Afscheid van mevrouw Hamersma met node S I van DIST SNEjm^KOElUER I X i ït HL B de gemeenten SNEEK, WYMBRITSER AD EEL Officieel Orgaan en Bil i $5 c xz. Wi i» DRONTENAAR ONDER TIRNS IN BERMSLOOT VERDRONKEN Voor de eerste keer in de historie is Sinterklaas eerder in de Waterpoortstad aangekomen dan gepland was. In de striemende regen renden vele ouders met kinderen naar Sneeks bekendste monument om de heuse stoomboot af te zien meren, maar helaas, de klanken van de stoomfluit toonden dat de boot er al lang was en dat de Sint bezig was zich te ontschepen. De oorzaak? Door de harde wind achtte de schipper van de „Spanje” het niet verstandig om langzaam op te stomen en moest hij, om zijn smalle boot manoeuvreerbaar te houden, enigszins vaart houden. en de Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD jij WW- B ILL jr v. SNEEKER NIEUWSBLAD Sint kwam met echte stoomboot voor het eerst te vroeg in Sneek Waarschijnlijk is de wagen na over de weg (Foto Studio Ger Dijs). Zand voor ’’MALTHA via de industriehaven Gesuggereerd werd dan ook, dat de schepen met zand maar moesten door varen naar de Geeuw en daar hun lading lossen. Het voorstel werd dins dag aangehouden en donderdagavond, toen de behandeling van de begrotings- vragen aan de orde was, werd een nader voorstel aan de agenda toegevoegd. Natuurlijk waren de raadsleden kontent met deze oplossing, maar gewezen werd (vervolg zie pagina drie) MAANDAG 21 NOVEMBER 1977 Ï32ste JAARGANG No. 93 B. DE VRIES (CDA gesprek over bezwaren Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o I Donderdagmiddag is op de Thaborwei on der Tims de 49-jarige Drentenaar Adriaan Beumer om het leven gekomen, toen zijn auto op de kop in de bermsloot terecht kwam. Vermoedelijk is de heer Beumer in een flauwe bocht rechtdoor gereden. Daar door kwam de wagen in de rechterberm en in een reaktie daarop heeft de heer Beumer getracht zijn voertuig weer op de weg te krijgen. En weer ziet de Sint een bekende. Met uitgestoken hand loopt de goedheiligman naar een hier niet zichtbaar iemand. Op de achtergrond de stoomboot waarmee hij (te vroeg) in Sneek arriveerde. Inmiddels was de schimmel van de Sint van het achterdek der Spanje naar de vaste wal getransporteerd. De Mozart van de firma Harder, gecharterd door de Sint om zijn Pieten-gevoig te vervoeren, kon zijn lading lossen bij de Waterpoort, zodat de intocht van de Sint een aanvang kon ne men. Dit bedrijf heeft op het Eiland een over- slagdependance. om het maar eens mooi te zeggen. Het vervoer van het zand uit de schepen naar plan Maltha zou weer een x aantal ekstra transporten per as opleveren met als gevolg de nodige overlast in de betrokken straten. En daar wilde de raad niet één, twee, drie aan. geschoten te zijn in de andere berm op de kop gegaan en zo in de bermsloot aan de linkerkant van de weg terecht gekomen. Vermoedelijk is de bestuurder, die naar men aanneemt geen veiligheidsgordels droeg, door de klap buiten bewustzijn geraakt en daarna door verdrinking om het leven gekomen. Omwonenden hebben met behulp van een traktor de Mercedes uit de sloot gehaald. De heer Beumer, die niet getrouwd is. bleek inmiddels te zijn overle den. en Bohan Bouwgemeenschap BV te Ut recht. die het plan realiseren zal. er wei voor over te hebben. „IK VAL AAN..." Mevrouw W. Unema-Ehlhardt kreeg van ceremoniemeester P. Coers een we! zeer bijzondere introduktie mee. Gelijk Karei (vervolg zie pagina drie) Geassisteerd door voorzitter Rienstra hijst burgemeester Van Haersma Buma de vlag van de Noorderhoek in top. Het wijkgebouw is geopend En de naam staat op de inzet linksonder. Overigens waren ook vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur naar de Waterpoort gegaan. De wethouders me vrouw W. Unema-Ehlhardt en B. de Vries gaven acte de présence, terwijl later burgemeester B. van Haersma Buma zich bij het gezelschap voegde. 24.000,- MEER Zoals gezegd zal het zand nu van de industriehaven. de eerste om precies te zijn, via de rondweg naar plan Maltha worden gebracht. Dat dit meer gaat kosten dan oorspronkelijk was begroot, is wel duidelijk. Grebe BV heeft berekend dat een en ander neerkomt op bijna 24.000 gulden. Maar dat bleken gemeente, raad Dit is van bijzondere betekenis voor die groepen, die bereid zijn de handen in elkaar te slaan om iets op te zetten. Vandaar dat hij de opening van het wijkgebouw niet alleen een feestelijke dag voor de Noorderhoek noemde, maar voor de hele Sneker gemeenschap. De Noorderhoek heeft het gebouw niet op een presenteerblaadje gekregen, kon- stateerde de heer Van Haersma Buma. maar nergens schijnt het wijkgebeuren zonder problemen te verlopen. Hij haalde het voorbeeld van Rotterdam aan. waar vorige week verkiezingen voor een wijk raad zijn gehouden. De opkomst bij de stemming was slechts 