In oktober derde vrouw in de gemeenteraad van Sneek RAAD WIL DE PROCEDURES GAAN BEKIJKEN B. EN W. SNITS WOLLE FOECH HEGER BILEANJE K s I I IJLST snekerWkoerier J I X44- Ir I 'O PvdA Gaasterland interpelleerde over benoeming MAVO-direkteur '1 ■ih I j 11 Officieel Orgaan en van Identieke inbraken in Oudega en Heeg s» 4® „Architekten” S 4 4. de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 48» ■o EARSTE FOLSLEINE ÜTSTEL YN ’T FRYSK ?'JL* - «Ik I I P F ■b f Een paar weken zijn Hugo - I 4 4 4 ren als de bejaarden weer naar Noord-Ierland. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o 44 W4 i „boartsje er nu regelmatig on- der het wakend oog van moe- der Landman, die vanuit het g raam het stulpje in de gaten S kan houden, (foto Studio Ger Dijs). S werd van landbouwplastic gefa- I briceerd. Voor de deur legde g het drietal een tuintje aan. Ze S 'SS- '■''«MO*» 44" 'L—': •X en de 44 Terwijl de Noord-Ierse bejaarden gisteren in de gastgezinnen zijn opgenomen, hebben de kinderen zich in de speeltuin bij de kleuterschool „Klimop” aan de dr. Kuyperlaan kostelijk ver maakt. Ringwerpen, zaklopen en sjoelen waren zo de spelletjes, die de leiding op het rooster had gezet. Verder was er natuurlijk ook veel aandacht voor de in de speeltuin opgestelde toestellen. Enkele Nederlandse kinderen uit de gastgezinnen hadden ook veel schik. Ze kunnen heel goed met de Noord-Ierse huisgenootjes overweg. Er hebben zich in de tijd, die ze hier tot nog toe doorbrachten dan ook nog formeel De fraktie van de Partij van de Arbeid in de raad van Gaasterland heeft dinsdag haar doel niet bereikt. Middels een interpellatie en daaraan vastgekoppeld een voorstel, poogden de heren C. Gaastra en G. H. Overdiep een deel van het benoemingsbeleid van burgemeester en wethouders terug te leggen bij de raad. Een stemming wees uit dat de overige raadsleden daar niet zonder meer toe wilden overgaan. Wel werd gesteld dat nog diskussie mogelijk Brandenburg-Vogelzang (CDA) voegde Van Heemstra zag dat niet erg was. Dit naar aanleiding van en op verzoek van de heer M. de Boer (Gemeentebelangen) die op papier wil hebben, hoe de zaken er precies voorstaan. t -■ 1 geen moeilijkheden voorgedaan. 1 Voor de komende week staat er Wwll Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ----- Voor de komende week staat er 4Ü nog een bezoekje aan het Flevo- 4 hof op het programma en een filmmiddag in Amicitia. Donder- .4?. dag vertrekken zowel de kinde- Landman (12), Jappie de Jong (11) en Anton Popma (11), alle drie uit Blauwhuis, bezig ge- M we est een eigen huisje te bou- SE wen. Naast de weg Blauwhuis- Westhem, in de diepte, werden eerst de „spanten” opgezet, vervolgens kwam er plastic I over heen om alles waterdicht te maken en tenslotte werd de zaak afgewerkt met riet. Ze hebben nu een prachtig onder komen. Radio, televisie, een B bank en een vloerkleed maken het ekstra knus. De voordeur f&lg 4: 4. '2 - 1 4 'f WSBLAD SNEEK A FIETSPADEN afwezig, maar zal ongetwijfeld al op de ■’3 :-‘5Ss voormalige RK-school aan de Stichting Brandenburg- Foar it earst sünt jierren, miskien wol foar it earst yn’e Snitser hystoarje, is in ütstel fan boargemaster en wethalders fan Snits ‘folslein yn it Frysk skreaun. Atntlik Frysk wol to fo/stean of better ambtlik Hollansk, oersetten yn ’t Frysk. It kolleezje moast de memmetael wol brüke, sjoen it ünderwurp fan it foarstel; de beleaning fan ünderwizers, dy’t it foech hawwe ta it jaen fan ünderwiis yn ’t Frysk. kwam er niet veel uit deze nazomerbijeenkomst van de Gaas- daaraan toe: sinds 1968 is dit al buiten de raad omgegaan. zou dus nu aan de beurt zijn om Holtrop op te volgen. In verband met zijn werkzaam heden ziet de heer Vis er echter van af. ver- DONDERDAG8 SEPTEMBER 1977 132ste JAARGANG No. 72 C. GAASTRA (PVDA) - zware kritiek - l van het kollege ten aanzien van deze benoeming onmid- namelijk D’66, PPR en PSP rondom zich te verzamelen om met een nieuwe partij mee te