Korpschef van der Vliet tijdens afscheid Duits wachtkommandant maken bleek ’n juiste keus Jubilerende Skotsploech in uitverkocht Amicitia IJLST SWKERHKeWIEB |t van GERM SPEERSTRA DE HELD VAN FOLSGARE ■ii i de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en o Bh! ■WW lil fti e Heger botst onder Osingahuizen tegen vijf voertuigen Dit blad verschijnt bovendien donderdags huls-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o Dorpenwedstrijd op laatste moment beslist iif il jijl i en de Motorrijder na aanrijding met beenbreuk in ziekenhuis Huisman haalt limiet voor marathon Twente H«l Sneek» Nieuwsblad is een gecombineerde uHgaee van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Bt x (O I 0 x H I B l MÉHi -w Er gingen zaterdagavond heel wat beentjes van de vloer in het Amicitia-theater te Sneek. Gasten uit zowel binnen- als buitenland Amelander Volkstanzgruppe was het deze avond helemaal raak, want niet alleen gingen de voetjes van de vloer, maar zelfs hele lichamen. Net als in het circus werden twee meisjes door twee jongens rondge draaid. In de nacht van zaterdag op zondag heeft de 46-jarige W.K. uit Heeg met zijn auto onder Osingahuizen danig huisgehouden. In totaal werden door zijn manoeuvres vijf wagens (inklusief zijn eigen auto) bescha digd. MAANDAG 1 AUGUSTUS 1977 132ste JAARGANG No. 61 .«■XS.Ssssts Toen het optreden van de Cannenburger Boerendansers zich aankondigde, kon het natuurlijk niet anders of er moest gerekend worden op stevig klompen geluid. Een keur van dansen dus op deze avond, die werd afgesloten met een vlaggenparade. Op de foto van Studio Ger Dijs; de kinderen van de School of Irish dancing in een ronde dans. Velen namen de kans te baat de heer en mevrouw Duits de hand te schudden. Een kollega van de heer Duits is daar een van. Studio Ger Dijs legde het tafereeltje op de gevoelige plaat vast. K. kwam uit de richting Hommerts en raakte in de flauwe bocht voor Osingahui zen op de voor hem linkerweghelft. Hij ontmoette daar de 35-jarige R.B. uit IJlst. Vervolgens gierde zijn wagen tegen twee voor de „trije hüskes” geparkeerd staande auto’s, waarna zijn voertuig op zijn kant tot stilstand kwam. SNEEKER NIEUWSBLAD Het was dan ook de Snitser Skotsploech die hier een jubileum vierde. In september is het al weer vijfentwintig jaar geleden dat deze dansgroep opgericht werd, reden genoeg dus om er nu een groot feest van te maken. Een fototoestel plus een projektiescherm, een waardebon om rustig een diep gekoesterde wens te vervullen, dat waren enkele van de cadeau's, die de heer G. Duits donderdagmid dag ontving tijdens zijn afscheid van het korps gemeentepolitie van Sneek en daarna gedurende de „openbare” receptie. Uiteraard werden de vele kwaliteiten van de wegens funktioneel leeftijds-ontslag vertrekkende hoofdagent bruiduit geschilderd. In de eerste plaats door de heer B. van Haersma Buma, burgemeester van Sneek, en verder door de korpschef, de heer B. W. M. van der Vliet. HM BRIGADIERSAANWIJZING Een vertrouwde funktionaris kwam daar door achter de meldtafel te zitten. En dat terwijl de heer Duits niet over het n - goede konditie beschikt, wist iedereen wel. Zijn sportloopbaan van vroeger jaren was genoegzaam onder de kolle- ga’s bekend en beroemd. De korpschef roemde een aantal karaktertrekken van de heer Duits. Zij kollegialiteit. de ongekompliceerdheid waarmee hij de problemen tegemoet trad, het eerlijk voor zijn mening uitko men. maakten