Maandag van start in Sneker ziekenhuis 1145 schepen nog nooit gehaald sMMR’HkQWER i de gemeenten SNEEK, WYMBRITSER AD EEL Officieel Orgaan en van IJLST S||K 1 IIISÉéRSBlift! Sg 1 I Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huls in GAASTERLAND, SLOTEN e.o Slechts vier te snelle rijders in Nijemirdum Dit waren dan een van de deelne mers, die dinsdagavond bij de waterfietsrace voor paren die op het grootzand werd gehouden toch maar besloten zich te verkle den. Wel een koude aangelegen heid met die regen. Maar niette min lieten de meisjes wel even zien wat ze konden. Liefst met de tanden op elkaar trapten ze de waterfiets naar de finish. Het ging wel iets moeilijker dan ze hadden verwacht, maar dat mocht de pret en vechtlust niet drukken. De prijzen die hier te verdienen waren logen er dan ook niet om. en de Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD VERGUNNINGEN EN SUBSIDIES Inbraak sportzaal IJlst Zegge en schrijve elfhonderdvijfenveertig schepen zullen in de Sneekweek aan de start komen. Dat is 69 meer dan in het vorige rekordjaar 1973, terwijl ten opzichte van vorig jaar 74 deelnemers meer zich meldden. Verantwoordelijk voor deze, toch wel een klein beetje verwachte^ stijging zijn de Laserzeilers. Het aantal deelne mers in die klasse ging met ruim een derde omhoog van 139 tot 186. Daarmee werd de Schakelklasse (altijd nog goed voor 124 zeilers) van de eerste plaats verdrongen. Personenauto gepikt SNEEKER NIEUWSBLAD Met assistentie van de Provinciale Water staat gaat de wedstrijdleiding trachten de banen vrij van niet-wedstrijdzeilers te krij gen. Men wil het meer zo „clean” mogelijk houden om de zeilers zo weinig mogelijk hinder te bezorgen. Ankeren in het meeren meevaren met de zeilers, zal dus worden tegengegaan. of Simoun 445's het Sneekermeer. Er was te einig belangstelling voor deze klassen. DONDERDAG 28 JUL11977 132ste JAARGANG No. 60 staartje, dat mede door de Sneeker Zeil Club is Om zes uur 's avonds start namelijk op het meer een imposant tafereel, het zogenaam de admiraalzeilen. De bedoeling is dat van elk aan de Sneekweek deelnemend type een aantal deelnemers meevaren. In van de avond volgt dan vuurwerk. Een en ander is te beschouwen als een afsluiting van de jubileumviering der SZC. Lasers zorgen voor een nieuw rekord deelname Sneekweek gelijktijdig kampioenswedstrijden voor dit type worden gehouden Nieuw is ook de 420-klasse. Na de zomer hoopt het Sint Antonius Ziekenhuis de resultaten bekend te maken van een onderzoek dat eind 1976 begin van dit jaar is ingesteld naar de gang van zaken bij de diverse spreekuren. Zij worden momenteel intem besproken. Het onder zoek, zo is bekend geworden, heeft veel interessant materiaal opgeleverd over het spreekurensysteem in het ziekenhuis. Het startschip zal echt als startschip worden gebruikt. Het kiest positie aan de noordkaap van het Kolmeersland. De bedoeling is dat de zeilers nu een ruim in de windse rak krijgen, voor het eiland langs naar de eerste boei. Daarop schip zijn de in de Kleine Sneekweek uitge- de loop teste nieuwe banen gebaseerd. Nog even terug naar het admiraalzeilen. Waarschijnlijk zullen hierbij ook alle in leven zijnde Schippers in de orde van de Sneker Pan aanwezig zijn. De voor zitter van het Sneekweekkomité. dit jaar de heer U. de Bruin, opperde het idee dat alle Sneker botenbezitters vrienden en kennissen zouden uitnodigen om te komen kijken naar dit schouwspel. De rijkspolitie in Gaasterland bekeurde gistermorgen bij een kontrole in Nije mirdum vier te snelle rijders. Dat was op een totaal van negentig gekon- troleerde auto’s geen al te hoog aantal. De politie toonde zich dan ook niet ontevreden. De hoofdprijsuitreiking vindt weer plaats in het kultureel centrum Amicitia. Tevens wordt hier de IBM film over de Sneekweek vertoond. Vorig jaar werd dat festijn ver plaatst naar het rekreatiegebouw „It Foar- ünder”. omdat toen Amicitia wegens ver bouwingswerk:-aamheden niet hesehikbaar was De volgende dag vrijdag i2 krijgt de Sneekweek nog een het jubileum van aangegroeid. Het publiek kan nu de finishende schepen weer zien. De starttoren is omgedoopt in finishtoren. In de wedstrijdbepalingen is opgenomen dat de schepen alleen om te starten en om te finishen de betreffende lijn mogen passeren. In alle andere geval len volgt uitsluiting. De uitslagenverwerking is weer in handen van de IBM Er staat wederom een kompu- ter opgesteld plus twee beeldstations. De Geen O-jollen. Sharpies of Simoun 445’s IBM verwacht dat het aantal van 4000 dit jaar op het Sneekermeer. Er was te opgevraagde beeldgegevens en meer dan weinig belangstelling voor deze klassen. 35.000 kopieën (beide in 1976) ruimschoots Wel komt de Simoun 485. ondanks dat er zal worden gepasseerd. VALSE STARTS De organisatie heeft het probleem van de valse starts ook aangepakt. Het principe „driemaal is scheepsrecht” geldt nu. Na de De internisten P. C. Bijleveld, B. J. M. Kroon, dr. T. J. Roding en dr. J. de Vries houden elke werkdag tussen elf en twaalf uur spreekuur. Afspraken moe ten via het telefoonnummer 11522 da gelijks tussen negen uur ’s morgens en drie uur ’s middags gemaakt worden. De keul- neus- en oorartsen P. H. A. Smet en U. M. Ubbens houden dagelijks tussen elf en twaalf uur spreekuur (op vrijdag is slechts één specialist aanwezig). Tijdens dat spreekuur kunnen ook afspraken ge maakt worden via 11522. Zowel bij de internisten als de KNO-artsen kan men dus op het vrije spreekuur als via afspraken terecht. Dat is niet het geval bij de overige specialisten. De beide oogartsen J. H. E. Kuiper en H. J. Rutten, kunnen van acht uur tot drie uur telefonisch bereikt worden via het nummer 13015. Via het nummer 11522 zijn verder de fysische therapie (van 8.00-12.00 en van 13.00-17.00 uur) en de beide vrouwenartsen bereikbaar. Telefo nisch kunnen afspraken met de specialisten L. A. G. M. Cremers en L. J. H. Roghair worden gemaakt van 10.00 tot 12.00 en van 14.30 tot 17.00 uur. Op maandagmiddag en dinsdagmiddag kan dit voor de heer Rog hair evenwel niet. Eén keer is het geduld op. Ook bij de gemeente IJlst. Maanden geleden vonden een aantal autowrakken hun laatste rustplaats in plan de Rat, het uitbreidings plan aan de oostzijde van het stedeke. Het leek of de eigenaren van de wagens het roken dat daar een tijdje ongestoord geroest kon worden. (Overigens andere bouwterreinen zijn hiervoor ook in trek). Blijkbaar was de moeite om de vehikels naar een sloper te brengen te groot. Onlangs werden er vragen over gesteld in de raad van IJlst. Megedeeld werd toen door het kollege dat de eigenaren, voorzover bekend, aangeschreven zouden worden. Het werd een kwestie van weghalen of weggehaald worden. Eén kwam de gemeentelijke sommatie na; de rest liet de zaak blauw-blauw. IJlst heeft nu een autosloper opdracht gegeven de wrakken te verwijderen. De kosten zijn voor de eigenaren van de voertuigen, voorzover je de blikken gevallen nog zo kunt noemen. (foto Studio Ger Dijs). En nog is het eind niet in zicht, zo werd gistermiddag duidelijk tijdens een aan boord van het start en fimshschip .de Roekoepólle” gehouden perskonferentie Afsprakenburo voor WAÜGRpCÜSRACG polikliniekbezoekers Vanaf maandag gaat in het Sint Antonius Ziekenhuis een afsprakenburo ten behoeve van de polikliniekbezoekers van start. Niet alle specialisten zullen direkt hierop worden „aangesloten”. In de beginfase gaat dit buro werken voor de huidarts K. Hermsen, voor de beide kinderartsen R. J. Bakker en dr. G. J. Ubbink en voor de zenuwarts dr K. Gorter. Patiënten die zich bij deze specialisten moeten vervoegen, dienen in het vervolg telefonisch via 05150-15461 een afspraak te maken. --- Burgemeester en wethouders van Sneek hebben een tweetal vergunningen verleend en over drie