Wymbritseradeel koopt omstreden pand Loper voor gemeentewerker Folkert Hiddinga uitgelegd 'EHninïniE wl Enquete over plaats dinsdag- markt ook onder de bezoekers l ■■■iii IEL Officieel Orgaan en van Bromfietshelmen van voertuig gepikt de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST i O >X&rf4«kfa tBBiS 1..J. Getard Kloosterman massastart Tekening nieuw asiel Waterpoort Mars geen last van slechte bui weergoden Douwe van der Wal wint autocross Swifterbant igg| vergezeld werd door sekretaris G. Sennema, bijeen om de pro blemen uit te praten. en de Heftig en ongenuanceerd, aldus beschouwt burgemeester B.W. Cazemier van Wymbritseradeel de eerste reaktie van de Sneker Noorderhome mensen, zoals die enige tijd geleden in deze krant werd weergegeven. Zoals bekend was de schrik en verbazing in de Nauwe Nooderhorne groot toen men in het Sneeker Nieuwsblad moest lezen dat Wymbritseradeel van plan was om het pand Nauwe Noorderhome 30 aan te kopen. Aan de „voormorgen” van de vergadering van donderdag kwamen de bestuursleden van de Stichting Noorderhome Promenade en burgemeester Cazemier, die HU S...U HLowblad i. m. gw^kmee-d. «Hg». ™t NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD d. SNEKER|s(KOERIER i O iS ij .n. iJ 's-■ o >r liep vrijdag bij C. A. Sneek de 39-jarige B. W. CAZEMIER - zaken duidelijker - (Foto Studio Ger Dijs). dinga SP©r-t Douwe van der Wal, de Sneker autocrosser, sloot zaterdag in Swifterbant (Flevopolder) het seizoen suksesvol af. Hij eindigde op het door de regen spekgladde circuit aan de rand van dit dorp als eerste, voor Douwe Brouwer uit Makkum, Jan Huizinga uit Arum en Klaas Halma uit Makkum. straat en de 18-jarige Pieter Post in de Looxmastraat. Een en ander vond plaats tussen zeven en acht uur vrijdagavond. MAANDAG 3 OKTOBER 1977 132ste JAARGANG No. 79 «•m Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND. SLOTEN e.o Het gevolg van een en ander is in ieder geval geweest dat alle partijen duidelijkheid hebben geschept en eikaars standpunten hebben leren kennen. Veel woorden werden in de raad dan ook niet meer vuil gemaakt aan de affaire. Zonder hoofdelijke stem ming werd besloten om met de aankoop akkoord te gaan. Met het recht van eerste koop voor de Stichting Noorderhome Pro menade en de hoop dat nog voor 1 januari van het volgend jaar enkele afdelingen van het gemeentelijk apparaat in de nieuwe behuizing zijn ondergebracht. van naamplaatjes worden voorzien. Daar- 1 wanneer ze gepland zijn, t om zo’n twintigtal nieuwe bomen, waaronder lijsterbessen, esdoorns en kas tanjebomen. Het slachthuis aan de Oppenhuizerweg kan worden aangesloten op het centrale rioleringssysteem. Voorheen verdween een deel van het vuile water in de Houkesloot. Aan de raad zal worden voorgesteld de nodige voorzieningen voor de aansluiting te laten treffen. De heer Jellema overhandigde mevrouw Hiddinga een bos bloemen terwijl haar man vergenoegd met de envelop in zijn hand, die wethouder De Vries hem overhandigde, het geheel gadeslaat. EERSTE KOOP Tijdens deze bespreking deed burgemees ter Cazemier, onder voorbehoud van toe stemming van de raad, het voorstel dat in de toekomst, omdat het hier om een tijdelijke uitbreiding van het sekretariekompleks gaat, de Stichting Noorderhome Promena de het recht van eerste koop heeft op het betreffende pand. Het vervolg op die bespreking was een brief van de stichting, die naast de konsta- tering dat men niets tegen de gemeente Wymbritseradeel heeft, een aantal punten voor de toekomst bevatte. De stichting gebruikte in de brief de term voorwaarden. Dat viel verkeerd bij de Progressief Wymbritseradeler/FNP-er 1. Bergsma, die die wel erg scherp gesteld vond. Het kolle ge verzekerde hem dat tijdens het gesprek nooit voorwaarden aan de orde zijn ge weest, maar wel suggesties. Met