Stars 1BJ'< r* Toezeggingen Rijk voor autosnelweg rond Sneek moet worden nagekomen 8H G.S. in reaktie op „Verkeer en Vervoer en van Direkteur F. van der Noord van Frittemahof gaat naar Lemmer I J IJLST GAASTERLAND; SLOTEN SNEKEtó^KQERÏER Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL I 1 I I ZEILBOOT EN TRAILER IN HEEG VERDWENEN WATERPOLITIE SNEER KREEG EEN NIEUWE SURVEILLANCE BOOT 4 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in l e.o ■■I Rhythm Stars hield het afgelopen weekend in Londen de Sneker kleuren hoog. Zoals we maandag reeds meldden liepen de Water- poortbewoners mee in de parade, die werd georganiseerd in het kader van het 25-jarig regerings jubileum van de Britse vorstin. Bij Rhythm Stars bevond zich onze redaktrice, die elders in deze krant in woord en beeld verslag doet van deze gebeurtenis. Op de foto verzamelen de korpsen zich en formeert de stoet zich voor de mars naar Buckingham Palace, waar de hertog van Glouchester en de Koningin-Moeder de para de afnamen. De stoet vertrok van af de kazerne vart de „Horse- guards”. wii I N.K. Marathon ’78 Sneek vastgesteld op 10 juni en de Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD SNEEKER NIEUWSBLAD een aan- Gaat Gaasterland de BIJSPRINGEN En inderdaad, de gemeente Gaasterland Uit het oogpunt van verkeersveiligheid is besloten de verkeersheuvel op de Lemmer weg ter hoogte van garage Rinnert de Jager weer weg te halen. De heer F. van der Noord heeft bij burgemeester en wethouders zijn ontslag ingediend als direkteur van het verzorgings tehuis Frittemahof in Sneek. Hij deed dat omdat intussen zijn benoeming rond is gekomen tot direkteur van het tehuis „Su- derigge”, van de Stichting Bejaardencen trum Lemsterland. De 51-jarige heer Van der Noord treedt per 1 januari 1978 in dienst bij dit bestuurlijk geleide tehuis en daar mee komt een einde aan een ambtelijke loopbaan van 25 jaar in Sneek. dorpshuizen kunnen eenmalige wensen in dienen en moeten tevens de eksploitatie- overzichten van de laatste twee jaren indie nen. Een bedrag van de bestedingen is nog niet bekend. De hoogte hangt onder meer af DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1977 132ste JAARGANG No. 78 In dit nummer is als bijlage opgenomen „Uit de Marktstraat” (voorlichtingsorgaan van de gemeente Sneek). ningen schrijven b. en w. Over het alge- verleend, maar geen eksploitatiebijdrage. Het gevaar bestond derhalve dat die eks- ploitatie wel eens nadelige saldi kon gaan vertonen. De wedstrijdleiding van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie is met de organise rende a.v. Horror overeengekomen op za terdag 10 juni in Sneek het Nederlands Kampioenschap Marathon *78, tevens gel dend als internationale wedstrijd, te laten plaatsvinden. De aanvang van dit gebeuren is gesteld op half vier ’s middags. Verwacht wordt dat een tweehonderd deelnemers aan de start zullen verschijnen, Svaaronder Bel gen, Duitsers en Engelsen. Ook de winnaar van Marathon-Sneek *76, Keith Darlow, zal vanuit Wolverhampton naar de Waterpoortstad komen. Het parkoers, dat tweemaal afgelegd moet worden, is dezelfde als vorig jaar; Sneek, Ivigeleane, richting Roodhuis, De Kliuw, Tjalhuizum en terug naar Ysbrechtum. De voorbereidingen voor dit evenement vinden reeds plaats. Ook een aantal plaatselijke en regionale marathon lopers is al in training. Dinsdagavond werd een half parkoers - twintig kilometer - gelopen. De uitslag daarvan is elders in dit nummer opgenomen. De eenmalige bijdragen moeilijkheden evenwel niet op, aldus de toelichting op het voorstel. „Wij zien meer in een jaarlijkse bijdrage-regeling voor deze kleine dorpshuizen, daar deze een zeer belangrijke plaats innemen in het gemeenschapsleven van deze kleine kernen”. Sinds zondag vermist men in Heeg een trailer met een zeilboot.... Eigenaar ervan is een Duitser, die het geval had gepar keerd bij ’t Far, bij de ingang van de jachthaven It Eildn. De trailer had men met een ketting en een slot verankerd. Waarschijnlijk in de