doen aan de verkiezingen voor de ge meenteraad van Sneek. Toen deze groep onder de naam Pro- Piet Ysbrandi, trainer bij de v.v. Scharne- goutum, heeft deze week toegestemd in het voorstel van de eerste-divisieclub Heeren- veen oefenmeester Theunisse te assisteren. Een en ander houdt in dat hij zich met name zal bemoeien met de jeugdtraining. De Ysbrechtummer, die in de kaatswereld geen onbekende is, blijft als oefenmeester verbonden aan Scharnegoutum. heeft men getracht te vinden in over eenstemming met de wet. Beslist heeft men niet de bedoeling gehad om onaangenaam te doen. Gisternacht zijn in Oudega (W) en in Hceg inbraken gepleegd, die als twee druppels water op elkaar leken. In beide gevallen was ook het bedrag in papiergeld, dat werd weggenomen uit een kassa even groot; vierhonderd gulden. Heide kwam men door een raampje naar binnen. Ook hier verdween vierhonderd gulden uit de kassa en zocht men verder in uit de geldla vierhonderd gulden had ge- het huis tevergeefs naar geld. Zoals bekend heeft de PvdA-Gaasterland enige weken geleden een aantal schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders ge steld. De tweemansfraktie was van mening dat het kollege niet zonder meer een nieuwe direkteur aan de openbare Van Swinderen- mavo mocht benoemen. Alle hoofden van dienst immers, en daar rekenen de socialis ten de direkteur van de school ook toe, dienen door de raad te worden benoemd. zitten. Liever eerst alles op een rijtje en dan met „een uitgerust hoofd” (zo liet hij de Frans man zeggen) de zaak bekijken. Daarmee was, afgaande op het resultaat van de stemming, de raad het eens. Alleen Gaas tra en Overdiep stemden voor hun eigen voorstel. Het kollege was het daar niet mee eens. De wet op het voortgezet onderwijs beschouwt ..in dezen b. en w. als het bevoegd gezag. Daarmee zou de kous af geweest kunnen zijn. Gaastra haakte er echter middels een interpellatie, waarvoor hij toestemming van zijn kollega-raadsleden kreeg, op in. Er is in het verleden een precedent ge schapen, toen de raad wijlen de heer L. van Beek benoemde. m w* .xl! haald. Het kleingeld had men laten liggen. In de huiskamer van de familie werd ook naar geld gezocht, zoals uit sporen bleek. Daar viel echter niets te halen. Kennelijk had men het in dezelfde nacht bij VG-winkelier J. van der Heide in H?eg Bij bakkerij F. Wielstra aan de Breksdyk in ook gemunt op bankbiljetten. Bij Van der Oudega ontdekte men woensdagmorgen, 1 J - dat een inbreker door het forceren van de achterdeur naar binnen was gekomen en Al sünt 1972 is der in regeling, der’t yn stiet hoefolle dizze minsken mear krije as hja de akte yn bisit hawwe en hoefolle as se ek les yn Frysk jowe. Dizze bedragen binne net heech; 140 en 250 goune yn ’tjier. Nou’t der in fo'aroaring kommen is yn ’e leger ünderwiiswet en omdat ek rekken halden wurde moat mei de leanüntwikkeling, is der alle oanlieding, sa fynt it kolleezje, om dizze bidragen to fbrheegjen. B. en w. geane yn it ütstel ek yn op de forplichte pleatsing fan it fak op ’e roasters fan ’e legere skoallen. By keninklik boad- skip, sa skriuwe b. en w.is der in wiziging fan wet yntsjinne. Dy moat it mooglik meitsje dat ünderwizers op harren akten in oantekening en boppedat it foech krijge om les yn ’t Frysk to jaen. Der moat in efterstfin ynhelle wurde en dêrom wurdt ütsteld de bidragen op to lüken ta 240 en 340 gounen. Dit mei yngong fan 1 jannewaris fan dit jier. Yn ’e takomst sil, sjoen de ynhêldt en de strekking fan dit wetsüntwerp, gjin fïerere forheging barre moatte. Formeel zal het kollege wel juist gehandeld hebben, aldus de heer Gaastra, maar het is een feit dat nu de raad de gelegenheid onthouden is anders te beslissen. B. en w. zijn afgeweken van een lijn die in het verleden wel gevolgd is. „Ik fyn it gjin De heer Overdiep was met dit antwoord woordvoerder van het CDA, maar hij kon niet tevreden. Hij benadrukte nogmaals, zich het PvdA-gevoel, dat het naar de