hem tot een gewaardeerd korpslid. Dat de heer Duits over een Zaterdagavond rond acht uur liep de 19- jarige motorberijder Tjerk Jansen uit Heeg bij een botsing vlakbij zijn woonplaats een beenbreuk op. Hij reed in de richting van Gaastmeer toen de 24-jarige R.R. met zijn auto de VVV-kamping verliet. R. verleen de geen voorrang, waardoor de motor geraakt werd. Jansen plus voertuig gingen over de kop en beide kwamen in de sloot terecht. Kampinggasten hebben Jansen uit zijn netelige positie bevrijd en de motor op de kant gehaald. De auto liep alleen mate riële schade op. De motorrijder is naar het ziekenhuis in Sneek gebracht. Deze konsentreerde zich voornamelijk op brigadiers-diploma beschikte. In dit de periode waarin hij Duits had I meegemaakt. De hoofdagent liet zich door wijze -- i ’..t door uit het evenwicht brengen. De keus van de voorganger van de heer Van der Vliet, de heer S. H. Bos. die Duits benoem de tot wachtkommandant (een vaste funk tionaris in wisseldienst). was dan ook vol komen juist. diskwalifikatie volgde. Daardoor deelde Oosthem de laatste plaats op dit onderdeel met Nijezijl. A bbega was hierop het sterkst. Had de heer Van der Vliet zijn speech beperkt tot de laatste twee jaar die hij deel uitmaakte van het Sneker politiekorps, adjudant J. Kuipers had de heer Duits veel langer meegemaakt. Hij kon dan ook een groot aantal anekdotes ophalen. Als oud- kollega sprak adjudant Wiersma, die lange jaren met de heer Duits had samenge werkt. De heer Duits bedankte tenslotte de sprekers voor hun woorden en geschenken. Germ Speerstra heeft zaterdag voor zijn dorp Folsgare de zege in het vierdorpentour- nooi binnengehaald. Op het laatste onderdeel, de marathon, moest de beslissing vallen. Abbega stond voor de start nog op kop met 1,5 punt voorsprong. Hij had langs de route helpers met emmers water geposteerd om voortdurend het hoofd koel te kunnen houden. Na eerst met een moordend tempo het peleton uit elkaar te hebben gescheurd, liet hij Als ondeidelen komen Het middagprogramma startte met dames voetbal en heren-volleybal. Folsgare (met joker) kwam als hoogste uit de bus bij de baltrapsters. Abbega (eveneens met joker) werd tweede, Oosthem en Nijezijl sloten Een wiel van de auto was inmiddels afgebroken en lag op de weg. De 27- jarige Wiebe V. uit Oudega kon dit obstakel niet meer vermijden. Ook zijn auto werd beschadigd. K. en B. hebben een bloedproef moeten ondergaan. maal het aantal wedstrijdpunten oplever de. Op de tweede plaats eindigde Folsgare, derde werd Nijezijl en vierde Abbega. Het eindklassement van deze ontmoeting De marathon voor dames had een sentionele ziet er als volgt uit: 1. Folsgare 23 punten, ontknoping. Oosthem kwam als eerste bin- 2. Abbega 2116, 3. Oosthem 17 punten en 4. nen. Andere hardloopsters meldden bij de Nijezijl 15 punten. De prijzen werden wedstrijdleiding dat er evenwel „gesmok- uitgereikt door de voorzitter van Dorpsbe- was. Moegestreden hadden de Oost- lang, de heer J. van der Wal. Een feesta- hemmers op de bagagedrager van begeleiders vond in het dorpshuis „Yn ’e Lij te” besloot een aantal kilometers meegelift, weshalve de dag. Theo Huisman van de a.v. Horror is erin geslaagd om de limiet voor de marathon van Enschede (27 augustus) te halen. In Lisse wist hij als vijfde veteraan binnen te komen in een tijd van 1.38.57 en dat "everde hem een 42ste plaats op in de rangschikking. Als elfde kwam Wiepie Koopen van Horror binnen in