subsidie-aanvragen positief beschikt. Vergunningen zijn verleend aan de Friese Christelijke Boeren en Tuinders- bond voor de uitbreiding van de lagere landbouwschool aan de Meeuweniaan (kan tine en lokaal) en aan Wouda Mengvoeders b.v. voor de bouw van een fabriekskompleks °P het industrieterrein Houkesloot bij de tweede insteekhaven. Voor het ontvangen van subsidies komt ondermeer de wijk vereniging Sperkhem- Tuindorp in aanmerking. Voor het tijdvak I april '77 tot 1 september ’78 zal een bedrag worden verleend. Verder zal in het komende seizoen door het komité Stadhuiskonserten weer een aantal muziekavonden georganiseerd worden. Ook hiervoor wordt subsidie gegeven. Ten slotte zal aan de raad worden voorgesteld een subsidie te verlenen voor de organisa tie van een viertal kerkkonserten door het komité Sneker Kerkkonserten. In de in aanbouw zijnde sportzaal te IJlst braken dit weekend onbekenden in door het slot van een van de deuren te vernielen. Meegenomen werden licht-armaturen. luidsprekers en gloeilampen, eigendom van een elektro-technisch buro uit Leeu warden. De rijkspolitie van Wymbritsera- deel zei de totale waarde van het gestolene op vierhonderd gulden te schatten. Het Sneekweek-komté heeft dan ook een aantal maatregelen genomen om de wed strijden beter in de hand te kunnen hou den Overigens kan men ook persoonlijk te recht. In het doktershuis is een ruimte speciaal voor dit bureau ingericht. Voorlo pig zijn de twee krachten, die speciaal hiervoor zijn aangetrokken, ondergebracht op de begane grond in de chirurgische polikliniek. De rode pijlen wijzen de weg. Het is de bedoeling dat het buro van maandag tot en met vrijdag geopend is van acht uur 's morgens tot vijf uur ’s middags. Aan alle huisartsen in de Zuidwesthoek is een eksemplaar van de nieuwe regeling uitgereikt. Hieronder treft men een over zicht (in beschreven vorm) aan. Het zie kenhuis hoopt met dit buro de dienst verlening aan de polikliniekbezoekers te verbeteren. In het kort komt de regeling voor de specialisten op het volgende neer. Voor de chirurgen blijft een vrij spreekuur van kracht. De artsen P. A. Heijdenrijk, F. D. de Jong en P. O. Staal zijn zonder afspraak te bezoeken op. dinsdag en donderdag (Heijdenrijk), maandag, woensdag en vrij dag (De Jong) en dinsdag, donderdag en vrijdag (Staal), steeds tussen half elf en twaalf uur. VLOOTSCHOUW Vuurwerk ook aan het begin. Na de offi ciële opening in het stadhuis volgt in de Kolk bij de Waterpoort de traditionele vlootschouw. Het aanvangstijdstip is ge steld op half tien in verband met de zomertijd. Aanwezig bij de vlootschouw zullen zijn drie Thames Barges (één blijft in Londen, omdat de overtocht niet wordt aangedurfd), het schip van het jaar, de boeier Constanter, en uiteraard het Staten derde valse start moeten alle schepen terug jacht Friso naar de wal en kan de wedstrijd wel vergeten worden. Dit om van geforceerde valse starts af te komen, aldus het wed- strijdkomité. SNEEKWEEKFILM De Regenboogklasse telt eveneens een re kord aantal deelnemers. Mede door de vooraf te houden nationale kampioen schappen verschijnen er 45 schepen aan de start. Er wordt dan ook in twee klassen gevaren. (Voor vele van de 28 aan de meet verschijnende typen is dat het geval.) In de nacht van dinsdag op woensdag is een auto ontvreemd uit de loods van brandstoffenhandel Jorritsma aan de Bols- warderweg. De personenwagen, een Vaux- hall van het type stationcar, is wit van kleur en heeft als kenteken 32-16-RR. Tot op dit moment ontbreekt zowel van de dader als de auto elk spoor. Minder suksesvol waren adspirant- inbrekers in een huis aan de Meeuwen laan. eveneens te Sneek. toen de bewo ners van enige gemorrel wakker wer den. en een kijkje gingen nemen. De geschrokken inbrekers kregen dat in de gaten en namen vroegtijdig de benen. ..w

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1