andere woorden: een enigszins ongelukkige for mulering. Veel is er voor Wymbritseradeel niet ver anderd. Ondanks de alternatieven die de gemeente Sneek kwam aandragen en on danks de bedenkingen die de Noorderhor- nes tegen de Wymbritseradeelster plannen hadden. Positief voor Wymbritseradeel was dat de buren van het gemeentehuis erkenden dat de sekretarie van de gemeen te nogal moeilijk zit. ALTERNATIEVEN Sneek had een drietal alternatieven voorge steld. De plaatsing van twee units „noodlo- kalen” naast elkaar op een schoolplein aan het Bolwerk, wat evenwel om des ruimtes wille niet mogelijk bleek. Verder werd gesuggereerd het parkeerterrein achter het stadhuis te benutten, terwijl als derde mo gelijkheid de ruimten boven het gemeente lijk informatiecentrum aan de Kruizebroederstraat werden aangeboden. Zaterdag ontdekte de direkteur van het Christelijke Vormingsinstituut te Sneek dat er ingebroken was in het gebouw aan de Opvallend was dit keer dat er nogal veel groepen, een twaalf stuks, zich hadden aangemeld. De grootste ploeg was die uit Enkhuizen, zo’n zestig man sterk. De meeste belangstelling was er voor de lang ste afstand, de 25 km, maar ook de 10- en 5 km.-loop mochten zich in een prima deel name verheugen. Als startplaats fungeerde opnieuw het sociaal cultureel-centrum Het Bolwerk. Twee duizend toeschouwers woonden de races, die in het kader van de oogstfeesten werden georganiseerd, bij. Het circuit was door de organisatoren met zeildoek tegen de harde wind afgeschermd. Verschillende wagens kantelden doordat zij het bijzonder lange rechte eind met te hoge snelheid verlieten en daardoor in de bocht in de problemen kwamen. De massastart werd een overwinning voor de Sneker Gerard Kloosterman, die in de wagen van zijn stadgenoot Evert Londema reed. Tweede werd Hendrik Jellema uit Sint Nicolaasga en derde Siebe.de Vries uit Cornwerd. De races stonden onder au spiciën van de Friese Auto Cross Organisa tie. In alle drie de gevallen werd het alter natief na ampele overwegingen, aldus burgemeester Cazemier, als niet goed verworpen. Nog teveel bezwaren en problemen zouden blijven. Onder meer de te grote afstand tussen hoofd gebouwen dependance. In het gesprek met het stichtingsbestuur van de Noorderhome Promanade hebben beide partijen elkaar gevonden, verklaarde de heer Cazemier. De zakenlieden moesten erkennen dat er voor Wymbritseradeel ei genlijk geen alternatieven meer overble ven. Overigens toonde Wymbritseradeel begrip voor het standpunt van de Noorder- hornes. Er is nog geen besluit in het kollege van burgemeester en wethouders van Sneek gevallen over een eventuele situering van de dinsdagse warenmarkt op de Singel. Zoals bericht zal er eerst een enquête worden gehouden onder de marktbezoekers en wil het kollege de Vereniging van Sneker Zakenlieden en de andere betrokkenen horen. Het gaat niet alleen om situering aan Grootzand of Singel, maar ook over of kombinaties mogelijk zijn. Een blij (dieren)bericht aan de vooravond van dierendag. Tijdens de keuring van de niet-rashonden in de Veemarkthal te Sneek, werd namelijk een tekening getoond van het nieuwe asiel, dat volgend jaar gerealiseerd zal moeten worden. Als plaats is het laatste veld van het Zwetteplan aangewezen. Dit is richting Scharnegoutum, schuin tegenover de grasdrogerij. In het asiel zal een ruimte voor honden en katten worden gemaakt. Een quarantaine en loophokken worden eveneens in het plan opgenomen. Het geheel zal worden aangepast aan het milieu. Als opslagruimte voor voedsel zal de zolder, die over het gehele asiel aangebracht wordt, dienst doen. In totaal zal het kompleks 23 meter lang en 8'/z meter breed worden. De huidige dierenopvang van de Waterpoortstad voldoet al geruime tijd niet meer aan de eisen voor het goed opvangen van de