Verwijt aan kollege van Sloten ri t I Werkloosheid in Sneek bleef in november vrijwel stabiel -fa i» fa SifalBsS H i ■l 7/ „omoonUn SNFFK WYMRRITSERADEEL en IJLST g’aaster’land. slqten I 1 Hri Sneaker Nieuw,blad I. een geeembineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIIFHOUTS NIEUWSBLAD en de me^koerier ÉS van machteloosheid Nota-recreëren valt november te boek stonden, waren er 486 jonger dan negentien jaar. MAANDAG 19 DECEMBER 1977 132ste JAARGANG No. 101 H. BROUWER - niet positief Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis In I e.o DRINGEND VERZOEK Voor het CDA hield de heer H. Brouwer zijn algemene beschouwing. Hij was nogal ontevreden over de manier waarop b en w beleid voert. TJ. DEJONG (gemeente belangen) ..de schouders moeten eronder" dan eind november I976. Het aanbod van vrouwen, die een part-time funktie willen hebben, blijft stijgen. mannen steeg de werkloosheid in de bouw vaksektor met 252. De vraag bouw vakpersoneel daalde vraag was SNEEKER NIEUWSBLAD De heer Hans Bouwhuis uit Leeuwarden speldt de zilveren CO I S erespeld op de revers van de heer Boot I inks ..tante Ma ne" (Foto Studio Ger Di/s‘ „Als Auke en tante Marie zó over de kermis liepen zouden de mensen denken, dat ze heel wat prijzen bij de Kop-van-Jut hadden gewonnen. Dat was één van de speelse opmerkingen, die de heer G. Eden uit l.eeuwarden („Vroeger woonde ik in Sneek en de stad heeft veel aan mij te danken...") vrijdagavond maakte in Veerhuis Boot, waar de COVS afscheid nam van haar vaste clubhuis, én van de heer en mevrouw Boot, die sinds mensenheugehis zijn opgetreden als gastheer en gastvrouw van de voetbalscheidsrech- keurig Iers. Bert Klop van de Sneker atletiekvereniging Horror heeft zondag in Utrecht een halve- marathon (ruim twintig kilometer) gewon nen Hij finishte in de tijd van I.09.3I en was daarmee een minuut sneller dan de tweede aankomende. Klop’s prestatie was daarom zo goed, omdat hij te laat van start gins en aanvankelijk een fikse achterstand had op de kopgroep Niettemin .w 1st hij alle I72 deelnemers te passeren en als eerste aan te komen Zijn clubgenoot .lelie de Haan werd in de kategone veteranen Vierde in de nieuwe persoonlijke rekordlijd van I I9 29 beleid doorgevoerd moet worden, de mid delen en instrumenten hiervoor duidelijk aangegeven moeten worden. ..Sloten kan een massale toename van rekreanten niet dragen, en de identiteit van het stedeke zal er ook door verloren gaan. De oevers zijn door vele schepen die langs komen groten- (vervolg zie pagina 3) staan. De dingen moeten niet worden uitge steld en op het laatste nippertje worden beslist. De woningbouw op de ijs baan bijvoorbeeld. Eerst bleek hier hele maal geen mogelijkheid voor te zijn en nu blijkt het wel te kunnen Ook de ontwikke lingen op welzijnsgebied vertonen geen ot weinig vooruitgang. Zwakkeren in de sa menleving moeten gesteund worden, daar hebben ze recht op. Er is door de raad al eens een besluit op dit gebied genomen, maar b en w heeft daar nog geen gehoor aan gegeven". Toch lag het nivo van de werkloosheid onder de mannen in Friesland ruimschoots onder dat van vorig jaar november. Wat heel Nederland betreft is het percentage werkloze mannen per eind november 4.7. aftewel in een eksakt cijfer; 141.662. De werkloosheid van vrouwen daalde in no vember met 55 tot 2611. dat is 10.6 procent van de vrouweiijke (afhankelijke) beroeps bevolking in Friesland. Dat is echter hoger De heer Tj. de Jong (gemeente belangen) had zaterdag in zijn algemene beschouwing bij de begrotingsbehandeling in Sloten enkele nogal scherpe opmerkingen die hem schijnbaar van het hart moesten. Zo is naar zijn zeggen het kollege van b en w van Sloten een „kabinet van de machteloosheid". De Jong was tot deze konklusie gekomen omdat er zo weinig van de grond