nacht van zaterdag op zondag werd de ketting doorgezaagd en is men met de héle toestand weggereden. Mocht men de tweeling ergens zijn tegen gekomen: de boottrailer is van het merk Heinemann en voorzien van een Duits kentekenbord K-NH 594. Op de zijkanten van de boot - een zogenaamde Zugvogel - staat de registratie 525/76. KRUISINGEN Door het verschuiven van het plan voor de autoweg naar de negentiger jaren van deze eeuw, wordt deze funktie voor een langere periode vastgelegd. Daardoor ontstaan moeilijke situaties. Immers, de gemeente Sneek heeft aan de andere zijde van de stadsrondweg uitbreidingsplannen gepland en ten dele ook al uitgevoerd. binding ook de langere termijn vaardbare situatie ontstaat Het gemeentebestuur is daarom brieven gaan versturen waarin om nadere inlichtin- Vijftigduizend florijnen en een fraai Japans wandbord - dat was het vorstelijk kado, dat de stad Sneek is aangeboden door de president-direkteur van Yoshida uit Kurobe, mr. Tadao Yoshida. De cheque van vijftig mille en het kunstvoorwerp werden na de b en w-vergadering aangeboden aan burgemeester mr. B. van Haersma Buma. Over de besteding van de vijftigduizend gulden zal nog gepraat worden. Het is de bedoeling het bedrag te spenderen aan iets waar de hele stad wat aan heeft. De direkteur van de grootste ritssluitingenfabriek in het Japanse Kurobe was - met zijn echtgenote - naar Sneek gekomen om de eift zélf te ■overhandigen. Per slot va rekening heeft Sneek al jarenlang speciale banden met het moederbedrijf van Yoshida YKK en zijn Sneek en Kurobe zustersteden Na de ontvangst op het gemeentehuis werd het Japanse gezelschap een tochtje naar het Poptaslot te Marssum en een diner aangeboden. Op de foto van Studio Ger Dijs van links naar rechts: mevrouw Yoshida, mr. Tadao Yoshida, de direkteur van de vestiging van Yoshida aan de Prof. Einsteinstraat in Sneek de heer S. Ueno (met het wandbord) en burgemeester Van Haersma Buma. Van der Noord werd in april 1962 aange steld als maatschappelijk werker bij de gemeentelijke sociale dienst in Sneek. Op 15 december 1968 werd hij benoemd tot direkteur van het verzorgingshuis Cruyce- broedershof en toen in 1973 het nieuwe Frittemahof aan de Frittemaleane gereed kwam werd hij daarvan direkteur. De heer Van der Noord vertrekt tegen het eind van dit jaar met zijn vrouw en drie kinderen naar Lemmer. Hij laat dan niet alleen ’n leegte achter in Frittemahof waar hij alom werd gewaar deerd, maar de Openbare Leeszaal en Bibliotheek in Sneek zal een nieuw be stuurslid moeten zoeken, de Stichting Door Rekreatie Aktief een nieuwe sekretaris en het Baptistenzangkoor Immanuël een nieu we voorzitter. In zijn jaren in Sneek is de heer Van der Noord ook negen jaar lang ouderling van de Baptistengemeente ge weest. Het werk in Cruycebroedershof en Frittemahof heeft direkteur Van der Noord wel voldoening geschonken maar met de huidige bestuursvorm voelde hij zich niet erg gelukkig. Dat is dan ook de reden geweest dat hij al maanden geleden begon uit te kijken naar een andere funk tie. Gesteld wordt dat bij de aanleg van de stadsrondweg om Sneek als uitgangspunt gegolden heeft, dat het hier een stedelijke rondweg betreft, die in de eerste plaats bedoeld is voor het verkeer tussen de verschillende wijken van de Waterpoort stad. Een aantal jaren zou de weg kunnen dienen voor het doorgaande verkeer. In de overige opmerkingen op het struktuurschema zeggen g.s. ondermeer dat voor aanleg en verbeteringen van fiets- voorzieningen een definitieve regeling dorpshuizen helpen? Het zal van een aantal faktoren afhangen of de dorpshuizen in Gaasterland financiële steun van de gemeente krijgen. Een diskussiepunt over dit onderwerp zal dinsdag op de agenda van de raadsleden prijken, overigens niet afzonderlijk maar als onderdeel van het jaarlijkse „ynstruijinkje”, het teveel op de post ,Jeges voor bouwvergunningen”. De rijkspolitie te water in het distrikt Leeuwarden heeft maandagmorgen bij het paviljoen aan het Sneekermeer twee gloed nieuwe