dieren. Dit asiel zal dan ook een grote uitkomst bieden. B. en w. ha bisletten om amtners dy’t in kursus Frysk fan ’e AFUK to Ljouwert op staat vermeld folgje wolle, jildlike stipe to jaen. Verder Het gaat wordt subsidie verleend aan de tuinkeurin- -1 gen van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde afdeling Sneek. Wethouder B. de Vries is. na periodiek te zijn afgetreden, door b. en w. herbenoemd in het bestuur van de stichting Sneek Promotion. De bomen die dit jaar tijdens de Nationale Boomplantd'ag door de scholieren uit Sneek in de grond werden gepoot, zullen Diverse sportevenementen ondervonden last van de slechte bui waarin de weergo den dit weekend verkeerden. Enkele voet balwedstrijden moesten zelfs voor korte tijd onderbroken worden. De door de Sneeker Wandel Unie op zaterdag gehou den Waterpoort Mars heeft er, kwa deelna me, echter weinig nadeel van ondervon den, want maar liefst een tweehonderd wandelaars togen, zelfs vanuit Nijmegen, naar Sneek om hun sportiefste beentje voor te zetten. Daaronder bevond zich ondermeer ook een 71-jarige Winsummer, de oudste wandelaar van het gezelschap. De heer F. Hiddinga, die vorige week afscheid nam als gemeentewerker bij de plantsoenendient van Sneek, had zich voor de receptie, die in zalencentrum Van der Wal in de Waterpoortstad werd gehouden, geen officiëler entree kunnen wensen. In verband met rioolwerkzaamheden op het Kleinzand was voor de ingang namelijk een loper uitgelegd. Deze was aanvankelijk bestemd voor eventuele smerige voeten, maar deed voor de heer Hiddinga die de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt en tevens na 51 jaar trouwe dienst afscheid nam, goed dienst. lllïi Noorderhome Promenade’ krijgt recht van eerste koop Tien minuten lieten in Sneek twee brom- Koningin Wilhelminastraat. Twee kasset- fietsers hun stalen rossen alleen, tien minu- terekorders bleken verdwenen. ten lieten ze ook hun helmen onbeheerd achter en prompt werden deze verplichte via de elektronische diefstalbeveiliging hoofddeksels gestolen. Dat overkwam de liep vrijdag bij C. A. Sneek de 39-jarige 16-jarige Frans de Broek in de Graaf Adolf- Wymbritseradeelster G. H. tegen het licht. Zij trotseerde ondanks alle waarschuwin gen lampen, bellen, zenders en ontvangers en werd daarom overgeleverd aan de poli tie. Zij trachtte kleding ter waarde van 137 gulden uit de winkel te willen smokkelen. Zonder te betalen uiteraard. „Niemand zal waarschijnlijk nog ooit de 51 jaren die u bij de plantsoenendienst heeft volbracht, kunnen overtreffen”. Dit waren de woorden van wethouder de heer B. de Vries, die als afgevaardigde van b. en w. de jubilaris eveneens moest prijzen omdat er in die lange tijd nooit een verkeerd woord over hem gevallen was. Burgemeester van Sneek de heer B. van Haersma-Buma was verleden jaar op het vijftigjarig-jubileum van de tuinder aanwezig. In de sporthal werd toen een groot feest georganiseerd, waar de heer Hiddinga tevens werd geridderd in de orde van Oranje Nassau. In 1966 was hij al met brons onderscheidden. Direkteur gemeentewerken, de heer S. Jel lema. was ook op de receptie aanwezig om de jubilaris te bedanken voor zijn goede diensten en hem verder een gezonde en plezierige levensweg toe te wensen. ..Hid dinga is altijd onopvallend, maar wel plichtsgetrouw te werk gegaan.” De heer Jellema attendeerde hem er ook nog even op. dat wanneer hij een dag later ter wereld was gekomen hij nog een maand langer had moeten, werken. „Maar dat had ik met alle plezier willen doen”, was de reaktie van de heer Hiddinga. „De vrije tijd, die ik nu te verwerken krijg zal me in het begin wel zwaar op het dak vallen. Maar ik ben geen klager en zal me hier ook wel weer uitredden.” SNEEKER NIEUWSBLAD Sffl1i 'X ■M.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1