komt. „Vooral wat betreft de woningbouw is het een frustrerende zaak. We zitten met de onmacht dat hier in zeven jaar tijd maar vier woningen gerealiseerd konden worden, en dit komt alleen omdat men er niet genoeg achteraan zit. Ik geef de schuld, wat dit betreft, niet alleen voornamelijk aan het kollege, maar ook aan de instanties waar zij tenslotte mee te maken hebben. En daar zitten ook allerlei luchtfietsers bij”. ..De leden hebben u zopas benoemd tot erelid van de COVS aldus De Ree aan het adres van de hospes. Het was een ..bevordering', want Auke Boot was tijdens het vijftig jarig jubileum van de organisatie ai benoemd tot lid van ver dienste niet best in SLOTEN Nadat men zaterdagmorgen in de raad Sloten door de eerste negen punten van de agenda heensnelde. de begroting inkluis, werd onder andere door mevrouw A. Swart-Spoelstra (CDA) punt tien aangesneden. Dit betrof de Nota Recreëren. Het is dit jaar voor het eerst dat gemeentebesturen in de provincie gelegenheid wordt geboden hun gevoelens omtrent déze nota blijk te geven. „Wanneer we de mensen de faciliteiten aan gaan bieden, zoals ze in de nota omschreven staan, zal de rust in Sloten verdwijnen. Wie hier op het ogenblik komt weet dat er nog rust te vinden is. Het droevigste van de hele zaak vind ik dat het buro dat dergelijke plannen maakt, vaak helemaal niet van de situatie ter plekke bekend is”. Niet alleen mevrouw Swart bleek het met deze nota moeilijk te hebben. Burgemees ter drs. H. A. van Zwieten kon niet anders zeggen dan dat wanneer een dergelijk COVS nam grandioos afscheid van Veerhuis „Wij hebben een dringend verzoek en dat is. dat er een beleid wordt gevoerd waar wij als raadsleden volledig achter kunnen Dat men aan de Kop-van-Jut zou denken sloeg op het feit, dat vóór de heer Eden, die gewoon sprak als vriend, een aantal pommeranten uit de voetbal- en scheids- rechterswereld de heer en mevrouw Boot hadden behangen met eretekenen Het was al begonnen met een toespraak van de voorzitter van de Centrale Organisatie van Voetbal Scheidsrechters Sneek en Omstre ken. de heer J.H. de Ree. die het echtpaar Boot toesprak nadat ze met handgeklap in de ..heilige tent waren verwelkomd „Dit is een „kabinet” ..Open Dag" was het zaterdag in het Fries Scheepvaart Museum aan hei Kletnzand te Sneek Dat was mede met het oog op de tentoonstelling ..Spelen met stro van mevrouw Keeltje Gielstra-van der Meer uit Makkum. die donderdag officieel was geopend door mevrouw Sj. Tamminga-Piebenga. Op de foto van Studio Ger Dijs ziet men een aanta fraaie wandversieringen, die men met een beetje handigheid van stro kan maken. Die handigheid kan men zich eigen maken op een kur.sus. die al een vijftal jaren wordt georganiseerd door mevrouw Nellv Kerbert-Schermerhorn in Sijhrandaburen. De ek.spost tie ..Spelen met stro"in het Fries Scheepvaart Museum blijft te bezichtigen tot 14 januari. Bij de arbeidsburo’s in Friesland stonden eind november 6203 mannen als werkloos ingeschreven. Dat is 5.6 procent van wat men noemt de afhanlijke mannelijke gjj beroepsbevolking. De getallen betekenen, bouw vaksektor met 252. De vraag naar dat de stijging van oktober zich heeft bouw vakpersoneel daalde een beetje, maar voortgezet, want eind oktober was het cijfer jjg vraag was eind november 1977 toch 5265 en 4.8 procent. Van de 6203. die eind bijna het dubbele van de vraag in novem ber 1976; 461 tegen 235. Wat Sneek betreft bleef de werkloosheid onder dermannen vrijwel stabiel: een klei ne daling van 435 naar 427 oftewel 7.2 tegen 7.1 procent. Wymbritseradeel steeg van 83 naar 89 (4.4 naar 4.8). Sloten heelt maar één ingeschreven werkloze man. Gaasterland meldde een aanzienlijke stij ging: van 47 op 70. dal rs 3.9 naar 5.8. In Ijlst vonden in november drie van de 21 werklozen werk Het percentage ligt daar