van IJLST snekerMKQBIEB Winnaars hoofdprijzen van loten Sneker Zakenlieden namen prijzen de voorzitter in ontvangst I 1 3 j van '3. SB de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en I Wijckel tegen grond afstaan aan Balk Hg I I k. Eerst bestemmingsplan afwachten Sloten tekort van bijna ƒ140.000,- ties, hieromtrent hadden verno men. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis In GAASTERLAND, SLOTEN e.o Kwart voor één maandagnacht had. Sneek weer een „gemakkelijk sluiteed gemaakte” gemeentebegroting, die het stempel „akkoord” van de gemeenteraad droeg. Op zich was men daar kontent mee, maar over de konkrete resultaten die de behandeling (niet) had opgeleverd waren de diverse frakties niet in gejuich uitgebarst. Met name de reakties van burgemeester en wethouders op hetgeen de fraktievoorzitters in hun algemene beschouwin gen hadden aangedragen, kregen over het algemeen kwalifikaties als „niet veelzeggend” of „onbevredigend”. Luchtbukskogel door stuurhut van kruiser 'Ook het komend jaar zal Slo ten niet uit de band kunnen springen. Uit de konsept- begroting, die aanstaande za terdag zal worden behandeld, blijkt dat men een tekort ver wacht van 139.307,90. Er wordt niet op gerekend dat in de komende jaren met een posi tief saldo kan worden gewerkt. Het totaal aan uitgaven be draagt ruim drie miljoen, wat volgens de aanbiedingsbrief neerkomt op een uitgave van f 4.750,-per inwoner. Ter ver gelijking geeft het kollege de cijfers per inwoner van een gemeente met 7000 inwoners en van één met 15.000. In het eerste geval komt men uit op een bedrag van zo’n 3000 en in het tweede op 2100 gulden. Meer hierover elders in dit nummer. en de Sü Het is beslist niet de bedoeling om Balk, Harich en Bargebek aan elkaar te smeden. Dit stelde burgemeester H. L. Sixma baron worden gewaakt, dat geen grote hoeveel- van Heemstra dinsdag in de raad mensen worden aangetrokken van van Gaasterland. Aanleiding tot deze uitspraak waren geruchten die de FNP, en ook andere frak- gronden Hei Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD i De Sint heeft nauwelijks zijn gereed gekomen beluifeling opti- hielen gelicht, of het Kerst- maal hebben benut. In voorgaan- mannetje komt al weer opdraven, de jaren werd gebruik gemaakt Vooral de doorsneemidden- van koöperatieve sfeerverlich- stander houdt de kerstgedachte ting, maar daar is nu geen ruimte visueel hoog. Zo ook de winke- meer voor. Vandaar deze oplos- liers van de Noorderhorne Pro- sing. menade in Sneek, die de onlangs (Foto Studio Ger Dijs). -4 11. I lö y/ fcU SNEEKER NIEUWSBLAD Raad Sneek vond weerwoord van ’t kollege weinigzeggend Wel kon hij de mening van het CDA 4 bt ..Wat verwacht men van het kollege. In de betogen van de frakties wordt ontzet- De Culturele Raad van Sneek schijnt niet meer zo'n jan van de popgroep The John Cale Band te wezen. Nadat de engelse formatie op zaterdag 3 december in Amicitia kompleet afging en toezegde een revanche- konsert te zullen geven, liet de band zondag avond zelfs helemaal verstek gaan.... heid mensen worden aangetrokken buiten de gemeente. Zorgvuldig moet der geprobeerd worden een evenwicht te bewaren tussen de aankoop en uitgifte van DONDERDAG 15 DECEMBER 1977 132ste JAARGANG No. 100 Unaniem vergadering van Wijckel wil niet akkoord gaan met een toe komstige grenswijziging tussen dit dorp en de hoofdplaats van Gaasterland. Qua uitbrei dingsmogelijkheden komt Balk binnen niet al te lange tijd op slot te zitten, vandaar dat men een bestemmingsplan overweegt vast te stellen, dat deels het grondgebied van Wijckel overlapt. F tend veel overhoop gehaald, de vragen stapelen zich op en de verzoeken om ideeën te ontwikkelen zijn vele. In het halve uurtje, dat het kollege zich terug trekt maken b en w een grove selektie. We künnen eenvoudig niet alles in een handomdraai tot op de draad uitplui zen”. Ik heb na dit alles de neiging om maar mee te gaan met de heer Dijkstra van de PvdA en de algemene beschouwingen af te schaffen, niet „op of op een andere leest te schoeien Gistermorgen heeft de voorzitter van de Vereniging van Sneker Zakenlieden, de heer H. Pheifer, de hoofdprijs van 5000,-, die op lotnummer 321952 is gevallen, uitgereikt. Mevrouw M. Bits-Porsick uit Sneek was de gelukkige winnares. In lunchroom Olij aan het Grootzand in de Waterpoortstad werd haar, nadat ze eerst het bewuste lot had getoond, de prijs in de vorm van een cheque overhandigd. Drie winnaars van 1000,- waren