Acht daders aangehouden Sleutel in eendenkorf op dak I Diefstal van 27 kratten bier in Irnsum opgelost 1 Uitbreiding „EINEKOER Balk eindelijk in gebruik dB K Wij SflM. w ggi in Om uit ruimteproblemen te komen Officieel Orgaan en van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST I Tw CM 11 Iff B I INBRAA K IN MA NEGE 1 S Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huls in GAASTERLAND, SLOTEN e.o NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de SM EBHKOERIER en de ■r Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van ■ëEnWElïSHsaa BF FK •- M MM ■RB ia Wymbritseradeel. Het treffen, Ger Dijs leverde het bewijs met deze foto. Bovendien werd de 19-jarige schilder N. B. Het is raak. Dominicus Silvius (geheel rechts), uitkomend voor IJlst, heeft 2-0 MAANDAG 19 SEPTEMBER 1977 132ste JAARGANG No. 75 SÏ De gemeentepolitie in Sneek heeft de afge lopen week weer een groot aantal arresta ties verricht. In de eerste plaats werd een groep van acht afkomstig uit Sneek en omgeving aangehouden in verband met een inbraak in het SRV-magazijn in Irnsum. Dit gebeurde in samenwerking met de rijkspoli tie groep Baarderadeel. „Nou is de kaei fuort”. Staande op een ladder vertelde de penningmeester van de „Einekoer” in Balk, de heer R. Mulder, het SNEEKER NIEUWSBLAD De groep bestond uit de los-werkman M. de H. (17), de monteur E. S. A. (18), de los-werkman M. M. (17), de los-werkman V. J. (20) en de straatmaker W. W. J. (21) te Sneek. Verder behoorden ertoe de 29- jarige los-werkman B. J. J. te Haulerwijk, de 16-jarige W. E. A. te Woudsend en zijn plaatsgenoot de 27-jarige chauffeur W. C. A„ Bovendien werd gehoord de 18-jarige M. J. te Sneek. U C.V1VIVVV1M VII T W1 V» W» w jSSgj&ffisSffi vijftien gulden uit de geldla. Volgens ML, ..UUILII LI M Ut 1 D. uit Sneek aangehouden. Hem werd ten In optocht ging het vervolgens naar deur van het nieuw te openen deel van de christelijke kleuterschool aan het Wiebren van der Heideplein. De moeilijkheden wa ren echter nog niet voorbij. Vóór de heer Het is zover. De kleuters kunnen naar binnen. Alleen moet de heer Mulder de laatste hindernis van de drie (verdwenen Op M. de H. na werden allen na verhoor heengezonden. De H. mocht van de gastvrijheid van de Sneker Her mandad blijven genieten omdat hij op 7 september ten nadele van de Sneker J. K. 130 gulden had gestolen. De H. is dan ook voorgeleid aan de officier van justitie. De kratten met lege bierflesjes hadden de heren bij diverse winkeliers tegen statiegeld ingeleverd. laste gelegd enkele diefstallen, terwijl hij ook bij dergelijke euveldaden behulpzaam was geweest. Hij was op pad geweest met de reeds eerder aangehouden S. J. en P. K. Na verhoor en bekentenis is hij weer op vrije voeten gesteld. Oorzaak is de taakverschuiving die in de loop der jaren heeft plaatsgevonden. De raad heeft meer en meer een kontrolerende funktie gekregen in plaats van een zelf standige beleidsbepalende. Daarom is het verlangen opgekomen al in een vroeger stadium ingeschakeld te worden bij de stige huwelijkspartnersring tot gevolg. Meer over deze wedstrijd elders in dit nummer. Tot slot één van de verklaringen van de nederlaag. Aanvoerder Cazemier: „de gemiddelde leeftijd bij de Ulsters lag tien jaar lager dan bij ons”. Foto Studio moest hij een aantal ballonnen kapot prik ken. De laatste hindernis lag achter de toegang. Slingers van crêpe-papier fun geerden als tralies. Maar toen was het leed geleden. voor de ruimte-problemen waar men ter sekretarie mee worstelt. Het pand