Nieuw asiel bij grasdrogerij? 1 Twijfels bij Vrije Kiezers aan intentie motie Sneek Straks alleen entree-per-auto bij parkstrand aan De Potten 111111 IJLST fU „ENKEL DE KAART IS VERDWENEN” O 'il li H |gj J I II I I CEN TRALE RIOLERING SNEKERXKQERIER I Hl ft i 02 de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en Sri Officieel Orgaan van iW 'I ilf ii si ij» o i|O H f i I I K i Overdracht voormalige Bakhuizen RK-school geen gevolgen voor ACW 9 r Drietal ontsnapten weer achter tralies 7 - Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o ük 8 H en de r pi M Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD De Ulster raadsleden hebben het dinsdagavond aanmerkelijk minder scherp gespeeld dan hun Wymbritseradeelster kollega’s. Uiteraard was er kritiek op de plannen die burgemeester en wethouders van Sneek hadden ontwikkeld om een toekomstig grondtekort voor hun gemeente te voorkomen. Begrip was er ook wel voor de situatie waarin de waterpoortstad na de herindeling kan komen te verkeren. De heer E. D. de Vries zag zijn kwaadheid wegebben na het vernemen van de standpunten der Sneker vroedschap. Met bekwame spoed gaat aan het Grootzand de riolering in de grond en het gebeurt op zo’n manier, dat het „lichtere” ver keer er weinig last van onder vindt. En aangezien men door gaans kankert over al dat open breken van straten en wegen, mag dat ook best een keer ge- zegd worden. Het gevolg van de 4e werkzaamheden was wel, dat de jgfë dinsdagse goederenmarkt naar de Singel moest verhuizen. En nu we het toch over de markt heb ben het schijnt marktbezoekers en kraamhouders aan de afge sloten Singels uitstekend te be vallen. Het is er minstens zo gezellig als aan ’t Grootzand - heet het - omdat men de kra men aan twee kanten heeft kun nen opstellen, de loopafstand wat kleiner is en men als bezoeker wat meer armslag heeft. Het is er „intiem-gezellig”, beweren de Ég vaste klanten. Bij de Centrale M Vereniging van ambulante han- K delaren bestaat zelfs het plan om H bij burgemeester en wethouders H van Sneek toestemming te vra- M gen om aan de Singel te mogen blijven. Of dat „verkeers- M technisch” een haalbare kaart is valt nog te bezien. (Foto studio H Ger Dijs). JL OP SNEEKER NIEUWSBLAD 1 4? k.: J' j n 3 e j T de 1 MM I t W •«.x» Als de afdeling Sneek van de Vereniging tot Bescherming van Dieren met het plan akkoord gaat, zal de raad van Sneek 4e zijner tijd een voorstel tot de bouw van een nieuw dierenasiel ter tafel krijgen. Op dit moment worden de zwerfdieren ondergebracht in een ruimte aan de „oude" Oppenhuizerweg, een plaats die veelvuldig „overbevolkt" is. Vandaar dat besloten werd een ander onderkomen te zoeken. De bedoeling is, althans zo wijzen de plannen uit, in de buurt van de koöperatieve grasdrogerij domicilie te houden. E. D. DE VB.IES (PCP) - gjin doorpen ynleverje - DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1977 132ste JAARGANG No. 70 c s 5 S J 1, !t i- 1, e n P OPBOUWEND IJlst en Wymbritseradeel hebben al bewe zen dat zij bij elkaar willen. Met Sneek kan wel gepraat worden, maar dan op een opbouwende manier. „Ik leau dat de op merking yn ’e ried fan Wymbritseradiel oer tastannen yn Dütslan 1938-1939 to fier gien. Mar ik kin my foarsteile dat jo safier komme as jo hearre hoe’t yn ’e ried fan Snits goedpraten en de plannen rjochtfear- Tiemersma uit Jutrijp (raadsleden van Wymbritseradeel) de rondvraag te baat om Op grond van het feit dat G.S. de gemeentebesturen heeft gevraagd graag de wensen te willen horen, is verzocht de aanleg van een fietspad van Oudemirdum, via Nijemirdum naar Sondel op te nemen in het provinciale fietspaden plan. j Siebrand Visser werd gistermiddag de trotse eigenaar van een werphengel met molen, die als eerste