35%. Daaruit trok de heer Van Haersma Buma de konklusie dat kleinschalig werken, zoals in de Noorder hoek gebeurt (in Rotterdam betrof het een wijk zo groot als Sneek) beter is en meer resultaat oplevert. BEKRONING Burgemeester Van Haersma Buma stelde, dat hij niet verwacht had in zo'n prachtig, royaal gebouw te zullen komen. Hij noem de het een bekroning voor het werk dat het bestuur van de wijkvereniging heeft ge daan: op eigen terrein een gebouw hebben, waarin vrijwel alles wat men organiseert, kan plaatsvinden. Het betekende overigens niet, dat Jong Advendo en Rhythm Stars met hun majo- rettenpeletons eerder voor de optocht uit konden rukken. Immers, die moest op de geplande tijd beginnen. Bovendien waren nog niet alle „pommeranten” bij de boot aanwezig om de Sint welkom te heten. Traditiegetrouw was het de voorzitter van de Vereniging van Sneker Zakenlieden, die de Sint als eerste op Sneker bodem de hand drukte. Wat de heer Pheifer en de goedheiligman allemaal bespraken was door de wind niet verstaanbaar, maar dat eerstgenoemde blij was met de komst van de Sint, viel van zijn gezicht af te lezen. MOTORPIETEN De tocht voerde niet alleen door de binnenstad. Ook een deel van het Sperk- hem was in het schema opgenomen. Men had dit jaar gekozen voor een kleine stoet. Geen uitbundige praalwagens met veel reklame, maar een bescheiden opzet. Voorafgegaan door zes gemotoriseerde Zwarte Pieten en gevolgd door twee wa gens. die attent maakten op de verloting die momenteel aan de gang is, en uiteraard vergezeld door de nodige bereden en lo pende Zwarte Pieten, arriveerde Sint Nico- laas op de Marktstraat. Inmiddels was er ook een handtekeningen- aktie op het Eiland en in de Boeierstraat gevoerd. Het leverde een totaal van 217 „protestanten” op. die zich allemaal schaarden achter de tekst: „de bewoners van het Eiland en de Boeierstraat in Sneek wensen ter kennis te brengen van de Ge meente. dat zij diep verontwaardigd zijn over de intensivering van de zandtran- sporten via Valkstraat en Boeierstraat.” De schooljeugdraad protesteerde met spandoeken bij de Bonifaciusschool. ■Het zand voor plan Maltha zal niet vanaf het Eiland naar de Van Giffenstraat worden gevoerd, maar vanuit de industriehaven via de rondweg worden getransporteerd. Daartoe besloot de Sneker raad donderdagavond en daarmee heeft de Sneker milieuraad indirekt een suksesje geboekt. Zoals bekend heeft zij middels een motie geageerd tegen de overlast, die vrachtwagens van enkele overslagbedrijven op het Eiland in de Waterpoort stad, de bewoners van dat Eiland en de Boeierstraat bezorgen. De kwestie werd dinsdag in de raad van Sneek aangehaald toen het ging om het bouwrijpmaken van het bestemmingsplan Maltha. Immers, het kollege van burgemeester en wethouders wilde dit karwei laten uitvoeren door de Aannemings- en Handelmaatschappij Grebe BV in Sneek. Wethouder B. de Vries (CDA) wendde zich, nadat een aantal raadsleden al loven de woorden over het voorstel had ge sproken. op verzoek van W. de Boer (PS), tot de publieke tribune om in korte lijnen te schetsen wat er precies in het voorstel staat. Hier wachtte hem een grote menigte, groter dan in voorgaande jaren. De verklaring was niet moeilijk te vinden. Het was inmiddels droog geworden en tussen de huizen stond men veel beschutter dan langs de winderige Kolk en Geeuw. Onder begeleiding van het Stedelijk Muziekcorps, dat ook vanaf de (vervolg zie pagina zeven) „Schuttersheuvel” symbool saamhorigheid en eenheid Twee jaar nadat de eerste initiatieven waren ontwikkeld, is vrijdag in Sneek de droom van de Noorderhoek, een eigen wijkgebouw „de Schuttersheuvel” in vervulling gegaan. Enigszins vertraagd door een stroomstoring binnen het pand, was het burgemeester B. van Haersma Buma die onder grote belangstellenden van niet alleen de genodigden, maar ook van mensen uit de wijk de „Noorderhoekvlag" hees. En daarmee was dan een eind gekomen aan een periode van bloed, zweet en tranen, zoals voorzitter B. Rienstra later tijdens de bijeenkomst zou opmerken. Het is een sfeervolle ruimte geworden. In het gebouw beschikt men naast een entree met garderobe en toiletten over een ruime zaal plus een toneel. Bovendien is een bar gebouwd met daarachter een keukentje. In maart van dit jaar werd het gebouw in Zwijndrécht gekocht. Met deze aanschaf vergat men alle ellende, die men in een eerder stadium had meegemaakt, zoals een gebouwtje dat net voor de neus werd weggekaapt, etcetera. Demonstraties in de raadszaal bleven achter wege. Er waren wel betrokkenen en school kinderen aanwezig, maar noch het kollege noch de raad gaf hen aanleiding tot het laten horen van blijken van afkeuring. Integen deel, de belangstellenden konden tevreden huiswaarts keren. I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1