surveillanceboten in ontvangst ge nomen van de direkteur van Schottel Ne derland BV te Warmond, de heer A. Koo- men. De kommandant van de rijkspolitie te water in het distrikt, kommandeur M. de Ruiter droeg ze meteen weer over aan de groepskommandanten van Sneek en Groningen. Sneek krijgt de RP 47, een surveillancevaartuig met een lengte van vijftien meter. De nieuwe RP 35 is voor Groningen. Deze meet twaalf meter. De bouw van het „Sneker” schip werd door Schottel uitbesteed aan de werf Akerboom in Bergum. Beide schepen zijn uiterst modem, voorzien van marifoon, radar, echolood en andere kommunikatie en na vigatiemiddelen. De „47” heeft een 250 pk diesel, die de boot een snelheid kan geven van bijna dertig kilometer per uur. De diepgang is slechts één-meter-vijftien. De boot voor de groep Groningen is kant en klaar, die voor Sneek moet nog een keer terug naar de werf voor het zetten van de laatste puntjes op de i. Dat zal ongeveer I twee weken in beslag nemen. dient te komen, zodat de provincies zelf hun beleid en prioriteiten kunnen bepalen. De spoorlijn Amsterdam-Almere-Lelystad moet voor 1990 doorgetrokken worden naar Drachten en Groningen. Alternatie ven’ en kostenbesparingen voor het regio nale openbare vervoer mogen, aldus g.s., mits een voldoend hoog voorzieningenni veau, met name ook voor de dun bevolkte gebieden, is gewaarborgd. OEVER TE HUUR De heer Beekema, rekreatie-ondememer aan de Lutsoever, zal vermoedelijk toch zijn stukje walkant krijgen, zij het dan niet in eigendom, maar wel in huur. Het laatste aanbod van de gemeente (huren voor vijf, jaar tegen een vergoeding van 500,-) is door mevrouw Beekema beantwoord met; ja. Al enkele malen was dit onderwerpen gen wordt gevraagd. De besturen van de je raad aan de orde geweest. Per 1 januari zullen een aantal belastin gen met vijf procent worden verhoogd. (vervolg zie pagina 23) „Bovendien vormt dit wegvak, als enig deel dat als autoweg met gelijkvloerse kruisingen\ in het in Friesland gelegen gedeelte van de A 7 is uitgevoerd en daarbij belast is met stede lijk wijkverkeer, daardoor een uitzonde ring in de totale verbinding. Gezocht moet worden naar een zodanige oplossing dat zowel vanuit de problematiek van de stad Sneek als ten aanzien van de verkeersafwik keling en de kontinuïteit van de hoofdver- Het is er allemaal niet gemakkelijker op KLOK NIJMIRDUM geworden voor deze gemeenschapsvoorzie- T7‘“ ningen schrijven b. en w. Over het elge meen werd er wel een investeringssubsidie van het al of niet doorgaan van het aan- - - brengen van een elektrische luidinstallatie in de toren van Nijemirdum. Hiermee zal ruim elfduizend gulden gemoeid zijn. Gedeputeerde Staten van Friesland vinden het niet aanvaardbaar dat de landelijke overheid aan haar eerdere gedane toezeggingen met betrekking tot de autosnelweg rond Sneek zonder meer voorbij gaat. Dat blijkt uit de reaktie die g.s. hebben opgesteld naar aanleiding van het Struktuurschema Verkeer en Vervoer. „Gezocht moet worden naar een zodanige oplossing dat zowel vanuit de problematiek van de stad Sneek als ten aanzien van de verkeersafwikkeling, de verkeersveiligheid en de kontinuïteit van de hoofdverbinding ook op langere termijn een aanvaardbare situatie ontstaat Totaal heeft het gemeentebestuur voor een bedrag van f 29.750,- aan eenmalige uitga ven voorgesteld. Onder meer kunnen daar- van voorzieningen in het zwembad aan het moest in het verleden al een keer bij- Slotermeer worden getroffen (f 4000,-), de springen voor Oudemiidum. Aan de stoelen in de raadszaal opnieuw bekleed dorpshuizen in Nijemirdum en Wijckel (deze „zweten door” bij langdurig gebruik) werden eenmalige bijdragen verleend voor of van kussens voorzien, nieuwe schrijfma- respektievelijk de aanleg van een centrale chines aangeschaft, de brandweer van uit- verwarming en naadloze vloeren. rukuniformen en twee hoge drukspuiten worden voorzien, en nog een aantal kleinere heffen de zaken bekostigd.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1