prijs beschikbaar was gesteld voor de viswedstrijd in de Badhuisgracht. Die happening voor jeugdige visliefhebbers was op touw gezet door de'firma Johs. B. Posma aan de Noorderhorne Promenade 17. Het was nog een verlengstukje van de fees telijkheden rondom de officiële opening van de Noorderhorne Promenade. Er kwamen vijftien jongelui opdagen, om, gelijk in de Staatsloterij, een klein visje uit te werpen om in de vorm van een prijs een dikke te vangen. Als tweede prijswinnaar kwam uit de bus Jan Kamminga, die door Posma een teles- koophengel kreeg aangeboden. Als nummer drie eindigde Klaas Makkinje. Zijn prijs bleek te bestaan uit een viskoffer. A lie deelnemers kregen van de organisatoren een ijsje aangeboden. (Foto Studio Ger Dijs) seradelers en de Ulsters hebben hun me ning laten horen. De heer De Vries had hier en daar gepolst en zijn opinie is dat het de Snekers niet zo interesseert hoe het allemaal komt. Hij proefde in het Sneker standpunt dat men daar vermoedt dat Den Haag wel eens anders kan gaan handelen als Leeuwarden. Via dat achterdeurtje van die uitbreiding zou bij het rijk de mening kunnen post vatten dat Sneek veel gebied nodig heeft. En dan zou men alsnog Sneek, Wymbritse radeel en IJlst kunnen samenvoegen. „As (vervolg zie pagina 21) De kleinste school van Gaasterland zit in de moeilijkheden. Niet wat leerlingental. maar wel wat het gebouw in Nijemirdum betreft. De kozijnen zijn aan vernieuwing toe, terwijl de twee jaar geleden aangebrachte dakbe dekking door de hitte van voorgaande zo mers is beschadigd. Het vervangen van de kozijnen moet komen uit de pot normaal onderhoud. Misschien dat een verzoek om een ekstra uitkering sukses kan hebben. De dakbedekking zal daaruit moeten worden betaald. f I Hf De r.k. basisschool te Bakhuizen, die zoals bekend, wordt verbouwd tot Sociaal Kultu- reel Centrum, mag door de gemeente wor den verkocht aan de Stichting, die het centrum gaat eksploiteren. Zoals bekend vreesde men problemen in verband met de ACW-subsidie. In een vorige raads vergadering is uitgebreid hierover ge sproken. Het trio ontvluchten is weer bijeen in het bureau van de Sneker gemeentepolitie. Werd het afgelopen weekend de Ulster G. van der V. bij de maaltijd weggehaald, gistermorgen werden J.S. en C.P. aangehouden Dat ge beurde in de Meeuwenlaan, waar zij een onbewoonde woning hadden gekraakt. De politie had hier lucht van gekregen en kon het tweetal inrekenen. Ze hebben nu minder faciliteiten in het bureau dan voorheen, werd door de politie meegedeeld. In dit nummer isals bijlage opgenomen „Uit de Marktstraat” (voorlichtingsorgaan van de gemeente Sneek). De bewoners van de Hoitebuorren en de Star Numanwei te Oudemirdum. waarbij gepleit wordt voor de aanleg van een fietspad langs de weg Nijemirdum- Oudemirdum. Dit verzoek wordt onder steund door de vereniging van Plaatselijk Belang Oudemirdum en het bestuur van Streekmuseum te Oudemirdum. ÉWi r ..By it lézen fan it foarstel fan B en W fan Snits haw ik my tige lilk makke, hwant dat foarstel mei in kaert dy globael hjit to wêzen. gie my fierstento fier. Nou’t de ried fan Snits it werom draeid hat ta in praetplan, is it der net minder op wurden en kin men yn aerdich rêstigersfear prate”. Akkoord ging het algemeen bestuur ook met het voorstel om 74.000 beschikbaar te stellen voor het maken van een verband met de aanleg van een riolering Th het Pottengebied. Zoals de situatie nu is wordt het vuile water op de open boezem geloosd en dat vindt men bij het Rekreatie- schap een onhoudbare toestand. Hoe het allemaal precies moet weet men nog niet, maar men denkt er over het rioolwater via een persleiding bij Offingawier naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Sneek te leiden. De