG No. 59 Het standpunt van b. en w. het feit dat voorkomen dient te worden dat de kinderen uit de stad en Tjerkgaast (die ongeveer driekwart van het aantal leerlingen vormen) niet de drukke weg behoeven over te steken. vrouw Anneke uit Hidaard ook nog maar liefst 37 punten wisten te behalen en zo als de straat te zien draven. Voor de vrouwen derde eindigden. Wat er natuurlijk op die middag niet mocht ontbreken, waren de schoonheids- BOZE VOETBALCLUB De sport in Bakhuizen en met name de voetbalclub, heeft zich boos gemaakt op het gemeentebestuur. Wat precies in de brief aan de leden van de raad en aan het kollege staat, is niet duidelijk, want bij de ons toegezonden stukken zat geen afschrift. (vervolg zie pagina drie) voor een verklaring van geen bezwaar. De raad zal op 4 augustus moeten besluiten of zij akkoord gaat met de plannen van b. en w. Voor het terrein wordt dan meteen de bestemming aangewezen. De beheerder van de sporthal in Balk, J. van der Werf, moet meer gaan verdienen. Dat is de mening van het kollege van b. en w. van Gaasterland en de raad mag volgende week dinsdag laten blijken of zij het er mee eens is. Vorig jaar werd besloten om deze semi-vrije ondernemer, zoals de funktie in het voorstel wordt omschreven, 25.000 gulden gegarandeerd inkomen te geven. Na een jaar zou aan de.hand van de eksploitatie- KOMMISSIE De herindelingsperikelen krijgen nog een staartje. Zoals bekend hebben de raden van Gaasterland en Sloten zich voor sa mengaan uitgesproken, een standpunt dat uiteindelijk door gedeputeerde staten na aandrang uit provinciale straten, is overge nomen. Vrijdagavond rond kwart voor zeven is de 20-jarige motorrijder D. Z. uit Sondel bij een ongeval .in zijn woonplaats ernstig gewond geraakt. Op de Beuckerwijkstraat stond de melkauto van de 40-jarige Y. S. uit Wyckel geparkeerd. S. was bezig melk bussen op de wagen te zetten. Vervolgens reed hij de weg op. Hij heeft daarbij de motorrijder niet zien naderen. Z. knalde met zijn voertuig tegen de achterzijde van de melkwagen. voor het principe gelijke monniken, gelijke kappen. Óp de even dagen een verbod aan de even, en op oneven dagen aan de andere kant van de Aid Buorren. Opeen terrein ten zuiden van de huidige christelijie lagere school in Sloten zal een nieuw onderwijskompleks moeten komen. Dat is de mening van het kollege van burgemeester en wethouders van deze gemeente. Daarmee wordt afgeweken van het advies van de planologische kommissie, die meende dat voor een terrein ten noorden van de rondweg (in de nabijheid van de „nieuwe buurt”) moest worden gekozen. aan de orde, maar dan in verkeerstechnisch verband. De grote belangstelling voor wat in de hal gebeurt, levert namelijk herhaaldelijk parkeerproblemen op. De eeschikbare ruimte is bij lange na niet voldoende, waardoor de straten in de omgeving verstopt raken. Voor de sporthalzijde vande Herman Gorterstraat moet dan ook een parkeerverbod worden ingesteld, vinden b. en w. In de Aide Buorren van Oudemirdum moet ook wat gebeuren. Aan beide zijden kunnen voertuigen gestald worden. Toch zal parkeren ter plaatse mogelijk moeten blijven vanwege twee bedrijven die daar gevestigd zijn, een garage en een kafetaria. Er parkeerruimte kreëren zal veel geld gaan kosten. Tot een parkeerverbod voor één van beide zijden van de weg voelt het kollege niet veel. Daarom heeft zij gekozen Het zeventien man tellende pupillen-team, van WZS (waaronder drie leiders) is de afgelopen week in Assen bijzonder sukses- vol geweest. Op het onderdeel kegelvoet- bal brachten de jeugdige Snekers het er ’t best af, want daarin behaalde men het Nederlands kampioenschap. Dat leverde de ploeg een fraaie gouden medaille en de nodige vaantjes op. In de voorronden ver sloeg WZS achtereenvolgens Wilhelmus 2 uit Voorburg, Voorwaarts uit Twello, Hoogland en Eefde. Tegen de Rijswijkse hoofdklasser RVC werd een doelpuntloos gelijkspel behaald. In de halve-finale klop ten de wit-zwarten Elinkwijk uit Utrecht met 2-0 en in de eindstrijd bond men Wilhelmus 1 met 5-1 aan zijn zegekar. Bij het veldvbetbal moest men aan Wilhelmus 1 de eer laten, aangezien de Voorburgers over een beter doelsaldo beschikten. Vier ontmoetingen werden hier gewonnen en één gelijk gespeeld. Een tweede prijs sleep ten de WZS’ers bij het touwtrekken in de wacht. Verder werd men uitgeroepen tot de „ploeg van het jaar” en werd de leiding onderscheiden voor het sportieve en sympathieke optreden van de Sneker groep. Maandag was men naar Drente afgereisd en zaterdag keerde men weer in de Waterpoortstad terug. I I De rijkspolitie te water wil liever helpen dan bekeuren, zo zegt een bekend spreekwoord. En zo