eveneens aanwezig om dit bedrag te innen. De prijzen waren goed voor de heer A. Nijp uit Sneek, de heer R. Hoomans uit Sneek en mevrouw R. Rijpkema-Siemensma uit Bakhuizen. Een van de winnaars van de 1000,- heeft zich niet gemeld. Dit bedrag valt nog op nummer 703421. De heer Pheifer sprak zijn genoegen uit over het feit dat ook iemand van buiten Sneek in de prijzen is gevallen. In totaal zijn er 1.300.000 loten in omloop gebracht wat dertig procent meer is dan vorig jaar. 54.600,- gaan naar „Sneek Promotion”. „Die zullen er alles aan doen om Sneek zoveel mogelijk in de belangstelling te zetten”, aldus de heer Pheifer. Er zijn nog zes prijzen van 250,-, honderdvijftig van 25,- en dan die van 1000,- niet uitgereikt. De penningmeester, de heer G. Dikhoff, Julianastraat 16, Sneek, zou graag zien dat deze voor 1 januari worden afgehaald. (Foto Studio Ger Dijs). Dinsdagmiddag ontdekte men in de jacht haven aan de Woudvaart, dat de motor kruiser van F. de Jong met waarschijnlijk een zware luchtbuks onder handen was genomen. Een raam van de stuurhut was kapot geschoten. Bestuursleden van de jachthavenstichting hebben de vernieling gemeld bij de politie, die de zaak nu in onderzoek heeft. Een beperking op het vestigen van niet ekonomisch aan Gaasterland gebonden kandidaat-inwoners, vond hij een moeilij ke zaak. Er moet evenwel zorgvuldig voor ..In de eerste plaats heeft het weinig effekt om. na de onderbreking voor het eten, door te gaan met een tweede ronde. Zou den we volgend jaar misschien de ene dag de algemene beschouwingen kunnen hou den. dan b en w de gelegenheid geven om er een nachtje over te slapen, om ons dan een dag later te luisteren te zetten...” Burgemeester B. van Haersma Buma kon zich het gevoel van onbehagen bij de raad best voorstellen. Aan de andere kant: De PvdA had een aantal suggesties ingediend ten aanzien van de gronduit- gifte en de bouwplannen. Op een aantal punten wilden de solialisten de raad meer zeggenschap geven, onder meer door de bouwplannen ter inzage te geven. De heer Van Heemstra vond het niet een juiste zaak het kollege haar mandaat in deze af te nemen, aangezien (vervolg zie pagina 29) aantal nieuwe plantensoorten de kop heb ben opgestoken. Er moet heel voorzichtig met de Wyldemerk worden omgesprongen. Hij was het eens met de opmerking dat in dit gebied geen jachthaven moet ontstaan. AI in de algemene beschouwingen - waar mee de raad twee en een half uur bezig was - hadden de fraktieleiders van de PvdA, van Progressief Sneek en de FNP hun twijfels uitgesproken over het feitelijk nut van die jaarlijkse „evaluatie”. Toen alles aan de kant was schaarde zich ook de voorman van het CDA achter de twijfe laars. Nadat de raad nog een tijdje was blijven mokken waarschuwde de burgemeester voor het ontstaan van ergernissen omdat er een passende manier op de alge mene beschouwingen zou zijn ingegaan”. „Hoe meetje de waarde en het effekt van die algemene beschouwingen. Laten we het praktisch zien. Het is goed en fijn, dat de frakties eens ruim de gelegenheid krij gen hun gemoed in algemene zin te luch ten. Er móet nu eenmaal veel tussen wal en schip vallen, anders zitten we hier morgen nog”. (Het werd overigens tóch „morgen”). Later zei wethouder mevrouw D.Y.W. de Graaff-Nauta - die een dag later zelf algemene beschouwingen moest houden in de provinciale staten - van de kwestie: (vervolg zie pagina 29) WYLDEMERK De Wyldemerk kwam eveneens tijdens de behandeling van de begroting meermalen om de hoek kijken. De heer Van Heemstra onderschrijven, dat de provincie een betutte- kon melden dat er door het grondwerk een lende houding aanneemt bij de beoordeling van de bestemmingsplannen. De oorsprong van de planologie ligt bij de gemeente. Die heeft de beste kontakten met de mensen die in de „plannen” moeten wonen en leven. En de praktijk moet het toch winnen op den duur. Geen sprake van een samenvoeging Balk, Harich en Bargebek Burgemeester B. van Haersma Buma Wat verwdcht men dan van ons Wijckel is niet akkoord gegaan, werd maandag tijdens een w dorpsbelang besloten om niet eerder een uitspraak te doen dan wanneer een. be stemmingsplan voor Wijckel de raad is gepasseerd. Overigens zal er donderdag een gesprek zijn tussen het kollege van burgemeester en wethouders en het be stuur van dorpsbelangen van Wijckel over deze materie. z- zy. O. VAN DER GOOT - spreekverbod? - -• W a WALST»* JU1D»«* I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1