mededeling, dat het Rekreatieschap voor het Friese waterland „De Marre- krite”, er niets voor voelt om kampeergeld op het Groot-Schareiland te heffen, bracht de heer R. Tuinstra er toe te vragen of er dan vanwege De Marrekrite niets gedaan kan worden aan walbeschoeïing-en-zo. Tuinstra had namelijk gehoord, dat De Marrekrite in 1979 twee miljoen gulden beschikbaar zal krijgen voor dergelijke zaken. Voorzitter burgemeester B. W. Ca- zemier van Wymbritseradeel verklaarde namens het dagelijks bestuur van het Rekreatieschap Sneeker Meer, dat er van dat beschikbare geld nog niets officieel bekend is. Nadat de diverse rekeningen en de begro ting voor 1978 was goedgekeurd namen de heren J. S. Hettinga uit Heeg en A. Er zullen in de toekomst geen aparte intreegelden meer geïnt worden van men sen, die lopend, per fiets of met de brommer hun misnoegen te uiten over uitlatingen een bezoek brengen aan het Parkstrand van de heer Tuinstra in de gemeenteraad „De Potten”. Bij de ingang van het rekrea- van Sneek bij de behandeling van grens- tieterrein zal een „automatische parkeer- wijzigingen. Tuinstra ontkende niet in een kontroleur” komen. Van elke auto zal opvliegende bui minder leuke dingen over voortaan 2,50 worden geheven. De andere het schap te hebben gezegd. Die rancuneu- toegangsgelden vervallen. Het Rekreatie- schap Sneeker Meer heeft dit in het alge meen bestuur besloten omdat het niet loont om allerlei soorten entreegelden te heffen voor auto's, volwassenen, kinderen, fietsen en bromfietsen. ze uitlatingen moest men echter zien in het licht van wat er in het kader van de „appartementen-kwestie” door het Wymbritseradeelse raadslid I. Bergsma uit Hommerts waren gezegd. Die logen er óók niet om. Burgemeester B. van Haersma Buma van Sneek én de heer Tuinstra wilden echter ronduit stellen, dat ze van mening zijn, dat het Rekreatieschap Snee- plan^in, ker Meer als zodanig uitstekend draait. J Na gesprekken met vertegenwoordigers van CRM is gebleken dat er geen pro blemen rijzen wanneer de school tegen boekwaarde aan de stichting wordt ver kocht. Dinsdag zal de Gaasterlandse raad dan ook zeker haar toestemming hechten aan de overdracht tegen een bedrag van iets meer dan 23.000 gulden. I Die teneur viel ook te beluisteren in de „Dat der foaralyn Wymbritseradiel emoas- woorden van PvdA-er J. H. Stokker. Vrije jes loskomme sa as de leste dagen bart is, is kiezer mevrouw W. Koopmans-Kuipers gjin wünder. Yn Snits is sein dat it gemeen- zag het even anders dan haar PCP-kollega. tebistjür fan Wymbritseradiel de minsken Zij vroeg zich af of er middels de motie wel opstookt tsjin Snits, wolnou as de ge- wezenlijk iets veranderd is. Immers, uit het sprekken yn dizze sfear fierd wurde moatte, beroemde stuk van de fraktievoorzitters hoecht it foar üs net mear”. spreekt dezelfde toon als uit het Sneker kollegevoorstel. Toch kwamen er nog wel enkele krasse uitspraken over de tafel. De Vries teken de daar voor. „De kolleges fan Drylts en Wymbritseradiel hawwe der goed oan dien dit plan daliks óf to kapjen hwant it wie düdlik de bidoeling fan Snits de saek der efkens troch to jaeijen”. De hele aanpak, aldus de woordvoerder dige wurde troch sommige minsken, wylst van de christelijke partijen in het stedeke, der fan goed oerliz gjin sprake west hat”. lijkt uit rancune voort te komen. Via een Gelukkig heeft, aldus de heer De Vries, het achterdeurtje tracht Sneek toch nog te grootste deel van de Sneker raadsleden het krijgen wat provinciale staten hen voor de verstand goed gebruikt. Hij vroeg zich neus hebben weggekaapt. Zoiets pasFniet overigens af hoe de burger van Sneek tussen buren. tegenover de hele zaak staat. De Wymbrit- -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1