Ijlst blij met de NIEUWE SPORTHALZAAL RAAD IJLST behandelt morgen plan snekerWkqerier J Maatregelen om het Ulster verkeer veiliger te maken J en Jubileum konsert Vrouw gestikt na ontploffing boot Een ontploffing in het vooronder van een motorboot bij de jachtwerf Koalite in Woudsend heeft zaterdagmorgen het leven gekost aan de 37-jarige mevrouw Johanna Maria Hammeleers uit Oosterbeek. Officieel Orgaan van I de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 7 1 NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD de sportzaal in IJlst. Het BB Vijftien blaasproeven bij alkoholkontröle .'.C- l 7.7 wg|gW Dit blad verschijnt bovendien donderdags huls-aan-huls in GAASTERLAND, SLOTEN e.o 9 «ni nlMH 1 1 .1 en de Geen burgemeester, geen wethouder of andere notabel verrichtte zaterdagmiddag de naamsonthulling van was l_ Friese en de Nederlandse vlag van de zijgevel naast de ingang mocht verwijderen. De honderden belangstellenden konden toen de vondst van de bejaarde Ulster lezen: de Utherne oftewel de uithoek. 1 1 JL C MB de inzender van de gekozen naam, de heer D. Kunst, die de naastliggende sportvelden zijn er nog niet. -7-^ van UTHERNES „AMEN” straks in kwadraat voor Mienskipshüs? gelegenheid hun mening over de mogelijk- en onmogelijkheden naar voren te brengen. Er zullen een groot (vervolg zie pagina vijf) Drachten. Vanwege de situering werd *4 A 'X W duurder kunnen zijn als vanuit bijvoorbeeld Stanfries-volleybal het aanbod niet was gekomen om verplaatsbare tribunes te ma ken. In dit verband i Mumsen de namen van H. J. de Bruin en C. Zijsling. De Ylostinslaan is een verhaal apart. Deze straat, die de verbinding vormt tussen de Stadslaan en Nijezijl. heeft het karakter van een gebruik MAANDAG 24 OKTOBER 1977 132ste JAARGANG No. 85 Maar "het bezit van de zaak is het einde van het vermaak”, luidt het spreekwoord. Naar zijn idee gaat dat hier evenwel niet op. Vooral niet gezien de voorgeschiedenis. Een aantal jaren geleden wees de Ulster afdeling van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs al op het feit dat het Mienskipshüs niet meer voldeed aan de eisen die men tegenwoordig aan de akkommodaties voor lichamelijke op voeding mag stellen. De bouw van een sportzaal is niet goed koop. Burgemeester Mumsen rekende voor dat alles zo’n beetje ruim 1,4 miljoen gulden heeft gekost. Maar het had nog TRIBUNES Sport en rekreatie zijn in de loop der jaren doordat men over meer vrijetijd kwam te beschikken en door de belangstelling in de media, steeds belangrijker geworden voor de mens. Te lang bleef een en ander een Naderhand kwam er ook een brief van de inspektie van het lager onderwijs waarin op de noodzaak van verbeteringen werd gewezen. B. en W. konden alleen maar antwoorden dat er inderdaad iets moest gebeuren. Maar.... de mogelijkheden wa ren wel aanwezig, de financiën echter niet. -yf' SNEEKER NIEUWSBLAD Na alle medewerkers aan de bouw ge noemd te hebben kwam de heer Mumsen aan de feitelijke opening. Er werd niets noemde de heer onthuld, er klonken geen fanfares, hij uitte (vervolg zie pagina drie) Deze kleuterschool vraagt om ekstra beschermende maatregelen, zo blijkt uit het voorstel. Op de hoek waar de voor deur van de school op uitmondt, moet een hekwerk komen om te bevorderen dat de kleuters alleen via de over steekplaatsen de Huizingastraat over gaan. i 4 Een bijna uitverkocht Amicitia volgde zaterdagavond het jubi- leumkonsert van het Stedelijk Mu ziekcorps Sneek. Er werd geen „groots” feest van gehouden, per slot van rekening ging het „maar” om 55 jaar. Dat