nu op 3.9. en van de familie Boot Voor de warme belangstelling, die me vrouw Boot altijd heeft betoond werd zij benoemd tot lid van verdienste Als bewijs van die onderscheidingen overhandigde de voorzitter een oorkonde waarop dat in oostindische inkt en ingelijst stond'vermeld ..Tante Marie kreeg ver der nog een bos bloemen De heer Hans Bouwhuis uit Leeuwareden. CO VS-distriktsvoorzitteren tevens bestuurs lid van de landelijke organisatie deed er nog een schepje bovenop, nadat hij sterke staaltjes had verteld over vergaderingen, die zich in het verleden in het Veerhuis hebben afgespeeld Als dank overhandigde hij ..de geweldige gastheer" de zilveren erespeld van het COVS-Nederland. Mevrouw Boot kreeg bloemen en een van de vete ..pakkerds". die ze deze avond ontving en uitdeelde Als afgevaardigde van de afdeling Fries land van de KNVB voerde ..meester" G de Vries uit Oudehaske het woord Hij noemde het COVS Sneek ..een parel aan de kroon van de landelijke organisatie en Auke Boot een man. die ..zóveel voor de voetbalsport (vooral de jeugd) heeft ge daan. dat de KNVB hem al de hoogste onderscheiding heeft toegekend En hoger dan het hoogste is er nu eenmaal met Bloemen moesten in dit geval de waarde ring vertolken Maar nog was de koek niet op. want namens de distnks scheidsrechterkommis- sie Noord kwam de heer M Janzen uit Leeuwarden met het KNV B-insigne voor mevrouw Boot en een KNVB- tafelaansteker voor Auke Boot Nadat er verder nog was gesproken door ere-voorzitter Jan Meijer. F ré de Boer uit Workum. bedankte Auke Boot voor alles dat hem was ..aangedaan’ en daarna maakte men er nog een gezellig leestje van. ten afscheid van het oude-vertrouwde clubhuis en het echtpaar Boot In de vele besprekingen die buiten de stad gevoerd worden had De Jong ook niet zoveel vertrouwen, omdat daar nauwelijks iets uil komt. „Nooit zie je eens werkelijk resultaten”. Burgemeester drs. H. A. van Zwieten kon deze opmerking niet zomaar aan zich voor bij laten gaan en volstond met De Jong uit te leggen dat zijn afwezigheid niet altijd behoefde te betekenen dat hij met welke instantie dan ook in bespreking is, en wanneer dit wel het geval is werpt het nog niet eens altijd vruchten af. „Je hebt nu eenmaal een bepaalde verantwoordelijk heid en dat betekent dat je je wel eens ergens moet laten zien". ..Maar", - aldus De Jong - ..er worden zoveel bestemmingsplannen gemaakt. Vorig jaar is hier alleen al een ton voor uitgetrokken, en dan is het toch belachelijk dat er verder niks van de grond komt. Dit kollege krijgt bijna niets gedaan en leeft met een grote machteloosheid". „Daar waar iets opgebouwd had kunnen worden, is door onpraktisch bekijken van het zakelijke gedeelte niets terecht geko men. Hopelijk wordt hier binnen afzienba re tijd verandering in gebracht, al heb ik weinig vertrouwen dat deze tamme gang van zaken tot een goede oplossing zal kunnen komen. Wel hoop ik dat het kolle ge zich in zal spannen om deze slakkgang op te voeren. Met passen en meten is de tijd wel verstreken, maar nu moeten de schouders er maar eens onder”. Het jachthavenkompleks hield De Jong ook nogal bezig, omdat hij dacht dat hier een ..zakelijk slaatje” uit te slaan is. „De grote stroom van mensen naar Sloten moet opgevangen worden. Nu worden we als een soort pretpark overvleugeld, maar ik hou meer van een zakelijke benadering. Door uitbreiding van het jachthavenkom pleks kun je dit bereiken, en dan moeten we niet weer het oor aan allerlei instantie lenen, zodat die op alle mogelijke manie ren stiefmoeder kunnen spelen. Uitbrei ding van de jachthaven zal ook betekenen dat er geen wild-west vertoningen langs de oever plaats zullen vinden. Uitbreiding wat de akkommodatie van de ligplaatsen aan gaat is erg nuttig". S&& Cv -.,7 o 7

Sneeker Nieuwsblad nl | 1977 | | pagina 1