geest dat zijns inziens het kollege van zijn tot nu toe gevolgde beleid was afgeweken. In dit geval wel heel erg. De voorzitter was Het kollege heeft zich volledig verge- benoeming wist van de te volgen procedure, ver klaarde burgemeester H. L. Sixma ba ron van Heemstra. Er is veel en breed voerig over gesproken, vooral ook om dat leerkrachten van de school zich opgaven als sollicitanten. De oplossing De heer J. Coenders (CDA) was het met de Gemeentebelanger eens, maar behield zich het recht over die zaak ter zijner tijd te Sociaal Cultureel Centrum Bakhuizen. Via diskussiëren. Juridisch-formeel heeft het wethouder mevrouw 1 kollege in dezen juist gehandeld, aldus de Vogelzang liet hij weten dat CRM schrifte- ..JT- niet juist gegaan was, best indenken. dat Zoals gezegd wilde de heer Gaastra via een niet met hem eens. Tot nu toe werden alle stemming de bevoegdheid leerkrachten aan de Mavo door b. en w. t_ 1 benoemd. Wethouder mevrouw A. dellijk zien overgedragen. Burgemeester i 4 az* rara** ÏTIztarza Naast de wethouders mevrouw D. Y. W. de Graaff-Nauta en mevrouw W. Unema- Ehlhardt krijgt de gemeenteraad van Sneek in oktober een derde vrouw in de gelederen. Het is mevrouw Susan Homminga, de echt genote van de heer Koos Hoozemans, de gressief Sneek een kandidatenlijst opstelde projektleider van de stichting sociaal- werd mevrouw Homminga daarop als kultureel werk ’t Bolwerk. nummer vier geplaatst. De nummers een en twee - de heren W. T. de Boer en B. Mevrouw Homminga zal de heer Ben Holtrop - veroverden in 1974 een zetel. Holtrop van Progressief Sneek opvolgen. Nummer drie, de heer Geerling Vis, Holtrop verhuist over enkele maanden naar Sijbrandaburen in de gemeente Rau- werderhem, waar hij een huis heeft ge- xkocht. Hij is van plan volgende maand Susan Homminga heeft zich bereid alvast te bedanken voor de raad. klaard de PS-stoel te gaan bezetten. Mevrouw Homminga is 32 jaar. Het echt- Mevrouw Homminga zit al eenjaarof drie paar Hoozemans-Homminga heeft twee als niet-raadslid in de advieskommissie kinderen. (Vijf jaar geleden kwam de fami- Bejaardenzorg. Ze beijvert zich voorts voor lie naar Sneek waar Hoozemans aangesteld het Vrouwenkafé en zat in de werkgroep, werd bij ’t Bolwerk. Door vrienden en die er voor zorgde, dat (naast kinderen) bekenden raakte Susan Homminga in kon- ook een groepje vrouwen uit Noord- takt met politiek geinteresseerden, die in Ierland in Sneek op verhaal kunnen ko- die tijd bezig waren aanhangers van voor- men. lijk bevestigd heeft akkoord te gaan met de overdracht en het uitblijven van de gevol gen voor de ACW-subsidie. Ten aanzien van de fietspadenperikelen kwam D. Hielkema (Gem. Bel.) met de suggestie om naast Oudemirdum- Nijemirdum-Sondel ook een pad Sondel- Balk op het verlanglijstje te zetten. Dit was, zo had de geschiedenis hem geleerd, in het verleden ook een mogelijkheid om Gaas- terlands hoofdplaats te bereiken. Herstel deze verbinding zou INSCHAKELEN manier de ried, dy’t him hjir oars wol mei De heer De Boer voelde met de PvdA-ers bimuoit, foar in foldongen saek to setten. wel mee, dat wanneer de raad inge- Us fraksje is üntofreden oer dizze gong fan schakeld wordt bij de procedure met be saken.” trekking tot kleuterleidsters en onderwijs krachten aan lagere scholen, zij ook in de Voor het overige van een direLteur van een Mavo moet worden gemoeid. Om te zien terlandse vroedschap. Er werden enkele hoe de bevoegdheden nu precies liggen, schoolzaken geregeld, voorbereidingsbe- vroeg hij om een overzicht, iets wat het sluiten genomen kollege hem toezegde. 1 i en prijzen vastgesteld. De heer L. Zijlstra was wegens een „blessure” van de veiligheid voor de hoogtelijn geweest van de verkoop van de pedaleurs aanzienlijk verbeteren, aangezien - „v ii dan vja een tunnel de drukke autoweg Woudsend-Lemmer kon worden vermeden. Een suggestie die het kollege graag over nam. •■■■■444.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1