was voor de Vereni ging van Vrienden echter geen re den om maar gewoon lekker luiste rend in de stoelen achterover te hangen. Neen, men kwam met een vorstelijk kado: nieuwe kolberts, overhemden en dassen voor het hele gezelschap. Voor de panta lons tastten de leden zelf in de por temonnee. Hoe een en ander in zijn werk ging, kan men elders in deze krant lezen. Op de foto' (van Studio Ger Dijs) het orkest en het koor Morgenrood, dat vokale steun ver leende. TROTS Burgemeester H. W. F. Mumsen vertelde er in zijn openingsspeech het nodige over. „Een periode van improviseren is nu afge sloten. De sporters kunnen op eigen grond gebied hun eigen sport beoefenen en als gastheer optreden. Een reden om op gepas te wijze trots te zijn op dit nieuwe ge bouw.” Burgemeester Mumsen in het midden van d< sporthalzaal tijdens zijn openingsspeech (Foto Studio Ger Dijs). I DOORBRAAK Om met het laatste te beginnen; hier verandert nog w< nen voorstellen verwacht worden met be trekking tot de Overkluizing. Eerst moet echter de doorbraak van plan de Rat naar het centrum van het stedeke worden gerea liseerd. Als de ontsluiting van het bedrij venterrein via de Roodhemsterweg (noord kant van IJlst) gereed is, zullen ook maat regelen voor de Geeuwkade kunnen wor den genomen. Vijftien blaasproeven waren het resultaat van een alcoholkontróle, die in de nacht van vrijdag op zaterdag in Sneek werd gehouden. In drie gevallen werd een rijver bod opgelegd. Tegen de 35-jarige Harlinger A. B. werd bovendien proces-verbaal opge maakt. De verkleuring van zijn pijpje was zodanig dat hij een bloedproef moest on dergaan. A -'W Dinsdag zal de Ulster raad zich gaan buigen over een plan waarnaar men lange tijd heeft uitgezien: het zogeheten verkeersplan. De PvdA lanceerde in 1975 bij monde van het toenmalige raadslid mevrouw M. Gantzert-van der Swaan het idee om deskundigen zich over de verkeersproblematiek van het stedeke te laten buigen. Later kwam de fraktie van de PCP hierop terug. Enige maanden geleden kregen de Ulsters in het Mienskipshüs de 'Z/- 4 In dezelfde nacht werd een poging tot inbraak gedaan in de Sparwinkel aan de Jancko Douwamastraat. Getracht werd een raam open te breken, maar dit mislukte. De schade bleef beperkt. Anders was dat in dezelfde omgeving, maar dan eerder in de week. Bij een inbraak in de C. Kan-hal, naast het sportveldenkompleks Noorder- hoek, werden twee lichtkoepels vernield. Bovendien werd uit twee vitrines, bevat tend materiaal van sporthuis Zandstra en juwelier Schurer, sportkleding en horloges ontvreemd. Los van dit geval sneuvelden er acht ruiten van de Kan-hal, mogelijk als gevolg van schieten met een windbuks. De schade wordt geraamd op tweeduizend gulden. de verboden gaan gelden. Onder meer ter hoogte van de dokterspraktijk, tussen de Hemmen en de Harinxmaweg en tussen de Stadslaan en de Jan Nooitgedagt. Vervan- er naar de mening van het kollege voldoende. gebruik van, daarmee aantonend hoe groot de behoefte was aan een dergelijk gebouw. doorgaande weg. De bus maakt parkeerverbod van dit trajekt op zijn tocht van en naar Sneek. Op een aantal plaatsen zullen de hal dan worden geopend, aldus de heer Mumsen. Maar er zijn nog wensen. De was- en kleedakkommodaties voor de - - De ACW-aanvrage daarvoor is nog niet gehonoreerd. De urgentie wordt evenwel steeds groter. t 1 -■ .t>.' s '7 De arts-kardioloog Hammeleers en zijn vrouw waren het weekeinde, naar Woud send gekomen om nog een dagje te varen en dan het kruisertje op te ruimen en gereed te maken voor de winteropslag. Zaterdagmorgen