heeft twee verdiepingen waar werkruimten van 45 vierkante meter kunnen worden inge richt. De bedoeling was eerst twee units op de huidige garage achter het gemeentehuis te plaatsen, maar daartegen had de schoon- heidskommissie van Sneek bezwaren. Mid dels de aankoop van het pand in de Noorderhome Promenade hoopt men uit de problemen te komen. De vraagprijs is ruim 150.000 gulden en volgens een ket- tingbeding mag er geen horecabedrijf in worden bevestigd. De totale kosten van aankoop en inrichting worden geraamd op ƒ375.000,-, meer dan het beschikbare kre diet van drie ton. Het betrof het weghalen van zevenentwin tig kratten bier. Overigens waren niet alle gearresteerden bij de inbraak zelf betrok ken. Enkelen hadden gestolen kratten als kado in ontvangst genomen, terwijl één van de aangehoudenen inlichtingen over de te verkrijgen buit had verstrekt. FEEST Er werd een groot feest gemaakt van deze ingebruikname. Dat was bedoeling, aldus de penningmeester, die de zieke voorzitter verving. Maar kleuterleidsters hadden er op aange drongen. Vandaar alle slingers en de plech tigheid. dat eindigde in een 3-1 zege voor de Kypmantsjes, had geen verkoeling in de gescoord. Doelman Cazemier van Wymbrit- groeiende verbroedering tussen de toekom- seradeel en de beide verdedigers Bergsma - --- (tweede van rechts) en Attema (tweede van links) hebben het nakijken. Piet Veltman ziet glunderend het gespikkelde monster in het doel verdwijnen. Het was het hoogte punt uit de eerste helft van de ontmoeting tussen vertegenwoordigers van de gemeen ten IJlst en 1 De „Einekoer” is in mei 1972 geopend, na eerst onder meer gebruik te hebben ge- r.iiii»vri au maakt van de konsistorie van de Hervorm- slechte nieuws aan de kleuters op het plein de Kerk. Door de verlaging van de leerlingenschaal kon men nu een derde lokaal laten bouwen, overigens zonder al te veel moeite. Blijkbaar was indertijd bij het van de plannen hier al rekening Het was de laatste tijd rustig met betrek- king tot de inbraken in de kantine van de Sneker manege. Gistermiddag tussen twaalf en twee werd er evenwel weer een ruitje geforceerd en verdween een bedrag van -- de politie duidelijk kinderwerk. het Medisch Kindertehuis „Mooi Gaasterland” te het gerenoveerde kinderhuis. Voor de De raad van Wymbritseradeel gaat zich in de vergadering van volgende week donderdag met zichzelf bezig houden. Naast agenda-punten als de bekende artikel 72 medewerking voor schoolzaken (onder meer de bouw van een nieuwe school in Folsgare), komen namelijk de aankoop van het pand Nauwe Noorderhome 30 en het opstellen van een nieuw Reglement van Orde voor de vergaderingen der gemeenteraad aan de otde. De aanschaf van Nauwe Noorderhome 30 beleidsbepaling, ook om een oogje in het ziet men als een betere tijdelijke oplossing zeil te kunnen houden bij een meerjaren planning. „Dat zou wel eens even belang- AMBTSGEBED De raadskommissie voor het opstellen van een nieuw reglement van orde heeft haar werkzaamheden afgesloten. Op een groot aantal punten heeft zij voorstellen tot wij ziging van de huidige tekst ingediend. Over het punt ambtsgebed kon men binnen de kommissie niet tot een eensluidend stand punt komen. Een deel van de kommissie staat een redaktie voor zoals die momenteel gehan teerd wordt, met dien verstande dat aan de voorzitter van de raad de vrijheid wordt gelaten andere bewoordingen te kiezen of een ander lid te verzoeken het ambtsgebed uit te spreken. Een minderheid in de kommissie voelt evenwel voor het gelegen heid