is het ook. Men moet het wel heel bont maken, eer pen en papier tevoorschijn komen. Niettemin dwingen deze mannen van de heilige Hermandad bij een ieder respekt af. Of het nu een argeloze visser, een stoere racer, een onverstoorbare vrachtschipper of een overmoedige rekreatievaarder betreft. Die konklusie kan na een dag meevaren met de wachtmeesters le klas Huisinga en Beima op de RP 43 van de post Sneek zondermeer getrokken worden. Blader door en lees het hoe en waarom. is gebaseerd op van het vorig jaar werd besloten een be drag van 6000 gulden beschikbaar te stel len, teneinde een schetsplan te laten ma ken. Dat plan moest een gebouw behelsen waarin zowel de christelijke als de openba re lagere school konden worden onderge bracht. Op basis van dit inmiddels gereed geko men plan is bij g.s. een verzoek ingediend De belangstelling voor de hal is bijzonder uitvoeren. De beheerder van het gymnas- groot. Naast de schoolsport maakt de ver- tieklokaal bereikt de pensioengerechtigde enigingssport zoveel gebruik van de Trime, leeftijd en voor die ruimte moet dus ook dat de hal eigenlijk ai weer te klein is. Ook een nieuwe beheerder worden gezocht, de zaterdagavondevenementen in het ka- Nog altijd gaat het kollege ervan uit dat de der van de aktie Sport-real-(stratenvoetbal man van de sporthal ook het gymnas- en -handbal) blijken enorm te zijn aange- tieklokaal onder zijn hoede krijgt. Hij had slagen. Vele inwoners namen aktief deel, reeds het toezicht opgedragen gekregen, terwijl duizenden naar de wedstrijden kwa- Men wilde nu van gemeentewege een men kijken. Ondanks het tekort op de hulpkracht voor de beheerder van de Tri- eksploitatie is de investering van de sport- me aanstellen. Maar op dit idee is men hal verantwoord geweest, aldus de toelich- teruggekomen omdat hij dan als ambte- ting op het voorstel. naar moet werken onder verant woordelijkheid van een niet-ambtenaar. De bezoldiging van de beheerder Daarom zal jaarlijks de gemeente de sport- moet over de periode van 1 mei 1976 tot halbeheerder 25.000 gulden ekstra toeken- dezelfde datum van dit jaar gesteld nen, die hij door moet betelen aan zijn worden op 2500 gulden per maand assistent. Overigens kost deze manipulatie netto, aldus het kollege. Dat is gezien de de gemeente slechts 14.000 ekstra omdat - werkzaamheden en het het loon voor de gymnastiekzaalbeheerder opgaat in dit bedrag. De salarissen zullen gelijke tred- met die van de ambtenaren gaan houden. PARKEREN De Trime komt volgende week nogmaals Met z’n drieën stonden het vreschavot te luisteren naar het Deense volkslied. De wereldkampioenen in de Vnglings Claes Thunbo Christensen (met beker), z’n broer Finn Thunbo en derde man Flemming Christensen, in de allerlaatste wedstrijd, eigenlijk op de allerlaatste1 nieters, waren zij erin geslaagd de gedoodverfde kampioen Hans Wang uit Noorwegen voor te blijven. Het verschil tussen beide konkurrenten op de finish bedroeg slechts een halve meter. Door die zege kwam Claus Thunbo in het eindklassement 0,3 punten voor de Noor. Met de prijsuitreiking, de toespraken die daarbij horen en de huldiging, kwam een einde een week van zeilwedstrijden die Staveren tot het middelpunt van de Ynglingwereld maakten. (Zie ook elders in dit nummer). bezoldiging dezelfde datum op 2500 gulden per maand uitgevoerde werkzaamheden en het aantal géwerkte uren alleszins redelijk. Er zullen bovendien maatregelen moeten worden genomen om beheer en schoen en onderhoud van het gebouw en de ~---a op redelijke wijze te kunnen Het was dan ook een prachtig gezicht de in ma u** Nijland. terwijHelle Boumaenzijn klederdracht gehuldigde deelnemers in de wagentjes met Friese paarden ervoor over luidde de opdracht zoveel mogelijk ringen tussen de vingers van een uitstekende hou ten arm vandaan te steken. Aangezien de prijzen. Er werd hier dan gelet op de wagentjes nogal heen en weergaan, was dit geen gemakkelijke opgave. Op de foto van Studio Ger Dijs lijkt het of deze vrouw de show wil stelen door met gesloten ogen een ring te steken. Of had ze soms last van de zon? Toch wist het paar dat als eerste eindigde, Franke Schuurmans en Wietske Bruining De algehele leiding deze middag had de uit Mantgum alle veertig ringen te be- heer A. Douma uit Hardegarijp die ook de machtigen. Het stuk hout wat daar overi- Snitser Skotsploech aankondigde, die voor gens voor gebruikt werd, leek net een deze feestelijkheid had gezorgd. Op hun pistool. Op de tweede plaats met 38 punten eigen manier sloten deze „dounsers” de eindigden Rein Terwischa en Lolkje Bou- druk bezochte ringrijderij af. W5 F IK J

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1