ging de heer Hammeleers nog even het dorp in om brood te halen. Mevrouw Hammeleers bleef bezig met het opruimen in de boot. Omstreeks kwart voor tien deed zich een ontploffing voor, waarvan men de juiste oorzaak nog niet heeft achterhaald. Zeker is wel dat een doos met brandbare noodsignalen - onder meer rookpijlen - uit elkaar is ge sprongen. Door de enorme rookontwikke ling is mevrouw Hammeleers bewusteloos geworden en gestikt. de molen De Rat enigszins te behouden, besloot men de vloer een veertig centimeter in de grond te laten verwijnen. Teneinde eenheid met de achtergebleven gebied. Middels deze zaal overige bebouwing van plan de Rat te zjjn jn jj]st je mogelijkheden voor een krijgen moesten de daken schuin. goede vrijetijdsbesteding vergroot. 'W- v,5s- TC' lf\jf - V1 Een toepasselijke naam, die (afgezien van het wel helemaal korrekt Fries is) in de memmetaal een symphatiekere klank heeft dan in de Nederlandse vertaling. Dat de sportzaal in een ’’uithoek” van IJlst ligt, is echter een feit. Dat zij inmiddels al een centrumfunktie vervult, evenzeer. Al enke le weken maken de sporters er een druk Acht september 1976 werd opdracht gege ven de plannen uit te werken en besteks- klaar te maken. Op drie januari van dit jaar startte de eigenlijke bouw en nu kon ‘.t .y- Het inrijverbod voor de Popmawal wordt ingetrokken. Men houdt zich er niet aan en bovendien is het lastig er bekeuringen uit te delen, vandaar-dat het kollege er nu een van wil maken. Dit mede Het kollege heeft de problematiek in drieën gesplitst: een zwaar verkeercircuit in de oude bebouwing ten westen van de brug. de situatie in de Ylostinslaan en de oplossingen in het overige deel van plan gende parkeerruimte is Nijezijl. Bovendien is gekeken naar de Popmawal en naar de „rest van IJlst’ RIJKS HULP Tot van het rijk de reddende hulp kwam. Er werd een ekstra uitkering uit het ge meentefonds beschikbaar gesteld om de werkgelegenheid te stimuleren. (Overigens hadden de plaatselijke verenigingen ook al eens aandrang op het kollege uitgeoefend om een betere akkommodatie te realise- ren). De voorbereidingsprocedure werd in werking gesteld. Architekten kwamen plannen toelichten, sportzalen en hal len werden bekeken. Een aantal wensen van de gemeente werd verwerkt in het - plan waarvoor de raad koos; het ont werp van architekt A. van der tn Meer uit Drachten. Vanwege de situering werd het plan gespiegeld en. om het zicht op V - Al ZWAAR VERKEER Het zware verkeerscircuit voor de hout handels S. O. de Vries b.v. en Oppedijk einig. In de toekomst kun- Jb.v. zal lopen via de Stadslaan en de Jurjen Hoomansstraat. In verband hiermee zal de T-splitsing Stadslaan-Hoomansstraat moe ten worden verbreed. Bovendien moet er een parkeerverbod komen in genoemde J. H.-straat. Voor een deel alleen aan de rechterzijde (gerekend vanuit de Stads laan) en voor een deel aan beide zijden. Het gevolg zal zijn dat er wel enige par keerhavens moeten worden aangelegd in de groenstrook voor de Burgemeester t aantal parkeerverboden Oppedijkschool. in plan Nijezijl moeten komen, vindt het kollege. De reden is dat in deze wijk vele straten te nauw zijn om geparkeerde voertui gen aan twee zijden te verdragen. In delen van de Jonker Rispensstraat, de Bockama- straat en de Sikko Sjaerdemalaan kan men, als tenminste de raad akkoord gaat met de voorstellen van b. en h„ in de nabije toe komst de bekende blauwe borden met rode rand en dwarsstreep zien verschijnen. 8 ’•x- v1 ■’i V - -y

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1