geven tot stil gebed. De huidige situatie vindt men de vrijheid van de leden te zeer beperken. In het nieuwe reglement is de mogelijk heid vastgelegd dat de raadsleden niet alleen bij de begroting al eerder mee gaan spelen in de voorbereiding, maar ook bij andere stukken, zoals nota’s over kulturele zaken, sport en dergelijke of een doeleindennota. KW <6 Zaterdag vond op het terrein van M Rijs een informele opening plaats van het gerenoveerde kinderhuis. Voor de Z kinderen, hun ouders en broertjes en zusjes, het personeel alsmede de bouwers van (6 het nieuwe onderkomen was er een gezellige middag op touw gezet. Een draaimolen, ZZ waarvan gratis gebruik kon worden gemaakt, een twintigtal kraampjes voor de fancy-fair en een ballonenwedstrijd behoorden tot de festiviteiten, die de middag 6 deden slagen. Vóór dit alles echter van start ging, werd eerst een kunstwerk onthuld. 2 Het is een ontwerp van Cobi Doevendans. Hoewel het nog niet klaar was, vond men 2 het een mooi moment om de eerste aanzet hiervan te laten zien. Het kunstwerk rust 6 op twee pilaren. Naast de bloemenmotieven die er in verwerkt zijn, staan er ook de i namen van zowel het huis als die van de school in. Er is nu vier maanden aan 6 gewerkt. Wanneer echter volgend jaar de officiële opening plaatsvindt van het hele (6 kompleks, zal het werkstuk eveneens afgewerkt zijn. Op de foto van Studio Ger Dijs K ontwerpster Cobi Doevendans, vierde van rechts, bij het werkstuk. Links van haar j >z architekt de heer L. Zijlstra. voor het schooltje. Onder aanvoering van de juffen barstten de kinderen uit in luid gezang. „Yn ’e Einekoer, yn ’e einekoer”. De heer Mulder begreep de hint en onder- opzetten zocht de korf op het dak. Inderdaad, daarin mee gehouden, was de sleutel verstopt. Men had verwacht het noodlokaal, dat door de de kleuterschool gebruikt werd, over te kun nen dragen aan de basisschool, maar voorlo pig ziet dat er niet naar uit. Dat is mede het gevolg van de uitbreiding die Balk in de laatste jaren heeft ondergaan en die ontwik- Muldër namelijk de deur kon openen, keling zal zich vermoedelijk nog doorzetten. Gelijk met de bouw van het derde lokaal kon het kunstwerk dat indertijd van de eenprocentsregeling was gemaakt door de Wijckeler Martin Postma. in de school geintegreerd worden. Stond het vroeger zelfstandig, nu is het een onderdeel van de buitenmuur geworden. Postma kreeg de overigens niet de gelegenheid de talloze moeders (en uiter- aard de kinderen) te vertellen wat zijn de bedoeling nu precies is geweest. „Alleen een mooi objekt maken”, aldus de heer Postma, „zonder al teveel pretenties”. Geen diepere bedoelingen. x - Pand in Nauwe Noorderhome straks voor Wymbritseradeel? rijk kunnen zijn als het vaststellen van het raadsleden de gelegenheid om in het open- beleidsstuk dat wij begroting noemen”, baar een bepaalde bij hen levende vraag te aldus de raadskommissie in een toelich- stellen en daarop zo mogelijk direkt een ting. antwoord te krijgen. De wethouders zullen volgens het nieuwe konsept, gewoon volgens De kommissie is ook een voorstander van het de volgorde van de presentielijst gaan mee invoeren van een rondvraag. Dat biedt de stemmen en niet meer als laatste, zoals nu is vastgelegd. De fraktievoorzitters krijgen in spraak bij het aanwijzen van de zitplaatsen der raadsleden. Dit gebeurt nu nog door de voorzitter. Het is de bedoeling dat de tekst van het reglement tweetalig wordt. Os -O :?lc' W-'y.S-S 3 bilSi

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1