een tijd van 1.28.57. Van Lionitas (Leeuwarden) kwam Sjirk Fokkens op de zestiende plaats. De stopwatch werd voor hem op 1.31.32 uur stilgezet. Ook hij zal in Enschede aan de start verschijnen. Twee leiders in de Regenboogklasse en één in de Valken, dat is de oogst die twee dagen hardzeilen om de nationale titel tot nu toe heeft opgeleverd. In de Regenbogen delen Harry Amsterdam en Martin Heineke gebroederlijk de eerste en tweede plaats. Op het Heegermeer voert Steenhoek het klassement aan. Foto studio Ger Dijs schoot een fraai aktieplaatje van Valken die een boei aan het eind van het kruisrak gaan ronden. Op de voorgrond Albert Wester uit Grouw., daarachter Cees Dubbeld uit Rotterdam. Meer nieuws over beide regatta's elders in dit nummer. X een kilometer voor de finish zijn laatste onderdompeling geschieden. Nieuwe krachten vloden in hem en in een weergaloze stijl denderde hij naar de eindstreep, daarmee de belangrijke vier punten in de wacht slepend. t ver band ging de heer Van der Vliet in op de van aanwijzing van brigadiers. Naar niets en niemand intimideren en nergens zijn mening moet deze procedure nodig op de helling. Op landelijk en ook op departe mentaal niveau, wordt daar al jaren op gestudeerd. x «jSSK >x,._ Het was de onverwachte ontknoping van een dag lang sporten om het vijf jaar geleden ingestelde vier- dorpen-kampioenschap. Hieraan doen sportlieden uit Abbega, Folsgare, Nijezijl en Oosthem mee. telkens volleybal, voetbal en de marathon op het programma voor. In Folsgare was ditmaal de arena opge steld. 's Morgens kwamen de heren- voetballers in aktie. De puntenwinst ging de rij. Het volleybal werd gewonnen door naar Nijezijl, dat de joker had ingezet. Abbega, tweede werd Folsgare, derde Winnaar werd evenwel Folsgare. Op de Oosthem en vierde Nijezijl. derde plaats eindigde Oosthem en vierde Won Folsgare door de Marathon voor was Abbega. Dit dorp greep de zege bij het heren het eindklassement, Oosthem vero- dames-volleybal voor Oosthem, Folsgare verde op dit onderdeel de meeste punten en Nijezijl. De dames van Folsgare bleken omdat het inzetten van de joker anderhalf duidelijk overtraind, gezien de zenuwen die zij moeilijk de baas konden blijven. Voorzitter, de heer F. C. Nauta, leidde alle gasten bij het publiek in en vertelde het lieten de uitverkochte zaal een danig stukje nodige over de jubilerende groep. De Skots- danskunst zien. Uit Hindeloopen traden de ploech, die uitgegroeid is tot een groep Aald Hielpen en helemaal uit Dublin van van bijna vijftig leden, treedt in de kleder- de school of Irish dancing vertoonden dracht op zoals die in 1855 op het platte- enkele kinderen een apart stukje dans- land op zondagen bij feestelijke gelegen- kunst. Na een volksdans, waarin bijna heden werd gedragen. Begeleid door ak- konstant een tap-geluid te herkennen was, kordeon, viool en bas verzorgt de groep kregen ze een denderend applaus. De Wurf per jaar zo’n veertig optredens voor vereni- uit Zandvoort liet ter afwisseling een kle- gingen, instellingen maar ook officiële ont- dingshow zien van de ontwikkeling van de vangsten van de gemeente. Het was dan kleding langs de Noordzeekust. Bij de ook niet zo verwonderlijk dat burgemees ter B. van Haersma Buma en zijn vrouw deze avond bijwoonden. Andere hardloopsters meldden bij de t er evenwel „gesmok- Moegestreden hadden de Oost- keld” agini B-- Ss ■"\x t.T 3 V V -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1